Отговори
# 60
  • Мнения: 110
Честито на новите мамчета!!! Да са ви живи и здрави бебоците и много да ви радват!!!
Успех на всички очакващи бебоците си - стискам палци на всички!!!

Иначе ние сме добре. Малкия е на смесено хранене - за една седмица беше отслабнал с 30гр. и се дохранваме. А също така има и рефлукс, т.е. много повръща, та ни изписаха АМ "АПТАМИЛ АР" и от него определено е по-добре. Аз за съжаление нямам достатъчно кърма и това малко ме депресира. Незнам дали имам шанс да стане повече или или я имаш или не. Вчера пак бяхме на консултация (втората за дв седмици) и от миналия четвъртък с помощта на Аптамила и моето цедене сме наддали цели 290гр. и 2см. и вече сме 3070гр. и 50см. Малко ни е трудно и ходенето по голяма и се чудим какво да го правим. А и най-неприятното - вече сме с яки колики и се надявам ИНФАКОЛ-а да помогне. Добре че намерихме човек да ни донесе две флакончета от Дубай. Иначе имае и САБ Симплекс. Ами това е за сега от нас. Ще ви оставям че ни е време за хранене. Целувки на всички.

П.С.    За Анти Д-то - в Токуда ми го биха и НЕ СЪМ платила и стотинка.

За разкритието - мен ме приеха по спешност с 3см. в 8.30ч., след прегледа за разкритие ми падна тапата, в 12.00 вече бях с пълно разкритие, в 12.45 ме вкарах в неоправената от предишното секцио операционна и в 13.17 извадиха малчугана.

# 61
  • Мнения: 3
Честито на всички нови бебоци, появили се на бял свят и на техните семейства! Да растат здрави и щастливи!
Искам да Ви питам следното: Задължително ли е тази тапа първо да падне и след това да очаквам контракции или може да се появят родилните контракции, а тапата да падне чак когато започне раждането? И възможно ли е да не разбера за падането на тапата ( какво всъщност да очаквам- да я видя на бельото ли?) Тъй като през нощта ставам през час за тоалетна и го правя в полуспящо състояние, дали мога да  пропусна да я видя, ако има такава?
Извинявайте, ако това вече сте го обсъждали и аз съм пропуснала отговорите>

# 62
  • sofia
  • Мнения: 482

Maria M , относно увеличаването на кърмата - ако не слагаш по-често и по за дълго бебето на гърдата, няма как да стимулираш "млекопроизводството" - нали знаеш, че то тук важи принципа - Търсенето определя предлагането! По този начин ще "покажеш" на тялото си, че трябва да произвежда повечко количество мляко.  Мисля, че поне минимум на два часа е хубаво да се слага бебето на гърдата . За дохранването ще замълча - във всяка литература за кърмене то се отхвърля особено толкова рано, или се приема като абсолютно крайно решение за хранене.
Надявам се и Мери да се включи по темата - нали все пак е нашия "Ла Лече Лига" член. Wink

