Първокласници /14/

  • 28 427
  • 341
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 189
chanoir, учителката която ми препоръчаха, за съжаление пак е препоръчана от родител, не от деца.

Смятам, че ако родителите са препоръчали учителката, защото детето им се чувствало добре с нея, няма да имаш проблеми. Нашата учителка ми беше препоръчана от една колежка, с думите "моят син държи, едва ли не, повече за госпожата отколкото за мен".
Не мисля, че съм сбъркала в избора си, хлапето ходи с огромно желание на училище, нищо че все още не контактува много с децата, които са били в други детски градини(най-вече момичетата Laughing).
Пожелавам и на теб да намериш такава госпожа  bouquet.

# 61
Здравейте, искам да попитам по какви учебници учат децата ви английски вучилище и в частните школи , че в дълбоката провинция информацията е оскъдна

# 62
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Облаче, благодаря за поздравлението! Hug Не се притеснявай толкова и не си купувай разни ръководства. Няма чак толкова какво да се научи от тях в практиката, повечето са разтягане на локуми. Ти имаш усет и съм сигурна, че си достатъчно полезна на детето си. Hug

sisko2, успех и късмет!!! Hug От сърце пожелавам да попаднете (защото за жалост си е като в тотото) на добра учителка, която да разбира децата и да работи с удоволствие! Hug

Момчиле, аз не мога да ти помогна, Светлин не е на английски в училище. Но имам приятелка, която преподава този прадмет в начален курс и мога да я попитам. Wink

И аз пожелавам успех. Тези "преподаватели" , които от малки така мачкат децата би трябвало да почетат поне любителски статии по психология.
Тази е пред пенсия. Не ще да чете.

 hahaha Joy Hug Peace

# 63
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Питах за английския - в момента приятелката ми работи по " Hello" на Просвета. НО по принуда. Ако трябва да си избере, на Лонгман " Blue  skies" били по-хубави + учебна тетрадка. Peace

# 64
  • Мнения: 100
Моята дъщеря също е ученичка в 1 клас.С писане и четене се справя сама.Но тази математика... Mr. GreenХич не ни върви.А от петък сме и с гипсирано краче,поради инцидент в училище.И сега 3 седмици ще учим сами в къщи.Английски език учат по Hello на Просвета.

# 65
  • Карлово
  • Мнения: 4 651
А на потъмняващите съгласни да наблягам ли като диктувам?
?!? чувствам се много глупава, но откъде знаеш що е то потъмняващи съгласни? Опредлено не го пише в учебниците, не и за първи клас, а аз нямам никакъв спомен. Някакво указание за учители ли да си купя, та да съм в час?
[/quote]
Сребърен облак, всичко помня от граматиката на българския език. Така после ми беше лесно като учех други езици. Затова съм взела на помощ, при занимание с детето ми, моята учителка по БЕЛ. Всичко научавах в час.

По английски в училище учат пo English adventure na Longman. Не пишат, само оцветяват, рисуват и лепят стикери.

Последна редакция: чт, 31 яну 2008, 15:25 от chanoir

# 66
  • Мнения: 192
Ние също учим  English Adventure  на Longman.
Пеят разни песнички  и оцветяват.
Сиско успех!
 newsm10

# 67
Благодаря за учебниците по английски. Ще се опитам да ги намеря.

# 68
  • Бургас
  • Мнения: 225
Моля за малко помощ!
Имаме за домашна следната задача:
1_+2=17-   /празно квадратче/
Отговора примерно е 14+2=17-1 /дано да е станало ясно/
Но как да обясня решението?
 newsm78

# 69
  • София
  • Мнения: 3 421
Моля за малко помощ!
Имаме за домашна следната задача:
1_+2=17-   /празно квадратче/
Отговора примерно е 14+2=17-1 /дано да е станало ясно/
Но как да обясня решението?
 newsm78

Ама тук са възможни няколко отговора. Нашите сякаш още не са решавали такъв тип задачи.

# 70
  • Мнения: 494
 Нашите решават подобни задачи от помагалото. Възможни са няколко отговора, наистина, и се приемат за верни всички (стига да са решени вярно като събиране и изваждане).
 Питам го моя син как решава коя цифра да сложи, а той ми казва, че по усет-пробва варианти. Не са им обяснявали някакъв принцип. Примерът от тази задача той го реши така:13+2=17-2

# 71
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Нашите решават подобни задачи от помагалото. Възможни са няколко отговора, наистина, и се приемат за верни всички (стига да са решени вярно като събиране и изваждане).
 Питам го моя син как решава коя цифра да сложи, а той ми казва, че по усет-пробва варианти. Не са им обяснявали някакъв принцип. Примерът от тази задача той го реши така:13+2=17-2

 Peace Аз затова не ги харесвам тои тип задачи, защото не можеш да кажеш точно какво се изисква и как точно да се реши...Но стига да е вярно равенството... Peace,проблем не би трябвало да има.

# 72
  • Мнения: 2 425
Тя задачата се решава може би точно така, но това малкото дете може ли да я разбере Rolling Eyes. Тези автори хич не са мислили. И не само по математика, има и по други предмети такива глупости написани.

# 73
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 186
Радо няма проблем с подобни задачи. Аз също съм го питала като Кrisal и отговора беше същия Simple Smile

Иначе вчера имаха конкурс за прическа, в няколко категории, за цялото училище. Радо отиде нагласен така Crazy каза, че на комисията и било трудно да го причисли към някоя от категориите. Но беше много щастлив и ентусиазиран. Разултата ще е известен в понеделник.

# 74
  • Мнения: 2 425
ЕлиТ, готин пич е  Wink

Общи условия

Активация на акаунт