АВГУСТ още е далече, но на първия триместър му се вижда края вече!

  • 11 732
  • 296
  •   1
Отговори
# 255
  • софия
  • Мнения: 495
eya извинявай ако съм те засегнала с нещо  bouquetНе е било нарочно.Просто уточних,че оценка на риска се дава при БХС,което е взимане на кръв и според различни маркери се прави тази оценка.Там ти казват какъв е риска твоето бебе да е болно-примерно 1:30,което е много висок риск или 1:10000,което вече е много нисък риск.Докато при феталната  се гледат органите на бебето за аномалии.Просто явно изследванията са различни в Англия от тези ту
Мир  bouquet

# 256
  • Мнения: 27
Добро утро . Аз отдавна не съм писала , но все още ми се гади и сутрин редовно си повръщам. Всички вече сте записали на ЖК , а аз още не съм  , че с това повръщане , как да ходя да ми вземат изследвания. И за това да попитам има ли някакво значение , ако се запиша след 1-2 седмици. Това е от мен , като се оправя (спре да ми се гади) , ще пиша по-редовно . Лек ден на всички.

# 257
  • Мнения: 290
Добро утро . Аз отдавна не съм писала , но все още ми се гади и сутрин редовно си повръщам. Всички вече сте записали на ЖК , а аз още не съм  , че с това повръщане , как да ходя да ми вземат изследвания. И за това да попитам има ли някакво значение , ако се запиша след 1-2 седмици. Това е от мен , като се оправя (спре да ми се гади) , ще пиша по-редовно . Лек ден на всички.
Т.к и аз късно се записах на ЖК ми казаха,че не било фатално ако закъснея с изследванията.
Но на мен също ми се гадеше и съм повръщала. Според мен ако е само тази причината отиди да се запишеш и да ти се видят изследванията. Недай се боже да има нещо в тях да може да се реагира по-бързо.

# 258
  • Мнения: 225
Добро утро и от мен Grinning не съм писала от доста време, но бях малко в отпуск, защото миналата седмица ми изпуши главата и щях да се побъркам #Cussing out. Е, днес съм пак на работа ( в петък #2gunfire) нооооо толкова.
Гледам коментирате изследвания разни, аз ще ходя също в 16 седмица живот и здраве да ми направят БХС и за Спина Бифида, а докторът каза, че ако там всичко е наред, боже и без фетална морфология Crazy и каза да не се шашкам толкова.
Това засега от мен честит ви петък и весел уикенд, въпреки, че няма да става за разходки май, ще бъде отново студено Close

# 259
  • Мнения: 202
Здравейте и от мен!
Аз днес ходих да се запиша на женска консултация по съвет на лекарката, която ми следи бременността и при която живот и здраве ще раждам (посъветва ме да ме водят на консултация за да може поне по здравна каса да ми минават кръвните изследвания, защото тя не работи със здравна каса); съответно ми направиха и там картон и ми взеха кръв и урина-доста епруветки напълниха като ги гледах, за каквото се сетиха ми взеха кръв за изследване Laughing; резултатите ще са готови в понеделник и тогава за пръв път ще ме гледа на ехо и лекаря от ЖК; гледам, че тук разисквате доста усилено за БХС-мен на тоя етап никой нищо не ми е казал, та май е добре да попитам и на двете места дали е наложително да си направя това изследване(аз съм на 34 newsm78)

# 260
  • Sofia
  • Мнения: 113
dessyy,понеже видях,че живееш наблизо би ли ме насочила къде в района мога да си направя изледванията към здравната каса?Благодаря!

# 261
  • софия
  • Мнения: 495
dessyy,понеже видях,че живееш наблизо би ли ме насочила къде в района мога да си направя изледванията към здравната каса?Благодаря!
Аз по принцип си ги правя в "Лора" на Позитано.Иначе могат да се направят и в 20 п-ка.Знаеш ли я?

# 262
  • Мнения: 1
Момичета, направо ме наплашихте с тая фолиева киселина. Миналата година я пих доста дълго време заради анемия, но откакто съм бременна не. Днес ще си я купя! Май беше по 1 хапче 3 пъти на ден, нали?

