коронка - 600лв

  • 31 808
  • 76
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 001
Много е тази цена!Моят стоматолог(частник не работи със здравната каса) слага 1 зъб металокерамика последна модификация за 150 лв.Цената на зъб е тази независимо какво има да се прави по зъба(в смисъл дали ще се вади нерв,почистване,запълване на каналите,упойката също влиза в цената....)
Ей,ама значи....някои хора голям бизнес въртят на наш гръб...Пфууууу!

# 16
  • Мнения: 2 732



Извинявам се, че не съм по темата, но мога да ви кажа тук колко струва Mr. Green
Може пък после 600лв. да ви се сторят смешна цена.
Ей това пък сравнение изобщо не е на място .Може наистина да ти се струват смешни 600 лв ама за САЩ .Тук знаеш ли какви са заплатите Thinking

# 17
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
http://www.doctorcikalov.com/index.php?page=4
Това е ценоразпис на моя зъболекар, като там лечение на канали ми струваше 70 лв, а коронката варира според екстрите, ама като се каже цена 200 лв в нея влиза всичко по коронката - работа и тн.

# 18
  • Мнения: 476

Извинявам се, че не съм по темата, но мога да ви кажа тук колко струва Mr. Green
Може пък после 600лв. да ви се сторят смешна цена.
Ей това пък сравнение изобщо не е на място .Може наистина да ти се струват смешни 600 лв ама за САЩ .Тук знаеш ли какви са заплатите Thinking

Пошегувах се. Съжалявам, че си го приела по този начин.

# 19
  • Мнения: 22
Aуууу, що за цени са това?  ooooh!
Аз досега за лечение на канали не съм чувала, това да не е нова мода?? Вади се нерва и канала се почиства. Работа за 5 мин.
При моя зъболекар има ценоразпис и там такова нещо нЕма. Не мога да кажа цени, защото на мен ми взима много по-малко, отколкото пише, ама ми се струва, че някой иска да те прекара.

миличка в сериозна грешка си - ако твоя зъболекар го прави за 5 мин значи ти с**е в устенцата.обработката и лечението на кореновите канали отнема много повече време и 2-3 посещения.казвам ти го на 100% все пак мъжа ми е стоматолог

# 20
  • Мнения: 22
сумата е над средните към момента цени.НО ако се работи под кофердам, с машинна обработка на кореновите канали,запълване с гутаперча,последващо изграждане с фотополимер,изпиляване за прагова металокерамична коронка с точен отпечатък,включващ конци и добър химичен контрол върху течностите,опитен зъботехник цената може да не излезе толкова много погледнато перспективно.можете да се ориентирате и по времетраене на манипулации-например 3-канален зъб се почиства,иригира и запълва с гутаперча за 1,5-2-2,5 часа(прочетох нагоре мнение за 5 минутно вадене на нерви и запълване-това просто е неадекватно лечение,резултатите няма да закъснеят),изграждане-1-1,5,изпиляване-45 мин-1 час и пр.качествена стоматология не се получава евтино.но спокойно в българия зъболекарите не са милионери към днешна дата Grinning
[/quote

 Hug ето и един по компетентен човек с висока здравна култура! Simple Smile

# 21
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 518
Познаваме ли се, че съм "миличка". Айде по-полека с обобщенията, моля. Какво се хванахте за тез 5 мин. Ясно ми е колко отнема, грешката е моя, че не го сложих в кавички. А и още по-ясно ми е, че някой е прекалил с цените.

# 22
  • Мнения: 950
Коронка метало-керамика миналата година (точно преди увеличението на стоматологичните услуги) беше 120лв. А за лечение на каналите не си спомням цените.

# 23
  • Мнения: 22
Познаваме ли се, че съм "миличка". Айде по-полека с обобщенията, моля. Какво се хванахте за тез 5 мин. Ясно ми е колко отнема, грешката е моя, че не го сложих в кавички. А и още по-ясно ми е, че някой е прекалил с цените.


силно се надявам че 5-те минути са в кавички, но трябва да знаеш че на само труда на стоматолога е важен, но и материалите коиъо ползва.така че  те съветвам вместо да се палиш на това което ти пиша  си задай въпроса колко качествено са ти свършили работа!  направи си една контролна снимка(не вярвам че твоя стоматолог след ендодонтското лечение е назначил такава) след 6-9 месеца и се консултирай с друг стоматолог.тогава можем да поговоорим пак:D

# 24
  • Мнения: 22
Познаваме ли се, че съм "миличка". Айде по-полека с обобщенията, моля. Какво се хванахте за тез 5 мин. Ясно ми е колко отнема, грешката е моя, че не го сложих в кавички. А и още по-ясно ми е, че някой е прекалил с цените.

обзалагам се че или каналите ти
са кухи, или имаш грануломи  Thinking

# 25
  • София
  • Мнения: 2 105
Познаваме ли се, че съм "миличка". Айде по-полека с обобщенията, моля. Какво се хванахте за тез 5 мин. Ясно ми е колко отнема, грешката е моя, че не го сложих в кавички. А и още по-ясно ми е, че някой е прекалил с цените.

обзалагам се че или каналите ти
са кухи, или имаш грануломи  Thinking

ай, стига бе
аз ти казах колко ми взема мойта зъболекарка

"Слагане на арсен+Чистене на канали и вадене на нерв+Лекарство в каналите+пълнене на канали+пломба фотополимер = (това са общо 3 посещения) 60 лв.

Слагане на арсен+Чистене на канали и вадене на нерв+Лекарство в каналите+пълнене на канали +изграждане на щифт и коронка керамична = 100 лв."

И това са цени отпреди няколко месеца. По стечение на обстоятелствата ми се е налагало да правя панорамна снимка и да, всичките ми зъби, които тя е правила са с перфектно запълнени канали.

Това, че не ми взема 600 лв за коронка значи ли, че ми сере в устата???

А, и да добавя, ползва първокачествени материали. Просто е съвестна и не надува цените по няколко пъти, както процедират повечето стоматолози.

# 26
арсен-НЕ.твърдя го от гледната точка на уважаващ себе и пациентите си зъболекар.

# 27
Познаваме ли се, че съм "миличка". Айде по-полека с обобщенията, моля. Какво се хванахте за тез 5 мин. Ясно ми е колко отнема, грешката е моя, че не го сложих в кавички. А и още по-ясно ми е, че някой е прекалил с цените.

обзалагам се че или каналите ти
са кухи, или имаш грануломи  Thinking
[не е задължително,но и трябва да се има предвид.

# 28
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 518
Мarbo, прекаляваш. Диагнози не съм молила да ми поставя никой. Има и зъболекари, които си вършат работата добре, без да съдират по 3 кожи от пациентите си.

Между другото, когато искаш да добавиш нещо, ползвай бутона "редактирай". Писането на постинги един след друг се приема като спам и е против правилата на форума.

# 29
  • София
  • Мнения: 2 105
арсен-НЕ.твърдя го от гледната точка на уважаващ себе и пациентите си зъболекар.

a с какво се умъртвява нерва?

Общи условия

Активация на акаунт