Писна ми от толерантност!

  • 3 259
  • 51
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 032
Това, което описваш, не е толерантност, а пасивност, неангажираност, късогледство и т.н.

Но, кажи, кой лично те призовава да търпиш убийците по пътищата? Кой точно ти пречи да се справиш със съседите? Кой те кара да търпиш удрянето в кантара? Не става ясно.

Знаех си аз че има грешка в заглавието, толерантността не се шири из българското общество, други червейчета гризат там.

# 16
  • София
  • Мнения: 62 595
Да, напълно емоционално и субективно пуснах тази тема.
Няма грешка в заглавието. Точно това имах предвид, което съм написала.
Според мен в БГ точно това се разбира под толерантност - да се търпи всичко и на всяка цена, за да не би, о, ужас да се превърнем в нетолерантни. Масово в БГ нетърпимостта към всякакви видове очевАдни нередности, глупост, простотия или умишлено прецакване от някого се превръща в обвинение за нетолерантност, лошо възпитание, невъзможност за самоконтрол и всякакви други думички със същия привкус. Само, дето сега толерантност е много модерна думичка.

И, аха, да, веднага се оказа, че съм винаги в конфронтация. Ето това е - който не си трае се конфронтира.

# 17
  • Мнения: 822
Всъщност, може би е така. НО не съм безсилна, а възмутена от тази псевдотолерантност.
Писнало ми е да се очаква да съм толерантна към чуждата нетолерантност.

Все си приказваме как хубаво си живеели западняците. Ами, ще си живеят хората! Те са толерантни към различните, признават различието между хората, но никак не са толерантни към нарушенията, мръсотията и мошеничествата. Много живеещи в чужбина споделят, че най-много им харесва, че хората спазват общоприетите правила, а за неспазване санкциите са жестоки. Ако някой рискува да надуе музиката в неподходящо според добрите отношения време, комшиите са много нетолерантни и веднага звънят на полицията.  А тук какво става? Най-много реплика "Остави ги, простаци." И дотук. Всъщност, до следващия път, когато този същият пак си надуе музиката.
Това е само един пример


С тези твои думи съм абсолютно съгласна. Напоследък много, ама наистина много се спекулира с тази думичка - толерантност. А ми , когато понякога тази криворазбрана толерантност застрашава здравето или живота ни?
И аз мисля, че толерантността трябва да се прилага спрямо различията, а не спрямо злото.

# 18
  • Мнения: 17 407
 Темата ми прилича на многобройните такива, посветени на простаците и простотията. Всички други, не и ние. Аз лично не съм "толерантна" към съседите си, те си и знаят вече. НЕ знам някой да е призовавал за толерантност към изброените от Радостина неща...

# 19
  • Мнения: 804
Да, напълно емоционално и субективно пуснах тази тема.
Няма грешка в заглавието. Точно това имах предвид, което съм написала.
Според мен в БГ точно това се разбира под толерантност - да се търпи всичко и на всяка цена, за да не би, о, ужас да се превърнем в нетолерантни. Масово в БГ нетърпимостта към всякакви видове очевАдни нередности, глупост, простотия или умишлено прецакване от някого се превръща в обвинение за нетолерантност, лошо възпитание, невъзможност за самоконтрол и всякакви други думички със същия привкус. Само, дето сега толерантност е много модерна думичка.

И, аха, да, веднага се оказа, че съм винаги в конфронтация. Ето това е - който не си трае се конфронтира.

С риск отново да ми се нахвърлят, ще кажа само едно - ти просто си жертва на войнстващата простотия. Не ти издържат нервите, но това е положението.

# 20
  • София
  • Мнения: 62 595
Жертва ще съм ако си трая и се примиря.  Просто съм от другата страна на барикадата.

# 21
  • Мнения: 293
О, Дренка, аз съм от "неангажираните". Дори не си спомням да са ми пречили съседи с музиката си, затова как да се ангажирам в случая? Да не говоря за пияните шофьори.. не познавам такива?
Таксата за входа? Сестра ми стана касиер, разказва ми оня ден как във всеки апартамент искат да я черпят по чашка Grinning. Тва, докато спокойно й плащат таксата.
"Толерантността" пък към шефове и колеги как я намеси, Радостина? Обикновената тактичност ли те бърка, или? Не е мой проблем кой как се справя с отношенията си на работното място.

Изглежда не живея в реалността на "войнстващата простотия". Демек - толкова съм проста, че не успявам да я видя, нали Laughing

# 22
  • София
  • Мнения: 2 623
Незнам толерантност ли е от наша страна
или безхаберие, но търпим едни съседи,
които и двамата работят в БНТ на добри
позиции, та въпросните не са си плащали
вода+такса вход около 3 години или с
цифри към 600.00 лв. Дори бях написала
на всеки апартамент, бележка, колко
дължи към момента - ами намерих я скъсана
в пощенската си кутия.
Това преля чашата и сега се чудя как да
ги навра в кучи задник /с извинение/.
Дали да не разпратя писма де що видя мейл
в сайта на БНТ  newsm78

# 23
  • София
  • Мнения: 62 595
Не, не бъркам тактичността с толерантността. Тактично е да си премълчиш, ако цветът на вратовръзката на колегата ти не се съчетава добре с цвета на костюма му.

# 24
  • Мнения: 17 407
Абе за таксите във входа мога отделна тема да пусна, но не ми се занимава. Аз  се чудя докога ние ще се разграничаваме от заобикалящата  ни простотия? Във връзка с написаното от Кейси се питам и дали лелката, чието куче се изсра насред улицата оня ден(без тя да реагира), не се възмущава и тя от "войнстващата простотия"...

# 25
  • Мнения: 984
Дори не си спомням да са ми пречили съседи с музиката си, затова как да се ангажирам в случая? Да не говоря за пияните шофьори.. не познавам такива?
Е, ти явно живееш в гората и за туй...не си запозната с проблемите на градската среда.

# 26
  • Мнения: 293
Това преля чашата и сега се чудя как да
ги навра в кучи задник /с извинение/.
Дали да не разпратя писма де що видя мейл
в сайта на БНТ  newsm78
А ти поговори ли с тях? Со кротце, со благо?
Това имах предвид, когато писах двата си поста, явно е неизбежно да бъда буквална.

Щото е трудно да поговорим ли, когато има проблем, та или си мълчим vs пускаме теми в нета, или вдигаме скандал?
(пускаме теми - не визирам точно тази, нали обещах да съм ясна.)

# 27
  • Мнения: 1 072
...........двамата работят в БНТ на добри
позиции, та въпросните не са си плащали
вода+такса вход около 3 години или с
цифри към 600.00 лв. .......

Неееее, В "Господари на ефира" . Хубава интрига ще се завърти. Ще започна да гледам и телевизия.....  Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

# 28
  • Мнения: 157
Има и други недоспали и вкиснати.
А аз си мислех че само на мен ми е крив света и само на мен не може да се угоди.
Радостинче, права си.И аз се дразня от много нередности и винаги си търся правата като започвам с вежливия тон , ноооо Naughty-не става.

# 29
  • Мнения: 1 179
Ми то бабчето беше пуснала тема, в която писах това, което ще напиша и тук. Това, което не ми харесва и ми пречи по никакъв начин не толерирам и няма да го правя и за в бъдеще, защото не искам дъщеря ми да приеме за нормална масовата простотия, която се шири. Днес отново излизаме на разходка и за пореден път се сблъсквам с това да се чудя как да помоля дебелиеят мазен собственик на огромен джип, паркиран по средата на тротоара, ако може все пак да го дръпне от там, та да мога аз да мина с количката. А че после може би трябва и да му благодаря  Twisted Evil Дразни ме, че изсякоха дърветата около нас, ми посадили сме в къщи жълъди и като станат фиданки ще ги посадим. Мъжът ми го дразни музиката от среща, звъни в районното и след 10 мин. въпросът е решен. Опитахме се да направим градинка пред блока, забихме колчета, за да не тъпчат цветята, колчета вече почти няма и хората за по-лесно минават през цветята. Примери много, но човек не може да бъде безучастен към масовата простотия и най-вече толерантен към нещо, което не му харесва.

Общи условия

Активация на акаунт