За яслите и възраста

  • 9 033
  • 55
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 781
На моя съпруг всички деца му се струват малки за ясли, може би защото в страната, в която живеем ги пускат още на 4 месеца, поради простата причина, че тогава свършва майчинството. Можеш да си гледаш детето до 1 година и работното място ти се пази,но не ти плащат,затова  повечето майки се връщат по-рано на рабта, ако не след 4 то поне след 6-8 месеца. Аз искам моя да си го гледам поне до 2 години. На мен ми се струва, че щом не ти се налага ,можеш да поизчакаш.

# 31
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
Пуснах малката на 1 г и 4 месеца. Каката беше само месец по-голяма като тръгна и тя. Не съм имала проблеми и съм изключително доволна от гледането на децата в нашата ясла.

# 32
  • Бургас
  • Мнения: 10 353
Сина ми започна тази седмица да ходи и за сега всичко е много добре - не плаче, играе си с децата.Аз започнах работа преди 3 мес. и до сега го гледаха татко му и свеки когато баща му е на работа.Но след около 2 мес. няма да има кой да го гледа за това го записахме още от сега за да свикне.Ако не бях започнала работа нямаше да го пусна.Бях много предубедена за яслите.Но сега съм много доволна и предпочитам да е там с децата от колкото да си стои в къщи с баща си или баба си!

# 33
  • Мнения: 1 898
На година и половина  синът ми тръгна на ясла. Ако не боледуваше толкова често и ако изключим един инцидент,който се случи с него, бих била много доволна.
Иначе, ако имах възможност и не се налагаше да се върна на работа бих го гледала в къщи поне до 2-годишната му възраст.

# 34
  • Мнения: 145
Аз мисля, че детето само ще си покаже къде му е най-добре. Децата са различни, потребностите им - също. Мисля, да пробваме на есен на ясла. Аргументите са ми: все още няма да съм започнала работа и няма да е наложителна адаптацията. Т.е., ще мога да я водя за по няколко часа, колкото време трябва, ще може да се адаптира без стреса, че няма накъде и тр. да свикне. Освен това някой много активни деца (каквито засега сме и ние и дано така да си остане) не мога да изразходят енергията си вкъщи. Имат нужда да лудеят с другите деца. Та идеята ми е, че ако не й хареса или започне да боледува (дано не се случва), ще я спра и ще си гледам вкъщи. Що се отнася до боледуването, гаранции няма. Всичко си зависи от детенцето. Така или иначе първият контакт с повече деца (съответно с болести) си е стресиращ, дори и да е по-голямо. Въпрос на имунна система.

# 35
  • Мнения: 961
На мен също ми се струва, че дете на 1 г. и 2 м. е много малко за ясла.
Щом не ти се налага да се връщаш на работа, защото не си се грижиш ти за него? А не след време да казваш: детето ми тези лоши неща ги е научило в яслата/ градината от другите деца. Не забравяй, че първите 7 г. са най-важни.
И още нещо - ти един ден ще се върнеш на работа и ще видиш колко ще ти липсва детето. То никога няма да бъде отново толкова малко и няма да има толкова много нужда от теб, както сега. След време ще искаш да прекарваш повече време с него,  а няма да можеш. Възползвай се сега.
Това е моето мнение. Всеки решава за себе си.

# 36
  • Мнения: 873
доколкото знам,по закон,децата могат да бъдат приемани в ясла на 3 месеца.според мен,обаче,не е важна възрастта,а това-доколко детето проявява признаци на самостоятелност и желание да бъде отделно от майка си и когато започне да настоява "аз сам".има една книга на Фицхю Додсън-"Изкуството да бъдеш родител".в нея много добре е обяснено за този период,който се нарича "детски пубертет" Peace
що се отнася за болестите в яслите и детските градини-не мога да си обясня защо се развъждат там newsm78уж всички си пазят децата да не се разболяват,лелките и даскалиците ли ги мъкнат тези вируси,не знам,ама си е направо кошмар ooooh!

# 37
  • Мнения: 1 674
По принцип съм против яслите,но в някои случаи наистина се налага по-ранното пускане.Възраст от 1г и 2м. ми се струва много рано за даване в ясла.

# 38
  • Мнения: 2 131
що се отнася за болестите в яслите и детските градини-не мога да си обясня защо се развъждат там newsm78уж всички си пазят децата да не се разболяват,лелките и даскалиците ли ги мъкнат тези вируси,не знам,ама си е направо кошмар ooooh!
Тъй като имам преки наблюдения, макар детето ми да не ходи на ясла, мога да кажа, че има безотговорни родители, които си пускат децата болни. При това дори не смятат за необходимо да информират персонала, че детенцето има жестоко разстройство, например, което не е изключено да се дължи на вирус и да зарази останалите.

# 39
  • Мнения: 274
Пуснах малката на гоидна и четири месеца не съм имала проблеми относно с нейното свикване хареса и даже!Трябваше да се върна отново на работа отва беше причината за ранното пускане но пък и за детето е добре .

# 40
  • Мнения: 28
Аз до скоро бях много против яслите. Сина ми стана скоро на 1 година. И вече започнах да се замислям. Отдавна ходи стабилно, обикаля апартамента и прави всевъзможни бели. Играчки не поглежда. Скучно му става само с мен. Подивяваме в къщи. Времето не позволява дълги разходки.
Имам чувството, че ако е с други деца и сред повече хора ще се чувства прекрасно. Добре че идва пролет, защото ако сега започваше зимата, 100% щях да го пусна на ясла.

# 41
  • Разград
  • Мнения: 2 102
И на мен ми се вижда много малко едно дете да ходи на ясла на 1 год. и 2 мес. Моето дете тръгна на градина на 2 год. и 8 мес., е аз си бях вкъщи и не търсех кой да го гледа, за да ходя на работа. Сега имам бебе на 2 мес. и с него мисля, че ще си стои вкъщи поне до 2 год., защото после ще трябва да ходя на работа. Все още не съм мислила какво ще правя с бебето.

# 42
  • Мнения: 363
аз бих и така и 6те направйа като му доиде времвто

# 43
  • София - Дианабад
  • Мнения: 656
Определено съм "ЗА" яслата - там също яде нормална храна, спи в нормално креватче, още повече че ги занимават много повече и по-целенасочено, а също така и контакта с другите деца изобщо не е маловажен.
Щом самото дете ходи с желание, не плаче и е спокойно и вкъщи - няма причина да не ходи на ясла. Peace

# 44
  • София - Дианабад
  • Мнения: 656
Ако сега можеше да я дам в яслена група, а не да чакам класирания и други подобни, щях да я дам.

Общи условия

Активация на акаунт