възможно ли е да съм бременна?

  • 4 938
  • 51
  •   1
Отговори
здравейте момичета!

малко съм отчаяна и ви моля за съвет. последната ми менструация бе на 21 декември, цикълът ми по принцип е точен 28 дневен. На 10 януари се скъса презерватива и на 11тия час пих ескапел. няколко дена след това вече съжалявах. на първия ден от закъснението си направих тест за бременност и приятелят ми заяви, че иска да си гледаме бебче. тестът бе отрицателен, но оттогава до сега все още не ми е дошло. дали закъснението (до момента е точно 1 седмица) се дължи само на хормоналната бомба (ескапел) или има надежда и да съм бременна?

# 1
  • Мнения: 147
Дали си бременна не знам, но ако желаете бебе, искрено се надявам да си бременна  Hug

# 2
  • София
  • Мнения: 587
Няма как мила ние да ти кажем дали си бременна... Щом го искате ти стискам палци да СИ бременна!

# 3
Възможно е и да си бременна може също така да е от хапчето което си пила.Върви на лекар купи си тест ако не ти доиде до седмица или се направи кръвен тест.Всеки това ще те посъветва.Тук не можем да гадаем прочети все пак преди да попиташ тук има много теми такива .

# 4
  • Мнения: 2 270
Първо - няма как ние да ти кажем дали си бременна или не!
Второ - не искам да те обезнадеждавам, но при цикъл 28 дни - овулацията ти е около 14-ия ден, а при вас белята е станала на 21-вия ако не ме лъжат сметките!
Трето - решението да имаш дете е сериозно!

Успех

# 5
  • близо до София
  • Мнения: 1 988
Значи имаш 7 дена закъснение. Направи си тест. Вече трябва да покаже.

# 6
  • Мнения: 1 817
Здравейте! Hug
Надявам се, че няма да се сърдите, ако и аз ви задам същия въпрос! Wink
Само че при мен положението е следното... Crazy
Последният ми цикъл беше на 5ти декември. По принцип не ми е съвсем редовен, но чак такова закъснение не съм имала! През последния месец сме се "пазили" само чрез "прекъсване на половия акт" Blush... Правих си 2 теста тази седмица и те бяха отрицателни.  Whistling Нямах и никакви типични симптоми, но от вчера се чувствам все едно ще ми дойде. А не ми идва  newsm78 ?!? Забравих да кажа, че от известно време имам някакво бяло и течно течение без мирис. ooooh!
Мисля в понеделник да отида на гинеколог, но исках преди това и от вас да чуя на какво мнение сте! Благодаря ви предварително!  bouquet

# 7
  • София
  • Мнения: 36 029
Направи кръвен тест./ЧХГ/
Може да си бременна, може и да имаш някакъв хормонален проблем /липса на О., късна О. и т.н/
50:50

# 8
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Дали си бременна не знам, но ако желаете бебе, искрено се надявам да си бременна  Hug
Peace

# 9
  • Мнения: 668
възможно е да си бременна,но може и да ти закъснява от самото хапче което си пила.те имат такива странични действия

# 10
  • Мнения: 1 817
Аз не съм пила хапчета! Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 1 946
ZiMa, прилича ми на бременност най-вече, заради чувството, че ще ти дойде, пък не ти идва, както и бялото течение... Но пък имаш отрицателни тестове, което е объркващо..
Дано се окаже най-доброто за теб!  Praynig

# 12
  • Мнения: 49
Zima аз имам същите усещания като теб, но  не идва  Praynig
вече 4 дни закъснява утре отивам за тест.
Но има нещо което ме притеснява имам някакво особено течение с по особена миризма  Embarassed
Четох в форума че може да се развие гъбична инфекция заради самата бременност, но може ли толкова рано??  newsm78 Имах розово зацпване на 19-ти даже си мислех че ми е дошъл Ц. по рано  Shocked но беше само еднократно и до там от тогава нищо. Започвам да се плаша вече и то заради въпросното течение. Моля ви посъветвайте ме. Че ще се ходи при доки е ясно каквото и да покаже теста, но чак края на седмицата  Rolling Eyes

