Австрия - мами, татковци, дечица и бебоци обменят полезен опит тук!

  • 17 285
  • 276
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 153
Честит рожден ден на Надин   ura 
Момичета, мерси за съветите   bouquet Не ми даде мира и го пробвах в 16 часа пак, изяде останалата половина и питаше за още  newsm78. Ще пробвам и утре с морков, не ми се ще да вкарвам още нов зеленчук. Ако не го хареса утре ще купувам пащърнак.
Имам позната, която работи в биоладен. Донесе ми пюре да пробвам, имат 4ри различни марки, цените на зеленчуковите са от 0.99 до 1.19. Ако някой иска утре ще дам линк или адрес. Имат интересни комбинации, които не съм срещала до сега - ябълка и манго, спанак с картоф (без Rahm), Kohlrabi и др. Това е само в този магазин, предполагам, че в други Био и Реформхаус има и други неща. Не вярвам на био продуктите, нито на пюретата, ама нещо трябва да се яде  Rolling Eyes
Деиана, успех в петък  fingerscrossed
Лек нощ   sleepuu

# 61
  • Мнения: 533
И от мен:

 newsm59

Вяра, честита ти рожденничка! Да е здрава и много радост да ви носи!
Направихте ли голямо детско парти?

Ани, честита ви половин годинка и на вас!
Аз си спомням, че преди на направи 1 год. Габриела всеки месец и правех символичен рожден ден с малък подарък. Сега обаче положението с подаръците е много опасно - мед и капе от устата като казва думата "гешенк"  Wink

Марински, през Букурещ ли ви е по-удобния вариант от Инсбрук? Инсбрук - Виена - София не е ли по-удобно? В чуден край живееш  Peace, това ми е лЮбимата част от Австрия и даже чакам с нетърпение да се отправим натам.

Леле, като ви чета да говорите за захранване и пЮрета толкова далечно ми се струва, а не беше чак толкова оттавна като и аз купувах бурканчетата  Laughing

# 62
  • Мнения: 1 951
Марински, през Букурещ ли ви е по-удобния вариант от Инсбрук? Инсбрук - Виена - София не е ли по-удобно? 

В крайна сметка и от София може, но аз съм от Русе и от там Букурещ е мноого по-наблизо и по-удобно. До скоро имаше полети от там и аз за това за там си гледам...

# 63
  • Виена
  • Мнения: 1 247
Още една рожденичка си имаме днес!  ura  ura  ura
Мира на Ритамае! Да порасне голяма! Да бъде здрава и весела! Винаги такава очарователна дама с характер, която да подчинява мъжете  Wink (това последното определено й се отдава  Laughing)
Рени ,ще си приятно изненадана като ме види6 ,защото с теб сме стари познати пътували с автобуса от Братислава до Виена.Помни6 ли? –Ти  игра ролята на кавалер като ми помогна да си настана багажа и коли4ката.Щяхме да опусто6аваме заедно торти ,но ти не се обади.Най-после се разкрих.Исках като се видим ,но не издържах[/size].
Валя, ах ти! Толкова време да си мълчиш  Laughing! Пуснах ти едно лично съобщение да не занимавам всички с емоцията си! Но все пак да си кажа колко съм доволна, че си тук!  Hug Hug Hug
Деяна, успех за петък! Очаквам да се похвалиш!
Ани, дай го тоя линк Не знам доколко може да се вярва на етикета "Био", но все пак се надявам бебешките храни да се правят при по-сериозен контрол. А и няма как сами да си отглеждаме продукцията все пак...  Или да взема да обърна двете малки градинки на новата къща в зеленчукови полета  Mr. Green

# 64
  • Мнения: 439
Честит рожден ден на нашите малки рожденичета! Да растат здравички и усмихнати, и да носят само радост и щастие на мама и тате!!!
Ние още бухаме и се сополивим, затова не дойдохме на срещата! Но вървим към оправяне, така че за следващия път дано вече се класираме Laughing
За скай не знам нищо такова, купила съм и билети за доста време напред, че нали все си имаме гости някоя друга баба или приятелка, освен това и сестра ми се жени в началото на май, така че дано устискат фронта  Laughing Laughing Laughing
Вчера се разправях със Здравната каса, че искат да ми орежат наполовина майчинството, защото детето е било първите 6 месеца в България и следователно съм имала право на Киндергелд само до 14тия месец. И понеже съм пачуорк-случай, може би има вратичка за мен, защото съм имала пък Мутеркинд пас в Германия, където бремеността ми беше следена до 8мия месец. И сега трябва да пиша обяснения на ландеррегирунга в Нидерьостерайх (сори за отвратителния език) за моя заплетен казус и че в аборигенска България няма такова нещо като киндерпас и т.н. Та можело да се реши и в наша полза случаят. Абе глупости пълни, какво ви занимавам дори. Мен лично ми стана смешна цялата ситуация...

# 65
  • Виена, Австрия
  • Мнения: 284
Здравейте!
Вчера не ми остана време да се включа, затова бих искала днес на патерица да кажа:

Честит Рожден Ден Надин!   newsm67  party023

Вяра, пожелавам на малката ви кукла, много здраве, безгрижно детство и много усмивки!

Честит Рожден Ден на Мира на Ритамае!  nbirthday  Gift

Да ви е жива и здрава и  много да ви радва!

