АВГУСТ още е далече, но на първия триместър му се вижда края вече!

  • 11 711
  • 296
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 502

Аз показах този цитат само за да не се омаловажава ролята на фолиевата киселина и да не се дават такива сигурни  коментари за неща в  който не сме убедени ,че са верни,не искам да стряскам никой. Simple Smile

Чакай малко сега. Никой не е казал, че ФК не е важна и няма значение. Ако смятах така нямаше да съм я пила повече от година. ФК е хубаво да се приема още преди бременността. В 12 седмица, при завършена органогенеза няма голям смисъл да се почва. Ако за теб някакъв цитат от нета те кара да бъдеш сигурна, че чрез фолиевата киселина си предпазена от 100 генетични проблема и нямаш нужда от БХС и други изследвания - добре. Но истината е, че не е толкова всемогъща (пак казвам за съжаление) фолиевата киселина, която в крайна сметка е витамин.    Peace

Верче, дай му малко време да помисли. Той не е малък, разбира доста неща. Показвай му, че го обичаш още повече, че няма да бъде изместен  и той ще свикне с новото положение. Не ти е лесно и ти стискам палци. Но подобни реакции не са само във вашето семейство. Всичко ще бъде наред. Hug



# 271
  • Лондон
  • Мнения: 56
dessyy - Въобще не си ме засегнала!  lovekiss

tsvetelinka - Няма проблеми! Съжалявам - забравих за проблема със странците.

вер4ето - Проблемът изглежда доста сериозен - казвам ти го като дипломиран 'психо' специалист.  На всяка цена трябва да се потърсите квалифицирана помощ.
Това е един център, който горещо препоръ4вам. http://www.dinamika-sofia.com/index.html

# 272
  • Мнения: 0
верче...аз уча психология и наистина се присъединявам към другите момичета, да се обърнеш към психолог специялист...много може да ти е от помощ, а вие явно имате нужда от нея.

пожелавам ти успех и ни дръж в течение

# 273
Ако беше чела наистина какво съм писала щеше да си разбрала,че въпреки тези статии и изследвания който са направени  ,аз все още се чудя дали да си правя БХС  и съветите които чаках бяха именно за това ,а не разни  съветчета   за ползата от ФМ.
А колкото до въпросния цитат е от тук  http://www.bg-mamma.com/site/content/view/567/#2 .
разгледай колко трудове са използвани за написването и тогава казвай НЯКАКВА СИ,а  тази не е единствената има безброи такива статии ,че фолиевата киселина помага не само при спина бифида а и при останалите болести  цитирани в нея.
Martini mama,не искам да те обиждам  или засягам,но като даваш съвети давай ги  правилно,иначе се получава малко като подигравка с този на които ги даваш.

# 274
  • Мнения: 15
Хайде по-спокойно момичета! Япопитайте вашите майки дали са чували за фолиева киселина newsm78 Почти съм сигурна че не са. Че и аз до преди дни не знаех Sad  При първата ми бременност , която не е била кой знае колко отдавна (преди 4 г.) не съм пила ФК. Само една Матерна, ама и аз толкова я пих! Така че не се втелявайте, ами по-малко четете такава литература, защото колкото повече знаете , толкова повече ще се притеснявате! А това не е добре за бебчетата, нали?

# 275
  • Мнения: 502
За последен път пиша по темата, защото тук не е мястото за лично изясняване.
steis, ти пишеш, че БХС ти е препоръчан от ДВАМА лекари, включително и този, при който ще правиш ФМ. Също така, че на базата на това, че чувстваш, че всичко е ок и че пиеш ФК мислиш дали да правиш или не БХС.
Изказала съм моето мнение, което в никакъв случай не е подигравка, че не е достатъчно да вярваш, че всичко е ОК. Посъветвах те да си направиш изследванията, щом лекари са ти казали. БХС може да се приеме като част от ФМ, не са толкова далечни неща. Съжалявам, че този мой съвет ти се е сторил неправилен.
По въпроса за ФК има хиляди статии. Ползата и важността и е всепризната. Не знам защо ме изкарваш на друго мнение. Но ФК не дава гаранция, пише го дори и в тази статия.
Много те моля, ако имаш реплика към мен, да ползваш лично съобщение. Аз ще се погрижа да не ти давам повече съвети.  Peace

Последна редакция: пт, 08 фев 2008, 15:04 от Martini mama

# 276
Мислех да не пиша и аз повече поне тук по този случай,но като искаш на  лични,  защо не го написа и ти на лични, а го направи така,  че  аз да съм кривата и неразбиращата и ..... МРАЗЯ ИЗВЪРТАНИЯ И НАГЛАСИ!  .Така че настина точка по темата,поне от моя страна.
Желая на всички лек  и приятен ден .

