Отговори
# 45
  • Мнения: 84
И ние още не мием зъби, но тези дни ще й купя четка и паста и започваме. Само дето хич не ми е ясно как ще накарам Ралица да си отвори устата и да не дъвче четката. Освен това, как ще я накарам да изплюе пастата и да изплакна накрая. Знам, че са безвредни детските пасти, но все пак?!?

За гърнето - досега да бях я настанила на гърне госпожицата, но мисля като се позатопли. Не ми се ще да седи по сума време по голо дупе, щото доста седене ще трябва.

И понеже ние сме едни от първите, които ще празнуват годинка, започнахме малко по малко организацията. Запазихме час в хубава църква за кръщенето, уговорихме се с отчето, запазихме и уютното красиво ресторантче, в което преди 2 години ни беше сватбата. Ще има много балони, украса, детско кътче, понеже ще има и други дечица...

Winnie, Мила, много хубави стихотворения! Разчувствах се много като ги четох, защото май скоро моето кърмене ще е към края си... и ми стана едно тъжно   Sad

# 46
  • Мнения: 1 467
Здравейте момичета!

Благодаря ви за пожеланията!

Само се записвам в новата тема и отивам да реанимирам, че днес много ми дойде...

Лека нощ на всички!

# 47
  • Мнения: 1 420
Мила, да сега си сприпомних твоето стихче. Много е красиво!   bouquet Леле като че ли толкова отдавна беше това време, когато с Кари бяхме като залепени и тя беше толкова мъничка, а сега се готви да ходи и превзема света  Rolling Eyes

Успях да изчета какво сте писали. Много интересни теми сте засегнали и ще се включа макар и със закъснение по някои от тях.

За екологичното производство съм много "за". Тук в Англия има компании, които се гордеят и рекламират, че продават продукти, които са fair trade ( честно изтъргувани )  Peace Сега се замислям, че наистина евтините цветя започнаха да изчезват от пазара, което е похвално  Peace
За нашия тати знаете, че се гледат с малката по цял ден. Тати и Кари са отбор  Mr. Green Той й казва Бу Бу ( напоследък я нарича Стар Трек заради новата прическа, която лично сътвори  Joy ), а пък тя му отвръща с ма ма ( или та та, когато е в настроение  Laughing ) . От мига в който Кари се роди и той я облече и гушна тя стана неговата принцеса и вече нищо не можеше да ги раздели. Помага много, прави абсолютно всичко с нея, готвим й двамата всяка неделя, играем заедно. Води я на лекар, чете статии за гледането на деца и гледа всички стриктно да изпълняват това, което той смята за правилно ( което за щастие съвпада с моите разбирания  Mr. Green ). Няма друг по-мил момент, когато всички се гушнем на дивана и няма нищо по-красиво от това да ги гледам как си играят двамата  Heart Eyes

За детските градини, представям си каква лудница е, защото аз минах през нещо подобно. Оказа се, че за да намеря място на Кари трябвало да подам молба доста по-рано. Ние се местим да живеем в Кеймбридж ( тук е мястото да се похваля  Laughing ) след месец и за да се издържаме трябва да работим и двамата. За щастие успях днес да намеря наблизо градина, в която имат места и малката тръгва на 10ти март т.е. почти на годинка  Peace А ние се местим в приятен двустаен апартамент, близо до моята болница и не мога да се нарадвам и да повярвам, че най-накрая ще си живеем спокойно само тримата  Mr. Green

Това е засега от мен. Целувки на всички и до скоро!  Hug

# 48
  • Мнения: 251
 Здравейте, момичета.
 Честит рожден ден на съпруга на Моргауз. (с малко закъснение)
 Бързо оздравяване на Пресиян.
 Уини, четито Ви местене. Браво на Вас.
 И аз сега си припомних стохотворенията на Мила Па и Уини. Много са красиви и нежни.
 По темите:
 За гърнето - моят сяда, даже върши нещо вътре, ако успея да го хвана  Mr. Green Но момичетата са прави, ако Гого не иска можеш да изчакаш още малко и пак да опитваш. Или пък можеш да затоплиш гърнето, както е казала Съншайн Мери.
 За зъбите - не ги мием още. Тук препоръчват с излизането на първото зъбче да се мият с парцалче или накрайник и с водичка, след годинката и с паста. Явно ще започваме скоро, но пусти мързел. Embarassed
 Ние сме добре. Вчера Гено спа от 12 до 7 без да се събуди. Такъв сън не съм спала от месеци.  Laughing
 Сега Ви пожелавам приятен ден  Simple Smile
 
 
 
 

# 49
  • София
  • Мнения: 8 304
Добро утро.
Честити ти "придобивки", Winnie дано всичко да се подреди добре.

# 50
  • Мнения: 337
Добро утро,
като говорим за рожденни дни ние още нищо не сме измислили,най-ме притеснява ,че се пада вторник,а ми се иска да е на деня ,как да съчетая деца,приятели и баби и дядовци newsm78 дайте идеи

