Отговори
# 30
  • Мнения: 907
Привет и от нас! Аз напоследък почти не пиша, но нещо не истава време, пък вчера имахме и малко премеждие - Киара вече има първата си "бойна рана". Вчера следобед падна и си сцепи устничката, та ходихме до Пирогов (добре, че мъжът ми си беше вкъщи). Там з ащастие казаха, че нараняването е повърхностно (сцепена устрна отвън и наранена юздичка отвътре) и не са необходими никакви интервенции. Също така казаха, че според тях няма да остане белег. Все пак нашата докторка каза, че след 7-10 дни си личи дали ще има белег, пък ние точно тогава ще ходим на консултация и ако е необходимо ще ми каже с какво да я мажа, за да не остане белег. Освен това май я тормозят зъби, защото е доста кисела, не спи много-много нощем (миналата седмица една нощ будува 3 часа - от 1 до 4 Crazy, добре, че снощи спа да и аз малко да си отспя). Иска почти постоянно да съм при нея и да си играем заедно, сега се е загледала в телевизора, та ме е оставила да ви пиша Sunglasses

Да не пропусна
Честит Рожден Ден на Марчела (макар и на патерица)! Бъди здрава, получавай това, което искаш и обичай това, което имаш bouquet

Моргауз, да ти е жив и здрав прекрасния мъж, да запази рицаря в себе си и да получава много любов от теб и Емма!

По другите темички после, че стана дълго

# 31
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Ние също имаме силиконови накрайници, импровизирам миенето на зъби, но след годинката ще взема и паста Ненедент без флуор.

Въпрос от мен:
Имали друго дете, което твърдо отказва да погледне предметът гърне? Не питам дали прави нещо вътре, защото ние даже не искаме да седнем отгоре.

# 32
  • Мнения: 1 420
Здравейте!

Първо да поздравя Марчела по случай РД ( с малко закъснение, но от сърце  Grinning ). Марчела, бъди много обичана, ценена и щастлива жена!

честит рожденик на Моргаз! Да е много щастлив, здрав и да ви слуша с Емма  Wink

Winnie,Браво за стихчето!
ДАН, кое стихче  newsm78  Blush

Нашия тати водил малката на консултация и лекарката казала да й мием вече зъбките с бебешка паста и четка. Ползваме тези

Имаме и силиконов накрайник, но го ползваме за да мажем венците на Кари с гел.

После ще ви изчета и ще се включа пак  Wink

Мини   bouquet

# 33
  • Мнения: 2 960
Ние също имаме силиконови накрайници, импровизирам миенето на зъби, но след годинката ще взема и паста Ненедент без флуор.

Въпрос от мен:
Имали друго дете, което твърдо отказва да погледне предметът гърне? Не питам дали прави нещо вътре, защото ние даже не искаме да седнем отгоре.

ами аз още не съм започнала изобщо да го карам да сяда на гърне....смятам към пролетта.тогава ще може по да осъзнава какво прави ,защото сега е един вид дали аз ще го улучи и дали ще оцеля момента,в който му се ходи.

# 34
  • Мнения: 1 420
Въпрос от мен:
Имали друго дете, което твърдо отказва да погледне предметът гърне? Не питам дали прави нещо вътре, защото ние даже не искаме да седнем отгоре.

Дени, аз още не слагам Кари на гърне. Според мен когато порастне още мъничко и почне да разбира ще е много по-лесно да се научи, отколкото да я мъча сега. Може би може да изчакаш малко с гърнето и да пробваш след месец да кажем  Wink Иначе не мога да кажа нищо друго, може би някоя от мамите с опит ще даде по-добър съвет  Grinning

# 35
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Аз въобще и не го мъча, през 2 седмици просто пробвам дали проявява интерес, но явно му е рано на моето момче. Благодаря ви  Hug

# 36
  • Мнения: 304
Записвам се в новата темичка  Hug

Момичета, защо не се направи от нас и другите майки някакво писмо до кмета на София, да вземе да използва скапаната система за записване в детските градини поне да добие представа колко деца искат да бъдат записани и няма места за тях. И да вземе да построи малко детски градини за тези деца. Не всички можем да издържаме баби и/или детегледачки. А искат да има раждаемост  #Cussing out

Аз въобще нямам такъв опит, нито необходимият дар слово, но знам че в този форум има много майки, които са се обръщали към всякакви институции и биха могли да направят такова нещо.

# 37
  • Мнения: 2 960
Ами  току що вашият кмет бойко борисов съобщи ,че ще се търсят варианти за нови детски градини,спрягаха се някакви къщички от олекотена конструкция ,които можели да бъдат изградени като детски ясли и градини.... newsm78 един вид така да се реши по бързо проблема в софия.ама подробности ...

# 38
  • Мнения: 2 122
Мини,ти като работиш в Билла,видя ли едни суперски Йорита като вашето,но доста по-големички.Направо са жестоки.Струват по 15.99лв.
Мда, и тази седмица влизат на акция- 12.99 или нещо подобно, ама Николай ще ме бие с тези Йорита вече  ooooh! аз май си ги купувам за себе си.
А иначе- за малкото Йори, собственичката на нашето Премама ми направи страхотен жест, тя има дъщеря на 2 годинки стана тези дни, та й е вземала такова като нашето, но тъй като нейната мома хич не му е обръщала внимание ни го подари  Crazy просто нямам думи да изразя благодарността си в случая

# 39
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
Е само ние ли мием зъби  Rolling Eyes. Купих Ненедент със силиконов накрайник и вечер преди баня слагам по съвсем мънинко паста и къде мием, къде не. Зависи от настроението на собственичката на зъбите  Laughing

Гърне не съм и купила още. След годинката.

Гери, дано на Кики не й остане белег   Peace.
Колко има да патим тепърва с дечицата, не ми се мисли  ooooh! Дано да има по-малко произшествия.

# 40
  • София
  • Мнения: 8 305
Гери, нацелувай я малката буболечка и бързо да й минава. Ели днес така си самоприщипа ръката, че 15 мин рева после.

# 41
  • Мнения: 1 196
deni_k ,като го слагаш на гърнето облей го първо с по-топла вода,за да се затопли и после го подсуши.Може да му е хладно на дупето.По едно време и моята принцеса отказваше да седне,но открих,че е заради студеното!
Е,дано до есента да спретнат нови градини,че иначе какво ще правим,но едва ли!
Тук до нас една градина я вдигнаха много бързо.Кога започна да се строи,измазаха я,а сега вече и деца си има!

# 42
  • Пловдив
  • Мнения: 349
Winnie, в миналата тема пуснах едно линкче за теб, на което попаднах съвсем случайно, ровейки се из http://www.flickr.com Simple Smile Ето тук можеш да погледнеш. Цитирали са ти стихчето Simple Smile

За въпроса за детските градини - Бате Бойко днес каза нещо, за което не се говореше изобщо и всички се правеха на ударени, а именно че не е проблема толкова в записването, а в недостига на детски заведения. Поне  е възможно създалият се проблем да доведе до разрешаването на по-големия Simple Smile Говореше се и за програма за квалифициране на детегледачки, което звучи все пак като стъпка в правилната посока - да си признаят първо, че има проблем. Евала на софийския кмет и за думите му за евентуалното покачване на таксите! Дано не са празни приказки! За кмета на Пловдив - Славчо Атанасов специално отидох да гласувам, дано да оправдае големите ни възложени очаквания и да следва примера на софийския си колега!

Гертрудка Hug

На гърне сядаме, ама не го ползваме по предназначение. Или като столче, или му измъква онова, в което се ходи и си го слага на главата. С тези навици е по-добре скоро да не се научава да го ползва за каквото трябва  Joy

# 43
  • Мнения: 1 420
Winnie, в миналата тема пуснах едно линкче за теб, на което попаднах съвсем случайно, ровейки се из http://www.flickr.com Simple Smile Ето тук можеш да погледнеш. Цитирали са ти стихчето Simple Smile


Лубрикант, благодаря за пояснението. Направо се шашна като си видях там стихчето, даже са го превели на английски  Grinning радвам се, че ви е харесало. Това стихче беше за конкурса на Бг-мамма за стих по повод кърменето. Спомням си, че и Мила участва  Wink

# 44
  • Мнения: 492
... Направо се шашна като си видях там стихчето, даже са го превели на английски  Grinning радвам се, че ви е харесало. Това стихче беше за конкурса на Бг-мамма за стих по повод кърменето. Спомням си, че и Мила участва  Wink

Да, сякаш беше преди 100 години. Твоето много ми харесва. Аз участвах с две, но към едното имам по-голям сантимент и ще си позволя да го припомня  Blush

Между нас всичко е толкова нежно,
някак случва се само на нас.
Аз се вслушвам в гласа ти прилежно,
отминава в прегръдка поредния час.

Между нас всичко е някак специално
и далечен остава градския шум.
С теб се чувствам до болка реална,
после блянове бели потичат на сън.

Между нас всичко е толкова лесно,
думите нямат работа тук.
Между нас всичко просто чудесно е,
щом разделя ни само онзи, нашия звук.

Общи условия

Активация на акаунт