# 13
  • Мнения: 551
ZiMa не искам да те отчайвам,но и аз като тебе ми закъсняваше и си направих няколко теста но всички бяха отрицателни накрая след 3 седмично закъснение лелката дойде.Все пак ти стискам палци. Peace

# 14
  • Мнения: 1 817
За мен не е проблем, ако не съм бременна! Peace Ние все още не работим по въпроса, а се пазим, ако това нашето пазене може така да се нарече  Laughing ... Но искаме бебе и няма да се разсърдим, ако е станало  Wink ! Мен просто ме побърква това чакане  Whistling и незнание дали или! А гинеколожката ми може да ме приеме чак в сряда сутрин, за когато си записах час, разбира се Grinning .

# 15
zdr poslednata mi menstruaciq beshe na 17 dekemvri s priqtelqmi iskame dete pravix 3 testa i trite otricatelni hodix na lekar kaza 4e ne sym bremenna izpisami hap4eta kato sym gi zipila shtqlo dami doide za 5 dena sa svyrshixa otdavna a cikyla mi go nqma ne sym pritesnena no ve4e po4vam da se pritesnqvam kakvo stava priznaci za bremennost
neznam samo mi stava losho ot cigarite no nali kaza doki 4e ne sym bremenna nz kakvo da pravq Sad Sad

# 16
  • Мнения: 668
ох мини при друг лекар и пиши на кирилица.имам позната която и казаха 4е не е бременна,отиде при друг който установи че е

# 17
този ми 2 доки каза че щяло да ми доиде кога вече 3 седмици чакам а и полов акт правих в деня на овулацията ми никога не ми е закъснявало от 4 седмици ме реже ниско долу незнам объркана съм много Cry Cry

# 18
  • Мнения: 206
Дано да си от процента жени, на които малко по-късно се появяват резултатите! PraynigСтискам ти палци, потърси компетентен лекар, но пък ти казваш че си посетила 2-ма newsm78! Пожелавам ти късме и ни дръж в течение!

# 19
 Sadнезнам но и с вагинален ме гледаха ако имаше нещо трябваше да се види  Rolling Eyes

# 20
  • Мнения: 668
не всеки път се вижда особедно ако си била на дни.може да не е било слязло незнам.кога ходи последно помниш ли?

# 21
да 24 четвъртак ходих

# 22
  • Мнения: 668
би трябвало ако не си бременна да ти дойде до 2 дни.ако не ти дойде до края на месеца отиди пак на лекар за да те видят пак.много ти закаснява

# 23
да много е обадих се преди малко на генеколога ми каза ми несе претеснявай ще ти доиде казах му кога бе докторе и миналия път казахте  Sadказа ами чакай ще ти дойде ами то вече три седмици го чакам newsm45  smile3511

# 24
ох нямам още чакам неможе така 3 седмици закъснение ще се побъркам Sad

# 25
  • Мнения: 551
ох нямам още чакам неможе така 3 седмици закъснение ще се побъркам Sad
Хайде пиши какво става с теб стискам палци Praynig Hug

# 26
  • Мнения: 1 817
Здравейте! Wink
И аз да се отчета, че още нямам лелка на гости  Mr. Green .
Имам час за доктор последно в понеделник следобед. После ще ви споделя...
Междувременно вече имам 4 негативни теста от всякакви марки и по всяко време на денонощието  Crazy .

# 27
 Sad Cryнямам цикъл още незнам вече идвами датата за втория а и мам голямо бяло течение от какво е незнам а на тебе мила petra roth  Hugстискам палци да ни зарадваш с добра новина Peace Praynig

# 28
  • Мнения: 1 817
paraskevi, ти домашен тест прави ли и то сутрин с първа у? А защо не отидеш и при друг да те види? И не помня дали ти беше правен кръвен тест? newsm78 Иначе и аз съм като теб...В очакване.

# 29
  • Мнения: 99
ЧХГ-то е най-сигурния начин да разбереш. Взимат ти кръв от вената. Плащаш 15-20 лв. и ще се разбере. Ако имаш нерви да чакаш направи си тест след още няколко дни. Всичко е възможно, така че по-добре посети лекар. Успех!