# 51
  • Мнения: 221
Гери, радвам се, че съкровището е добре HugГолеми преживявания сте имали вие - оттук натам само усмивки Heart Eyes
Благодаря на всички, включили се по въпроса с миенето на зъбките - май трябва и аз да започвам с тази процедура. Имайки предвид, че 7 и 8 зъбче са на път, няма да е лошо да започна да поддържам хигиената им.
ФЛО, можеш да празнуваш на деня с роднините, а пък уикенда с приятели и деца - тъкмо да не се трупат всички накуп. Нашият рожден ден се пада в събота и този проблем ми отпада. За сметка на много други Crazy
Благовеста, поздравления мила, че напредваш с организацията.

# 52
  • Мнения: 907
Добро утро! Благодаря за окуражителните думи и добри пожелания. За съжаление май не може без инциденти, но дано да са по-малко и по-леки.

Сега да се включа и аз по темите... Ама ще бъде по-късно, чеж мишката пак иска мама да е на разположение Simple Smile
Целувки и хубав ден!

# 53
  • Мнения: 1 232
Здравейте и от нас момичета голяма одисея имате с тези градини дано се регулират нещата скоро HugМалеее само аз сепомотвам с албума Heart Eyes

# 54
  • Мнения: 32
Здраейте и от нас.Гърнето го взех скоро и всяка вечер преди банята го слагам,първо го бливам с вода,до се га имаме само две попадения,но все е нещо,не го насливам,някога стои по дълго друг път става веднага.Аз като купувах гърнето се интересувах какво трябва да е и се оказа че за момченцата трябва да е по издигнато от пред че да не стават аварии,сега се замислих Deni_k да не би да не му е удобно или да го плаши нещо.
Стиихчето е много мило!
Нашия хубавец вече показва, като го питаш Колко голям ще стане и си вдига ръцете над главата и се смее.И аз миналия ден нещо ме беше изнервил и след поредното НЕ му викам от Колко си голям разбираш а от НЕ-не,и тои с една широка усмивка,големи са хитруши.

# 55
  • София
  • Мнения: 1 790
Здравейте момичета,

Deni_k за гърнето и мойто мишле, никакво внимание на му обръща, дори като го слагам да седне, опъва краката и почва да вика ненененене, грам на го харесва  newsm78
mila_pa За приемането в градината, силно се надявам да си права, защото винаги могат да ми изпързалят с нещо. Плюс това нали се приемат с предимство дечица с проблеми, със самотни родители или с братче или сестриче, но все пак силно се надявам поне на едно от трите места да ни вземат.
Който питаше за мейл от кг.софия.бг, да кажа че аз получих, с повърждение на регистрацията и на кандидадтстванията  Peace
Зъби не миеме, имаме само 2 едвам показали се  Heart Eyes
gertrudka дано да не остане белег  Praynig и Иво снощи се прибирам от работа и го гледам с синка на челото колкото монета от 50 ст, и свекърва ми се прителснила да не би нещо да и се скарам, но аз знам че жената си го гледа добре, росто ой не слуш, не внимава и т.н.....сам окато си помисля още колко такива неща ни предстоят  Confused
Относно спането, откакто проходи Иво спи по цяла нощ , това за мен е чудо нечувано  #Crazy Mr. Green

# 56
  • Мнения: 2 960
Добър ден  момичета -кокичета  bouquet У нас от няколко дни е луд  Party купон.Поради кофтито мъгливо време  измислям какви ли не забавляния за малкия. Вчера особено вторият път като спа от 14 до 15 часа и после до 20 часа лелееееееееее  #Crazy малееееее.То не беше игри в кошарата,то не беше разхождане из всички кюшета в апартамента -хванати за ръце  ,то не беше в паяка........изваждах играчка след играчка....събиране ,миене от земята на хвърлените...навеждане и поклони да събирам всичко през пет минути Shocked ужасТ.
  На столчето за храна стои седнал има няма пет минути и хоп става прав.Така го държа за дрешката , hahaha а той се върти като  пумпал насам-натам.
   А обличането е истинска борба Sick гоня го по спалнята за да сменя пампер или да обуя панталонки....горниците му ги слагам прав ,защото да го обличам легнал за Виктор е сякаш цяла обида...
  Иначе и ние казваме "боц",пляскаме с ръчички Rolling Eyesде ги улучва добре ,де не толкоЗ.Като застане някой на вратата и започва да маха с едната ръчичка..........ама от няколко дни се опитва да ХАПЕ Mr. Greenи става опасноооооо........хи-хи.Явно иска да използва с пълна сила седемте си зъбчета Joy Joy
 Толкоз за нашите магарии,от мен и децата  Hug

# 57
  • Мнения: 907
Така е, Ванка, хитруши са вече, а тепърва ще нахитряват повече ooooh! Mr. Green, да са ни живи и здрави.

Да кажа сега и аз за нашия тати. По отношение на помагането той е "средна хубост" - твърдо отказва да сменя памперси, не иска да храни Киара, не участва в къпането, склонен е да я съблече, но не и да я облече Simple Smile За сметка на това много обича да се занимав с нея, когато има свободно време, гушка я, мачка я, целува я, играят си, а понякога просто седи и я гледа какво прави и й се радва. Също така ни кара на доктор и където другаде трябва, за щастие въпреки, че работата му е доста натоварена, работи за себе си и може да си нагласи програмата така, че да е на разположение по някое време през деня когато се налага. Но като цяло доста работи и не му остава много време и понеже повечето си свободно време посвещава на Киката, май за мен се оакзва, че не винаги има време, ама... такъв е животът Peace Аз понякога му се сърдя, че не помага достатъчно, че вече не ми обръща толкова внимание като преди, но бързо ми минава, защото знам, че ни обича и двете много, а и освен това върши друго важно нещо - изкарва парички и за тримата, което ми позволява много по-спокойно да си гледам детето, да си набавям разни улеснения, както и да се глезя по-рядко или по-често. Е, понякога си мисля, че бих предпочела да работи по-малко и да живеем по-бедно, но ако беше така сигурно щях да искам обратното Joy А и да си призная, не искам да си представям, че ще трябва да се лиша от неща и удобства, с които съм свикнала Embarassed

За fair trade продукцията - не знаех, че съществува такъв термин Blush, но определено бих купувала такива продукти, стига да мога да си го позволя. Аз например преди време много се впечатлих от филма "Кървав диамант" с Леонардо ди Каприо (все повече започвам да го харесвам, вече не е онзи сладникав младеж от "Титаник") и обявих, че никога няма да си купя бижу с диамант (не ми се смейте много Simple Smile). Не, че можем да си го позволим, но в себе си реших, че дори и един ден да можем, никога не бих го направила, след като вече знам "пътя на диамантите". Към био продуктите да си призная съм мъничко скептично настроена Embarassed, освен това са доста скъпи. Бях започнала да си купувам био сирене и био кисело мляко, доста са вкусни, но са на двойна цена спрямо стандартните - млякото около 1,45, а сиренето - около 14 лева. Всъщност месо мисля, че бих купувала, дори и да е доста по-скъпо, защото обработката с химикали понякога наистина е нещо стршно.

Мила-па и Уини, страхотни са стихотворенията Hug Мила-па, кажи как се справя Мила? Още ли не й стигат домапните Simple Smile?

И понеже все забравям, въпреки че вие сигурно сте ги видели, ето и нашите снимки в едногодишното албумче: http://www.snimka.bg/album.php?album_id=215458

# 58
  • Мнения: 781
Здравейте и он нас  bouquet
При нас положението се влоши- Теди е с много висока температура от вчера-39.5 и няма сваляне. Педито каза, че е грип и сега сме на АБ. Днес положението е малко по добро, но още вдига температура. Много ми е криво, защото досега не беше боледувал. Нощем няма спане, вече съм като зомби.
Зъби още не мием, то ние имаме само 2 отдолу и два отгоре, но само пробили. Смятам чак след годинка, защото и детските пасти не са безвредни за гълтане. За бебешки сега чувам.
Много са следки бебоците Ви.
Пухчо, Преси е станал голям сладур и много е пораснал.
Гертрудка, дано се оправите без последствия!
За отношенията с таткото след появата на децата- при нас няма много промяна. Но много ни се ограничиха развлеченията, защото няма на кого да оставим децата Crazy И имаше моменти, в които моето либидо беше на нула. Но вече всичко е наред. С времето се изглаждат нещата. Специално при нас проблемите идват от моите разбъркани хормони. Той си е същия, помага ми много-готви, чисти, гледа малките, няма нещо, в което не може да ме замести/и памперси сменя Mr. Green/, само дето всичко трябва да му се каже точно и ясно, няма никакво въображение Twisted Evil

# 59
  • Мнения: 907
Марчела, дано бързо-бързо се оправи Теди Hug

Аз чак след като прочетох поста на Марчела се сетих, че Таня всъщност беше питала за промяната в отношенията ooooh! Ами при нас се промениха - както казах имаме по-малко време един за друг - аз заради детето, той заради служебните задължения, освен това като че ли се караме повече, явно сме по-изнервени. И вече не аз съм най-важната за Пламен, а Киара Simple Smile Надявам се лятото да сме готови да се преместим в новия апартамент и нещата да се успокоят, и пак да влезем в релси Simple Smile

Уини, поздравления за апартамента! Много по-хубаво е да сте си сами, независимо колко свестни и готини хора са майката и бащата на Павлин Peace

Хей, Роси, ти пак се загуби. Сигурно тичаш след Джъсти, а? Simple Smile Кога мислиш да правиш прощъпулник?

Общи условия

Активация на акаунт