За яслите и възраста

  • 9 029
  • 55
  •   1
Отговори
# 15
Яслите, както и градините имат и добри и лоши страни. Хубавото е, че децата се научават на много неща по-бьрзо като гледат от другите деца, по-самостоятелни стават, а лошото е, че не всяко дете привиква лесно без майка, все пак там не получават това внимание и любов както в кьщи и т.н. Но като е за няколко часа според мен няма за какво да се притесняваш. Против сьм по цял ден да се оставят толкова малки децата по ясли. И не се чувствай гузна, ако детето ти се чувства добре и се адаптира без проблеми можеш спокойно да го даваш за малко всеки ден. Не мисля, че трябва директно да трьгне на 3 год. на градина... Това, че някои деца боледуват много не значи че при всички е така. Все пак си зависи най-вече от детето, то ще ти подскаже най-добре как е правилно да постьпиш .  Peace

Последна редакция: ср, 06 фев 2008, 19:51 от nhofmann

# 16
  • Мнения: 389
Точно в това грипавото време мисля, че не е много добре да ходи на ясла! И аз съм против яслите, на тази възраст 1 год и 2 мес детето е твърде малко! А и като си си вкъщи по-добре си я гледай, има време да играе с децата и свиква на самостоятелност!

# 17
  • Мнения: 645
И на мен ми се струва мъничко детенцето. Не мога да изразявам категорично мнение, ти сама ще прецениш. Синът ми тръгна на 2 год. и 3 мес. и пак ми се струваше рано...Ако имаш възможност гледай си я още поне година.

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Аз пък си мисля, че щом се чувства добре там, е по-добре да си я оставиш да ходи. Но сигурно, защото и аз си пуснах детето на годинка на ясла. И не мисля, че съм сбъркала.
Само ми е непонятно защо ще си я взимаш в 14. Нито ще е след сън, нито преди сън. Хем да се опитва сестрата да я приспи и току-виж успяла, ти да я събудиш да си я вземеш. Crazy
Плюсовете, които виждам за теб (освен свободното време), са, че детето ти се учи на самостоятелност - ще спре да мрънка при заспиването на обяд, и на режим. Не знам как издържаш с будно до 24 часа дете!  Simple Smile
Освен това, ако не дай Боже се разболее, ти ще си вкъщи и няма допълнително да се стресираш, че можеш да си загубиш работата или нещо такова. А като тръгнеш на работа, ще е отминал вече периодът с болестите. Дано все пак твоето дете да не е от болнавите.

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Според мен първо детето е твърде малко за ясла. Пуснах детето си на 2 г. и 2 м. Второ, съжалявам за упрека, обаче като няма да почваш работа защо трябва да водиш детето си и да заемаш едно място в групата?! newsm78
В Клисура може да нямат проблем с местата в детските заведения.

# 20
  • София
  • Мнения: 6 011

В Клисура може да нямат проблем с местата в детските заведения.
Вероятно нямат, истерията с местата е само в големите градове. Една мама ми каза, че обмисля да даде детето си в ясла в провинцията, в която 4 души персонал се грижат за 6 дечица.

# 21
  • Мнения: 221
Явно говорим за съвсем различни типове ясли.Ние живеем във малко градче и тук има недостиг на деца,а не на места.Персонала не са просто някакви лелички,а хора които тя познава и аз.Свекърва ми работи в кухнята.В яслите се занимават индивидуално със всяко дете тъй като са малко.Персонала познава децата много добре,те контактуват с малчуганите ежедневно преди да тръгнат на ясли или градина.Явно за нас плюсовете от режима,доброто похапване и социализацията са повече от минусите.

Просто яслите в малките градове са доста по различни от тези в големите.Радвам се че живея в малко градче.Ще продължим със яслите,благодаря за мненията.А и когато си я взимам във 14:00 се чувствам много заредена,а и дъщеричката ми също.Сигорно понякога децата се отегчават от от ежедневието с нас а и ние пренасяме негативната си енергия от различни проблеми и върху тях.Така че мисля че не е лошо,дори и не ежеднавно,да ходят на ясли или детска.Разбира се зависи от градината и от детето на нея и е забавно.Майката е най-важна и единствена,но няма нищо лошо от разнообразието.

Последна редакция: ср, 06 фев 2008, 20:47 от ani_maan

# 22
  • Мнения: 4 406
и синът ми тръгна на ясла на същата възраст, дълго време свикваше и много съжалявам, че го пуснах толкова рано....

# 23
  • Мнения: 2 622
И аз мисля,че на 1г.и 2м.детенцето е много малко,за да бъде дадено на ясли.Особено ако няма основателна причина за това.Но всеки сам си решава,разбира се Hug

# 24
  • Мнения: 2 498
Голямата не е ходила на ясла и малката няма да я дам....

# 25
  • Мнения: 884
Според мен не е рано, просто сезонът е кофти. И аз съм от малък град, и при нас е точно като при ani_maan, моето дете  се чувстваше по-добре в яслата, при лелките и останалите деца, а аз-в моята си среда, и на работа. Бях с него неотлъчно всеки ден след 17ч, контактът и връзката помежду ни изобщо не пострадаха. И двамата бяхме щастливи, сега така ще направя и с второто си дете.

# 26
  • София
  • Мнения: 6 011
Явно говорим за съвсем различни типове ясли.Ние живеем във малко градче и тук има недостиг на деца,а не на места.Персонала не са просто някакви лелички,а хора които тя познава и аз.Свекърва ми работи в кухнята.В яслите се занимават индивидуално със всяко дете тъй като са малко.Персонала познава децата много добре,те контактуват с малчуганите ежедневно преди да тръгнат на ясли или градина.Явно за нас плюсовете от режима,доброто похапване и социализацията са повече от минусите.

Да, както вече писах, положението в малките градове е коренно различно, и то към добро. Най - малкото, че всички в града се познавате и ти спокойно можеш да повериш детето си на тези хора. Работила съм дълги години в малък град и живота там ми е безкрайно познат.  Hug

Ние в София можем само да си мечтаем за такива ясли. Повечето от майките, живеещи в София и писали в темата сме против яслите, но при нас яслата не е най - доброто за детето.

Първо - групите са огромни, персонала малко, съответно работещите са крайно изнервени и това се отразява на децата.
Второ повечето родители не могат да ползват отпуск по болест или ползват само в краен случай и са принудени да водят не дотам здравите си дечица на ясла, което вреди на всички останали.

# 27
  • Мнения: 117
аз лично не бих я пуснала на ясла толкова рано, освен ако не ми се налага, но всеки си знае , за мен детето не е достатъчно узряло и не може да си каже какво му е.пък и живея точно срещу ясла и като ги гледам лелките, как си пият кафето, лафат си, а какво прават децата ............  познати бяха пуснали детето си на годинка и нещо, а то като видело весник изпадало в истерия,пищи и се удрало по главата, не знаем какво и дали изобщо е имало нещо в градината, но откакто го спряха то се успокой.така че аз смятам да  поизчакам още,но както е казано дано не се налага засега Grinning

# 28
  • София
  • Мнения: 6 363
Сигорно понякога децата се отегчават от от ежедневието с нас а и ние пренасяме негативната си енергия от различни проблеми и върху тях.

много си права. моите наблюдения показват същото. ако в София имаше места в яслите и бяха като тази, която ти описваш - щях да го дам детето.

# 29
  • Мнения: 8 917
Против съм. Имах гледачка, която освободих когато Гери тръгна на градинка.

Общи условия

Активация на акаунт