ЗОВ ЗА ПОМОЩ за Цветомир

  • 19 157
  • 328
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 868
Само не разбрах има ли открит DMS за Цеци ?

# 61
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Само не разбрах има ли открит DMS за Цеци ?

Мисля, че не. Дано успеят да открият каквато и да е смс линия... Дано, дано, дано...  Praynig

И тук да благодаря  Heart Eyes на хората, създали save-darina...  Hug
Нямам думи, невероятни са  Hug

Но сумите... струват ми се убийствени и отчайващи...  Sad
Химиотерапията ще струва 40 000 евро. Трансплантацията – 400 000 швейцарски франка или 246 492 евро.

Мили хора с големи и добри сърца, нека помогнем за спасяването на Цеци  Praynig Много Ви моля  Praynig

# 62
  • Мнения: 144
Само не разбрах има ли открит DMS за Цеци ?

За момента не.

# 63
  • Мнения: 60
Да, сумата е голяма, но по-големият проблем е, че трябва да я съберем скоростно! И то - само от дарители.

Министерство на здравеопазването няма да помогне по няколко причини. Първата е, че според нац. консултант по детска онкохематология проф. Бобев, трансплантацията може да се направи и тук, ако се покрият невъзможните условия за пълна ремисия и 100% съвпадим нефамилен донор. ЦФЛД е гласувало 20 000 евро за търсене на донор, но дори и да бъде намерен такъв, трансплантацията пак няма да се направи, защото Цеци не е в ремисия.
Един параграф 22, в който се въртяхме и с Дари, и със Светльо  Close

Втората причина е, че Цеци е извън страната. Както стана ясно в едно от интервютата с Добрев, ЦФЛД хлопва папката и я запраща в архив в момента, в който изгубилите търпение родители заминат да си спасяват рожбата.

Трябват ни смс линии, като задължително се налага да има и към МТел  Confused

# 64
  • там където се случват чудеса и мечтите се сбъдват
  • Мнения: 160
да,непременно трябва да има sms линия,така си мисля,че повече хора ще откликнат.

# 65
  • Мнения: 822
Записвам се да следя темата! Ще се моля за мъничето  Praynig и ще се опитам да помогна - дано скоро се открие sms линия наистина.

Защо, защо трябва да страдат дечица  Cry ?!

# 66
  • Мнения: 9 095
и днес чета във вестника министъра на здравеопазването как се чуди колко здравни каси ще има #2gunfire как може такова безочие, как спят нощем тия хора от министерството и всичките професори и незнам какви там от поста на Рибка да знаеш ти че "убиваш" невинни деца и не само, ами родителите, ами възрастните- колко случая имаше на хора на които е отказано лечение #2gunfire но е казано' Не прави другиму това, което не искаш да се случи на теб' Naughty ще преведа колкото мога сега и в края на месеца пак, малко е, но е нещо и ще се моля детенце да се оправи Hug

# 67
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
 tedd - не се чуди.
За тоз Бобев, случая на Цеци е поредното опитно зайче. Няма смисъл да ги праща в чужбина, като трябва да се учи занаят...

И капка по капка, вир става. Дори с 5лв., мили хора ВИЕ помагате... Господ да ви благослови  Praynig

# 68
  • Мнения: 152
Аз съм майката на Цветелина.Цвети и Цеци се запознаха в ИСУЛ и много са си играли заедно.Познавам и Петя и Петър и бабата и дядото на Цеци.Много се надявам Цеци да се излекува.Това,че са заминали за Швейцария е чудесно.Радвам се,че са се решили понеже при последния ми разговор с Петър той не беше много уверен дали това е най-правилното за тях.Пожелавам им успех и пълно оздравяване.Дано чудото,което се случи с нашата Цветка се случи с техния Цеци.

# 69
  • Мнения: 1 877
Има ли новини...?

# 70
  • Мнения: 4 534
Много неща трябва да се променят в реда на кандидатстване в ЦФЛД. Престъпно е това, че ако родителите успеят да се справят по-бързо от ш*****я фонд, напълно им се отказва финансиране. Това е безумие!
Дали не можем да се обърнем към омбудсмана, как мислите? Леля ми е аджокат, ще я помоля да напише писмото, само не знам дали му е в правомощията...
И аз чакам новини за Цеци, не спирам да го мисля това дете.... Praynig

# 71
  • Мнения: 60
Много неща трябва да се променят в реда на кандидатстване в ЦФЛД. Престъпно е това, че ако родителите успеят да се справят по-бързо от ш*****я фонд, напълно им се отказва финансиране. Това е безумие!
Дали не можем да се обърнем към омбудсмана, как мислите? Леля ми е аджокат, ще я помоля да напише писмото, само не знам дали му е в правомощията...
И аз чакам новини за Цеци, не спирам да го мисля това дете.... Praynig
Този път нямаме основание да алармираме омбудсмана. Няма нарушение на правилника за работа на ЦФЛД.
Дори да не беше заминал, Цеци нямаше да получи финансиране за лечение в чужбина, защото ЦФЛД може само да плати търсенето на донор в световна донорска банка.

# 72
  • Мнения: 4 534
Да, обаче омбудсмана май има и законодателна функция, т.е. може да промени вече съществуващи правила!  Peace Според мен не пречи да пробваме. Колко още деца ще минат по този път, за съжаление... Sad

# 73
  • Мнения: 60
Да, обаче омбудсмана май има и законодателна функция, т.е. може да промени вече съществуващи правила!  Peace Според мен не пречи да пробваме. Колко още деца ще минат по този път, за съжаление... Sad
Е, с това не съм наясно. Доколкото знам, законодателни промени може да инициира само Комисия по здравеопазване в НС. Но тук не става въпрос за законодателна промяна, а за промяна на вътрешния правилник. Само че, опираме до "медицинската целесъобразност" (любимо словосъчетание на Добрев  Imp ).
Становището на Бобев за Цеци е (а и за почти всички други деца с нужда от КМТ), че трансплантация може да се направи, ако влезе в ремисия и има съвместим донор. За предпочитане - фамилен. За още по-голямо предпочитане - брат или сестра. И като не са изпълнени тези условия, вдига рамене...
По-важното е, че иска тук да се прави, така че ЦФЛД няма основание да даде 500 000 лв. за операция навън...

Това е много сериозен проблем, още повече, че в Европа успеваемостта, дори при липса на абсолютно пълна ремисия, е много по-висока от нашата. Всъщност, нямаме никаква реална статистика за нашата успеваемост. Бобев винаги отговаря: "Успеваемостта е съпоставима с европейската." Каквото и да означава това  Rolling Eyes
Но едва ли омбудсманът би могъл да разреши този проблем  Confused

# 74
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Становището на Бобев за Цеци е (а и за почти всички други деца с нужда от КМТ), че трансплантация може да се направи, ако влезе в ремисия и има съвместим донор. За предпочитане - фамилен. За още по-голямо предпочитане - брат или сестра.

Ми то това са 100% идеални правила. Дето се казва, така и баба знае.
Ама като ги нямаме, какво? Обричаме пациента? Пращаме го в 10-та глуха... И чакаме за НОВ случай с идеални условия, та видите ли, да можем да блеснем...  Close Еееееееееееееееех  #Cussing out

Общи условия

Активация на акаунт