Първо бебче е Дарина, през АПРИЛ ще са дружина!

  • 11 562
  • 289
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 410
ето ме и мен.аз съм саминка-татето започна да работи и така по 3-4 дни сама.тази седмица мисля да подготвя багажа за болницата,че ако има изненади да съм готова и ако съм сама да давам газ до болницата че е около 20 минути до там-дано не става де Praynig.разходки не мога да правя защото много се измарям и ми става лошо,като повървя 5 минути и се задъхвам и искам да седна........какво е това незнам newsm78.до после мами.

# 271
  • Мнения: 794
Ася точно такива са болките и точно там. Уф успокоих се малко. Бях се шашнала да не са контракции някакви, че аз не съм изпитвала до сега и незнам какво чувстваш при болезнените контракции.

Досега и аз не съм имала контракции и не знам как да ги различавам. Но това не са контракции, според мен. Вероятно много бързо започва да се разраства матката...

# 272
  • Мнения: 200
Абе ще трая ако знам че трябва, щом се разраства матката и малките бебчовци растат  Heart Eyes Пих и но-шпа снощи ама не помогна въобще. Вярно 3тия триместър е най-зор, всичко се обажда и боли и тежи  ooooh!
Гледам че вече някои мами се подготвят за болницата, а ние нищо не сме взели още. Но от февруари ще натисна мъжо да купуваме всичко че да ми е спокойна душата. Той по-принцип не е суеверен, аз съм, ама сега е обратното, мен не ми пука, той го гони някакъв страх, татковци какво да ги правиш  Rolling Eyes Hug

# 273
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Контракциите са като менструални болки, това по-скоро наистина е от разтягането  Rolling Eyes
Аз съм дала строга нота на мъжа ми до 8-ми март /когато влизам в 9-тия месец/ всичко да сме приготвили; е, все някои дребни нещица сигурно ще останат за добавяне, но имам усещането, че няма да устискам до април и искам да съм готова.

# 274
  • Мнения: 794
И аз нищо, ама нищичко още не съм купила. Въздържам се. Смятам да пазарувам не по-рано от март, терминът ми е чак на 21 април. А количка ще вземем най-накрая, че няма къде да я държим, пък и само ще прашасва и ще пречи. Същото се отнася и за кошарката, аз съм се спряла на подвижна кошарка, легълце ще купим след годинката, когато отделяме бебока в неговата стая. Иначе нито съпругът ми, нито аз сме суеверни, но е рано. Пък и полът не знаем още, дано скоро да го научим, че да знаем горе-долу какви цветове и десени да избираме. Име също не сме избрали за момиче. Ако е момче, ще е Васил със сигурност - на свекъра. Но ако е момиче, искам да е на майка ми - Мария. Още не сме говорили по тоя въпрос, не виждам смисъл предварително да се караме, като не знаем пола.

# 275
  • Мнения: 319
Багажа за болницата и аз не съм го почнала,но виж дрешките за бебо са на лице Peace
Остана ми козметиката,малко шишета..........и това е май newsm78

Виждам ,че обсъждате разходките.......на мен много ми се разхожда,имам енергия!!!
На лекцията на която ходихме с мъжа,жената каза,че ако сме искали да родим вече (става въпрос за 9-тия месец) помагало Изкачване на стълби,горещите душове и секса(ама мъжа да свърши вътре) Wink В спермата се съдържало някакво вещество,което разхлабвало шийката на матката и спомагало за започване на родова дейност Rolling Eyes
Ама как го обясних Laughing

# 276
  • Мнения: 54
Момичета, аз да ви кажа, че снощи и на мен ми се появиха подобни болки, боли ме някакси целия корем и по-скоро горната част, не е като менструални болки, защото те са свързани с нещо като напрежение и са на вълни, поне при мен, а това си е постоянна болка. Като си сменя позата, в която лежа и отминава за известно време, после пак. Не че не мога да ги изтърпя, болките не са толкова силни и съвсем не са непоносими, но се бях притеснила. Сега обаче виждам, че май при повечето от вас е така.

Покупките също не съм ги стартирала, мисля, като приключа с изпитите в сердата на февруари да започна да пазарувам, че сега ми е доста напрегнато , а обикалянето по магазините отнема време и искам да се насладя изцяло на това, без да бързам.
Но все пак моя термин е на 30.04.2008  - така, че в средата на февруари за мен е средата на 7-ми месец, според мен е нормално да започна тогава приготовления.Ако бях в началото на април, може би щях да побързам повечко.

# 277
  • Мнения: 242
Здравейте и от мен,
аз съм болна да ви се оплача с гадна кашлица  Sick , пия си бабините деветини ,ама нещо не ми помагат,обадих се на личната да каже какво да правя и тя ми каза пия ГЕЛОМИРТОЛ ФОРТЕ някой пил ли го е от вас.
 Иначе и аз не съм купувала нищо все още,вчера си правих поредния списък с нещата който ще ми трябват за бебето ,за мен и за вкъщи(и е многоооо голям ).Ама така или иначе първо трябва да направим малкото освежаване и чистка и тогава мисля да ходим да купуваме,та да не прашлясват ,не че не ми се иска,ако мога всичко ще купя,всички магазини  Wink
 За болките,вчера се преуморих явно  и да ви кажа снощи например такива болки имах в таза в ляво,че едвам ставах.
 За разходките и аз имам енергия,ама след 15мин съм като парен локомотив  #Silly а сега пък и с тоя запушен нос, две думи на кръст не мога да кажа.Не ме питайте как се качвам всеки ден до 4 етаж ,щото нямаме асансиор,моя мъж ме базика само  дали мога да свирна като влизам в къщи hahaha  Ама после аз ще се смея като го видя с количката и другите работи - ще го питам дали може да свирне  Joy  Joy  Joy
 Вече сме на 14 страница,давайте да мислим заглавие за новата тема.

 

# 278
  • Добрич
  • Мнения: 52
Здравейте мили мами,много ми е драго да ви чета!Гледам,че повечето са започнали с подготовката за бебо,аз също вече съм накупила дрешките за първия месец,за изписването,малко тензухени и бархетни пелени,порт бебе,козметика.Вчера си купих и помпичка за кърма,защото мисля,че може и да потрябва -моя позната ме посъветва да си я взема още в болницата за всеки случай,случва се гърдите да станат на камък,да не може да се цеди наръка...За количка съм се спряла на един нов модел на чиполино-джема,похвалиха я като доста маневрена и компактна,а и има хубав оранжев цвят.Исках да ви споделя нещо,което ми каза една акушерка-продават се пелени за бременни за след раждането-изглеждат като малки чаршавчета и са подплатени с найлонче-постилат се на леглото  след раждане и така си лежиш на чисто,сменят се когато се омажат и не са скъпи-16ст,купих си 5 за болницата.

# 279
  • Мнения: 97
Да кажа за връщането на пари от ЗК.
Значи една моя приятелка роди секцио във Вита, платила е 1800 лв. След около месец и половина са я извикали в болницата, че са получили парите от ЗК и на нея са върнали 400 лв. Получила си ги е от канцеларията на самата болница.
До колкото знам за нормално раждане сумата, която връщат е 260 лв.
Дано съм била полезна. Grinning

# 280
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
Здравейте
За разходките аз доста си ходя , даже днес с една бременлийка си обикаляхме двете по магазините . Аз си купих една много сладка пижамка за беба . Иначе с покупките никаква ме няма само тази пижамка и едно гащеризонче. Confused Количката най-накрая ще я вземем , но ми се ще вече да понапазаруваме.
За болките аз нямам , ама се пазете. Naughty

# 281
  • Мнения: 354
Здравейте мами! Явно не само аз съм се сдухала с това раждане  Joy
Особено покрай тези контракции, при най-малката болка само това ми е в главата.
Видях снимките на бебе Дари - толкова е крехка и мъничка!
За сега това от мен!

# 282
  • Мнения: 2 531
Ася точно такива са болките и точно там. Уф успокоих се малко. Бях се шашнала да не са контракции някакви, че аз не съм изпитвала до сега и незнам какво чувстваш при болезнените контракции.
Спокойно  и аз имам подобни болежки! не са контракции! При контракциите матката се втвърдява, става като футболна топка и няма да сбъркате!
Аз да ви се оплача, тази сутрин кантара показа че от юли до сега съм + 20 кг! Rolling Eyes Последните 7 съм качила от преди коледа , то покрай тези студове и седенето така става  ooooh! Лошото е че аз докато съм кърмила грам не свалям, така че се очертава това лято да си ходя дебела!Незнам защо всяка следваща бременост качвам все повече кг, вместо да е обратното!
Аз не само че не съм започнала да приготвям нищо, ами не съм си взела дрехите от щерката , които дадох  на една приятелка миналата година! Мисля че е рано още, дори шкафовете още не съм опразнила за бебока!

# 283
  • Мнения: 447
Привет и от мен! Grinning
Успокоих се докато ви четях, и ние нищо не сме купили за бебе, ноооо тази седмица ще водя мъжо по магазините да правим списък та после да му е лесно да купува  Mr. Green
Иначе намерих още един сайт за мебели не видях някои да го е пускал та ето го: www.avmebeli.com ,български са и "на живо" изглеждат много добре. Peace

# 284
  • Мнения: 200
лорелай страхотно красиви мебели! Особенно както са комплектите с легълце + скрин за момиченца има страхотни цветове. Проблема е че са без цени и ги има само в Ямбол май. В СОфия има ли ги?

Общи условия

Активация на акаунт