# 63
  • Мнения: 4 242
Денил с Тян тапата не знам кога ми е паднала, вероятно по време на раждането някъде. С Ива падна вече към 4-5см разкритие на предродилното легло, видях я по постелката под мен както и като ходех до WC-то,така че не я търси, ако я видиш видиш ако не така или иначе ще падне някога преди да родиш  Hug
Мария, за рефлукса мога да те посъветвам следното (макар да не си ми искала съвет, дано не се разсърдиш!), нека бебето спи на повдигнато дюшече на около 30 градуса. Когато кърмиш прекъсвай и вдигай за оригване през 5 минути, малко изнервящо, но предотвратява повръщането. Кърми възможно най често за да не огладнява много детето и да не суче лакомо, защото така взима въздух,освен това многото храна подтиква към повръщане а често по малко- се усвоява бързо и лесно а и не товари стомахчето. Мисля че е грешка даването на толкова малко бебе на АМ, първо защото може да се отбие, всеки милилитър АМ е за сметка на изсукана кърма, следователно гърдите получават все по малко сигнали за търсене, млякото им се задържа и малко по малко спира. Началото на даване на АМ е началото на края на кърменето!  Второ АМ е много трудно смилаема храна и тормози повече стомаха, трето предизвиква запек и колики, четвърто води до намаляване на и без това нерегулираната още лактация, което ще рече скорошно отбиване. Пето- бебетата често свикват с лесния начин на хранене- биберона, който не изисква усилия а излива млякото в устичките им, и се отказват да се трудят на гърдата. Но всеки решава сам за себе си!
 Всички бебета в началото спадат до 10% от рожденото тегло, някои повече, други по малко.
За количествата ти мляко, щом имаш значи имаш! От теб зависи дали ще са повече или по малко. Търсенето определя предлагането както е казала и Еми, ако кърмиш често и достатъчно дълго, ще увеличиш млякото си до ден-два, защото колкото почести изпразваш гърдата, толкова по бързо се пълни тя, пълните канали няма как да напълниш нали! Ако кърмиш под режим или даваш някаква добавка (в твоя случай АМ) млякото ти ще намалява постепенно. Можеш да си помогнеш с хапването на овесени ядки, варено жито, сурови бадеми, месо, пиенето на лактогонен чай (българския е много добър) и бирена мая 3х2, както и около 2-3л течности на ден. Имай предвид че нощното кърмене е много важно заради пролактиновите нива през нощта, ако кърмиш поне 2 пъти в периода между 3 и 8 часа сутрин ще имаш добро количество мляко през деня. Но най важното за увеличаването е честото кърмене, почивката, гушкането с бебето (контакта кожа до кожа те стимулира и с допира, и с миризмата на бебето и с плача и обичта) И вярвай в себе си, има само 1% майки които не могат да произвеждат мляко за децата си, и то е поради някаква болест, но те нямат никакво мляко, така че ти не спадаш към този процент. Ако имаш желание всичко скоро ще е наред! Обещавам!

И разбира се докато пиша получавам СМС от Златомира  Hug както и очаквах тази нощ,
В 22.40ч е родила сина си Илиан, 3450гр/51см, истински дундьо! И двамата са добре а Златомира поздравява всички февруарки! Да и е честит сина, да расте здрав и умен, палав и безгрижен! На мама много щастие с малкото съкровище и скоро да са си у дома!   bouquet

Изида, обади се мило какво става с теб!

# 64
  • Мнения: 387
Денил , не е задьлжително нито да ти падне тапата пьрво , нито ще  я пропуснеш ,ако падне ... При пьрвото ми раждане е паднала по време на изтичането на водите ,  пьрви бяха контракциите ,а сега  ми падна доста по-рано от термина , може би заради близнаците  newsm78 Вече казахме , че е слузесто течение сьс кьрвави нишки и не може да се пропусне лесно -дори и през нощта ... Но всичко е  доста индивидуално и зависи от много фактори ... За сега е това -отивам да се кьпя    bath1 Целувки и лека нощ   love001 Two Hearts smile3524
Браво на Златомира  , честито синче -щастлив , здрав и умен да порасне , да радва мамa и тати и да слушка !!!! 
smile3525  newsm10   smile3525

Последна редакция: сб, 02 фев 2008, 00:50 от бубето 29

# 65
  • Мнения: 4 242
Бубе виждам че си още тук, как си мила?

# 66
  • Мнения: 387
Мери мила , на 10 мин са ми контракциите и ще видя до кьде ще стигнем днес  newsm78 броих ги до сега ...Бяха на 12 мин ,сега са на 10 ...Мерси че се интересуваш и браво за инфото отново -БЕЗЦЕННА СИ ... Hug