# 263
  • Мнения: 225
Момичета, направо ме наплашихте с тая фолиева киселина. Миналата година я пих доста дълго време заради анемия, но откакто съм бременна не. Днес ще си я купя! Май беше по 1 хапче 3 пъти на ден, нали?
Три пъти на ден newsm78 не е ли много. Аз пия по едно хапче на ден.

# 264
  • Мнения: 92
Момичета, направо ме наплашихте с тая фолиева киселина. Миналата година я пих доста дълго време заради анемия, но откакто съм бременна не. Днес ще си я купя! Май беше по 1 хапче 3 пъти на ден, нали?
По едно на ден,не по а 3пъти на ден.... Simple Smile
Дайте заглавия за новата ни тема че гледам че тази е на приключване вече.

eya   ако искаш да добавиш в публикацията ти допълнителен текст,използвай бутона редактирай.Доста бързо пълним така темите иначе.

# 265
megan77,не се притеснявай мила,ако се храниш правилно може и без хапчета да минеш.
Четох  някъде из статиите за правилно хранене през бременността ,че и една чаша току що изцеден портокалов сок сутрин на гладно ,е достатъчен ,и набавя необходимото количество от фолиева киселина за деня.
Аз показах този цитат само за да не се омаловажава ролята на фолиевата киселина и да не се дават такива сигурни  коментари за неща в  който не сме убедени ,че са верни,не искам да стряскам никой. Simple Smile
А колкото до количеството на фолиевата киселина  0.4 мг. на ден е достатъчно ,и така  се определя колко да пиеш.

# 266
  • Мнения: 39
Здравейте момичета!
От два дни не мога да дойда на себе си.....Бях споменала някъде,че има проблем със синът ми и това че ще става батко,но преди две вечери се разигра страшна драма.Точно се бях върнала от плуване и блаженно се излежавах на дивана и той дойдес някаква сабя започна шеговито да ме удря в корема.Аз му казах серозно да спре и той искаше да знае защо.Опитах се да отклоня въпросът му,но той беше категоричен че трябва да получи отговор.Аз му казах,че там има едно мъничко бебче......Не мога да ви опиша какво настана,започна да хвърля предмети и играчки навсякъде,започна да крещи.....избяга в другата стая.Започна да блъска по вратата,барикадира я с каквото намери и никой не пускаше вътре,мен направо ме мразеше....Баща му успя да влезе вътре и един час стоя при него,като малкия продължаваше с кризите,а татко му се опитваше да разговаря с него....Късно вечерта го склоних да си легне при мен,но разтоянието м/у двамата беше строго разделено от него.Сутринта го заведох на у-ще и той беше все така студен и дръпнат.Не издържах да остана на работа и отидох да го взема след часовете,първоначално като ме видя не реагира никак,все едно вижда непознат.После ме гушна и аз се разплаках и така....целия ден си прекарахме заедно,но по проблемния за него въпрос аз не казах нищо,а и той все едно нищо не се е случило.
Не мога да забравя това което стана и не знам какво да правя.......да говоря ли или да го оставя първо малко да размисли и той сам да ме пита .......
извинявам се за дългото писане......

# 267
  • Мнения: 1
didi-2, tsvetelinka, steis   bouquet

А за успокоение - мушнах набързо един портокал  eat

# 268
  • Мнения: 92
ver4eto32  съжелявам за това което прживяваш ,мисля че проблема е сериозен и трябва да потърсите помоща на специалист.Не е нормално това поведение което описваш.Има в тази област много лекари.
Момичета аз всяка сутрин си цедя портокали,и изпивам по една огромна чаша.

# 269
  • Мнения: 5
Момичета, направо ме наплашихте с тая фолиева киселина. Миналата година я пих доста дълго време заради анемия, но откакто съм бременна не. Днес ще си я купя! Май беше по 1 хапче 3 пъти на ден, нали?
На мен ми казаха да я пия 1 път на ден.  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт