Юлска мама гушка свойто бебе, а пък то доволно дреме

  • 11 834
  • 288
  •   1
Отговори
# 240
  • София
  • Мнения: 114
 Добро утро!
 Честити нови придобивки и месечинки!  bouquet

 В къщи боледуващите вече са два броя. Този път малкия успя да зарази големия. Сутринта го пробвах да му дам попара - беше отвратен, даже стискаше устни /нещо което не се е случвало и при най - гадното пюре/. Незнам с какво да го храня. като му замирише на наша храна е готов на всичко да е на масата, но мляко и повечето от пюретата не ще. Започна и на кашите да се ослушва.

 Успех на кандидатстващите за ясли и детски градини и по-малко болни бебета и мами.  bouquet 

# 241
  • sf
  • Мнения: 10 218
и аз започнах с попара отвчера, ама не й се кефи. яде по няколко лъжици и после си му давам АМ. ще видим как ще потръгне натам.
като се събуди и изчезвам в парка  Party

# 242
  • Мнения: 384
Момичета къде продаваха био зеленчуци и плодове.Някой беше споменал Пикадили,ама там нямало.Моля за инфо!  Hug

# 243
  • Sofia
  • Мнения: 523
Добре де - кога давате попара?
Примерно моя яде така:
7:30 - 8 - АМ
11 - Плодово пюре/Може понякога каша
13:30-14 - Зеленчуково/Месно
17:30-18 - АМ
20:30 - 21 - АМ

Къде да сложа попарата или там друга закуска?
Мерси!

# 244
  • Мнения: 43
Хей, хоу! Здравейте!
Тия дни не мога да се включа. Ама гледам доста нови придобивки - столчета, коли, зъбчета, рачета - хайде честито на всички и със здраве да си ги ползват   bouquet  Hug
Много се кефя на хубавото време, но цуцко не иска да заспива в количката. Реве и се къса, че му се спи, а не може. И онзи ден се престраших и го сложих на цицката навън.Докато помириса и заспа...ама що да е тъй  Crossing Arms
Искре, я кажи как става плащането през ebay, че мъжа тук си поръчва нещо пък незнаем как се плаща  Blush

# 245
  • Мнения: 111
Мерси момичета за хубавите пожелания! Много сте мили! Дано наистина да е безаварийна  baby_neutral  Stop!

# 246
  • Sofia
  • Мнения: 523
Искре, я кажи как става плащането през ebay, че мъжа тук си поръчва нещо пък незнаем как се плаща  Blush
Ами то зависи как е посочил продавача. По принцип се ползва PayPal - ние плащаме така - но мъжо има от много време акаунт там. Ако искаш на лични да ти обясня по-подробно, че да не товарим темата?

# 247
  • Мнения: 616
Искре аз давам сутрин като стане 6 и нещо мляко после в 9.30 попара после за обяд пюре следобед към17 плодово пюре или каша или кисел и вечер  мляко

# 248
  • Мнения: 521
Какъв кисел е подходящ за начало? Трудно ли се прави  newsm78
Честита кола, Ани - леко и безаварийно!
Донси, разсмя ме!

# 249
  • Мнения: 616
Гъсе ами аз когато го правя аз го правя така на около 150 мл вода слагам една супена лъжица нишесте царевично  като се сгъсти слагам малко захар и една лъжица от АМ и сварен и пасиран плод,но в кухнята не го правят така и ме дразнят ама нали за улеснение.

# 250
  • sf
  • Мнения: 10 218
на Кико попарата му е второто ядене т.е. към 9ч. после към 12:30 обяд и т.н.
навън беше екстра- само дето ако не спи, иска да скача или да крачи  ooooh! кръст не ми остана вече

# 251
  • София
  • Мнения: 3 524
хм май успях да се впиша в гадната забила система...
много ми е криво днес
поздрави на всички, отивам да се лимонча насаме Crazy


уинксче дописвам мила- аз нямам против яслите, а против идиотския начин на кандидатстване, но от друга страна при положение че няма места а децата са повече (слава Богу че има деца разбира се), то няма как да не забие системата и да не изнерви народеца Confused

Последна редакция: пн, 04 фев 2008, 20:52 от elpet

# 252
  • Мнения: 312
привет Simple Smile
само минавам, нямам много кога да пиша тия дни...
Яна, много сладка Надина, а това в Маджикленд ли го правихте?

На Доротея изследванията били много добри, хемоглобин и т.н. в норма, само дето се стрясках. От вчера похапва банан следобяд в плодовото пюре, ама на картофите се мръщи и не ги иска, дори парченце картоф да има в пюрето и прави едни муцки на погнуса. Може ли да се прескочат картофите? Чудя се с кой зеленчук да продължа освен това. И как става така, че да въведа и оризова каша, и нови зеленчуци и плодове и да не е на тагъдък всичкото това... newsm78

айде отиваме да се къпем.

# 253
  • USA
  • Мнения: 559
Здравейте и от мен! Simple Smile
Нещо ни е много задрямала темата.
Ели, дано на си успяла да се запишеш!
Колкото и да ви се струват скапани яслите в България, са направо цвете с положението тук, така че гледайте положителните неща. Винаги е трудно като някой друг ти гледа детето и се правят компромиси.

Яна, защо мъжът ти е толкова против детската градина? Да няма лоши спомени? Според мен след определена възраст е много трудно да осигуриш разнообразието, структурата и контакта с деца в степента, в която са в детската градина. Аз много обичах да ходя на детска. Единственият лош спомен, който имам е крем нишесте  Sick и гриз  Sick.

Индисциплин, аз много рядко давам картоф, защото не се харесва особено. Само дълбоко замаскиран с нещо друго. Кристиан яде предимно тиква, морков и сладък картоф. Зелените зеленчуци не го привличат в чист вид. Аз първо въведох каша, после зеленчуци, и сега плодове. Важното е да не въвеждаш 2 наведнъж. Досега съм въвела 2 вида каша (оризова и овесена) и зеленчуци (тиква, морков, сладък картоф, обикновен картоф, тиквичка и грах). А също, не трябва да те притеснява, че някои деца на същата възраст вече ядат пържола. Wink

Ели, и аз дописвам: Наистина са го измислили много тъпо със записването. Горките хора, които въобще не знаят какво е интернет.

Последна редакция: пн, 04 фев 2008, 21:10 от Winx

# 254
  • Мнения: 312
Уинкс, мерси за отговора Simple Smile
Тя Доротея и замаскиран не го ще картофа, пробвах с морков и с тиква. А ти даваш готови пюрета, нали? Тиквичка и грах ми се иска да дам, ама на тиквичките не им е сезона и са много гадни тия на пазара, пък грах... идея си нямам, сигурно замразен трябва да е. Тука няма такива на гербер...
За кашата и на мен ми каза педиатърката, че можело овесена, щото вече не пречило да е с глутен - и се чудя... ма то от мойто чудене детето е наддало само 350 грама за месец и половина. То не, че е много кротко дете, дето ще вземе да седи мирно и да не изразходва енергия, ама... та както и да е, взела съм някаква оризова на милупа дето е уж само ориз да видим ще я яде ли въобще преди да седна да пека меля пресявам варя Wink

За детските градини и аз съм за... макар че самата аз съм била 3 дена общо през живота си. Но не сме подавали документи...

лека нощ Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт