Гоблени-17

  • 44 161
  • 498
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 270
Сегааа, по ред на спомените...
Хипатия, благодаря ти, че пак напомняш за желанието ми. Може би добрите намерения на всички тук ми помогнаха и вярвате или не, вчера си намерих нова схема с бекстича в нея, май от английско списание... Ако някой си хареса моите кончета - има ги!
Кетри, не ми се карай, наистина вчера си я открих, затова не бях гръмнала с топчето все още... Joy

За срещата - ако е в почивен ден, но не рано сутрин и ако...При мен условностите са много, за жалост! Но съм за и ще се опитам.

Ако някой чуе Бима за детските от Галерия Бродерия - май го имам това списание и май дори не ми трябва, така че ако момичето иска, ще го пращам... Довечера ще проверя.

# 46
  • Мнения: 7 803
цветята на ланарте
http://picasaweb.google.com/Joke.Nieuwenhuis
Хипатия, и аз го помня форума като млад и прохождащ  Peace обаче този тук е все пак за деца, а не специализиран за гоблен. това си е мое мнение  Peace аз каквото търся си го пускам в гоблени.ком и много бързо бива открит. опитът показва, че тук се намират само стари и изтъркани схеми  Peace последната седмица подкрепя твърдението ми, но който иска да си поддържа теми със схеми, моля. аз обаче не участвам.
Бонбонелска, радвам се, че си намерила схемата  Hug

# 47
  • Мнения: 434

Има хубави неща,но конците май са ми непознати.Приравнителна таблица да има....?


Pepi_r ,ако четеш,да знаеш че ми липсваш.Скорошно оздравяване на Мири.

# 48
  • Варна
  • Мнения: 3 238
Alexandra,поздравления за темпото,направо ме засрами и...амбицира Heart Eyes
Благодаря  Grinning Сега ми се е паднало да шия, бебето още само яде и спи  Grinning

# 49
  • Мнения: 7 803

Има хубави неща,но конците май са ми непознати.Приравнителна таблица да има....?


Pepi_r ,ако четеш,да знаеш че ми липсваш.Скорошно оздравяване на Мири.
oт известно време и аз си мисля за нея, че изчезна  Sad Скорошно оздравяване  Hug

# 50
  • Мнения: 791
Здравейте момичета аз шия гоблени и бродирам от около 2-3 години , но съм начинаеща.
Питах в старата, но то вече имало нова, та да си повторя въпроса.

Може би вече сте обсъждали това, но понеже не намерих, искам да ви питам за по подробно разяснение как се бродират покривки и възглавници  - върху панама или върху панама прикрепена към плат?

# 51
  • София
  • Мнения: 316
Не откривам орхидеите в този линк с цветята. Sad

# 52
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687

Има хубави неща,но конците май са ми непознати.Приравнителна таблица да има....?


За съжаление няма. При мен и схемите излизат малко неясни. Никъде не е писано точно какви конци се използват, написани са обаче цветовете. Може това да се ползва за ориентир. Ако някой е наясно да се включи и да каже какви са. Аз така не мога да ги разбера.

# 53
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
КетриHug
Що не свикраш да пием кафенце заедно в Мола? Simple Smile Ето и там евентуално може да организираме срещата. Wink

Схемата на невените си я качих, много е четлива и се замислям дали да не я започна.

Ето и обещаната снимка на гобленчето ми с днешна дата :

http://images23.snimka.bg/005068401-big.jpg

Девойката е много красива, но нещо кучето не ме радва много. Rolling Eyes

# 54
  • в зоната на здрача
  • Мнения: 2 241
Иренка,що бе мила..кучето си е като куче.. Laughing,момата наистина е много хубава..
Мола е чудно място да счупиш някой лев,но на повечето ще им е далечко,но както решите, аз съм ЗА .

# 55
  • Мнения: 200
Иренка,гоблена е супер,незнам защо но като го видях и ми напомни"...две хубави очи...''
geniko, ето ти ги орхидеите,ако имаш проблем ше ти ги сваля
http://photo.163.com/photos/haap17998/44044551/

# 56
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
А с какви конци се шият, че не мога да се ориентирам?

# 57
  • Мнения: 2 924
конците мисля ,че са ДМЦ- поне на тази легенда дето видях ми  приличат на техните номера.
А и схемите са достатъчно ясни, но трябва да се кликне под снимката на full size

geniko,
ето орхидеите
34.746 Three orchids 34.745 Two orchids
 Дъмпер,
какво ще рече стари и изтъркани схеми?
Тук обикновено се дават само качествени схеми и такива каквито се търсят:)
Нови никой не  е търсил, ако бяха запитали тук двете дамички на Анкор примерно
 щяха да им се доставят по-бързо:)
Но няма да дискутирам повече това кой къде и какво да търси.
Признавам ,че много по-лесно може би се намира нещо в чието търсене участват повече хора.
Ами тогава нека повече хора се включат

# 58
  • Мнения: 200
А с какви конци се шият, че не мога да се ориентирам?

dmc

# 59
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 049
и аз като кетри Simple Smile какво не ти харесва в кучето? рошаво паленце - няма какво повече да се иска от него  Hug
контеса - не съм шила покривки, но си мисля, че те са от лен и всъщност са си панама на по дребни квадратчета  Crazy ама и обяснение дръпнах - накратко - ако е лен се шие направо върху него  Hug успех и да се похвалиш  : Heart Eyes
 Thinking това последното много се чудя дали да го пиша, но ще си кажа Rolling Eyes пък каквото стане
записах се и следя тази тема, защото смятах, че в нея се събират майчета с общи проблеми и хоби  Blush всички обичаме да бродираме, но всички имаме деца и на всички не стига времето   Tired
Смятам, че повече теми означава по-голямо разпиляване на информацията, следене на повече теми  и като цяло повече изгубено време. Мога да дам и пример - великденската тема започна като идеи за гоблени, премина през декупаж и аранжиране на великденска украса и от 21 януари към нея вече няма интерес.
Лично аз нямам време и възможност да следя и да участвам в много теми - пиша в три и напоследък докато прочета едната в другите две вече има няколко нови страници.
това е  Hug

Общи условия

Активация на акаунт