# 30
здр момичета тази сутрин звънах на генеколага и му казах че нямам ц попитах да доида да ме видете пак тои каза нали те гледах няма нищо от притеснение ми закъснявало еееее ами 3 може ли да има такова претеснение хапчета пих пак неми доиде неиздържам  Cry Cry Cry

# 31
тестовете и 3 ги правих вечерта а и вече като ям мн лошо ми става не вярвам да съм бремена въпреки че правих полов акт по време на оволацията ми даже потретих ме с моя приятел не мисля че съм бремена защото доки каза че не съм но такова закъснение голямо е нещо става незнам какво  Sad

# 32
  • Мнения: 1 817
Ами гинекологът ти значи не става за нищо! Защото ако на истина не е бременност, то значи е нещо друго, което трябва да се изясни...Няма начин да е от стрес 2 месеца! Най-малкото трябва пак да те видят на видозон и то вагинален, да ти направи кръвен тест за бременност и да ти пусне хормони. Не знам той защо е толкова спокоен...
Аз вече ти казах да отидеш и при друг...Или най-малкото си купи нов тест и го направин сутринта с първа у. Не че е гаранция, че ще е положителен, де. При мен все беше отрицателен. Пък чак драстични симптоми нямам. Но четох в една книга вчера в книжарницата.
Аз, ако имах как, да съм отишла вече на док. Но тук системата е малко сбъркана и за това си чакам часа. Laughing
А фолиева пиеш ли? За всеки случай...

# 33
какво да пия фолиева какво е това newsm78

# 34
  • Мнения: 1 817
Ами фолиева киселина! Тя е много важна в случай, че си бременна!
Пусни в търсачката фолиева киселина и ще прочетеш.

# 35
благодаряти мила но аз незнам дали има бременост и да взема мерки ако има ние сме малко градче за да отида при др генеколог малко са и нямам избор

# 36
  • Мнения: 551
Не е нужно да си бременна,за да пиеш фолиева киселина.Дори е хубаво да се приема 3 месеца преди бебе правенето.Много съжалявам,че нямаш друга възможност за доктор,защото този явно е някой мързелан и не си върши работата.Остава варианта да разчиташ на теста стискам палци и се надявам да има бебче  Hug Hug Hug

# 37
здр момичета днес съм мн зле едвам станах от леглото мн ми се вие свят не ми е добре изобщо гади ми се направо не ми се говори пак отивам да легна едвам се държа какво става с мен незнам

# 38
  • Мнения: 1 817
Май си бременна, а? newsm78 Отиди на друг док... Hug

# 39
здр днес сутринта в 7 часа ми доиде цикала ми но ми вървя един час и ми спря сега все едно че изобщо не е имало цикал какво стана незнам понеделник ще отида на лекар как може един час да ми тръгне и да ми спре

# 40
e da ama po dobre xudi pri nqkoi drug doktor ti moje s mnogo ne6ta da te e gledal ama ako e nqkoi smotan ni6to nqma da vidi po dobre napravi o6te edin test i xodi pak na doktor.pojelavam ti uspex

# 41
 Sadпак ми доиди преди малко неиздържам newsm45

# 42
Не е нужно да си бременна,за да пиеш фолиева киселина.Дори е хубаво да се приема 3 месеца преди бебе правенето.Много съжалявам,че нямаш друга възможност за доктор,защото този явно е някой мързелан и не си върши работата.Остава варианта да разчиташ на теста стискам палци и се надявам да има бебче  Hug Hug Hug
newsm10 за фолиевата киселина преди забременяването

# 43
  • Мнения: 1 817
paraskevi, извинявай, но не мога да разбера защо не отиваш на лекар, а само пишеш кога ти е дошло, къде те е заболяло и т.н... newsm78 Ние не сме доктори и не можем да ти помогнем виртуално! Стегни се и отиди при твоя или при друг гинеколог! Тези аномалии не са нормални! А щом има спорадично кървене, значи има и някакъв проблем! Peace
Не го приемай като лекция, а като съвет! Peace Мисля, че няма смизъл само да се оплакваш, а да не предприемаш нищо! Wink
Чакам да споделиш какво ти е казал доктора! Naughty

