Арабско слънце днес блести-при нас пиши и ти!-53

  • 16 047
  • 307
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 333
Катенце Аз не защитавам, нито пък хваля действията на османската империя. Просто казах, че много неща са изопачени и преувеличени и доста от информацията не е много точна..става въпрос не само за османската империя...например онзи ден в един учебник пишеше, че пророкът ни Мохаммед С.А.С. е боледувал от епилепсия и попитах майките тук, защото знаех, че нещо не е вярно... също така и както даде пример и Надиа каква информация е получила за произхода на българите. И изказах мнение, че доста неща наистина са грешни или неточни. Не го писах това с цел да вляза в спор с някой, няма и да влизам, защото ми е омръзнало да споря по такива въпроси. Имам си изградена своя гледна точка, нито имам за цел да променя гледната точка на някой, просто няма смисъл.  Naughty

А и последния ти пост го презскачам не защото нямам мнение по това което си писала, а защото мисля, че не тук мястото да се обсъждат подобни теми.  Peace

# 61
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
ей ,кате като минеш още някоя годинка, да те 4иним президент, справедливост ще има, който не слуша, ще пати! сладурка, но е истина за много неща свързани с турското робство! моите са преселници от турска тракия и макар и да са си живяли мирно с турците, съседи по села, като е тръгнал башибузука и ени4арите е било ужас!  турско ов4ар4е бяга до наше село да обади на хората да се спасяват и да спасяват каквото могат! и нашите са побягнали  с ката дрехи и златото!а са били богати, още се пазят документи за земите на прадядо ми на турски , с подпис на падишаха!ама животът е по-скъп! онова 4удо е било като 4умата ,бе не прощава, не оставя жив никой! така,4е трябва да се прави разлика м/у турци и ени4ари!а и е имало в на4алото набези за земя, за хубава жена, абе вси4ко 4овешко ,ал4ност, кражби, убийства!банди  и разбойници като навсякъде където има пътища и минават хора със стока! интересното е, 4е не сме се прекръстили вси4ки! а при арабите вси4ко е минало на принципа на стадото и мекото, да не му стане зле, да не си загуби имането, живота и затова много  помогнала повратливостта или гъвкавостта на арабите, пресметливостта и умението да търгуват!приели са исляма,ама са си запазили доста привилегии! само у наше село ,алжирците са се сдали трудно, ама пък сега най ревностни са те я!
пустинна , погледнах турската тема, ама там се смях  с тези хамеми! аз оня ден ходих, ама не казах думите и пак съм си аз! не, така не се става, иска се подготовка, не е така просто!
казва се пред ходжа и май имаше и някой настойник!  Thinking Naughty

но за иран и аз гледах една истори4еска поредица по бг тв и там се дадоха немалко данни за иранския ни корен , общи думи ,истори4ески проу4вания са правени! така,4е братя сме си вси4ки, най-малко братов4еди! Mr. Green
аз имах иранци до нас при 4акането ми в милано  и в турция и като разбрах, облещих зъркелите, ами те руси, едните синеоки, без кърпи ,абе не можеш да кажеш,ако не ги питаш,4е са иранци! моят мъж ги пита  и те много гостоприемно се разговориха, обменихме бонбони, дадохме им мястото на линда, 4е в милано е бой за стол4е! ooooh!

# 62
  • Мнения: 112
добър вечер и от мен!
нямаше ме два дена и толкова много сте изписали Simple Smile
видях че има нови  момичета,здравейте и добре дошли!
аз сега след малко лягам че съм много изморена:)малко като пенсионерите,ама няма как:)
лека вечер на всички и приятни сънища!!!

# 63
  • Мнения: 305
Добър ве4ер мили арабелки!скапана съм,все едно съм копала 2 декара лозе Tired
само да напомня че чакам за албум4ето  Blush

# 64
  • Мнения: 3 804
http://album.wernerstalder.com/slideshow.php?set_albumName=album62
http://www.zamanalkhair.com/restaurants.html
най накрая да се вклю4а и аз-първия линк е на слайд албум на Дамаск и Сирия,а 2рия н ресторант
мама Миапоследното предложение беше за 5 теми и вси4ки бяха за-така 4е из4акай до 55 и ще полу4иш паролата Peace,нищо ли4но,същото се отнася и за моми4етата които запо4наха заедно с теб
като сте запо4нали за маслините свекъра и той има към 50 декара маслини и още толкова кайсии-4акам да узреят-кайсиите и да запо4на сериозна диета
и да се похваля днес са раздали оценките за 1вия срок-Сами е 1ва в класа,с 97 от 100,сега 4акам да дидя и другата какво ще донесе в неделя
снощи бяхме в мола и взен на Даяна двд с мики маус-после с голяма изненада установих 4е при езиците има и бг-пиша с изненада,защото тук двд основно са пиратски и когато гои записват оставят само арабския и английския
а сега да захванем историята,и зада не засегна някого а и гледам бг-турската сте я раз4епкали/а също съм от бежански род/ ще ви кажа ,4е докато у4ех тук в и4с имах колега албанец от косово-един ден го подбъзикнах то4но за косово-и ако знаете каква ИСТОРИЯ 4ух ще се за4удите за едно и също нещо ли говорим-та сега албанския вариант на 1001 нощи-много отдавна имало една огромна държава на балканите и тя се нари4ала-ВЕЛИКА АЛБАНИЯ-при което аз го засякох 4е такова нещо за 1ви път 4увам и и 4е Македония и около нея винаги са си били наши-но мом4ето каза вашата история е манипулирана защото сте славяни newsm78 newsm78 newsm78,аз винаги съм имала отли4ни оценки по история и оби4ам историята но за велика албания не бях 4увала-ако някой знае нещо по въпроса-да ме светне,много моля
МАРСИ иранците са 2 вида,едните са потомците на персите,а тези с светлите с европейските 4ерти са наследници на войниците на Александър Македонски,мисля бях писала 4е и в Афганистан има подобно племе

# 65
  • Мнения: 206
Снимките са супер изгледах ги с интерес, някои неща незнам кои са...ако и да е срамно кои са тези запазени исторически театри, крепости...
И друго исках да питам кое харесваш повече в България и кое в Сирия като начин на живот... не като приятели, роднини...
Поздрави за Сами  bouquet
Колкото до албанците там все още има села, в които се говори на чист български език, сигурно останал от "Велика Албания"  #Crazy.
То и ние вече само с историята си живеем, а от настоящето просто срам да те хване...

# 66
  • Мнения: 3 804
в на4алото снимките са от Дамаск,след това има от Палмера/Тъдмор/ и бедуински къщи и подобни-не си изгледах до края  Embarassed,4е ната ми е много бавен тази ве4ер,но под пове4ето снимки пише,за тези които разбират немски-за съжаление не съм от тях
какво ми харесва тук ли-спокойствието ,сигурността,това 4е децата са дале4е от дрогата и алкохола/въпреки 4е тук алкохола се продава свободно/,това 4е все още има уважение към по възрастните,за България-няма да съм обективна-мисля 4е 4овек винаги ще поставя родината си пред останалите страни-от там сме тръгнали,там са ни роднините ,приятелите ,спомените от детството,родния град-абе носталгия Grinning
ХАРИ  bouquet  bouquet ако не ти се ходи при родата на Катето,що не доидете на гости у нас-то все е Сирия/пък тайно от Катето ще преско4им да оправим родата hahaha/
САБИНА супер си  chef  chef  chef,какво стана с градината,записаха ли ги и 2мата newsm78

# 67
  • Мнения: 610
Хайде и аз по нощите Simple Smile Деси поздрави за отличничката Сами  bouquet снимките са много хубави,ох направо ме побъркахте с тези маслинови дръвчета,искам и ние в двора да имаме,между другото лятото кото ходим при баща ми комшиите редовно ни черпят с кивита,имат една огромна градина а аз си мислех,че тук не стават.Утре на обяд имам среща с директорката на детската,да видим какво ще стане Thinking лягам защото утре в 8 съм на зъболекар Sad

# 68
  • Мнения: 3 804
е зна4е и 2те сме на зъбари утре,само 4е моя работи само следобед-а за директорката,дано да излезе 4овек и да се съгласи Praynig
навремето когато записвах каките за градина в една се съгласиха да ги приемат веднага,нищо 4е още бяха сборни групи и Сами беше на 2г и 8 месеца-но пък сама се обли4аше,обуваше,хранеше и т.н-без дори да ми поискат подарък или спонсорство,на девера детето го записаха след няколко месеца в друга градина-но условието беше да спонсорира
МАГДА,ДУА дано децата да са добре-не сте се разписвали Praynig
ще по4акам още малко ако никой не се появи ще ходя да спя

# 69
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Здравейте мацки!

Стоите ли на топличко, а? Липсва ни мароканския климат вече  Joy.

Канада е супер - засега всичко мина гладко, иншалла и в бъдеще да е така. Имаме толкова много впечатления и емоции, че е трудно да се започне отнякъде. Монреал е много красив, дори и през зимата, град - а също така и огромен. Ще кача някои снимчици в бъдеще, но пък май пак сте сменяли паролата на албума- ако може да ми я пратите.

Сега ще ми трябват поне 2 дена да изчета безчетните теми дето сте изписали в мое отсъствие  ooooh!

Поздрави на всички и ви пращам малко хладинка от тук:

# 70
  • Мнения: 161
Добро Утро и от мен момичета  bouquet

Лек и успешен ден на всички

# 71
  • Мнения: 305
добро утро,които има наблизо ТВ да си пусне Нова ТВ...

# 72
  • Мнения: 161
MAMA MIA- кажи какво дават?

На работа съм но ме заинтригува #Crazy

# 73
  • Мнения: 800
ехейй, Деска, никой не се е появил снощи,а Sad  Аз до някое време се мотаех, ама после момчето се прибра и ме изолира от компа Mr. Green  Деси, ама и за теб трябва да има похвала, че си отличничка, защото все се изпитвате Simple Smile Абе, Хасакето го зарежете, климата там не е здравословен за българки  Laughing

Тарикмам, много са хубави тия борчета. Чистичко, беличко при вас, а тука една кал Confused

Светлето приятно пътешествие

# 74
  • Мнения: 216
Добро утро, заповядайте чашка кафе

И по едно Мануши със заатар,за който обича-от лятото не съм яла


Общи условия

Активация на акаунт