И това вече ако не е прекалено !!!

  • 4 169
  • 35
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
   Здравейте,
  много е объркано това, което искам да споделя, но отношенията  със съпругът ми наистина куцат от известно време насам. Ние се `взехме` с голяма любов, бях само на 19 години, когато сключихме брак и наистина се обичахме много. Женени сме от осем години, имаме дъщеричка на година и девет месеца и тя е всичко за мен...  Когато забременях  (след 7-годишен брак) изживях огромен шок - той не се чустваше `подготвен` за това, държеше се грубо с мен, прибираше се призори, често пиян  Sad
   Намерих някакви сили да му простя тогава, макар че само аз си знам какво ми е струвало това, но не е минал и ден без да продължа да мисля за всичко, което той ми причини. От както родих той стана доста примерен татко (имам предвид, че не закъснява вечер), но присъствието му у дома е просто под въпрос, защото веднага застава пред компютъра и времето за детето не надвишава 15 - 20 минути !
  Тази сутрин беше просто върхът на всичко - обадиха се от `ЦКБ` и ме уведомиха , че съпругът ми е поръчител на някаква Златина (кредит за закупуване на компютър !!) и съответната дама не изплаща кредита два месеца вече, съответно кредитът става изискуем! Съпругът ми отговори, че изобощо не познава такава...
   Не съм слабоумна, зная, осъзнавам, че всичко това е просто абсурдно (и мисля, че дори не го обичам вече), но всеки път, когато заговоря за напускане той  се `разболява`, става му лошо, ляга на леглото и дори веднъж ми каза `Ще видя как ще се чувстваш, когато умра !`
  Мисля, че съм емоционално манипулирана в този случай и това никак не ми харесва ...
  Просто искам малко помощ от всеки, който може да даде съвет в случая ... Благодаря предварително  Hug
 
   

# 1
  • Мнения: 0
може би трябва повече да си споделяте, за да се повиши доверието и разбирателството
я кажи за статистиката, коя зодия сте и колко ви е разликата

# 2
   Аз съм на 28 години (риби), той на 32 (овен), но не мисля, че споделянето е разковничето в случая, защото аз винаги съм споделяла с него какво точно не е наред.  Благодаря все пак  Hug

# 3
  • Мнения: 2 032
Златинооо, ако пишеш тук, плащай си компютъра, мари, че е прекалено вече.

# 4
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Много хора правят тази услуга да са поръчители на колеги ,но не винаги резултатите от това начинание са добри.Явно не е допускал,че може да има такъв развой на нещата и затова не ти е казал,което пък ме навежда на мисълта ,че при вас липсва диалога и доверието.

# 5
  • Мнения: 1 942
Aз съм радетел на семейството, което изисква търпение и компромиси. Но ... все пак семейството не е затвор, в който да те правят на балък. Убедена съм, че повечето момичета ще ти кажат "махай се, остави го и т.н.", когато годинките се увеличават си по-склонен на компромиси дали заради децата, дали заради миналото, дали от страх, че вече не се котираме на пазара, дали заради финансовата страна на нещата или от нещо друго. За съжаление мисля, че сте дошли до един доста повратен момент - да видите дали е останало нещо от брака ви. Ако имате възможност се разделете за малко, но с това малко детенце сърцето ми се къса че пиша това ...
Настоявай, изисквай, ако се налага бъди лоша но се опитай да го накараш да бъде повече съпруг и баща. А за тая Златина го предупреди доста сериозно, че ако кръшка не ще те види барабар с детето и забрави за нея, не си заслужава да се тормозиш за нещо подобно. 

# 6
Sillveto,
мисля, че си много права, но просто ми писна аз да съм потърпевшата страна. Аз винаги съм `за` едно стабилно семейство, но наистина не смятам, че нашето представлява такова в момента, прощавала съм много, наистина много, но  просто това е прекалено вече !! Той твърди, че такава Златина не познава ... Според мен истината ( и коректността между партньорите) е винаги най-важна, но не желая да живея измислен живот , още повече такъв, какъвто ми се иска на мен ....

# 7
 Между другото, той няма колежка Златина все пак ...

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 614
Миличка мисля че той те манипулира и то много.Тези селски номера с лошо му е и т.н.да си ги разправя на този дето ще му повярва.По този начин той прекрива недостатъците и грешките си ,за които  не иска ти да научиш.
ЗЛАТИНА-не е случаен човек на който е станал гарант.Изискай обяснение за случая ако трябва и от нея.
Бори се момиче не се предавай ако си сигурна че искаш да си с него, ако не -се вземи в ръце и си оправяй живота навреме.

# 9
  • Мнения: 3 323
Да, бе, е - така се става поръчител на Златина (дето не я познава)... Зичето е права - това са номера от селски вечеринки! А тоя номер с лошо ми е... нямам думи. Имах приятелка, която живееше с един тип - на когото все му ставаше лошо като не му е угодна ситуацията, най му стана лошо като му каза че го напуска - то през балкона щеше да се хвърля, то щеше да се беси, пък месец по късно и се обади - да не го търси щото намерил любовта на живота си... Не че -тя го е търсила, ама така - да я провокира... Още месец, два и звънеше и като му каза че ще се обади на полицията за тормоз - спря. Само споделям опит, макар ситуацията да е различна...прави си изводи.

# 10
  Благодаря на всички  Hug
  Все пак трудно ми е да го възприема като селски актьор, той е висшист, банкер,изобщо човек, здраво стъпил на краката си. Когато се запознахме той беше  `чудото` на УНСС, завърши го с пълен отличен... Бяхме хубава двойка някога, но не и сега. Той загуби баща си това лято, депресира се много, но и аз не мога винаги да му бъда опора за това... Още повече, че винаги, когато аз съм се нуждаела от него, той не е бил в състояние да ми даде утеха.

# 11
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 720
Но ... все пак семейството не е затвор, в който да те правят на балък.
Peace

# 12
  • Мнения: 3 323
  ...той е висшист, банкер,изобщо човек, здраво стъпил на краката си. Когато се запознахме той беше  `чудото` на УНСС, завърши го с пълен отличен...

Извинявай, че пак се намесвам, ама това - какво му пречи? Човека дето го дадох за пример също беше уж подобен....

# 13
  • Мнения: 45
   Здравейте,
  много е объркано това, което искам да споделя, но отношенията  със съпругът ми наистина куцат от известно време насам. Ние се `взехме` с голяма любов, бях само на 19 години, когато сключихме брак и наистина се обичахме много. Женени сме от осем години, имаме дъщеричка на година и девет месеца и тя е всичко за мен...  Когато забременях  (след 7-годишен брак) изживях огромен шок - той не се чустваше `подготвен` за това, държеше се грубо с мен, прибираше се призори, често пиян  Sad
   Намерих някакви сили да му простя тогава, макар че само аз си знам какво ми е струвало това, но не е минал и ден без да продължа да мисля за всичко, което той ми причини. От както родих той стана доста примерен татко (имам предвид, че не закъснява вечер), но присъствието му у дома е просто под въпрос, защото веднага застава пред компютъра и времето за детето не надвишава 15 - 20 минути !
  Тази сутрин беше просто върхът на всичко - обадиха се от `ЦКБ` и ме уведомиха , че съпругът ми е поръчител на някаква Златина (кредит за закупуване на компютър !!) и съответната дама не изплаща кредита два месеца вече, съответно кредитът става изискуем! Съпругът ми отговори, че изобощо не познава такава...
   Не съм слабоумна, зная, осъзнавам, че всичко това е просто абсурдно (и мисля, че дори не го обичам вече), но всеки път, когато заговоря за напускане той  се `разболява`, става му лошо, ляга на леглото и дори веднъж ми каза `Ще видя как ще се чувстваш, когато умра !`
  Мисля, че съм емоционално манипулирана в този случай и това никак не ми харесва ...
  Просто искам малко помощ от всеки, който може да даде съвет в случая ... Благодаря предварително  Hug
 
   

Да наистина е прекалено, даже и в повече! Ти какво смяташ да правиш? Човека явно, ама много явно те манипулира и лъже. Не знам той какъв е, но дали пък ти не си "тихото, удобно пристанище"?  newsm78

Основно нещо, което смущвава е това, че мислиш, че не го обичаш вече! Какво тогава? Като почне да "страда" и да тъпче съвеста ти с реплики провокиращи само вина у теб, ти какво чувстваш към него? Съжаление? Отегчение? Или може би даже отвращение?