# 44
  • Мнения: 551
Параскеви хайде миличка стягай се чакаме новини.Дано всичко е наред Praynig

# 45
  • Мнения: 10
здравейте и от мен
изчетох цялата тема... с риск и аз да стана досадна ще ви попитам какво мислите
последния път ми дойде на 1. 01. 2008г и все още го няма? това не е най- важното, важното е че бях командровка и се видях със съпруга си на 21.01 т.е не съм имала контакти с мъж преди 21.01. направих си вчера тест и ми дава една лентичка? какво мислите възможно ли е да съм бременна все пак?
благодаря ви

# 46
  • Пловдив
  • Мнения: 1 081
здравейте и от мен
изчетох цялата тема... с риск и аз да стана досадна ще ви попитам какво мислите
последния път ми дойде на 1. 01. 2008г и все още го няма? това не е най- важното, важното е че бях командровка и се видях със съпруга си на 21.01 т.е не съм имала контакти с мъж преди 21.01. направих си вчера тест и ми дава една лентичка? какво мислите възможно ли е да съм бременна все пак?
благодаря ви
ако нормално цикъла ти е 30 -35 дни може да си с късна овулация и е възможно да си забременяла  на 21.01.
от 21,01- сметни  до днес са 14 дни. Колко ти е дълга лутеалната фаза? . Ако не знаеш просто изчакай още два дни да мине критичните и най-дълго възможни фази - 16 дни и направи тест.
Успех  Hug

# 47
  • Мнения: 15
Здравейте и от мен момичета! Много съм объркана! Закъснява ми 13 дни. Имам 2 положителни теста(втората черта по-бледа). Вчера ходих на 2 доктори. Прегледаха ме , но нищо не виждат в матката.Било още рано и трябва да изчакам до другата седмица. Twisted Evil
Кога е най-добре да отида ? Не ми казаха да правя кръвен тест. Едната от докторките ми каза , че е възможно да има така нареченото"кухо яйце", знаете ли какво значи това?  newsm78  Дайте моля ви някакъв съвет ! Това чакане ме убива! #Crazy

# 48
здр  Simple Smileходих на доки бремена съм  Cryно може да не задържа бебчо пред риск съм за спонтанен аборт каза ми да си повечко утре ще ходя пак сvaki според мен върви на още един доки аз ходих на два и не видяха бременост но 3 я видя мн добре  Praynigстискам палци мила всичко да е наред Peace

# 49
  • Мнения: 1 817
Здравейте и от мен! Wink
paraskevi, честито!  bouquet Почивай си повече! Опасността от спонтанен обикновенно минава след 12тата седмица! Peace Така че до тогава си почивай, храни се здравословно, купи си фолиева киселина и я почвай веднага! Желая ти лека бременност и сладък бебок! Hug А докторът каза ли ти какво да пиеш, тоест витамини или нещо друго newsm78? Май дават някакви хормони за задържане...Питай утре!

За протокола аз все още нямам цикъл. Но докторката беше сигурна, че не съм бременна. Вече имам 5 отрицателни теста (заедно с този от доки) и на видеозона не се видя нищо. Така че чакам да ми дойде... Laughing

На всички останали момичета пожелавам нещата да се развият така, както искат! Grinning И не забравяйте, че само доктор може да прецени какво се случва в организма ви. Naughty

# 50
  • Мнения: 668
честито мила най накрая се разбра дали си бременна!!  bouquet  лежи пове4е,пий фолиевата и не се притеснявай за нищо.на дръуото моми4е мога да каже,4е термина кухо яйце наистина го има.и мен ме бяха оплашили с него,но дано всичко и при теб е наредслед 1 седмица 6те пишеш и ти ,че вече си мама Simple Smile

# 51
  • Мнения: 668
в повечето случаи дават папаверин, лекарката ти е тази която казва!!!!

Общи условия

Активация на акаунт