Писна ми от толерантност!

  • 3 270
  • 51
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 6 167
Аз също не съзрях примери за толерантност в първия постинг.
По-скоро свръх-търпимост, примиреност, овчедушие...
Ако ти е писнало - промени се. Спри да се усмихваш на шефа, като за начало.

# 31
  • София
  • Мнения: 62 595
Въпросът с шефа съм го решила - нямам такъв.  Laughing

Лени,
Какво имаш предвид като ми предлагаш да се променя?

Последна редакция: чт, 24 яну 2008, 19:51 от RadostinaHZ

# 32
  • Мнения: 126
Всяка сутрин в магазина влиза една госпожа застава първа на опашката и казва"Може ли да ви предредя,защото закъснявам за работа?"Днес и казах,че не може,защото вече прекалява,това продължава повече от месец,стига вече.

# 33
  • Мнения: 494
  Може да ви звучи превзето, но, аз поне, не съм толерантна-не мога да допълня списъка на Радостина.
  Правя каквото трябва, отговорна съм и се старая (даже прекалено според съпруга ми), коректна съм, точна съм, но искам точно същото от "обратната страна"-нито на йота не отстъпвам. А по-скоро настъпвам! Не вдигам скандали на гадни съседи-обаждам се на полицията и хич не ми пука-обикновено се стряскат, все ми е едно ,че нищо кой знае какво не им правят после-те се стряскат и без последствията...Не ме обслужват свестно в магазин-отивам и преспокойно показвам стоката и бележката на управителя. И пр...не е нужно да съм агресивна и простакела, че да ме чуят-има си и други начини...но "магарето в калта  не си оставям", та ако ще и чудо да стане...Не съм била винаги такава..с течение на времето просто се научих и спя много по-спокойно Simple Smile

# 34
  • Мнения: 3 268
Незнам толерантност ли е от наша страна
или безхаберие, но търпим едни съседи,
които и двамата работят в БНТ на добри
позиции, та въпросните не са си плащали
вода+такса вход около 3 години или с
цифри към 600.00 лв. Дори бях написала
на всеки апартамент, бележка, колко
дължи към момента - ами намерих я скъсана
в пощенската си кутия.
Това преля чашата и сега се чудя как да
ги навра в кучи задник /с извинение/.
Дали да не разпратя писма де що видя мейл
в сайта на БНТ  newsm78
Moiat suprug e kasier na bloka i imame podoben sluchai.Kupi si Zakoni za sobstvenostta.Tam t.4 e Primeren pravilnik za vutreshnia red v etagnata sostvenost.Po novite razporedbi gi davash s protokol ot obshtoto subranie na sudia-izpulnitel i si pribirate parite bez problem.Taka shte postupim nie s nashite nekorektni susedi.

# 35
  • София
  • Мнения: 2 623
Това преля чашата и сега се чудя как да
ги навра в кучи задник /с извинение/.
Дали да не разпратя писма де що видя мейл
в сайта на БНТ  newsm78
А ти поговори ли с тях? Со кротце, со благо?
Това имах предвид, когато писах двата си поста, явно е неизбежно да бъда буквална.

Щото е трудно да поговорим ли, когато има проблем, та или си мълчим vs пускаме теми в нета, или вдигаме скандал?
(пускаме теми - не визирам точно тази, нали обещах да съм ясна.)

Чесън, много назидателно ми прозвуча поста ти  Thinking
Мислиш ли, че за 3 години не сме опитали всички нормални
средства ? Аз не съм някакъв идиот, който действа само
първосигнално  Naughty Това семейство са просто темерути.
Не темерути, а бурсуци от класа. Тези хора за 25 години не са
направили нищо за входа, а синът им продължава да руши, чупи
и мърля. Това са хора, които с кеф да им шибнеш по два шамара
без да им даваш обяснение.
Сега наистина много са им набрали и освен, че ще ги осъдим
ще направя всичко възможно, всичките им колеги да научат,
че са си едни крадци на дребно  Naughty

# 36
  • Мнения: 17 409
julliana, най- лесно е да им напишеш тук имената- съвсем малко усилие се иска Mr. Green

# 37
  • София
  • Мнения: 2 623
julliana, най- лесно е да им напишеш тук имената- съвсем малко усилие се иска Mr. Green

Дренка, аз за писане ще ги напиша,
но дали има шанс някой да разбере за тях
оттук  newsm78 Ама пък ако има някой
служител да разпространи клюката, ще
съм му мнооооого благодарна  Hug

сем. Маркови

# 38
  • Мнения: 17 409
Аз мисля, че ще стане работата, Джул.
Сем. Маркови, работещи в БНТ, нали така? Mr. Green

# 39
  • София
  • Мнения: 2 623
Аз мисля, че ще стане работата, Джул.
Сем. Маркови, работещи в БНТ, нали така? Mr. Green

Точно така  Hug
Да бъдем по-точни - Красимир Марков,
а на жена му името май беше Лили Маркова  Party
Някак си ако може да им вдигнат малко заплатата та
да могат да си плащат водата  Joy

# 40
  • Мнения: 2 401
Нормално е да изпушиш накрая Радостинче.  Представа си нямам колко си толерантна в реалния живот, щом дори и тук успяваш да бъдеш такава.
А по темата, и аз не съм особено толерантна - адски е натоварващо.

# 41
  • Мнения: 804
Аз мисля, че ще стане работата, Джул.
Сем. Маркови, работещи в БНТ, нали така? Mr. Green

Точно така  Hug
Да бъдем по-точни - Красимир Марков,
а на жена му името май беше Лили Маркова  Party
Някак си ако може да им вдигнат малко заплатата та
да могат да си плащат водата  Joy
Е това с имената беше направо проява на добър вкус.
Имаше едно време "Другарски съд". Кварталните квачки се събираха и порицаваха лошите. Кой пил, кой бил, кой е облечен не по социалистически, всички са порицани, а здравото общество огОрчено и възмУтено.
Решението с водата е всеки да си има водомер и да се приключи с тая измислена, анонимна обща сметка. Нали не допускате, че колегите им ще ги порицаят, а те засрамено ще наведат глави?

# 42
  • София
  • Мнения: 4 423
Радостина, все пак да си толерантен, тактичен, възпитан, коректен - не е добре прието в " издигнатото ни общество" .
Такива хора са сочени с пръст като тъпи, ограничени, овчедушни.
Толерират се точно обратните варианти, така че не се ядосвай, ти няма да се промениш, а хората ще стават все по - нагли и все по - безцеремонни.
Примери дори тук -  колкото искаш!

# 43
  • Мнения: 620
Разбирам те. Защото съм ти колежка Wink. Приеми,че сме професионално обременени и това,което ни се вменява не просто като задължение, а като приоритет в професията, за останалите извън сферата не е така натоварващо- те го тълкуват и приемат в реалните му граници. Ежедневно ни се налага да изтърпяваме толерантно средно 20 пъти повече простотия и понякога изпушваме.
Разбира се, можеш да опиташ да бъдеш друга, но не очаквай значителни постижения.

# 44
  • Мнения: 2 792
  Думата толерантност не я обичам, тя автоматично предполага някакво различие, което колкото и неразбираемо и неприемливо да е за мен трябва да приема, не се виждам в ролята на подобна инстанция, която да центрира себе си.
 Всъщност на мен не ми пречи да се съобразявам с околните, не ме и натоварва, не очаквам същото от тях,не се задълбавам в тази насока, съсредоточила съм изискванията си към себе си и към близките ми, другите да се оправят.

 

Общи условия

Активация на акаунт