По мое мнение е време да се "метнат картите" във вашето семейство. Да видим ще има ли умрели?  Thinking Помисли и намери за себе си, ако можеш, поне една сериозна и заслужаваща си причини да си похабяваш живота с такъв човек. Не, не ми казвай(те) детето!  Naughty То ще си е на лице, но и ти си човек... или искаш да остарееш в подобни отношения?  Stop

# 14
  • Sf
  • Мнения: 978
  всеки път, когато заговоря за напускане той  се `разболява`, става му лошо, ляга на леглото и дори веднъж ми каза `Ще видя как ще се чувстваш, когато умра !`
  Мисля, че съм емоционално манипулирана в този случай и това никак не ми харесва ...

Първият ми съпруг "умираше" по същия начин години наред.  Mr. Green Е, разделихме се все пак. Ми жив и здрав си е - нищо му няма.

Явно не може да преживее, че не той вече е център на грижите и вниманието ти - някакъв вид инфантилност е това и много егоизъм. Не бих се учудила, ако е единствено дете на мама и тати.

# 15
  • Мнения: 4 586
Това пък, банкер да стане поръчител накому,
пък да не то познава, пък да не го издири, ала бала.

# 16
  • гр.Варна
  • Мнения: 1 277
Миличка мисля че той те манипулира и то много.Тези селски номера с лошо му е и т.н.да си ги разправя на този дето ще му повярва.По този начин той прекрива недостатъците и грешките си ,за които  не иска ти да научиш.
ЗЛАТИНА-не е случаен човек на който е станал гарант.Изискай обяснение за случая ако трябва и от нея.
Бори се момиче не се предавай ако си сигурна че искаш да си с него, ако не -се вземи в ръце и си оправяй живота навреме.

Напълно споделям мнението.Наистина е време да сложите всички карти на масата и да проведете едни много сериозен разговор.Дори и да започне да се тръшка не се отказвай от разговора.Все пак животът си е твой и според мен имаш право да избираш как и с кого ще го живееш.Помисли сериозно над въпроса дали си струва да си губиш времето с него и ако везните наклонят към "НЕ" .... знаеш как се прави.Жалко е че детенцето е малко и ще трябва и то да преживее всичко с теб , но все пак трябва и за него да мислиш.От написаното от теб разбирам че той и за детето няма време , ами тогава за кой има?Не отлагай във времето защото човек се разколебава и в последствие се отказва.Желая ти успех и горе главата. Ако искаш пиши ми на ЛС . bouquet

# 17
  • Мнения: 2 131
Извинявай, едва ли ще ти стане по-добре от това, което ще ти кажа. Според мен, изказвания от рода "ще видиш какво ще правиш като умра" показват колко незряло и комплексарско мислене има съпруга ти. Ти си знаеш най-добре каква е ситуацията в семейството ви и как се чувстваш. Сама обаче споделяш, че не го обичаш вече. Не бих те посъветвала дали да се разделите или не. Но смятам, че не е хубаво един ден детенце като започне повече да разбира да става свидетел на скандали и нездрави отношения в семейството.

# 18
  • Мнения: 1 942
Имаш ли къде да идеш, ако решиш да се изнесеш?

Можеш ли да се справяш сама финансово с детето?

Ако смениш ключалките и оставиш багажа му пред вратата има ли кой да ти бъде опора докато хленчи пред шпионката и по телефона? Развода е много трудно изпитание.

Ако го хванеш под мишница и отидете във въпросната банка да видите кой аджеба е "фалшифицирал" документите и коя е тази Златина той как ще реагира? И това не да се тормозиш, а да му покажеш, че не си балама дето и това ще му прости.

# 19
  • Мнения: 395
Aз съм радетел на семейството, което изисква търпение и компромиси. Но ... все пак семейството не е затвор, в който да те правят на балък. Убедена съм, че повечето момичета ще ти кажат "махай се, остави го и т.н.", когато годинките се увеличават си по-склонен на компромиси дали заради децата, дали заради миналото, дали от страх, че вече не се котираме на пазара, дали заради финансовата страна на нещата или от нещо друго. За съжаление мисля, че сте дошли до един доста повратен момент - да видите дали е останало нещо от брака ви. Ако имате възможност се разделете за малко, но с това малко детенце сърцето ми се къса че пиша това ...
Настоявай, изисквай, ако се налага бъди лоша но се опитай да го накараш да бъде повече съпруг и баща. А за тая Златина го предупреди доста сериозно, че ако кръшка не ще те види барабар с детето и забрави за нея, не си заслужава да се тормозиш за нещо подобно. 
Sillveto ти го е написала много хубаво.
Успех  Peace

# 20
  • Мнения: 2 032
Понеже има две страни на медала, чакам ответната тема:

“Помощ, любовникът ми е скъперник, един компютър не ще да ми купи, а едва му се откъсна да ми гарантира вноските. И не ми е научил името даже, още мисли, че се казвам Муцка, а не Златина.”

Това на шега.

А иначе: ей, разведохте хората за нищо и никаквото.

# 21
   Зная, че не е лесно да останеш сама с малко дете и съм сигурна, че ще ми е много по-трудно. Слава богу, имам добра работа и страхотни родители, които биха застанали зад мен, каквото и да е моето решение. Но наистина е жалко това, семейство сме вече доста години, много постигнахме заедно, създадохме мечтания дом (взехме си къщата с кредит впрочем). Тъпо и непростимо е, когато се правят такива грешки, но всеки трябва да си носи отговорността за постъпките. Зная какво говоря и аз съм ухажвана жена, човек ежедневно среща красиви и интересни хора около себе си, но трябва да е наясно какво точно иска. Бяхме се разбрали да бъдем винаги честни и коректни един към друг, но в момента той просто се подиграва с мен.
Съгласна съм, че е настъпил моментът да взема адекватно решение, колкото и да е трудно това.

# 22
  • Мнения: 1 632
Honey-sweet,а замисляла ли си се за варианта,че това все пак е телефон и не могат да се легитимират,т.е. всеки може да се представя за който си иска.Може просто някой да е решил да му направи мръсно или майтап,не знам как да го нарека!Но по-добре ако имаш възможност се убеди с факти преди да предприемеш каквото и да е.Разбирам как се чувстваш,но се опитай да погледнеш и от другата страна.
Sillveto е употребила точните думи.
Стискам палци всичко да се оправи и се надявам,че това е просто ваш лош период!  bouquet

# 23
  • Мнения: 2 032
Тази тема е малко като разсъждения за повода и причините за войната.
Е, в стила на Женския Пазар де.

Но като повод за развод: "казаха ми, че си бил станал гарант", е особено странен.

(Хайде пък и аз какво се лепнах тука, спирам.)

Последна редакция: ср, 06 фев 2008, 00:19 от Алиса

# 24
  • Мнения: 1 942
Алиса, мислиш ли че някой от нас е толкова малоумен да смята, че за заради тая гаранция споменава в писанките си развода?
Чети бе моме! И ако за тебе повод за развод е само ежедневния побой /примерно/ то не всеки има твоята търпимост явно.

# 25
  • Мнения: 4 586
Поводът може да бъде незначителен, причините са съществени.
Ежедневния побой например е причина. Повод може да е само последния побой.

# 26
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Искам да ти кажа, че преди 4-5 месеца ми се обадиха по телефона от ЦКБ и ми казаха, че мъжът ми е станал поръчител по кредит на някаква Мария - кредита е в размер на 4 000 лв. и има неплатени вноски.
Оставиха ми телефон, мъжът ми да се обажда и да започне да погасява.
Когато се върна той започна да се чуди и да казва, че поръчител не е ставал, обади се на телефона - никой не вдигна. Обади се после пак на 2-3 пъти, пак никой Thinking
След около 1 седмица пак се обадиха от банката и този път нацелиха мъжът ми вкъщи.
Някакъв УЖ банков служител му обясни, че сумата по кредита е около 1500 лв Thinkingдругото са лихви, ако мъжът ми даде на ръка 1500 лв ooooh!щял да скъса договора, след това да се разбирал с въпросната Мария #Crazyза парите Shocked
За целта, трябвало да се срещнат лично, не можело в офиса на банката hahaha
Тааааа, беше пързалка цялата работа, от тези измамниците, които звънят по телефоните на хората. Ходихме и двамата в офиса на ЦКБ и естествено се оказа, че такава Мария няма, както и че мъжът ми не е поръчител и не е подписвал никакви договори Tired

# 27
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 720
Спам:
Я виж ти, измамниците излязаха с нов номер - поръчителства за кредит, мина модата на "ти не ме ли позна", на автопроизшествията и на арестите Mr. Green

# 28
   В желанието си да не бъда прекалено многословна пропуснах да отбележа -  съпругът ми отговори, че е ставал гарант преди две години в съответната банка на фирма за закупуване на компютър, но такава Златина не познава. Моята професия е далеч от финансовите среди, но.... 2 години да се изплаща този компютър  е странно, пък и защо не ми е казал тогава.  Да не говорим, че след като го попитах за това `гаранство` той се върна от работа още на обед, много разтревожен какво съм си помислила ... Наскоро четох темата за гузните мъже, май нещата стоят точно така. Както и да е, аз не се чудя в случая дали той ме лъже или не, за мен това е ясно на този етап. Струва ми се обаче, че подобно поведение е доста обидно и това ми дава повод да се замисля над нещата сериозно. Благодаря на всички, които се включиха в темата  Hug