Ани, честита ви половин годинка! Да ти е жив и здрав малкия юнак!  newsm38
Душе, радвам се, че се появи и съжалявам че имаш неприятности с касата! Пожелавам ти случая да се реши във ваша полза! Оздравявайте по-бързо, за да се видим най-накрая, че ни липсвате!
Диана, късмет и от мен в петък!   Hands Thumbsup  Flowers Four Leaf Clover

# 66
  • Виена
  • Мнения: 1 247
Ооооооооооо, Душе!  Hug Всъщност вчера имало ли е среща въобще? Забравих да напиша одеве колко ме развесели лентичката от подписа на Ророана  Joy Joy Joy То бива, то може, ма чак пък лентичка за килограми да си сложи... Прекалява се!  Mr. Green

# 67
  • Мнения: 106
включвам се и аз по въпроса със захранването.Влади в началото се мръщеше и плюеше ,но след 1 седмица си хапваше с удоволствие.Разхлабащо му действа освен тиквата и крушата, и гроздето с ориз.И след ядене било добре да се дава вода, за да не се запичат.

Клементина прочетох набързо за вашите проблеми с млякото- има специални шишета с биберони,който са издължени  и може да се впръсква млякото в устата.Предназначени са за бебета без сукателен рефлекс, но може би ще ти свършат работа.А да не би да прекалявате със сок и затова да не иска мляко newsm78

Честит рожден ден на Надин и Мира !Честита половинка на Виктор!

Добре това е от мен ,че Влади иска да пише  Wink

# 68
  • Мнения: 1 951
Честито на малките рожденници  bdbaloni Да са живи и здрави и много послушни  Grinning

# 69
  • Мнения: 4 399
Благодаря много zа поzдравленията!   bouquet
Събитието беше преди няколко дни, но честно каzано не обичам да пиша zа такива неща по форумите. Иzобщо предпочитам да не иzлагам много на покаz лични данни и информация.

Иначе аz съм ужасно натоварена и zаета в момента.  #Crazy Време да погледна форума ми остава само когато сьм на работа. Днеска е точно такъв случаят. Сега обаче пак трябва да тичам, че имам още няколко неща zа вършене преди да си тръгна.

# 70
  • Мнения: 153
 nbirthday на Мира. Много усмивки й пожелавам!
Или да взема да обърна двете малки градинки на новата къща в зеленчукови полета 
hahaha Ми, айде. Аз откакто имам тераса правя туршии, вися луканки, през лятото и разни мерудии в саксии.
Ророана, аз пък ти завиждам за лентичката с килограмите, че мен ме е срам да напиша моите ooooh!
Виктор днес си изяде с кеф половин пюре, та си мисля, че вчера не е бил гладен. Продължавам с моркови. Вода давам откакто захраних веднага след ядене. Той започна да си играе с шишето и затова от вчера с лъжичка. Пие по 3-4 лъж. и като почне да плюе спирам.
Биомагазина е на Zollergasse 26, 7ми бец. Имат пюрета на Holle, Sunval и още две марки. Само че някои може би знаят че в Бг продават Sunval и не ги обявяват за нещо повече от Хип и Нестле  Outta Joint.
Eто и един линк http://www.bioladen-hagen.de/shop/baby_und_kinder/ , мисля че може и онлайн поръчка, но нямам време да ровя. Чао за сега  Hug

Последна редакция: вт, 29 яну 2008, 16:35 от Anna__

# 71
  • Мнения: 339
ААА Рени прекалява се не прекалява  важно е стимул да има, така като са ми видяли хората лентичката после да ме е срам ако не свалям Mr. Green, ама днеска се опрасихме в един китайски та незнам.
Честит Рожден Ден на "кака" Мира и от нас  bouquet ! Пожелаваме й много щастие, здраве и късмет, щастливо детство и живот пълен с усмивки  baloni

# 72
  • Vienna
  • Мнения: 519

4естит Рожден Ден на Мира и на Надин!!!!
Много усмивки , игри и 3драве.  bouquet

# 73
  • Виена, Австрия
  • Мнения: 284
Добро утро!  kaffeetrmker_2
Нещо съм се повредила май, щом станах толкова рано!  newsm52
За захранването исках да кажа, че е съвсем естествено в началото детето да отказва храната, защото до този момент то не познава друг вкус, освен този на кърмата или млякото, а не защото не е гладно. Така че, при всички случаи минава около месец след захранването, докато успеете да заместите едно хранене изцяло и само с пюре. Докато детето опознава различните нови вкусове, които му се предлагат е съвсем нормално да хапва само по няколко лъжички и да си дояжда с мляко. За моркова да се включа също, че той  по скоро служи  за въвеждане и е така да се каже първа стъпка в захранването, а не е толкова  за наяждане.
После, ако се сетя още нещо ще допълвам!

# 74
  • Мнения: 619
Здравейте пак!
Тъй като сме отскоро тук, искам да ви помоля за малко съдействие по този въпрос:
Пристигаме въвъ Виена на 10 Януари. Една семица след това получаваме от Wien Energie писмо с договори за подписване и едни суми, наречени Teilbetragszahlung (Lastprofil). Днес получаваме писмо-фактура със същите цифри...Как са се получили тези цифри една седмица, след като сме тук и сега в края на месеца получаваме фактура за същите тях? Дано да съм достатъчно ясна. Нещо съвсем не мога да разбера системата. newsm78 Това да не са изразходвани цифри от предишния наемател или как? А в същото време пише: Beginn der Energielieferung: 11.01.2008, което си е вярно. Но как се получиха тези суми една седмица след това?

Общи условия

Активация на акаунт