СТАЧКА ЗАРАДИ ДЕТСКИТЕ ГРАДИНИ

  • 7 728
  • 167
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 5 370
Извинявам се, разбирам раздразнението ви, но малко в повече ми идват 7-8 теми за ДГ на първа страница.
"Не знам" се пише отделно.

За стачката на учителите имаше само една тема, в която ни пращаха да работим другаде. Сега ми идва да ви кажа - заповядайте в провинцията - места в ДГ колкото щете.
По-неадекватен постинг просто дотук не бях чела.
И ти ме извини. Нали ще ме извиниш? Mr. Green

# 61
  • Мнения: 239
Ако това за двата сървъра е истина и т.нар НАШИ ХОРА пак са имали преимущество пред останалите не виждам тогава за каква ПРОЗРАЧНОСТ ни говореха изобщо #Cussing out
Толкова нерви изхабих днес в опитите си да запиша малката за ясла че...... #2gunfire #Cussing out #2gunfire
За какви ни взеха днес не знам.Ееееее нма оправия в тая държава и тва си е.
След 3 часово и повече висене пред компа успях да я регистрирам и разбира се не сме от първите както се предполага.Най-добрата ми опция е №158 за едното ОДЗ при десетина свободни места #Cussing out
Какво е това безумие незнам.
Вместо да дават разрешителни и визи за строежи на нови и нови блокове да вземат да отпуснат 20-ина петна в София където да се простроят ОДЗ и ЦГ за децата ни.
Не виждам защо изобщо ни насърчават да раждаме при тва положение.
Да си заведеме освен децата в СО те да ни ги гледат,както беше предложила една мама. newsm78
Направо са за ЛИНЧ

Извинявам се за дългия пост,но трябваше да си излея яда.

# 62
  • Мнения: 5 370
"Айде малко просветление - последни новини от директорката, Васко току-що е говорил с нея - като се е отпушила системата, тя е вкарала всички приети при нея на хартия молби, т.е. Мария е вкарана втори път, така е станало с всички деца, които имат подадени молби на ръка, както и ако някой познат е вкарвал детето на приятели и те са си го вкарвали сами в системата - т.е. почти всяко дете има минимум 2 кандидатури за една и съща градина , ебати и програмистите, ебати и системата, дето са я създали ..."


Цитирам ви мой разговор с моя близка, на Кю. Ако това се окаже вярно, то ще си обясня 300-тата и кусур кандидатури за ЕДНА градина.

# 63
  • София
  • Мнения: 181
Момичета, ако е вярно това за двата сървъра, ситуацията наистина плаче за съд и за понасяне на наказателна отговорност от физически лица, а не от някакви си размити субекти - общината, фирмата, изготвила софтуера и т.н. и т.н. Ако това наистина е така, заради факта, че ни поставиха в позицията на параван за определени хора, заслужават да бъдат гонени и съдени до дупка.

# 64
  • София
  • Мнения: 4 294
Утре имам среща с човек който е организирал протестите на Варненските Мами,в 10 часът пред Софииска Община.Щяло да има много медии,можем да се възползваме...Чакам недоволните в 10часът в градинката пред Общината,пък на място ще решим от тук накъде...
Днес ме няма, ако и утре не ида на работа, ще ме сритат Mr. Green
Иначе този човек какво ще организира, стачка ли  Thinking
Аз съм повече за завеждане на дело срещу общината, щото да протестирам не мога.
Да вися на стачки, протести...., а кой ще ходи на работа  Wink

То и делото ако се спечели (хипотетично) пак ще е на наш гръб,
щото ние сме данъкоплатците и парите ще отидат пак от нас,
за да си плати общината, ама поне ще им натирим физионамиите

# 65
  • Мнения: 47 998
как може да се докаже това с двата сървъра и как можем да настояваме за анулиране на кандидатурите

# 66
  • София
  • Мнения: 4 412
Да мисля, че трябва да се организираме. А призива за ДГ в провинцията не е сериозен, по кодекс работник не може да работи на повече от 30 км., а детето може ли да ходи на градина далече. И въобще проблема трябва да се решава бързо. Като започнат да строят градините ще минат 5 години, а децата ни в момента няма къде да ходят. Да отпуснат сгради за частни градини, дори и да ги направят в апартаменти. В най-близката до нас градина, дори и на сайта на общината беше написано "приемаме доброжелателни спонсорства"... Въобще поради недостига на места учителките постояно отпращат към частните градини.

# 67
  • Мнения: 1 878
Е МОМИЧЕТА ИСКАТЕ  ЛИ ДА ВИ КАЖА ЗАЩО СМЕ ПРЕЦАКАНИ - ИМАЛО Е ВТОРИ СЪРВЪР ЗА ТАКА НАРЕЧЕНИТЕ НАШИ ХОРА. АДРЕСИТЕ НА ДВАТА СА РАЗЛИЧНИ ИМАМ ГИ, ЗАЩОТО ТОКУ ЩО ЕДИН ПРИЯТЕЛ , КОЙТО СЕ БЛЪСКА СЪЩО КАТО НАС СУТРИНТА Е РАЗБРАЛ ОТ НЕГОВ ПОЗНАТ АМА ВЕЧЕ КЪСНО! http://84.242.131.106/  и http://84.242.131.109/   Е ЧЕСТИТО НА СПЕЧЕЛИЛИТЕ!

Я някоя мама по-веща в занаята да разясни това, защото ако е вярно..................

# 68
  • Мнения: 47 998
а защо на стачката да присъстваме физически, като искат да кандидатстваме по интернет за по- удобно
ами да направим интернет стачка, да пускаме мейли и да звъним по телефона, докато ни обърнат внимание
дайте мейлите на всички отговорни за това хора
аз писах вече не знам колко мейла на йорданов и ангелова, на тел естествено не мога да се свържа

# 69
  • София
  • Мнения: 2 298
Момичета, ако е вярно това за двата сървъра, ситуацията наистина плаче за съд и за понасяне на наказателна отговорност от физически лица, а не от някакви си размити субекти - общината, фирмата, изготвила софтуера и т.н. и т.н. Ако това наистина е така, заради факта, че ни поставиха в позицията на параван за определени хора, заслужават да бъдат гонени и съдени до дупка.
Има и друг "елегантен" начин, на един сървър, забраняват достъп от всички IP адреси, с изключение на такива по списък, на всяка минута може да се пускат случайно избрани от забранените, за да има все пак и "простосмърни", успели да се регистрират сред "избраните". После, когато "избраните" си направят регистрацията, и вече почти всичко е заето, пускат всички останали. Ако забелязахте, от един момент системата "заработи като фурия", но вече кандидатурите навсякъде бяха в пъти повече от обявените свободни места ...

# 70
  • Мнения: 239
Аз съм за съд, но трябва нкои мами юристи да се включат.
И въобще как ще протече процедурата, и дали наистина можем да докажем съществуването на двата сървъра.
Мисля,че трябва да реагираме бързо и адекватно за да не се размит нещата във времето и после пак глас в пустиня.
До колкото разбрах от новините анулиране на записванията от днес няма да има Sad ,което е добро дошло за едни и отчайващо за други Tired Аз съм от вторите.

Та казвайте мамчета какво правим. newsm78

# 71
  • Мнения: 491
Извинявам се, разбирам раздразнението ви, но малко в повече ми идват 7-8 теми за ДГ на първа страница.
"Не знам" се пише отделно.

За стачката на учителите имаше само една тема, в която ни пращаха да работим другаде. Сега ми идва да ви кажа - заповядайте в провинцията - места в ДГ колкото щете.
Не мисля, че наистина разбираш раздразнението Confused. И подкрепям мнението, че постът ти е "неадекватен".

Аз съм потомствена софиянка, но дори и не съм си помислила да кажа на "новите софиянци", че заради тях няма достатъчно места в тукашните градини Naughty.

Първо мисли и после пиши Peace

# 72
  • Мнения: 653
Подкрепям протеста и аз!
Отне ми час и половина, за да разбера, че пак няма да се класираме за ясла
обаче ми отне доста по-малко време да сумирам всички декларирани свободни места от директорките в системата и получих следния резултат - 6078 бр.
хайде сега да ми кажат къде са останалите 1000бр. свободни места?
явно са запазени за своите хора

аз съм една от успелите сраавнително бързо да влязат, като гледам коментарите по въпроса и въпреки това шансът да се класираме в една от избраните 5 градини е почти нулев, точно заради малкото обявени бройки - общо 18 за 5 градини, ясленски групи за набор 2006
 ето това не е нормално според мен
и да анулират сегашното подаване все тая... не искам да изживявам този кошмар отново

Последна редакция: пн, 04 фев 2008, 17:09 от ХИПП

# 73
  • Мнения: 1 479
Момичета, ако е вярно това за двата сървъра, ситуацията наистина плаче за съд и за понасяне на наказателна отговорност от физически лица, а не от някакви си размити субекти - общината, фирмата, изготвила софтуера и т.н. и т.н. Ако това наистина е така, заради факта, че ни поставиха в позицията на параван за определени хора, заслужават да бъдат гонени и съдени до дупка.
Има и друг "елегантен" начин, на един сървър, забраняват достъп от всички IP адреси, с изключение на такива по списък, на всяка минута може да се пускат случайно избрани от забранените, за да има все пак и "простосмърни", успели да се регистрират сред "избраните". После, когато "избраните" си направят регистрацията, и вече почти всичко е заето, пускат всички останали. Ако забелязахте, от един момент системата "заработи като фурия", но вече кандидатурите навсякъде бяха в пъти повече от обявените свободни места ...
И ЗА ТОВА ЛИ 4 ЧАСА МИ ПИШЕ :ГРЕШКА В СТРАНИЦАТА ИЛИ НЕ МОЖЕ ДА НАМЕРИ СЬРВАРА?РАЗПОЛАГАМ С МОЩЕН КОМПЮТЬР,пробвах се 2 инсталирани браузъра и плащам за бьрз И-нет.Оставих си децата на "самотек"! newsm61

# 74
Аз също съм за протеста срещу системата.Ама трябва да закараме и децата там и да им намери места г-жа Фандъкова,а не да се крие.Аз успях едвам едвам в 11,38 да се регистрирам и да вляза в системата.По добре да чакам цяла нощ отколкото да хабя такива нерви и да се убеждавам в поредната глупост на г-н Бойко Борисов и Столична община.Ще закарам детето да го гледат в общината и докато не ми настанат детето в градина няма да си тръгна.така съм решила.Изпрали са парите на общината и на данъкоплатците.Бясна съм.

Общи условия

Активация на акаунт