# 29
  • гр.София
  • Мнения: 362
Забрави за тоя компютър. Мисли позитивно. Спомнете си за Любовта, за всичко което Ви е събрало, има за какво да сте заедно - имате достатъчно дълга връзка - чувствата може да не са така силни и страстни, но това незначи че не се обичате.  Simple Smile

# 30
  • Мнения: 2 646
Аз мисля,че мъжа ти играе двойна игра и те баламосва.Седнете да говорите и се разберете.От противоречиви форумски мнения полза особена няма Wink

# 31
  • Мнения: 274
Honey-sweet, ЦКБ предлага стоки на кредит до 5г. изплащане (пак се води кредит), те вървят с кредитна карта за поисканата сума за дадената стока, но можеш да теглиш с нея и от банкомат. Тоест, кредите може да е изплащан известно време, но да е изтеглена сумата от банкомат и се води необслужван.

Мисля, че липсата на внимание те изнервя и започваш да търсиш да се взираш в дребни несъществуващи обстоятелства. Развихряш съзнанието си и се изнервяш сама себе си.
Наистина се опитай да спреш да се тормозиш и се отдай малко на любовта, покажи му нежно че го обичаш и имаш желание към него.
Вманиачаването върху може би несъществуващи проблеми ви отдалечава още повече!
Или поне теб те отдалечава и започваш да мислиш за лесното спасение - раздялата, което всъщност никак не е лесно, дори да имаш подкрепата на родителите си!

# 32
  • Мнения: 1 455
За пореден път се убеждавам как малките камъчета обръщат колата Tired
Не мисля,че проблема ви е точно това...,но ти си знаеш най-добре.
Хора говорете,говорете и пак говорете,това е за мен истината,не е толкова трудно,само желание трябва Wink

# 33
  • Мнения: 649
ами да ти кажа, щом вече си мислиш, че не го обичаш си вземай багажа и да те няма. Защо като не си щастлива вече с него да страдаш така, ако мислиш, че го заслужаваш ОК бъди нещастна. Остани сама със себе си премисли, повтори и реши.

# 34
  • Мнения: 756
според мен си търсиш оправдяние , за да се разведеш-само защо да се оправдаваш не мога да разбера , ако толкова ти е писнало от него тръгвай си , но дано не разбиеш връзката на детето с баща му .Не че трябва да търпиш всичко в името на детето - далеч съм от тази мисъл

# 35
  • Мнения: 712
Ако си достатъчно близка с майка си и мислиш, че можеш да и довериш какво се случва в семейството ти, според мен един добър вариант е да и отидеш малко на гости - за седмица, две или колкото сметнеш за необходимо. Кажи на съпругът си, че имаш нужда от малко време, за да обмислиш чувствата си и това какво искаш да ти се случи през живота ти оттук нататък. Той също може да се възползва от времето - кой знае дали си дава сметка, че нещо в отношенията ви куца...
Може нещата да са пределно прости - пишеш, че е банкер - по презумпция хора заети, може би вкъщи довършва работата, която трябва да свърши и вместо да седи в офиса, предпочита да е с вас, па макар и да не може да ви обръща нужното внимание. Естествено, възможно е и ситуацията да е и много по-грозна. Единственото ясно е, че изживявате криза в брака си - ти не си сигурна дали все още го обичаш, не си сигурна и в неговите чувства към теб. Дайте си време, ако е възможно, да си "залипсвате". Така бих постъпила аз, макар да е трудно решение.
А за въпросната Златина... не си струва да ровиш, според мен. Каквато и да е, явно не му е достатъчно скъпа, та да похарчи 1500-2000 лв за нея  Mr. Green
А неговите изпълнения - лошо му ставало, щял да умира - следващия път се хвани и ти театрално за сърцето, простени от болка, свий се на дивана, че те е заболял стомахът от нерви... И ако пак ти изцепи как ще се чувстваш като умре, напомни му че за там ред няма, и да се стяга с домакинските задължения, че ако остане вдовец без време, малко дете има да гледа  Mr. Green Сериозно, много добре действа на мъжете тактиката за мятане на техните камъни в тяхната градинка  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт