АПРИЛчето си ти гушни и на разходка излезни!

  • 8 450
  • 314
  •   1
Отговори
# 255
  • София
  • Мнения: 6 286
Добро утро, мами и бебета!

Ние пак имахме тежка нощ, не знам какво му става, че се буди толкова много, а беше започнал да спи по цяла нощ. И се съмнявам да са зъби, защото вече има цели 8 ! Нали не може д апочнат предкътниците д аму никнат толкова рано?? Све дим, вие до коко ги докарахте с Боян (нали Бобчо беше водача по зъбоникненето )?

За срещата - ние няма д маожем да дойдем май, че май месец е натоварен откъм събития и няма да смогнем с всички (и най-вече с финансите Sad )

Радвам се, като чета колко културно и толерантно се разбраха Смут и Лина.6 за кърменето. Че бях се ужасила от насоката на темата за кандидатстванията в ДГ (който я след, знае за какво говоря). Не мога да повярвам, че може д аима толкова тесногърдо и ограничено мислене и то най-вече, когато става въпрос за децата. Както и да е.

Хубава неделя на всички. Ние сме само с Борис, нашия тати е пак на работа  Confused

# 256
  • Мнения: 872
Добър ден и от нас  Simple Smile
За съжаление на срещата най-вероятно няма да можем да дойдем,защото аз ще започвам работа от март,а двамата с мъжът ми работим на дежурства и не се знае графикът ни чак за юни месец.
 Иначе за протокола - аз съм Диляна,мъжът ми се казва Джаянт,накратко - Джей, дъщерята - Мира.
 Млечните хранения - задължително две - сутрин и вечер,а по някога и преди обедното заспиване и към 12 през нощта,ако се събуди.
marini , искам да те питам - как е животът в Румъния и най-вече как са заплатите?Напоследък ме човърка една мисъл - разбрах,че в Румънско се взимат доста по-големи заплати.Замислям се временно да отидем да поработим там - хем ни е по-близо ( нали живеем Северна България), ще ни признаят дипломите , с езика ще се справя - селото та майка ми е до Дунава,та съм свикнала с румънска реч.Мъжът ми не е много навит,иска да ходим в англо говоряща страна- по-точно Австралия или Нова Зеландия, но там ще трябва сигурно да си приравняваме дипломите, а и има още доста да уча английския.
larsen, радвам се,че вече сте здрави  Peace

# 257
  • Мнения: 145
Момичета, това за лихвите за всички банки ли се отнася? И не трябва ли да ни известят, ако има промяна? newsm78
Идеята за срещата е много добра. Дано да се осъществи. Непременно ще дойдем!
 

# 258
  • София
  • Мнения: 6 286
За млечнте хранения - при нас са 2 - сутрин и вечер кърма. През деня е на 3 твърди хранения - към 10-11 ч. овесени ядки, кисел, елда, 14 ч. месно пюре (спрях да редувам вече), 18 ч. каша. Мисля да караме с кърменето сутрин и вечер още, поне до годинка, въпреки че понякога много се изкушавам да спра да кърмя (а и нещо ведовно взех да чувам въпроса: няма ли да го отбиваш вече?  newsm78 Ама при услови, че смятам, че задължително трябва д аима 2 млечни хранения поне още 5-6 месеца, защо да спирам кърмата и да я замествам с АМ - сега ми е къде къде по-лесно и мързеливо храненето, а и доста по-евтино  Laughing ). Иначе тази седмица ще тестваме и детска кухня, пък да видим как ще я понесе.

marini , и на мен ще ми е интересно да разкажеш за Румъния и икономическата обстановка там, като пряк свидетл все пак  Mr. Green Че ми е омръзнало вечното сравнение между нас и тях и надпреварата, особено покрай присъединяването ни към ЕС (нали в тази област работя). Че уж все Румъния била много по-зле, а накрая се оказа, че ни е подминала и ние дишаме май пушилката.

# 259
  • Мнения: 6 443
Момичета,здравейте и от нас!
Влизам за бързо само да ви почерпя за 10 месеца,които правим днес!!
Честито и на другите празнуващи!
Бързам,защото и стягам багаж-днес се прибирам към Левски.Няколко дни няма да имам и нет и ще ми е мъчно за вас!
Дано по-бързо да ми прекарат кабелаците Wink
Ето и почерпката:



# 260
  • Мнения: 354
Честити месечки!!!

Млечни хранения Ми,... много са нощем 2-3 и денем 2-3. Въпреки оскъдното количество кърма продължава да цока и нощем с нищо друго не се успокоява. Може би с АМ ще стане, но да си спра кърмата и да минем на АМ ми се струва много тъпо.
Linofrina Коя снимка изпрати?
среща повече ми се искаше на Априлци, но и на Арбанаси ще дойдем.
Монко е голям щурак, постоянно изключва телевизора и компютъра, изважда и разхвърля от шкафовете и също ме чака пред тоалетната и тропа по вратата. А пък вечер, като си играем на спалнята, такива смели акробатики прави Shocked, направо ме е страх да не се повреди. nuts smile3517

# 261
  • Мнения: 350
В устата на Томи върху нежния венец
от днес се белее първия резец!
[/i]

# 262
  • София
  • Мнения: 6 286
smooth , ха честито ви зъбче   Mr. Green bouquet

# 263
  • Попово
  • Мнения: 687
В устата на Томи върху нежния венец
от днес се белее първия резец!
[/i]
бравос Hug да му е честит, и следващите зъбаци да не ги усещате  Praynig
за справка ние още сме беззъби Mr. Green

# 264
  • Мнения: 50
ЧЕСТИТО НА ВСИЧКИ МЕСЕЧИНКИ И НА НОВООЗЪБИЛИТЕ СЕ БЕБОЦИ

# 265
  • Мнения: 1 986
smooth, честито зъбче!
Срещата - все още не се знае, но ако е последната седмица на май, много ще станем черпещите...аз съм рожденичка на 22, така че...
И такааа...Румъния да започвам ли...трудно е да се опише: преките ми наблюдения върху хората показват, че са доста по-неприятна нация...имат си доста от онзи манталитет, както те го наричат ''rromi'', за да се различава от думата им за римлянин ''rom'', а пък те нали са потомци на римляните и трябва да се прави разграничение!!! Мислят се за велика нация, а всичко им е измислено - от държавата, до езика! Аз румънски не знам, но знам френски и английски и като чета разбирам почти всичко: половината им думи са крадени от френския и италианския, а другата половина - от български! Заплати - средната заплата е по- висока, отколкото в БГ, но това не е показател, защото има хора със заплата 200 евро, има и такива с 2000, което прави средната 1000...не е точно! Но пък и животът е по-скъп - храна, дрехи, консумативи /като тук се ползва почти повсеместно газ, който им се продава от руснаците на много високи цени/; движението по улиците е ужасно, не спазват никакви правила на движение, карат с 20км/ч в най-лявата лента и не им пука, свиркат нон-стоп с клаксоните, а пък задръстванията са непоносими. Букурещ е ужасно мръсен. Живеем на уличка в центъра /нещо като "Хан Крум" в София/ и е толкова мръсно, все едно сме в краен квартал...а за там няма да говоря въобще. Градът е много голям и ориентацията е много трудна, както се шегува любимия: "Добре, че телефона ми е с компас!"...Той се справя учудващо добре, но е тук от 2005, така че го е понаучил. А и другото много важно за мен: аз сама не мога да излизам, защото тук е приятно за разходки само по парковете /които ги има в изобилие и това може би е хубавото тук, защото са с езерца и е гот/, но те са достижими само с кола. Направо се чудя какво нещо хубаво да напиша, че много ги оплюх...ами ще помисля, може и да се сетя. Е, това което говорят, че няма престъпност е така...има съвсем малко, но джебчийките си работят! И най-важното, което е и най-неприятно: повечето мразят българите! Аз контактувам основно с българи, но мъж ми си работи с тях и това е мнението му!
di_p, аз не разбрах каква е професията ти...от постовете ти оставам с впечатление, че е свързана с медицина? Та ако е така и тук май лекарите не са с много високи заплати, на фона на другите...по-високи са от българските, но за да дойдете тук ще трябва и наем да плащате, а те са свръхвисоки: пример - стая, хол и кухня в центъра са 920 евро. А и Тошето не знае да има търсене на лекари...как ще намерите работа?
Отплеснах се, ама като са се натрупали впечатления за споделяне, така е... Сега дали не съжаляват, че ме попитаха за таз държавица di_p и cattyM?! Laughing
Е, толкова никога не съм писала...ама то държава ли бе да я опишеш???

# 266
  • Мнения: 228
Хм, Румъния: много полезна информация си ни дала, marini! Ние миналата година отскочихме на разходка до Констанца и ни направиха впечатление по - виоските цени и мръсотията. Освен това покрай устието на Дунав вонеше ужасно! Синът ми още разправя как му се доповръщало от гадната миризма на клоака, бля! А че мразят българите - не знаех; странно, ние не ги мразим... всъщност ние май не мразим никой от съседите си, дори и турците, за които имаме реални основания за омраза... Абе, толерантна нация!

Зъбоникнене: Боян май все още е с 8, трудно ми е да кажа дали не са станали  вече 9-10; отдавна не съм проверявала. Сега спи и като се събуди ще инспектирам...Smooth, честито първо така бленувано и измъчено зъбче на Томито! Дано се оправи вече нослето му!

# 267
  • Мнения: 350
Благодаря ви мами! Настана радост в нашето семейство!

Румъния
-много интересно инфо marini . Румънците съм сигурна, че ни мразят, ама и аз ги намразих от миналото лято, когато взеха да прииждат на ята всеки уикенд във Варна и да спират пред нас.Мъжът ми щеше да му строши главата на един, който ни беше запушил гаража. Може да им се вдигна малко стандарта, гледам хубаво облечени , с хубави коли, ама са със същия цигански манталитет.Абе братя!

спорт-аз започнах с кростенажора! Днес тичах 3 км.за 10 мин, което е равно на 70 кал., т.е.една сарма от общо 6-те които изядох на обяд.А за трите филии бял хляб хич не ми се мисли  #Crazyнадявам се да съм ги изразходила покрай тичането по малкия. Може да включа и коремни преси, ама ако знаете как никак не ги обичам тези упражненияяя....


# 268
  • Мнения: 11 025
Linofrina Коя снимка изпрати?

Ето тази  Laughing  Laughing  Laughing
http://album.inrays.org/Albums/29/370/Big/1551.jpg


smooth, щом не обичаш коремните преси, не е задължително да ги правиш. Simple Smile От тях ще оформиш и заздравиш коремните мускули, но няма да отслабнеш. За отслабване е крос-тренажора. Peace Моят много трудно успявам да го покарам, понеже ако Рая се развика, трябва да прекъсна тренировката и потна-потна да й обърна внимание. Ако стигна до него, това е вечер или в почивните дни, когато баща й си е вкъщи и се занимава с нея. ooooh!
И ЧЕСТИТО ПЪРВО ЗЪБЧЕ НА ТОМИ!!! Hug

Последна редакция: нд, 10 фев 2008, 17:08 от Linofrina

# 269
  • Мнения: 221
Честито първо зъбче на сладкия Томи!Да е беличко и здраво! Hug Heart Eyes Hug
Честита десета месечинка  на Алекс! Hug Heart Eyes Hug

Общи условия

Активация на акаунт