След развода...

  • 3 857
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 079
Не съм се развиждала, но съм прекратявала дълга връзка.
Отначалото ми беше неестествено, тъжно, пусто, но после ..... newsm44

# 16
  • Мнения: 408
За мен развода е само една бюрократична формалност.

# 17
  • Мнения: 393
   Twisted EvilАбе,друго си е да се разведеш-особено изпълненията по съда ooooh!няма как да не останат следии са несравними с една раздяла,колкото и зле и след дълготрайна връзка да е.Пък ако има и деца и претенции за тях/него-цирка вече е тотален.
 Да живеят адвокатите!!!

# 18
  • Мнения: 451
След като питаш от любопитство ,а не от необходимост можеш да се разведеш,разделиш и да разбереш как се чувства човек в подобно положение.

 Peace
И Birdy ти го е казала,рови се и чети,за да видиш-от любопитство #Crazy,как се чувстват хората след развод/раздяла Twisted Evil
Най-искренно ти пожелавам само от любопитство да влизаш тук.
Ееее,ние сме били много атрактивни,бе newsm78

# 19
  • Мнения: 903

За мен развода е само една бюрократична формалност.


И аз така мисля, макар че понякога тая "формалност" може да коства доста нерви - ама това си зависи от двойката развеждащи се и доколко всеки един от тях е склонен да изпростее в стремежа си "да си разчисти сметките" с другия. При мен за щастие всичко мина доста културно. И ДА, с развода проблемите ми се решиха категорично, защото те произтичаха от несъвместимостта ни с бившия. Та много далновидна в моя случай се оказа крилатата фраза на Сталин:"Эсть человек - эсть проблем, нет человек - нет проблем!" Mr. Green  Друг е въпросът, че макар и развода да ми донесе точно това, което исках, преболедуването на раздялата беше доста дълъг и болезнен процес. Но това си е естествения конфликт на разум и чувства, без който вероятно животът ни щеше да е твърде скучен. Wink

# 20
  • Мнения: 463
След раздялата ми олекна,след развода незнам.За мене развода беше по-трудното,просто не мина много цивилизовано,не самата процедура просто договарянето беше егати и цирка!Сега дни след самия развод,още не смея да се зарадвам,просто ме е страх да не разруша стъкления мир по между ни.Развода е само една формалност,други неща са по-важни.

# 21
  • Мнения: X
След като се разведохте решиха ли ви се всичките проблеми заради които си мислехте че си струва да се разведете. След развода олекна ли ви, започнахте ли нов живот, почувствахте ли се нов човек?
Не, ама бях с бебе на месец, така че - всеки случай е частен. С малки деца проблемите стават повече даже - ако опозицията не иска да се включва. Е, онези проблеми естествено се решиха, примерно моят мъж беше ужасно заядлив и на всяко малко нещо скачаше - чак въздухът вкъщи се нажежаваше - да - спокойствието си дойде веднага. Онези проблеми се разрешават, но идват нови... Аз затова съм много скептична, когато някой тръгне да се развежда..... някак някои си мислят, че после ще стане цветя и рози - ами не, не става цветя и рози, идва нещо ново трудно което замества старото трудно. Идеята е, че това е временно - при някой временното е 2 месеца, при някой 10 години - но пак е временно хахаха

# 22
  • София
  • Мнения: 6 999
Естествено - Проблемите ми бяха породени от неговото съществуване в моя живот. Не че сега не ми създава проблеми де... но няма как наличието на общо дете ни прави свързани за цял живот. Разбира се проблемите ми сега са много по-малки и не си ги слагам на сърцето.

# 23
  • Мнения: 911
аз бях мнооооого доволна, че сложих край на осемгодишна връзка, при която си бях спестила истериите "сватба" и "развод", но скъсаните нерви от съжителството с този мъж май до ден днешен не мога да възстановя.
да, олекна ми! направо бях горда от себе си, че го направих!
'ма да бях го направила по-рано! само за това ме е яд на мене си  #2gunfire

# 24
  • Мнения: 903
'ма да бях го направила по-рано! само за това ме е яд на мене си  #2gunfire

Ууууфффф, Траянче, аз като го направих уж що годе на време пък после подир 2 годинки и нещо пак го прибрах..... smile3537

Ама на, имало глава да пати! doh

# 25
  • Мнения: 911
Блонди!  Sunglasses Абе ние с тебе в един филм сме били номинирани за най-голяма ГБП! Аз го изритах на четвъртата година моя хубостник, а после утепАх още четири... #Crazy Нямам отговор на въпроса "ЗАЩО?"

# 26
  • Мнения: 903
Блонди!  Sunglasses Абе ние с тебе в един филм сме били номинирани за най-голяма ГБП!

Абсолютно!!! Mr. Green И това, че на туканка тъй сме се изнамерили е потвърждение на поговорката: "Краставите магарета от далече се надушват!" Joy Joy

# 27
Ама ти си бил много любопитен! Преди да се разведа, никога не съм любопитствала как се чувстват хората след развод.
А сега по темата: Както виждаш всяка от нас се е чувствала по различен начин. За едни е било спасение, за други мъчение, за трети нормален изход от създалата се ситуация. За мен лично беше трудно и го преживях тежко, защото бях зарязана.

# 28
  • София
  • Мнения: 433
Още не сме разведени, но за мен това си е чиста формалност. Да,  newsm44, почувствах се много добре след раздялата и все още се чувствам така (8-9 месеца). Да, трябваше да го направя по-рано... Все още ми е трудно да си се представя в условия на нова връзка обаче... Но съм сигурна, че и това ще си дойде с времето. Ако не си щастлив, седни и поговори с жена си и ако не се разберете - или си дайте време или приключете. Сигурна съм, че ще бъдеш доволен от избора. Късмет! Peace

# 29
  • Мнения: 440
Бях изоставена,преживах го тежко,но въпреки всичко смятам  че краят е винаги начало   Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт