Целодневна детска градина-за и против?

  • 1 935
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 39 761
Аз не работех, гледах Дияна до 2,8г и я пуснах на ясла. Само една седмица беше на режим до обяд, за да привикне. Не съм чувала в Б-я да има ясли и градини на 1/2 работен ден.
За мен това е най-удачният вариант (целодневните градини). При работещи родители, без баби наблизо...

# 16
  • Мнения: 3 456
И до колко години си гледат децата? Докато тръгнат на училище ли? Според мен целодневните детски градини са идеален вариант за работещи родители. На децата им харесва да ходят там.

# 17
  • Мнения: 1 049
И до колко години си гледат децата? Докато тръгнат на училище ли?

Ами да, гледат ги като не работят даже и след като трьгнат на училище... но за мен това си е прекалено.  Confused

Daizy да разбирам ли, че има и частни градини на половин ден в БГ, а само дьржавните са целодневни  newsm78 Или просто е твое предпочитание детето да е до обед? Thinking

# 18
  • София
  • Мнения: 9 859
Мисля,че има частни полудневни градини.Но и в държавна принципно не е проблем да си вземаш детето наобяд,стига персонала да е съгласен.

# 19
  • Мнения: 2 309
Някои частни градини са с опция за половин ден, иначе са си целодневни.

# 20
  • Мнения: 391
Цитат
хубаво или лошо е за детето да ходи по цял ден на детска градина и защо?

Хубаво е ако няма близък които да го гледа и родителите трябва да работят. Иначе какво ще яде и къде ще живее. Пари си трябват, за съжаление.

Лошо е че е отглеждано от хора които не го обичат така както близък бил. То е едно от много и няма време за да му се даде внимание едно на едно. Ако падне и се удари, няма кой да го целуне и прегърне за колкото време му трябва да се успокои. Ако му е тъжно и иска да се гушка цяла сутрин...няма. Едно е някой да се грижи за теб от любов и друго за пари.

Аз съм ги пращала моите по един два дни на седмица да си игаят с другите деца. Гледам постоянно деца които като че страдат там, реват, едни тихи такива, не играят. За такива пък целодневна градина може и да им навреди.

Според мен зависи какъв е изборът. Ако иначе няма храна и покрив над главата, то няма избор и е ясно кое е по-добре.

Или поне аз така ги виждам нещата.

# 21
  • Мнения: 4 668
На мен градина за половин ден не би ми вършила никаква работа ... Няма да мога да свърша нищо служебно .
Отделно , че и за мен е огромно натоварване да съм по цял ден с малкият , а той би умрял от скука . Колкото и да съм изобретателна не мога да му осигуря такива развлечения и занимания и такива игри .
Честно казано - светна ми пред очите , когато тръгна на детска  Simple Smile
За мен целодневните градини са голямо удобство .
На половин ден ... ми е недостатъчно .

п.с. Частните са също целодневни . Моят син е в такава .
Това ,ч е някой си вземат децата на обяд е личен избор .

# 22
  • Мнения: 46 516
Не се интересувай от мнението на другите, бъди с детето си, колкото можеш повече.

Моето стои там от 9 до 18 ч., но то е защото съм на работа, а и тя е луда по градината, ако може, би останала и да спи там  Crazy

# 23
  • Мнения: 1 049
Само за пояснение, майчета, може би не сьм се изразила добре - на мен не ми се налага да работя, но имам голямо желание. Не сьм от тези, които искат да си стоят в кьщи. Затова и вьпроса ми беше "като изключим желанието ми да работя, хубаво или лошо е за детето".  Wink Иначе и без моята заплата ще се оправим. Ако нямах избор сигурно нямаше да пусна темата и просто щях да си дам детето. Но се питах ако наистина е толкова лошо по цял ден както се говори при нас мога ли само заради моето желание да я дам... newsm78 защото при мен работа на половин ден не става. Като разбрах обаче, че почти всички деца в БГ са на целодневна градина вече не го намирам за "нездравословно". Вярно е, че всичко е много индивидуално, но дьщеря ми е много общитетелно и контактно дете и сред деца се чувства щастлива.   Joy

Последна редакция: сб, 26 яну 2008, 18:38 от Ciao_bella

# 24
  • Мнения: 3 695
Не се притеснявай от мнението на другите, а се съобрази само с детето и семейството ти. Дано свикне бързо и се чувства добре там. Наистина в БГ детските градини и яслите са целодневни.  Peace

# 25
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Ciao_bella живяла съм около 3 год в Германия и мн. добре те разбирам  Peace там е така малко са жените които работят 8ч работен ден  Wink Имах една съседка която беше "самотно" мамче беше медицинска сестра и тя практикуваше така , половината ден детенцито и беше на градина а другата част от деня с гледачка  Peace
А иначе това да си половината ден на работа а другата с детенце много по ми допада отколкото както е тук в българската ни действителност Crossing Arms

Накъде по форума има под форум за майките в чужбина  Peace може и там да хвърлиш едно око  Hug

# 26
  • Мнения: 200
Аз също съм за целодневна детска градина. Предимството е, че майката има достатъчно време за себе си, а детето расте по-самостоятелно, контролирано е от възрастните и е сред връстниците си. По-добре се приучава на дисциплина.

# 27
  • Мнения: 4 555
"не затова са родили дете за да го дадат по цял ден някъде и вечер само да го приберат и сложат в леглото"
Ами съгласна съм с това  Rolling Eyes
Не съм го раждала, за да ми го гледа някой друг.
Но съм свикнала с мисълта, че в този форум съм малцинство по тази тема и даже не очаквах, че ще се изкаже някой по близък на моя начин, но мисля и аз да постъпя като daizy - частна градина на половин ден.

# 28
  • Мнения: 169
Аз мисля, че трябва да се разнообразява деня на детето и да кумуникира с връсничета .Това помага на развитието му както психически така и физически.Тези игри с децата там са прекрасни пък и имат режим на хранене, спане игра ,Няма нищо по забавно от това независимо дали е по цял ден или за 4 часа .Гледай детенцето ти да е щастливо ти и мъжлето да сте добре и ма...ната им на тези швабки LaughingДа си гледат децата както те решат и да не се месят в чуждите къщи.Защото никой не е застрахован от тях ,че утре няма да им се наложи и те да бачкат по цял ден и да ги гледат със съжаление( в никакъв случей не го пожелавам никому) Успех   bouquet

# 29
  • Мнения: 46 516
Само за пояснение, майчета, може би не сьм се изразила добре - на мен не ми се налага да работя ...

В този случай поне до 3 г. аз бих си гледала детето. Работата няма да свърши, но тези години не можеш да върнеш, + това детето ти ще се храни здравословно, ще се чувства по-добре в домашна обстановка по негов режим, ще боледува по-малко и т.н.

Общи условия

Активация на акаунт