Холандска Тема - 20

  • 15 379
  • 299
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 1 550
Добро утро, девойки!

Явно вече сте по разходки, че не се виждате newsm78
Разбираемо е в, в това време Grinning

www.zultrax-media.com
Доставят вестници от България до целия свят. Цените може да ти се сторят скъпи, но ако разгледаш новите тарифи на наще мили български пощи, ще видиш, че няма как да е по-евтино.
Преди бях абонирама при абонаменти.сом - въобще не съм доволна от тях.
Сега съм при Зултракс-медиа - от 2 месеца - коректни са поне досега и имат голямо разнообразие на издания

На мен ми се видя ужасна скъпо, след като годишния абонамент за някой холандски еквиваленти (Ел, Космополитен) е толкова, колкото месечния за българските варианти Shocked По- добре да си чета холандските Thinking

Мопси, дано другата седмица ви е по- добра Hug А и за една седмица доста неща могат да се променят. Дано само във ваша полза Praynig

Слънчев уикенд от мен Hug

# 271
  • Мнения: 1 550


Аз ли съм най- ранобудната? newsm78
Къде сте девойки? Надявам се, че няма болни Hug

Хайде нова седмица- нов късмет Wink

# 272
  • Мнения: 1 132
Добро утро!
Милена не си най-ранобудната, но на някои вече им е трудо да доближат компа. Предполагам ти е познато.  Mr. Green
Весела и спорна седмица от мен!  Hug

# 273
  • Мнения: 1 550
Мопси, аз за това в последно време плясвам по една картинка към всеки постинг. Алекс го намира забавно, а и аз хвърлям по едно око на форума Wink Така да се каже с дружни усилия действаме Joy

# 274
  • Мнения: 1 132
Това било разковничето значи.   Mr. Green
Да се оплача, че от петък до сега Софи се влачи с разстройство, получено от едно пюре.  Confused Направо и се дръпнаха очите от ядене на ориз. И лекарство не помага. Уфф о...х темата.

# 275
  • Мнения: 7 914
Мопси

какво пюре беше  newsm78
Милен@
и моя иска да сме дружно пред компютъра -  да дърпа кабела, да плюнчи клавиатурата и да блъска по нея Mr. Green

# 276
  • Мнения: 1 550
Мопси, да не би Софи да се е разболяла Thinking Доста хора около мен се оплакват от стомашен вирус (как не ме хвана и мен). Много неприятно е за малките деца разстройството и как бързо отслабват само ooooh! Дано се оправи бързо Hug

Звезди, и аз редовно чистя монитора, че понякога е доста омазан Crazy Но откакто се научи Алекс да ползва мишката иска всичко сам да прави. Баща му намери една уеб страница на влакчето Томас и приятели (за мое голямо нещастие ooooh! и според мен беше с умисъл направено Thinking). Сега гледаме локомотиви и вагони, на всички им знам името вече.  Слушаме песничките от филмчето. На сън ги сънувам тия ми ти влакчета, а може и песничките да пея (никой не се е оплакал още)  Joy

# 277
  • NL
  • Мнения: 520
Здравейте момичета,
отдавна не съм се отчитала тук но нямам много време напоследък а и се ровя да чета за захранването.
Звезди пробвах го бейби кук-а и мисля,че ще ми свърши добра работа.Ти ползваш ли го за месни продукти,защото се чудя дали парата ще обработи добре и да не остава сурово месото или рибата Thinking
Засега мисля направо със зеленчуци да започна и на по-късен етап и плодовете.За оризовата каша още нищо не съм чела и се чудя въобще дали да я слагам в менюто или да я пропусна.Ако я слагам нали с нея се почва или може и по-натам да я пробва детето newsm78???
Вие откъде се информирахте за захранването преди да почнете?
Родителите ми си тръгнаха вече и пак я караме по старо му.Останаха доволни но плановете които си правех да свърша това онова докато са тук се провалиха.Така се замотахме покрай детето и разходките,че всичко друго остана на заден план.
Миленски така е и аз осъзнавам,че около бебето ще се вдетиня ужасно и само приказни герои ще са ми в главата.Онзи ден пуснах един диск с детски приказки и за детето незнам но на мен ми действат приспивно и релаксиращо.Ще си го пускам по-често Wink
Мопи бързо оправяне на Софи от разстройството Hug.

# 278
  • Мнения: 1 132
Звезди, нали знаеш, че съм фен на DM, та от там зареждам безмлечни каши и чат пат пюрета на Алнатура и Хипп. Обаче без да искам съм взела едно риба, броколи и сметана и белята стана. Повръща, после се продриска. След думите на Милена, обаче се замислям за стомашен грип, но няма никакви други симптоми. Но пък от 14 февруари до сега  Thinking
Милена, аз пея песничката на телетъбитата с пълен глас  Mr. Green , лошото е, че от седенето вкъщи и аз започвам да добивам форма на телетъби   Crazy Joy .
Милика, аз се информирах от форуми.   За мен оризовата каша е много добър старт, защото е щадяща за стомаха, същевременно бебето поема по-гъста храна и се учи да преглъща нещо различно от течност, а разредена с мляко има познат за него вкус и я приема безпроблемно. После въведох зеленчуци, за да не свикне да яде сладко и после да не иска да яде зеленчуци, след това плодове и месо доста по -късно към  8 месец -пуяк, пиле, заек. Питай ние ще ти даваме съвети, при това безплатни  Mr. Green хем няма да губим тренинг ако се решим на второ, трето и т.н.  Sunglasses
Забравих, гледах в Хема много хубави дървени столчета за 40 евро.
Сетих се да ви кажа, че установихме защо нашето столче е пред разпадане- от язденето са му се разхлабили болтовете.Сега си е ок, до следващата центровка.  Mr. Green

