Отговори
# 195
  • Мнения: 3 932
Айде сега като сте т-о-о-о-лкова образовани  Mr. Green, да ми кажете как се закръгля по вашите географски ширини newsm78

Пример: на колко е равно 2,3559 закръглено до втория знак и на колко 2, 3556...в Канада (или в Кебек newsm78), има разлика, уверявам ви.

В първият случай на 2,35 защото цифрата след втората петица е нечетна, т.е. закръгля се надолу, във втория на 2,36...умно, а??? Най-малкото странно, не много канадци го знаят този принцип, но поне така се преподава

Аз още от България си закръглям по "канадския" метод; твоето правило дори не съм го чувала, а закръглям много!  Laughing Laughing Laughing

Ха-ха, да не си mи била колежка във Free Shopa  Joy newsm78 Joy

# 196
  • Мнения: 1 199
Работя в доста престижна и голяма фирма, където хората се наемат с много подбор, и смея да твърдя, че въпреки че имам много интелигентни колеги (американци), чужденците (а ние имаме много такива) просто са по-добри. Вторите с лекота минават лицензния изпит, първите го държат по няколко пъти, въпреки, че е на роден език.
 

А това не може ли де се дължи на факта, че за да си чужденец, който е отишъл да учи и се е задържал в Щатите, все пак трябва да си преминал някое и друго сито в повече от американците, които работят в тази компания. Не знам дали се изразих добре - в смисъл че чужденците, които работят в твоята компания, са повече над средното за родината си ниво от американците, които работят там.

# 197
  • Мнения: 3 932
Работя в доста престижна и голяма фирма, където хората се наемат с много подбор, и смея да твърдя, че въпреки че имам много интелигентни колеги (американци), чужденците (а ние имаме много такива) просто са по-добри. Вторите с лекота минават лицензния изпит, първите го държат по няколко пъти, въпреки, че е на роден език.
 

И аз забелязваm подобна тенденция Peace

# 198
  • Мнения: 323
В този форум бях чела,че един бг гражданин е завършил за инженер в Австрия и десет години е работил като таксиджия,независимо че е завършил с отличие.Това го написа жена му,която явно е доста възмутена от това.И с право,едва сега работи в Сименс,защото от месни люде  не е могъл да се дореди до място по специалността.Което  си е явна дискриминация.

# 199
  • Мнения: 11 322
В този форум бях чела,че един бг гражданин е завършил за инженер в Австрия и десет години е работил като таксиджия,независимо че е завършил с отличие.Това го написа жена му,която явно е доста възмутена от това.И с право,едва сега работи в Сименс,защото от месни люде  не е могъл да се дореди до място по специалността.Което  си е явна дискриминация.
Това е по-скоро изключение. За да пробиеш в Европа ти трябва владеене на местния език+английски и то на доста високо ниво.
Аз този случай не го знам, но тайничко си мисля, че тоз наш инженер може да не е бил на ТИ с немския.
Лека поправка -пише се "местни"

# 200
  • Мнения: 1 593
Според мене си е до човек. Мъжът ми не владее изобщо немски, но много добре се вписа сред австрийските си колеги, с които контактуваше на английски... тука става въпрос, че си създаде приятелства, а не че просто е общувал с тях. Не знам как са го гледали на пръв поглед, но определено сега се държат с него като "с равен". Говорим за дън земи Тиролски, а не за "централна" Виена.

е, да уточня, че работата е в американска корпорация все пак  Laughing

# 201
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 969
Тук и в двата случая се закръгля на 6 ( поне при оценките). Аз съм на Вие с математиката, но последно ми направи впечатление, че тукашните деца не знаят да смятат по този начин:
  45
+12
  ----
   57

В Новият свят как е ( или в други европейски страни)?

# 202
  • USA
  • Мнения: 559
Jenna, аз не казвам, че всички американци са образовани и умни.  Laughing Казвам, че не всички са тъпи, както се твърди доста упорито.

Ами, аз също работя в голяма престижна корпорация и мога да кажа, че тук има много изявени чужденци, но си има и умни и изявени американци, които са си расли тук. Не може да се обобщава на този принцип. heureuse е права, че това зависи от много други фактори. Чужденците в тези фирми и град скуул са много по-прецеждани от американците и това може да допринася за твоите наблюдения.

Както и да е, мисля че темата доста се измести. Все пак е Новият срещу Старият свят, а не колко сме умни българите и колко са тъпи всички останали.

# 203

Както и да е, мисля че темата доста се измести. Все пак е Новият срещу Старият свят, а не колко сме умни българите и колко са тъпи всички останали.

заЩото това си е по подразбиране  .... добавям и хубави  Joy

# 204
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124

Както и да е, мисля че темата доста се измести. Все пак е Новият срещу Старият свят, а не колко сме умни българите и колко са тъпи всички останали.

заЩото това си е по подразбиране  .... добавям и хубави  Joy

и стилни и при това супер домакини  Rolling Eyes

# 205
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045

Както и да е, мисля че темата доста се измести. Все пак е Новият срещу Старият свят, а не колко сме умни българите и колко са тъпи всички останали.

заЩото това си е по подразбиране  .... добавям и хубави  Joy


Mда, и цялата скромност в нас (българите) събрана  Mr. Green

# 206
  • Мнения: 1 593
тези хубави качества по рождение или по паспорт ни се полагат...
че някои не са раждани в БГ-то, да не сме се минали  Joy

# 207
  • Лондон
  • Мнения: 56
Аз съм живяла и на двете места... Първо 7 години в Америка ( Бостън) и сега в Лондон.
Ще се опитам да напиша как виждам + и - те на двете места Simple Smile

Америка
+ве
по-лесна реализация
по-висок стадарт
по-високо качество на българите като цяло
по-добри пътища
по-хубави коли
по-добри цени на стоките
по-лесен живот като чужденец
по-голяма толерантност към различията
по-добро здравеопазване

- и
далеч от БГ и Европа
много работа
малко почивка
по-лоша социална система
мързеливи местни
странни  - неприятно луди по някакъв начин
прекалени религиозни


Европа
+ве
по-лесно и достъпно пътуване
относително по-образовани местни
относително по-нормални също
не толкова религиозни
по-малко работа и повече почивка
по-добра социална система
по-добра валута
по-добри условия по време на бременността и майчинството


по-нисък стандарт на живот
отвратителни пътища
скъпи коли
скъпи стоки
скъпи имоти
отвратителен градски транспорт
българите относително по-необразовани
по-трудно приемане на източно европейците
прекалено добра социална система
и тук мързеливи местни (което за нас си е по скоро + бих казала, но дразни Simple Smile





# 208
леле, вЕрно 4е забравихме трудолЮбието .....  ooooh!

# 209
  • Мнения: 3 932
Аз съм живяла и на двете места... Първо 7 години в Америка ( Бостън) и сега в Лондон.
Ще се опитам да напиша как виждам + и - те на двете места Simple Smile
...................

100% споделям мнението ти...

Само още един плюс в полза на новия свят:
има ресторанти, в които можеш да си носиш виното, от тях-само тирбушона...не е ли гениална американската (кебежката  newsm78) мисъЛ Party

Има ли такава практика из вашите географски ширини???

Общи условия

Активация на акаунт