Тийнейджърите VIII

  • 17 938
  • 337
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 58
Може ли малко намеса от "другата страна" във иначе симпатичната ви тема  Hug
Прочитам, че тук се обсъжда номера с вечерния час... и се чудя що е то това 8:30 у дома. Мене след 6 ме е страх да се връщам до у дома, а пък и уча на междинна смяна, общо взето вечер само се чудя в 9 или в 9:30 да си легна. Е, понякога още си решавам домашното по математика в 11, но това са редки случай.
А сега успокоение до всички майки - не, не вие сте лошите. Причината се крие някъде в нас, тийнейджърите, обаче проблема е, че никой не знае къде точно. Едва ли ще ми повярвате, ама понякога и аз сама не мога да си се трая  ooooh!. Понякога, като се замисля, осъзнавам че ако аз бях майка, а детето ми се държеше като мене, сигурно вече трябваше да е осъзнало някакъв полу-военен ред. А мама да ми е жива и здрава, с Бог съм говорила за такава майка. Как ли ме изтърпява, не знам.
Искам и да изкажа поздрави за schreier . Дъщеря й може и да не осъзнава, ама има страхотна майка Simple Smile. Също и аз Aisha123 (извинявам се ако бъркам никовете), която пък е осъзнала, че дъщеря и се отделя от нея и го преживява (нещо, с което майка ми не може да се справи)  Grinning  bouquet
А за всички други, които се опитват да предпазят децата си от всичко - за съжаление, не можем да живеем във вакуум Simple Smile. По-голямата част от мен и връстниците разбираме, че всичко вие родителите правите от любов към нас, но за съжаление някой неща трябва да се преживеят. Сами да си добием опита и да знаем какво трябва и не трябва да правим. Ами така де, хора сме. Някой ден и ние ще трябва да се грижим за собствени деца и трябва да отговорим на въпроса "Защо?". Ето и пример: не можех да се примиря, че трябва да ходя с дебело яке октомври месец... до ангината. От тогава си ходя облечена, че и даже се карам на посъблечените  Mr. Green.
Айде стига ви толкова от мене, защото в нашата къща нещата са обратно и родителското тяло чака за Skype Simple Smile.
Лека вечер Simple Smile
Мило дете, ти мепросълзи!!  bouquet  bouquet

# 271
  • Мнения: 5 830
Чудесно дете си  bobz,браво,че така мислиш и разсъждаваш!

# 272
  • близо до София
  • Мнения: 1 988
ЧЕСТИТ  ПРАЗНИК МИЛИ ДАМИ!
Бъдете нежни и красиви, възторжени и вдъхновени!
Съхранете женствеността и лъчезарието си!
Обичайте и бъдете обичани!

# 273
  • Мнения: 141
Зъбенето и крясъците у нас са само срещу мене. Тати е идеален, но нали тя си го е избирала/не е биологичния и баща, а мой бивш колега/. Но те рядко се виждат, той работи 3 дни до 1-2 ч. през нощта, пуши му от цигарите, гледат филми като е свободен. Отнася се към нея по-приятелски, няма драми за ниски оценки, закъснения. С 2 думи - баща мечта. Като я будя сутрин не се търпи, толкова е кисела, че и се спи. Вечер също скандал - искам да пази тишина след 23,30, като е на комп. трака по клавиатурата и не можа да спя. Викам, карам се, вдигна кръвно, разсъня се и си мисля - какво толкова искам от детето, нали е в къщи, а не по кръчмите. Прибира се в 20,30/лоша мама/ Вярно не учи, не е отваряла теми за матура, но каквото стане, като и дойде акъла ще учи на стари години. Последните месеци в у-ще, не може да се събуди и да се яви на време. След обяд е вечно във фриз. салон, на обучение, ходи и събота и неделя там. Дай боже да сме вторият Капанов...

с мама имахме същия проблем за клавиатурата. в крайна сметка, вместо да си късаме нервите, аз взех клавиатура с "тихи" бутончета. не знам как да го обясня, просто самите клавиши не тракат така силно, а после и скъсих ноктите; в момента писането ми е почти безшумно.

мисълта ми беше, че много често има някакви такива битови проблеми, които много лесно могат да се преодолеят без крясъци, късане на нерви и тн. Например, вместо да се ядосваме на разпилените дреболии в панера в коридора, просто го махнахме и всяка си държи нещата в нейната стая където на мери за добре. не е универсален подход, но често помага. пък и на мен ми се струва по-разумен с оглед на емоционалното равновесие и на двете страни - минимум разправии.  Rolling Eyes

# 274
  • Мнения: 901
Честит празник на всички майки.
Случи ми се нещо в работата, което от четири дни ме кара да си прегръщам и целувам детето, където го видя.(Не че наказанията, дето буквално си ги изпроси, са отпаднали).
Накратко. Успях да уловя едно момиченце на възрастта на моето да се оплита и буквално задушава в лъжи по неразбираема тогава за мен причина. Звъннах на майка й и казах само една десета от истината. Е, беше достатъчно, за да се разплете кълбото от лоши стечения на обстоятелствата и страх. Да, страх - детето се оплете като пате в калчища от страх да признае на майка си, че е изгубило или са му откраднали парите за таксата за обучение. Ама какви ги беше измислила, свят да ти се завие. За 100 лева иде реч.
Хубаво ми е че макар и доста шумно понякога, разбирам в прав текст какво става с дъщеря ми. Пък че някой телефон паднал жертва...

Последна редакция: сб, 08 мар 2008, 16:28 от schreier

# 275
  • Мнения: 1 685

Никога не съм чакала учител да свърши моята работа (съвсем друг е въпроса, че аз понякога върша тяхната  Crossing Arms)

 PeaceАми аз си я върша 6-а година като се замисля,а това дете вместо да пораства имам чувството че се "вбебешава"-такива дечковски неща и игри го влекат и интересуват ooooh!какво учене-каква мотивация Rolling Eyes-направо ми иде да го запиша 4-група в детска градина,а не в прилична гимназия Mr. Green
 

       smile3525И поздрави за всички-все пак е празника на МАМА! newsm51която е на работа-между другото Laughing

# 276
  • София
  • Мнения: 16 230
Честит празник, майки! Да сме живи и здрави и да се разбираме с диванетата. Да се оплача - сутринта тръгнах да разхождам кучето и докато му слагах каишката ме ухапа. Е, аз после го наритах, сега съм контузена.

# 277
  • близо до София
  • Мнения: 1 988
Aisha231 , друг път проявявало ли е агресивност? Да не би нещо да не му е било добре? Нещо не е нормално това поведение? Дано не е много и бързо да се оправиш.
schreier , в такива случаи сме благодарни ,че нашите деца не вършат такива работи.
teo_71 , то и моя син понякога ме учудва с някои бебешки изпълнения. За Баба Марта си пожела някакъв Батман за мартеница от тия бебешките. Направо бях изумена. Това било "много сбожарско" според него, и останалите му съученици - момчета. Носи я два часа,колкото да се покаже, за майтапа и я махна.
Момичета, днес е поклади, затова ако някого с нещо съм засегнала през годината моля да ми прости!

# 278
  • София
  • Мнения: 16 230
Прощавайте, ако съм засегнала някого. И да ви е простено от мене, ако има нещо.

# 279
  • София
  • Мнения: 16 230
За кучето - само аз съм виновна. Когато го взехме преди 2 год. повярвах, че Ани ще се грижи за него, то не бяха обещания. А сега само му се радва отдалеч. Аз го храня, разхождам, чистя след него... Но основното е, че му липсват първите 7 год. , лае по всички, дива работа. Сега е уплашен, гледа ме виновно. И на него ще простя. Накарах и се вчера да си го извежда сутрин и вечер, ако не ще го изпъдя. Храна и ваксини осигурявам, разходките от нея. Да видим докога ще изпълнява.

# 280
  • Мнения: 25 907
Е, как е? Чакаме ли?  Wink

# 281
  • Мнения: 3 221
Дочакахме!
Благодаря на Мамма   bouquet

# 282
  • Мнения: 901
А какво чакахме?

# 283
  • Мнения: 25 907
Този подфорум чакахме.  Laughing

# 284
  • близо до София
  • Мнения: 1 988
Честит ни нов подфорум, майчета.

Общи условия

Активация на акаунт