# 277
  • Мнения: 235
Такаааа... явно мирлюбивият и празничен петъчен дух е пропуснал да мине днес през темата.
Жалко. Надявам се да не му стане навик. Confused

Естествено, нямам никакво желание да взимам страна във виртуалната размяна на любезности, но все пак искам да ви припомня, че тук е форум. А не медицинска консултация.

И за такива важни решения, като това дали да направим едно или друго изследване, дали да започнем да взимаме или да спрем един или друг медикамент, би трябвало да по-скоро да се съветваме с лекарите си, а не с виртуалните си приятелки.  Peace

Мисля, че форумът е по-скоро място за обмяна на информация, където да си сверим часовниците,
където да споделим емоциите и страховете си в този уникален за всяка една от нас момент... 

И където да прекарваме по няколко приятни минути всеки ден.
И без това сме заобиколени от всякъде от проблеми и конфликти, хайде да не ги създаваме и тук!
 Hug Hug Hug

Хубав ден на всички!!
 Heart Eyes

# 278
  • Мнения: 39
Момичета,благодаря за съветите,но вече бяхме при психолог.Беше преди около 20 дни,препоръча ни да отидем след месец.Присъствах на целия сеанс или как се казва.....но малкия човек изобщо не включи за какво става въпрос.След дълъг и оттекчителен разговор между тях,психоложката го попита дали знае че лятото ще си има братче или сестриче,а той и каза че нещо се е объркала,нямало такова нещо и че не желае да говори на тази тема.След това разговора приключи с препоръката да се видим след месец.Само да вметна,че сме от Варна и ако някой има инфо за специалисти във Варна,приемам всякакви препоръки.

Да се запиша и аз за фолиевата киселина.Бях при доц.Мичев,който се води светило и той самият ми каза че фк нито помага нито пречи по време на бременност,а се пие предида се забременне.

# 279
  • Мнения: 3 441
днес ( най-накрая  Laughing ) влизам в 4тия месец  newsm44 newsm47
новата раборта е супер-работя от 9.30 до 14ч . приключваме малко преди да започна да губя интерес  Laughing надявам се утре най-накрая да успея да ида на лекции  Blush
а къде се загуби котето марта?  newsm78

# 280
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 602
И аз съм от августовските майчета. Видях, че няма никой за 29.08.2008г. писан в началото където са датите с термините и реших да се присъединя. Можете да ме добавите. Аз съм от Бургас на 30г. и това ми е двтора бременност малко повече от 8г. след първата и след голям зор да забременея. Поздрави за всички августовски майки.

# 281
# 282
  • софия
  • Мнения: 495
Добро утро мацки Hug
Виждам,че тук са се развихрили бременни хормони JoyНедейте така,създавате си сами неприятни емоции,на място където уж сме се събрали за да ни е весело и приятно Peace
За да приключим темата за ФК - ето ви една интересна статия
http://www.az-jenata.com/index.php?page=article&aid=732
Момичета,кой ще пусне новата тема?Има ли желаещи или да я пусна аз по-късно?
нека няой пусне новата тема,аз няма да мога  bouquet

Последна редакция: сб, 09 фев 2008, 10:41 от dessyy

# 283
  • Мнения: 702
Здравейте момичета как сте тази сутрин?
За фолиевата киселина аз вече спрях да я пия защото си взех Центрум Матерна по препоръка на моя лекар, а вътре има всичко ниобходимо също и от нея.
Ние за съжаление по цял ден сме си в къщи защото малката е болна и гледам да и огранича всички контакти поне докато оздравее.
Хубаво,че е интернета та малко ме спасява от скуката!
Хубава събота и неделя ви пожелавам и приятна почивка!

# 284
  • Мнения: 202
Здравейте настоящи бъдещи мами! Днешния ден е специален за мен и искам да ви почерпя-дъщеря ми има рожден ден!  Gift  party023  cook  bigdance2

Общи условия

Активация на акаунт