Последна редакция: пн, 18 фев 2008, 23:46 от Мопси

# 279
  • Мнения: 1 550
Мопси, на мен не ми дават да пея Crazy Не защото не мога (или аз поне така си мисля Blush), а защото Алекс е на вълна творческа самоизява. Само се чудим с баща му кога да му кажем, че не може да пее Thinking (поне за сега де). Та наш Алекс по цял ден пей с цяло гърло и никой не можа да се вреди от него Crazy

Милика, аз да си призная не помня точно как процедирах със захранването. Бях абонирана за някакво бебешко списание (дори не помня вече как се казва ooooh!), консултацията и книжката за консултация ми бяха източник на информация. Жената на девер ми (тия роднински връзки така и не ги научих) ми даваше също доста информация, техния син е 7 месеца по- голям от Алекс.
А за готвенето на пара (не знам как се казва този уред newsm78) чувам доста суперлативи от мои познати, които са маниаци на здравословно хранене и са приготвяли храната на децата си така и все още го правят.

# 280
  • Мнения: 7 914
Милен@
 аз отсега съм зарачала поне два компютъра да имаме - един за мен , един за детето..  таткото да се спасява със спорт пред тв-то Mr. Green
А за готвенето на пара (не знам как се казва този уред newsm78) чувам доста суперлативи от мои познати, които са маниаци на здравословно хранене и са приготвяли храната на децата си така и все още го правят.
аз нали все намазвам от пюрето на детето - не го подяждам Mr. Green, ама все нещо ми остава по пръстите или пробвам как е топлина-  и мога да кажа че от 2-3 зеленчука и без сол и мазнина вкуса е неповторим.. даже често акто върти глава и му казвам.. ей сега мама шЪ го изпапа.. а ако е с броколи..замествам мама и татИ Mr. Green

Milika

 и аз мислех по едно време да почна с ориз....ама почнах със зеленчуци ... и сега малкия ориз не яде, за сметка на елдата Mr. Green
 а иначе се информирах смесено и накрая така се опетлах, че още месо и риба не съм давала.. даже се чудя длаи не е време за жълтък newsm78
а иначе аз смятам рибата да я правя в бейбикук-а, щом картофите сварява и рибата ще става Thinking

Мопси

 ДМ природосъобразния магазин ли е? newsm78...аз се убих по едно време да търся бананова каша- моя не искаше да яде банани, за сметка на сега като ги види и прави очите на палачинки и докато не отхапе не спира да  пищи - и чааак преди 2-3 дена видях в натюрвинкел-а ooooh!..


момичета онзи ден превеждах ваксините и има някои, които не мога да преведа... Blush , ако някой ги знае всичките да казва
 а тук защо не се бие за туберколоза ваксина или аз не съм разбрала, че не се бие? newsm78

# 281
  • Мнения: 7 914
момичета, ако имате предложения за оформяне на темата или/и заглавия казвайте Hug Hug

# 282
  • Eemnes, NL
  • Мнения: 421
Звезди - наближава Баб Марта, та заглавието може да е - Баба Марта бързала, мартенички вързала Simple Smile
Имам доста да ви разказвам, но нямам никакво свободно време напоследък.
Лек ден на всички.  bouquet

# 283
  • Мнения: 216
Милика: Ние вече почнахме със захранването. Почнах първо с мороквено пюре - 4 дена му давах, после ходихме на консултация и след ваксината - го хвана яко разтройство. Та спрях морковчетата и започнах да му давам картофено пюре/точно против разстройство/. Правя го сама - хубаво намачквам картофчето и го смесвам с бебешкото мляко да стане на каша/без мазнина/ Та така вече четвърти ден - много добре му понася, разстройството спря, а апетитът нарастна:)

Звездичка:
Какво сме без компютри?Simple Smile При нас е абсурд да пратим таткото пред телевизора, така 4е ще ни трябват 3 компютърчета:)

Хубава идея за новата темичка, нека да е нещо мартенско

# 284
  • Мнения: 1 550
Добро утро, девойки!

Звезди, като гледам в списъка (от консултацията) няма ваксина за туберкулоза. Сега като се замислих на Алекс не са му били за туберкулоза Thinking. Но това нали се смята за рядко заболяване тук. Мен като българка (не знам как е било при вас) ме караха 2 години под ред да ходя за снимка на белите дробове. Бяха ме викнали за последно, когато бях бременна и аз отказах заради бременността. От тогава не са ме търсили.
Ето какво аз бях изкарала за сравнение:
DKTP- Hib- комбинирана за дифтерия, коклюш, тетанус и полиомиелит; Hib- хемофилис инфлуенца тип Б;
Hep B- хепатит тип Б;
BMR- заушка(паротит), дребна шарка(морбили), рубеола;
Men C- менингит;
DTP- дифтерия, тетанус и полиомиелит;
aK - коклюш.

Милика, прегледай книжката от консултацията. Там има 10 изречения за захранването, но пак ти дават обща представа какво правят тук. Предполагам, че ще чуеш и същата информация от консултацията.

Стерче, радвам се да те "видя" тук Hug Пиши като ти остава време.

Сега се сещам, че и Морки зачезна нещо Thinking Надявам се, че сте добре Морки Hug

А, за новата тема си мислех, че ние не изписваме толкова една тема. За това може да е комбинирана- Баба Марта, първа пролет и тукашния Велик Ден. Тази тема сме я почнали отпреди 2 месеца, ако и следващата я влачим толкова време ще стане пролет Wink
Звезди, наречи я най- добре мартенско- празнична Mr. Green, като обобщение на всички празници през март. Имаме и 3-ти март, и 8-ми март, сега се сещам Thinking

Лек ден от мен Hug

Общи условия

Активация на акаунт