ФОТОГРАФИЯ - 22ра тема

  • 27 044
  • 584
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 983
Жената, на тебе кое най-ти лежи на сърцето  Mr. Green
Когато аз бях посред същата чуденка преди месеци, момичетата ме светнаха, че Д40 (никон) си няма мотор в тялото, а му е в обективите, което автоматично стеснява избора на обективи, а предполагам и цената им е по-висока  Thinking Ако ще е Никон, май по-добре Д70 или Д80.
Иначе, на мен специално Канон-а ми допада като логика и организация. Някак интуитивно се спогаждаме с него  Mr. Green 400Д не е зле, а за 20Д нищо не знам, но щом ще е втора употреба, при всички случаи зависи от конкретната оферта - кой, колко и как го е ползвал, че нали казват, че затвора на Канон бил по-слаб от Никонския  Rolling Eyes
Много ти помогнах - няма що   Embarassed Laughing

# 16
  • София
  • Мнения: 6 743
Жена, вземи си Пентакс заради стабилизацията примерно  Mr. Green Laughing Ако можеш си вземи К 10 Д  Blush

# 17
  • Мнения: 2 242
Продадох снимка Joy Flutter в Португалия
По точно - като ме питаха колко и аз от щастие я подарих  Mr. Green
Майтапа е че снимката е Дъгата боке - няма нищо общо с някакви фотографски умения.... а човека каза че ще я ползва като постер в университетски клуб, във връзка с тема за международен обмен... или поне с моят кекав английски толкова разбрах (пък и в интернет може да ти се представи и сам Господ...много вяра нямам)

Важното е че мъжо се убеди че има достатъчно луди да плащат за снимки. вече няма да ми мрънка че изхранва пети член в семейството hahaha

# 18
  • Мнения: 4 915
ЙЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ!!!  Hug ЧЕСТИТО! БРАВО! УРА!!!  Mr. Green Hug

Я пусни тук тази снимка. Ще я закачим на  почетно табло.  Grinning

Sage и Амбър, много хубави снимки!

Една жена
, и аз бях в същата дилеми преди няколко месеца. Накрая си взех тяло К10Д втора ръка за 1000лв с гаранция 2 години. Плюсове основни - има стабилизация на тялото и е съвместим със стари механични обективи. Примерно можеш да се оборудваш с широк, портретен и телеобектив за около 400 лв.  Mr. Green Не че аз съм го направила, де, но си купих механичен Такумар 55/1.8 за 65 лв.

Ето снимка с него, още не съм се научила да снимам добре на ръчен режим, но примерно:

Минус основен - няма голям избор от обективи, както Никон и Канон. Но засега това не ми е проблем.  Wink
Повече не мога да те посъветвам, толкова ми отбира главата.  Laughing

# 19
  • Мнения: 1 630
Честито Слави,
Браво.

Замисляли ли сте се за Stock фотография?

Аз съм качила малко снимки във http://www.fotolia.com/
Капят съвсем малки и смешни суми, но сигурно имам 15 снимки

Говорих преди няколко месеца с човек, който не е кой знае какъв фотограф, но си изкарва за нови обективи от сток сайтове.
Все се каня да се захвана по-сериозно, но време .....

Фри, чудни кокичета
Дай ми ги моля за деск топ  Praynig Praynig

# 20
  • София
  • Мнения: 6 743
Честито Слави!!!!  Hug
Фрии, кокичетата са страхотни  Heart Eyes Hug Винетирането от обектива ли е или си го правила допълнително? А за така приятния зелен фон какво си ползвала  Grinning
Рали, какво е Stock фотография  Embarassed Embarassed

# 21
  • Мнения: 4 915
Рали, прати ми мейл или скайп-контакт, ако имаш на ЛС, довечера ще ти пратя кокиченца.  Simple Smile Радвам се, че ти харесват.

Дамаянти, винетирането си го сътворих допълнително.  Simple Smile За зеленкото - купих си няколко цветни картона, сега тепърва вкарах единия в работа.  Laughing

# 22
  • София
  • Мнения: 6 743
Мерси Фрии за бързия отговор  Hug Ще трябва и аз да се запася с някакви фонове и да се опитам да снимам нещо различно, но много съм зле от към светлина.... Embarassed , т.е. още не съм много наясно как, от къде с какво и т.н. да осветявам  Embarassed Embarassed Embarassed

Имам молба  Praynig Препоръчайте ми статив и искам един поляризационен филтър  Praynig Толкова много марки има, а аз не съм на ясно какъв е по-добре  Praynig

# 23
  • Мнения: 2 614
Здравейте и от мен - гордия собственик на Pentax K100D Super  Mr. Green, все още само с китов обектив и дистанционно, но скоро и с друг набор от обективи надявам се!  Peace
Още няма да споделям снимки, защото нямам толкова много, но.... и това ще поправя скоро!
Ако знаете как ви се радвам на прекрасните творения!!!  Hug

# 24
  • Мнения: 2 242
Благодаря ви,
за тази иде реч , но според мен примерно това боке е далеч по-инересно  newsm78
Предполагам човека е търсел нещо конкретно

Рали благодаря за сайта, стана ми интересно. До сега не се бях замисляла да изкарвам пари, но идеята ми хареса и ще взема да опитам. Даже се чудя дали да се съглася .... с една поръчка за рекламни снимки на платки  newsm78 - ако се навия ще разчитам на вас  Hug

# 25
  • София
  • Мнения: 983
Славиии, честито   bouquet  bouquet  bouquet Хаирлия да е, дето се вика  Laughing Второто боке наистина е по-разкошно, но при него асоциациите ми са по-скоро с нощен живот - нещо в стила на рекламната линия на Лаваца, пък човека, казваш, за университет му трябва  Mr. Green
За платките хич не се чуди, мятай се с главата напред - ще се справиш  Hug

Фрий, кокичетата са супер  Heart Eyes

Правда, честит ти апарат   bouquet Много незабравими кадри да направиш с него  Hug

Аз с какво да ви се похваля - освен че с втората качена снимка във ФФ минах заветната граница от 25 точки рейтинг Б  newsm78  Нищожно постижение, ама ме зарадва  Embarassed Сега ми се отваря доста работа и ако припечеля нещо допълнително, най-накрая може да се сдобия с мечтаната Сигма 17-70 макро  Simple Smile
Днес пътувам за Плевен - ще съм там няколко дни и ако нашите имат интернет ще пиша от там  Peace

Хайде и от мен нещо в новата тема:

# 26
  • в гората
  • Мнения: 1 486
Честито Слави!!!!  Hug
Фрии, кокичетата са страхотни  Heart Eyes Hug Винетирането от обектива ли е или си го правила допълнително? А за така приятния зелен фон какво си ползвала  Grinning
Рали, какво е Stock фотография  Embarassed Embarassed

Дамаянти, не съм Рали, но ти отговарям:) Сток фотография е снимане за имидж банки, места, където качваш снимки и ги продаваш за малко пари. Е, може да са и за повече пари, но трябва да си много добър:) От такива места рекламните агенции, студиа, дизайнери купуват снимки за брошури, сайтове и т.н. Някои популярни сток сайтове са www.fotolia.com, www.shutterstock.com, www.gettyimages.com (този е много профи и снимките там струват много пари). Рали, аз съм се замисляла за сток, но един ден.. когато имам ДСЛР и подобаваща техника наоколо, сега със сапунерката е смешно да се замислям. Но много ме блазни тази идея. Blush
Моби, много хубава снимка на дъщеричката ти, няма такива мигли! Много ми харесва кадрирането, светлината. Бих кропнала до квадрат снимката, че малко тежи наляво така.
Слави, прекрасно бокенце:)

# 27
  • Мнения: 337
Фрий, кокичетата са страхотни Hug
Моби, писах и във фликр, щерка ти е като филмова звезда от стара лента на тази снимка, страхотна е Mr. Green
Аз ви чета, но нямам нищо хубаво, с което да се похваля, чакам си вдъхновението  Crazy
Четейки за сток фотографията, сега и аз се поблазних  Mr. Green Слави, кажи малко повече за този сайт, кой определя за колко се продават снимките, аз се регистрирах, ама нищо не ми е ясно с тези кредити  Blush
То ясно, че няма да забогатея от там, ама ще съм много горда ако успея и една снимка да продам, било то и на символична цена  Joy

# 28
  • Мнения: 2 616
Момичета, трябва ми малко помощ, за да тръгна от някъде с фотоапарата.  Кажете ми моля ви каква е зависимостта между ISO, скорост и бленда (това е f-то), нали? И как трябва да ги настроя тези неща, така че сниманият ми обект да е на фокус, а фонът зад него да е размазан? Embarassed

# 29
  • Мнения: 1 630

Дамаянти, не съм Рали, но ти отговарям:) Сток фотография е снимане за имидж банки, места, където качваш снимки и ги продаваш за малко пари. Е, може да са и за повече пари, но трябва да си много добър:) От такива места рекламните агенции, студиа, дизайнери купуват снимки за брошури, сайтове и т.н. Някои популярни сток сайтове са www.fotolia.com, www.shutterstock.com, www.gettyimages.com (този е много профи и снимките там струват много пари). Рали, аз съм се замисляла за сток, но един ден.. когато имам ДСЛР и подобаваща техника наоколо, сега със сапунерката е смешно да се замислям. Но много ме блазни тази идея. Blush

абсолютно съгласна с обяснението
+ имаш 2 вида банки
  • тези в които залагаш на количество - продаваш снимките по 1-2 евро, но пробваш да продадеш много www.fotolia.com, www.shutterstock.com Примерно имаш 2000 снимки в профила си
  • и тези, в които залагаш на качеството или изключението и продаваш скъпо www.gettyimages.com

в първия тип се котират снимки на хора - бизнес среша, някой прави презентация, девойка на полянка, + предмети
Трябва да се внимава с правата – нямаш право да пуснеш снимка на Айфеловата кула
Когато има разпознаваеми хора, трябва документ , че са съгласни

Общи условия

Активация на акаунт