отстъпват ли ви място (в съответната страна)

  • 1 936
  • 32
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 567
Винаги са ми отстъпвали. А накрая с големия корем като присядвах по пейките много често са ме и питали, дали всичко е наред  Grinning Измъчена ли съм изглеждала, не знам  Laughing

# 31
Да се успокоя, че не само тук са такива! Докато бях бременна ми отстъпиха място 3-4 пъти и то колкото и да се странно на 5-6 месец. Пътувах почти до края на бременноста и просто на моменти искреизвах, особенно в 8 месец когато имах някакво застъпване на седалищния нерв и страхотно ме болеше, но народа си гледа как се кривиш и се прави че не те вижда. Но истинското чудо го видях като родих. Специално чакам автобуси с ниско дъно за да не моля никого за помощ, а народа специално застава точно пред тази врата сякаш автобуса няма още 2!!!! И си влизат и си застават на мястото за колички, просто подивявам на моменти. не веднъж ми се е случвало просто да не мога да вляза в автобус и нищо народв не му мига окото. Сестра ми която беше на гости това и направи голямо впечатление, седят си спокойно а майките с деца че чудят какво да правят, никой не им отстъпва. А тук много често децата са с малка разлика, и представете си картинка майката с две деца ,едното спи, другото се дърпа.... За отстъпване място в магазин даже не съм се надявала, но не отстъпват нито в банка нито  в пощата абе с две думи никъде. Сега ми е вече по спокойно, но лятото с месечно бебе съм чакала по година в пощата да си получим колета от БГ. И на никой не му прави даже впечатление, това е най-странното за мене. А иначе много "галантни" ръце целуват и се смятат за много културни.  Ще видим как е в БГ като се приберем лятоска, надявам се не е така.

# 32
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
А тук изобщо няма градски транспорт  Sad
Впечатленията ми от опашки в магазини, банки и други обществени места са че към бременните жени и майките с деца няма някакво специално отношение. Като цяло почти всички се държат възпитано по можду си, но го няма това внимание с което едно време нас са ни възпитавали.

Общи условия

Активация на акаунт