# 67
  • Мнения: 4 242
Бубенце май до сутринта ще се хвалиш слънце  Hug Бог и майчица Богородичка да  са теб! Я кажи какво правиш? Разхождаш ли се? Поклащай си таза като в кръг бавно и си търси удобни пози. Абе я чакай да ти дам нещо полезно за четене, не е дълго  http://naturalparenting.multiply.com/journal/item/59?replies_read=9
кликни на Attachment: Labor&SpinningBabies.doc
Влизам да взема душ, и на мен не ми е добре нещо, да видим след душа ще се успокоя ли, а ти пиши какво мислиш Simple Smile

# 68
  • Мнения: 387
Мери сега ще видя и аз след душа как ще сьм Ще пробвам да го отворя това чудо ...  http://spinningbabies.com/index.php?option=com_content&task= … ;Itemid=27newsm78

Ще взема да опьна малко крьста на леглото , пьк да видим -сутринта е по-мьдра от вечерта ...А този адрес не ми се отвори май ...

Последна редакция: сб, 02 фев 2008, 01:43 от бубето 29

# 69
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Честито  бебче на Златомира
 Докато се наканя да пиша ... успех, на Златомира и тя роди  Wink
бубето 29 и Мери нещо ми намирисвате на скорошни мами  Wink не ви свърта а? Утре ще имаме още мъничета  smile3501
Мери пак си дала ценни съвети за рефлукса, Калоян ми беше така до към 6-7 месец, спеше на специална дъска под наклон, даде ни я педито, много неприятно  Sad Мария м и аз съм против даването на АМ на толкова малко бебче Мери ти е писала защо. Рефлукса се израства, за съжеление не е лесно и минава време, става много бавно и постепенно със започнването на твърда храна. Успех! fingerscrossed
woman_s добре дошла   bouquet
de3demonka започна ли се вече ... много са гадни тези колики, гледаш малкото пъшкулче как се свива и очите ти се пълнят...Леле почнах да се присещам какво беше  Thinking
Лека вечер на всички! Ще се опитам да поспя  Wink

# 70
  • Мнения: 15
Добро утро!
Честит син на Златомира!Да и е жив и здрав , на нея бързо възстановяване!Хубаво, че всичко е било успешно, че каквото прочетох за Бургската болница вече бях започнала да я мисля как ли ще мине.
И аз не можах да спя тази нощ,боля ме корема,но явно бе от преяждане(снощи си хапнах добре) Simple Smile.И ще пробвам през деня да спя.
Бубе, маи скоро ще ни съобщиш хубавата новина - стискам палци! Praynig
Мери - както винаги безценна с неините съвети! Hug
Евелинка и тя бе с разкритие, така че ще видим коя ще бъде следващата от нас. Simple Smile
Очаквам днес още хубави новини... Laughing Hug Hug Hug

# 71
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 334
Честит син на Златомира! Нека стане голям и здрав юнак!

Бубе, пиши как си? Ако си в къщи, разбира се.   bouquet

Мери, безценна си newsm51. Нямам търпение да минаваме в "Родени 2008-ма"  Wink, та да продължаваш със съветите.

evil, ако имаш още малко време преди да си родила, всичко ще се сетиш  Hug  Mr. Green

# 72
  • Варна
  • Мнения: 1 023
Честит син на Златомираbouquet

# 73
  • Мнения: 88
ЧЕСТИТО И ОТ МЕН НА ЗЛАТОМИРА. НЕКА МАЛКИЯ ЮНАК ДА Е ПОСЛУШЕН И ЗДРАВ.

# 74
Здравейте майчета.Честито на Златомира Hug.
И аз съм с 4 см разкритие а нямам кръв,нито контракции,само силно слузесто течение и лек дискомфорт в корема краката.ще взема в понеделник да отида направо в тина киркова -пък там да ме преценяват.
Успешен ден пожелавам на всички и леко раждане на очакващите Grinning

Общи условия

Активация на акаунт