Меню за Свети Валентин

  • 13 690
  • 93
  •   1
Отговори
  • Мнения: 736
Споделете с какво смятате да изненадате мъжете си за Св. Валентин. Иска ми се да е нещо специално, с оригинална украса (ако може да е с еротичен елемент ще е чудесно   Wink, пък и да става бързо...

Благодаря момичета. Чакам страхотните ви предложения. Hug

# 1
  • Мнения: 516
Ще го изненадам с офертата да ме заведе на ресторант. Mr. Green

# 2
  • Мнения: 736
Ще го изненадам с офертата да ме заведе на ресторант. Mr. Green

Това ми хареса Joy И аз си го мислех, но ми се иска да е нещо лично, а и с две деца на ресторант никак няма да ми е забавно.

# 3
  • Мнения: 11 747
Ето тук ще си предложа моите валентински основно и десерт - лесни, бързи и вкусни, но... няма еротичен елемент... Thinking

десерта  и  основното

# 4
  • На небето
  • Мнения: 5 530
pina ще ти пробвам основното, но без месото. (благодаря за рецептичката)
А за десерт ще правя торта.

# 5
  • Мнения: 533
Аз ще си карам Трифон зарезан.Не ми трябва специален празник за демонстрация на обич.

# 6
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Ако искаш да е еротично, направи торта цици или дупе. Циците стават лесно, може да ги спретнеш предния ден даже.

....Не ми трябва специален празник за демонстрация на обич.

Това ми хареса. Twisted Evil

# 7
  • Сливен
  • Мнения: 894
и на мен ми се иска някаква тортичка да направя.Но се чудех каква да е Thinking
Ще следя темичката с интерес Peace

# 8
  • Мнения: 1 505
Аз се чудя за салатата все още.Иначе основното ще бъде пилешко със зеленчуци в паничка от тесто,а десерта ще е торта тирамису.И всичко това със свещи и много сърца из цялата къща.

# 9
  • Мнения: 5 001
Аз ще си карам Трифон зарезан.Не ми трябва специален празник за демонстрация на обич.
Peace  Peace  Peace
И ние ще "Зарязваме" и си се обичаме през цялата година....
Най-вероятно ще бъдем на свинско и винско........

# 10
  • Мнения: 22 867
Ето идейки за тези, които ще празнуват Свети Валентин!  bouquet


Аз се чудя за салатата все още.Иначе основното ще бъде пилешко със зеленчуци в паничка от тесто,а десерта ще е торта тирамису.И всичко това със свещи и много сърца из цялата къща.


mimi6669, тази салата-сърце е последна на страницата, линк към която съм дала, и ми се струва, че ще е доста вкусна. Виж я, може да ти хареса!

Последна редакция: пт, 08 фев 2008, 16:09 от labrex

# 11
  • Мнения: 1 505
Благодаря Labrex много ми хареса салатата,но нищо не разбирам,ако можеш преведи нещо страшни красоти видях.Ако можеш преведи и рецептата на този кекс http://img100.imageshack.us/img100/131/42340qj4.jpg .Само ако не те затруднява и благодаря предварително.

# 12
  • Мнения: 22 867
Благодаря Labrex много ми хареса салатата,но нищо не разбирам,ако можеш преведи нещо страшни красоти видях.Ако можеш преведи и рецептата на този кекс http://img100.imageshack.us/img100/131/42340qj4.jpg .Само ако не те затруднява и благодаря предварително.


След около час-час и половина се прибирам, ще ги преведа и ще ги напиша.

# 13
  • Мнения: 11 747
даа, рускините са страхотни!! Peace

# 14
  • Мнения: 1 505
 Labrex  bouquet благодаря ти златна си   bouquet  bouquet  bouquet

# 15
  • Мнения: 22 867
Салата "СЪРЦЕ"

Салатата е на принципа на слоеве от продукти. Може да се импровизира, особеното е оформянето.

200 гр майонеза се смесва с пресован чесън.

Слоеве:
1.   Сварено месо, шунка, салам в краен случай – нарязано.
2.   Маже се с тънък слой майонеза, поръсва  се със скълцани орехи.
3.   200 гр гъби, изпържени с лук  до готовност, сол и чер пипер.
4.   Белтъците от три сварени яйца, настъргани на едро ренде.
5.   Тънък слой майонеза и върху нея орехи.
6.   50 гр твърд кашкавал, настърган на ситно ренде.
7.   С тънък слой майонеза се намазва цялото сърце.
8.   Страните се посипват с орехи, а в центъра се настъргват жълтъците на 3-те яйца.

Стои в хладилник около 12 часа, за да поемат продуктите майонезата.

След малко ще преведа и другата, че ме нападнаха гости. Grinning

# 16
  • Мнения: 22 867
Ето и КЕКСЧЕТАТА ЗА ВЛЮБЕНИ

Продукти:

-75 г краве масло,
-125 г захар
-1 яйце,
-1/2 ч л ванилов екстракт
-1 лимон, само кората,
-70 г брашно
-70 г смлени бадеми,
- 3 с. л. прясно мляко

Пълнеж:

-150 г  маскарпоне
-4 с. л  сметаны
-3 с. л пудра захар
-2 ч л лимонов сок
-100 г малини, пресни или замразени
-1 ч л ликьор от касис
-захаросани листенца от роза
-10 хартиени формички

Приготвяне:

-Фурната се загрява до 200гр С. Всички съставки без млякото се слагат в комбайн или миксер и се разбиват. Добавя се и млякото и се разбърква.
-Тестото се изсипва във формичките и се запича 15-20 мин, докато кексчетата станат златисти и се стегнат. Оставят се да изстинат напълно.
-С помощта на малко ножче се изрязва кръгче от средата на всяко кексче, като се реже в дълбочина, за да се направи и отвор в него, а от кръгчето се изрязва малко сърчице.
-Пълнежът се прави в последния момент, за да е пресен.
-С дървена лъжица се смесват  маскарпонето, сметаната, пудрата захар и лимона. Добавят се  70 г малини и ликьор. Малините се разбъркват, но не бива да се разбиват. Сместта трябва да е мраморирана, а не розова.
-Напълва се всеки отвор с пълнежа. Отгоре се украсява с розовите листенца и останалите малини.
-Посипва се с пудра захар.

# 17
  • София
  • Мнения: 3 679
Страхотни са тези неща в руския форум, дано имам време да направя нещо.

# 18
  • София
  • Мнения: 3 816
Ето една лесна и вкусна идея за десерт. Peace

# 19
  • Мнения: 1 163
запис  chef

# 20
  • Мнения: 952
Аз открих рецепта за Пилешки пържолки "Свети Валентин" на Ванчето. Не съм ги правила, но тя винаги дава интересни  предложения.
Ето една идея и за питие. Празничен пунш на Марта Стюарт

# 21
  • Мнения: 952
мерси на pina, за идеите които е дала за празничната трапеза   bouquet мисля да приготвя вечерята с твоите рецепти, дано се получат също толкова добре както изглеждат и твоите Rolling Eyes

# 22
# 23
  • Мнения: 503
Една интересна идея подходяща за този празник:
Бисквитена торта"Цици"

3 пак. обикновенни бисквити;
2 ч.ч прясно мляко сварени с2 с.л какао 4-5 с.л захар;
1ч.ч нарязани орехи;
1 пакетче стафиди;
1 кутия локум;
1/2 пакетче размекнато масло;

Всичко това се разбърква добре.Сместа се изсипва в две еднакви купички,покрити с найлоново фолио.Слага се в хладилник за 6-7 часа.
Обръщат се купичките върху поднос, една до друга, отлепя се фолиото.
Заливат се с глазура-разтопен шоколад с малко прясно мляко.Слагат се зърна от дребни розови бонбонки.За направата на ореолата  се отделя малко от бисквитената смес прави се на питка и се слага  върху гърдите и после се слагат  бонбонките.Прави се сутиен от разбита гъста сметана/ може оцветен в цвят по желание/, който се щприцова само в долната част на гърдите.Всичко въпрос на фантазия.

# 24
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Само да добавя, че към рецептата за Бисквитената торта Цици, е добре стафидите да се накиснат предварително в гореща вода да омекнат. Правила съм подобна торта + допълнителни съставки, но отчетох като грешка да има стафиди понеже са много твърди, а самата консистенция на тортата е мекичка и се топи в устата и изведнъж ти се налага да дъвчеш упорито пустите стафиди.  Twisted Evil Ама как го обясних и аз.  Joy Ако ще се слагат по-добре да са накиснати да омекнат и да се надуят. Аз орехите ги пасирам на блендера заедно с бадеми и белени фъстъци.

# 25
  • София
  • Мнения: 281
Варианта за ресторант много ми допада, но с малки деца няма как да стане! Та за това си избрах следните неща да приготвя в къщи: шопска салата, солена палачинкова торта, пилешко роле с някаква гарнитура и разбира се торта за десерт. Напитките оставям на мъжа ми - от мен само това  Thinking! Когато ги приготвя ще има и снимки!

# 26
  • Мнения: 503
За любителите на КРЕМ КАРАМЕЛА ще ви предложа един сладкиш също много подходящ за този празник.

КРЕМ КАРАМЕЛ С БИШКОТИ

Продукти: 2 пакета бишкоти,2 1/2 ч.ч захар-/1 1/2 за крем карамела и 1 за карамелизиране/,1 компот от кайсии, 6 яйца, 1 литър прясно мляко.

Сладкишът се реди в кейкова форва или тавичка по следния начин:
1 ред- карамелизирана захар;
2 ред-1 пакет бишкоти;
3 ред-оцедени кайсии от компот;
4 ред- карамелизирана захар;
5 ред-2-я пакет бишкоти;
6 ред-карамелизирана захар;
Всичко това се залива със смес от 1 1/2 ч.ч захар,6-те яйца, и прясното мляко.
!!!Пече се на водна баня.
Щом се опече сладкишът се обръща , като отгоре остава най- долния пласт карамелизирана захар.

# 27
  • Мнения: 503
Сега се сетих за БИСКВИТЕНИТЕ ТОПЧЕТА на Вики от "Мастило"представени в предаването Бон Апети.

БИСКВИТЕНИ ТОПЧЕТА "Вики"/без печене/

380-400 гр.маслени бисвити се смилат.Слагат се в купа и се прибавя125гр. разтопено краве масло,4-5с.л пудра захар,2с.л какао,3-4 с.л сок от компот/череши,вишни/.Оформя се на тесто.Слага се във фризер за 15 мин.Взема се от тестото ,прави се  на малка питка,като в средата се слага вишна или череша/без костилка/ и се оформят малки топчета.Овалват се в смлени орехи /1ч.ч/.Излизат около 30 топчета.

# 28
  • Мнения: 503
Две рецепти с пиле като предложение за основно:

ПИЛЕ"ФАНТАЗИЯ"

Продукти:1 пиле, 1 суха супа от гъби,1 кутийка топено сирене,3с.л олио,1 морков,1 глава кромид лук,2 ч.ч вода,2-3с.л трохи от твард хляб,сол,черен пипер.

Нарязва се пилето на порции,посолява се и се залива с 2 ч.ч вода.Прибавя се моркова и лука ,нарязани на ситно.Вари се до омекване.След това месото се обезкостява и се подрежда в тавичка.Поръсва се със супата на прах.Залива се с 1 1/2ч.ч  от булъона,олиото и отгоре се нарязва на малки парченца топеното сирене.Запича се  и 5 мин. преди да се извади от фурната се поръсва с трохите.

БЯЛО МЕСО ОТ ПУЙКА/ПИЛЕ/С ГЪБИ

Продукти:600гр. бяло месо,1 пакетче масло,1 ч.ч бяло вино,200гр. гъби,пушено сирене,черен пипер,, щипка червен пипер,сол.
Месото се нарязва на тънки филийки.Посолява се със сол и черен пипер и се залива с 1/2 пакетче масло разтопено. Оставя се за 1-2 часа в хладилника,а след това се залива с виното.Загъва се с фолио и се изпича.
През това време се задушават гъбите с останалото масло,нарязани на ситно и овкусени с черен пипер и се изсипват върху месото.Нарежда се отгоре сиренето и се запича още малко ,докато ,започне да се топи.Щом се извади от фурната ястието се поръсва с червен пипер.

Поднася се с картофено пюре или туршия.

# 29
  • Мнения: 3 782
Аз исках празника да го прекараме в къщи,но едни приятели ни поканиха на заведение и няма как трябва да ги уважим. Иначе съм намислила за вечерта да изненадам годеника си с някоя моя измислена тортичка във формата на сърце, разбира се. Hug
Ето какви продукти мисля да използвам.
Няколко палачинки, една ще сложа за основа, ще наредя ред ябълки, нарязани на малки парченца, ред портокали, пак ред ябълки, пак портокали, отново ще сложа палачинка между тях също така ще сложа, сега това се чудя дали да бъде сладко или направо сметана.
Последния ред ще е от банани и натрошени орехи. Какво мислите, дали ще се получи. newsm78

# 30
  • София
  • Мнения: 448
Момичета,страхотни идеи давате!  bouquetАз все още умувам какво да приготвя набързо след работа за милото.

# 31
  • Мнения: 51
Момичета, радвайте се , че има с кого да празнувате.....няма значение къде и какво....според мен  Heart Eyes Много е тъпо да си сам на празници....особено този   cry

# 32
  • Мнения: 3 782
Е  dany_vas, пожелавам ти да не бъдеш сама, не само на празници, но и в делници. Скоро да срещнеш любовта  Heart Eyes Heart Eyes

# 33
  • Мнения: 134
Да не забраваме, че менюто за този празник трябва да е лекичко заради основня десерт Embarassed Мисля да е нещо с пиленце разбира се добра салата и за десерт плодове с цедено кисело мляко орехи и мед  Heart Eyes #Crazy Crazy

# 34
  • Мнения: 655
a be nie sme si zapazili masa v edin restorant,ama da ima romantika utre ve4erata taino 6te pravia tortata na Madlen Algfari ot BONapeti(sus zakvasenata smetana)i 6te napi6a s naturalen 6okoalad OBI4AM TE. Grinning
samo deto neznam kak 6te imam sili ,za6toto mislia da ia pravia prez no6ta,4e sutrinta da go iznenadam. Blush
in4e vsi4ki mama sa dali strahotni ideiki a  praznika! Heart Eyes

# 35
  • Мнения: 22 867
Още едни ефектни  сърчица за празника. Тестото е като за еклери, оформянето е оригинално.

# 36
  • Мнения: 506
м сърчицата звучат вкуууусно,но дали няма да останат твърди като нямат крем вътре newsm78

# 37
  • Мнения: 22 867
м сърчицата звучат вкуууусно,но дали няма да останат твърди като нямат крем вътре newsm78

Ако става въпрос за горните сърчица - имат крем. Както еклерите.

# 38
  • Мнения: 506
quote author=labrex link=topic=265377.msg6500571#msg6500571 date=1202855253]
м сърчицата звучат вкуууусно,но дали няма да останат твърди като нямат крем вътре newsm78

Ако става въпрос за горните сърчица - имат крем. Както еклерите.
[/quote]

значи руския ми нестава за нищо Embarassed[

# 39
  • Мнения: 22 867
.........значи руския ми нестава за нищо Embarassed[

Може би си го пропуснала:

Цитат
Готовые пирожные остудить и разрезать каждое сердечко вдоль на 2 половинки.
На нижнюю половинку сердечка выдавить из кондитерского мешочка взбитые сливки и накрыть второй половинкой сердечка (по-желанию, можно положить между двумя половинками сердечка свежие или консервированные ягоды).Сверху по контуру сердечка нанести взбитые сливки и украсить пирожное свежими ягодами или ягодами из варенья
.

А ако са по-дебелички, може би няма да е нужно да се режат, а с шприц ще може да се напълнят като еклер. newsm78

# 40
  • En un lugar de La Mancha...
  • Мнения: 284
Момичета,вижте каква оригинална идея открих в блога на една известна вече тук испанка-Алисия(авторката на руло Алисия,което беше пуснала Габи):








Оригиналната рецепта ето тук:http://www.recetariocanecositas.com/#up

Ако някой се заинтересува,да казва,ще я преведа Peace

# 41
saby, моля те превеждай!
Изглежда  Crazy
 Hug

# 42
  • Мнения: 98
Дали ще е много нахално,ако помоля за превода и на торта"Сахер"от същият линк? Embarassed Confused

# 43
  • Мнения: 3 782
Някой няма ли да ми каже нещо за моето предложение, чудя се дали само, ако сложа сметана между плодовете, дали ще се получи нещо. Моля помогнете,че не остана време. Praynig

# 44
  • На небето
  • Мнения: 5 530
saby, моля те превеждай!
Изглежда  Crazy
 Hug

Превеждай, превеждай. И аз искам рецептата!  Praynig

# 45
  • у дома
  • Мнения: 1 581
десерта, който спретнах днес - чийзкейк

утре мисля да направя Крокодилче  Mr. Green

# 46
  • Мнения: 506
labrex благодаря ти,но предполагам,че ще имам проблем и с другите неща като продукти и майсторлък,затова ще взема рецептата на ИВИ за еклери/защото е изпробвана/ ,а от руснаците ще открадна идеята за оформянето им в тази форма Simple Smile

# 47
  • En un lugar de La Mancha...
  • Мнения: 284
Сега да разясня малко,рецептата е много проста,само където има малко играчка в правенето на всеки пласт.Оригиналът е даден за кухненски робот,но аз съм я написала така,както аз бих я направила.Eто го и превода:

ТОРТА "ТРИ ВКУСА"

жълт пласт:

250гр.прясно мляко
30гр.захар
1 пакетче сух Крем-Карамел(предполагам,че в България го има) по възможност да е без захар.

бял пласт:

250гр.мляко
60гр.захар
25гр.нишесте
1 лъжичка "cuajada"(не знам как е на български и дали изобщо го има в България),може да се замени с желатин.

кафяв пласт:

250гр. мляко
30гр.захар
100гр.шоколад

ползва се силиконова сърцеобразна форма с капацитет около 1л.

 За жълтия пласт-загрява се млякото със захарта.Предварително се отделят няколко лъжици мляко,в което ще разтворим Крем-карамела на прах.Прибавяме сместта към загрятото прясно мляко и бъркаме докато заври.Изливаме в силиконовата форма и изчакваме докато се стегне(най-бързо в хладилника).Ако Крем-карамелът,който сложите е подсладен,не трябва да се слага захар и има риск да ви стане доста сладка сместта,защото млякото е малко.

 За белия пласт-с изброените продукти се приготвя млечен крем,по същия начин като предишния.Към него се прибавя лъжичката суха "cuajada"или разстворен в малко вода желатин.
Тук вече може да се вложи и малко творчество,аз лично мисля,че белият пласт ще се получи много добре с течна сметана с желатин(тип панакота).Като се поохлади изливаме върху стегнатия вече първи пласт.Оставяме отново да се стегне.

За кафевия пласт-аз бих го напраила по същия начин като другите два и накрая в горещата смес(без да ври) бих разтворила шоколада,като внимавам да не завира,иначе се пресича.
Налива се и третият пласт при другите два и се съхранява в хладилника до сервиране.
Като се обърне,отгоре може да се поръси с какао или канела.

Ами това е.Дано да се получи добре.Иначе самата идея е добра,а кремовете могат да се заменят и с други.Успех!

# 48
  • En un lugar de La Mancha...
  • Мнения: 284
devora3 ,по-късно ще преведа и рецептата за торта Сахер Peace.

# 49
  • София
  • Мнения: 448
Ако мога да съм ви от полза за рецептата,"cuajada" означава извара,каймак,закваска...

# 50
  • En un lugar de La Mancha...
  • Мнения: 284
Благодаря, maria_yanutseva ,в случая е точно "закваска".

# 51
  • Мнения: 13 191
Салата коктейл с морски дарове и ябълки от руския сайт, пилешко филе с мед, горчица и сусам, хубаво винце, десерт- плодова салата със сладолед. Няма време за повече- на работа съм цял ден Sad.

# 52
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Някой няма ли да ми каже нещо за моето предложение, чудя се дали само, ако сложа сметана между плодовете, дали ще се получи нещо. Моля помогнете,че не остана време. Praynig

Ani_4ka, виж това не се ли приближава до идеята ти?
Торта с бисквити Закуска

1 пакет бисквити закуска
2-3  банана, може и други плодове по желание
1 компот /бял/ - от праскови например
Бита сметана или друг вид – например от тези на прах, които се разбиват с мляко

Бисквитите се разделят на 3. Нареждаме пласт бисквити и ги поливаме със сиропа от компота. Нареждаме нарязаните на тънко банани и плодовете от компота. Мажем със сметана. Така се правят втория и третия пласт от тортата. Отгоре украсяваме с плодове по желание.

# 53
  • Мнения: 22 867
Няколко палачинки, една ще сложа за основа, ще наредя ред ябълки, нарязани на малки парченца, ред портокали, пак ред ябълки, пак портокали, отново ще сложа палачинка между тях също така ще сложа, сега това се чудя дали да бъде сладко или направо сметана.
Последния ред ще е от банани и натрошени орехи. Какво мислите, дали ще се получи. newsm78

Виж и палачинковата тортичка на Зори, може би ще ти помогне при оформянето на твоята.

# 54
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Момичета,вижте каква оригинална идея открих в блога на една известна вече тук испанка-Алисия(авторката на руло Алисия,което беше пуснала Габи):


Искам да попитам като не се слага желатин в първия и третия слой, няма ли да се разтекат после при обръщането?  newsm78

# 55
  • En un lugar de La Mancha...
  • Мнения: 284
Lindita ,за съжаление не съм я правила и не бих могла да ти отговоря със сигурност,но предполагам,че пакетчето сух Крем Карамел е за около литър,а тук  го слагаш в 250мл. мляко и се вероятно доста се стяга.

# 56
  • En un lugar de La Mancha...
  • Мнения: 284
Ето я и ТОРТА САХЕР на Алисия:



   за блатовете:

     8 белтъка
     4 жълтъка
     120 гр.захар
     280 гр.шоколад
     70 гр.масло

    за шоколадовия мус:

     170 гр.английски крем (3жълтъка,300гр.мляко,50гр.захар )
     110 гр.шоколад-75%
     220 гр.бита сметана

    шоколадова глазура:

      80 гр.шоколад
      20 гр.масло

     приготвяне на Английски крем:
Млякото и захарта се загряват,отделно се разбиват жълтъците.Взима се по малко от горещото мляко и се прибавя малко по малко към жълтъците,като се внимава да не се пресекат.После обратно същата процедура-жълтъците към млякото и се бърка докато заври.Става като по-течен ванилов крем.

      приготвяне на блатовете:
Загряваме фурната на 210 градуса.
Разбиват се добре жълтъците със захарта.Отделно се разбиват белтъците на сняг.Слагаме шоколада заедно с маслото в микровълновата около 40 сек.като внимаваме да не завира или на котлона на водна баня докато стане еднородна смес,без да завира.Прибавяме тази смес малко по малко към разбитите жълтъци.Накрая се прибавя малко по малко и разбитите на сняг белтъци.

 Дъното на тавата от фурната го покриваме с фолио или хартия за печене.Разстиламе гореописаната смес на много тънък слой и печем около 7-8 минути.Вадим,махаме хартията и оставяме да изстине върху решедка.Като изстине се нарязва на 4 части.

       приготвяне на шоколадовия мус:

 Настъргвме шоколада.Разбиваме сметаната.
170 гр. от английския крем(предполага се,че излиза повече),койо сме приготвили предварително се загрява на не силен огън като се бърка.След около 2мин.се прибавя шоколадът и се бърка докато се поеме добре.Може да се сложи и щипчица сол.Когато кремът е почти студен се смесва със сметаната и се оставя в хладилника да се стегне.

       сглобяване на тортата:
 На дна табличка се слага голям лист от прозрачен филм(авторката е ползвала тавичка с големината на блатовете и доста дълбока).Пъро се слага слой шоколадов мус,отгоре се слага блат.Следва намазване с мармалад от кайсии и отново блат,мус,блат,мармалад и се завършва с блат.Завива се добре с прозрачния филм и се слага в камерата да се стегне добре.

       приготвяне на глазурата:
 Разстопява се шоколадът с маслото.Вади се тортата от камерата,маха се прозрачният филм и се обръща обратно като шок.мус остава отгоре.Полива се обилно с шок.глазура и се съхранява на студено до консумация.

 Авторката пише,че е ползвала своя рецепта за глазура:

  125 гр,течна сметана
  125 гр.шоколад
  20 гр,захар
  25 гр.глюкоза
 Загрява се сметаната със захарта и глюкозата без да завират.Свалят се от котлона и се добавя шоколадът на парченца.Бърка се до еднородна смес,прецежда се и се оставя да се охлади.тогава се излива върху тортата.

Снимката е на авторката,ето и линк към оригиналната рецепта с още снимки:http://www.recetariocanecositas.com/#up



# 57
  • Мнения: 1 679
Ако имах силиконова сърцеобразна форма веднага щях да я направя тази торта "ТРИ ВКУСА".
Изглежда превъзходно!

# 58
  • Мнения: 1 679
Днешните предложения от сайта на Бон Апети също са интересни:

Пилешки филенца със сос от синьо сирене и броколи
Св. Валентин и Св. Трифон
14/2/2008


Списък на необходимите продукти:

400 г пилешко филе
2-3 с. л. зехтин
черен пипер и сол на вкус

за соса:
100 г синьо сирене
100 г броколи
100 мл сметана
бялата част на 1 стрък праз лук
1 в. ч. бяло вино
2 с. л. зехтин
1 щипка чесън на прах
сол на вкус

Начин на приготвяне:
1. Празът се нарязва наситно и се запържва в зехтина.
2. Сипва се виното и се оставя да се задуши.
3. Синьото сирене се намачква и се разтопява с праза.
4. Добавят се сметаната и чесънът на прах.
5. Броколите се накъсват и се задушават няколко минути в соса.
6. Маринованите с черен пипер, сол и зехтин пилешки филета се запичат на сух грил тиган.
7. Изпечените филета се поръсват с пресен магданоз и се поднасят със соса.
4. Добавят се сметаната и чесънът на прах.
5. Броколите се накъсват и се задушават няколко минути в соса.
6. Маринованите с черен пипер, сол и зехтин пилешки филета се запичат на сух грил тиган.
7. Изпечените филета се поръсват с пресен магданоз и се поднасят със соса.

# 59
  • Мнения: 1 679
И това също:

Праскови с пухкав крем от мента
Св. Валентин и Св. Трифон
14/2/2008


Списък на необходимите продукти:

6-7 праскови от компот
250 г цедено кисело мляко
100 мл течна сметана
1/4 ч. ч. захар
листа прясна мента
малинов конфитюр

Начин на приготвяне:
1. Захарта се разтопява в 1/2 ч. ч. вряща вода и се прибавят листа прясна мента.
2. Сгъстеният разтвор се смесва с още няколко листа мента и се пасира.
3. Цеденото кисело мляко и пасираната мента се разбъркват в купа.
4. Сметаната се разбива на сняг и се смесва с ментовото мляко.
5. Парченца праскови се поставят в коктейлни чаши и се покриват с 1 ч. л. сметанов крем и малинов конфитюр.
6. Отгоре се слагат парченца праскови, сметанов крем и малинов конфитюр.
7. Десертът се украсява с листо от мента.

# 60
  • Мнения: 11 747
десерта, който спретнах днес - чийзкейк

утре мисля да направя Крокодилче  Mr. Green

хареса ми идеята ти за чийзкейк в чаша на столче, така за празник добре стои, та я откраднах и направих също тази сутрин! Crazy До довечера дано да стегне и поеме аромати... Crazy

# 61
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Аз реьих да направя днес ето тези пържолки  Hug Рецептата е от Розали:

Пържоли в сос от гъби
Продукти:

1/2кг пържоли
100г гъби
100г сметана

Начин на приготвяне:
Печете пържолите на скара.
Изпържвате гъбите и след това ги разбивате с миксер със сметаната, като добре изцедите гъбите от олиото.
Поливате пържолите с получения сос.
Ако сосът е гъст добавете сметана или малко прясно мляко.

Десерта: от форума  Hug

Tortichka

2 пакета Обикновени бисквити - шоколадови
2 заквасени сметани
5-6 банана
захар
ром или друга есенция от тези на Др.Йоткер(по желание)
кафе
какао
Заквасената сметана се разбива с 10с.л.(равни)захар и предпочитаната есенция ( ром и лимон )
В тавичка се редят ред бисквити натопени в предварително приготвено кафе,следва ред от сметаната,върху нея се напреждат банани предварително нарязани на колелца.После пак бисквити,сметана,банани.
Накрая се завършва като върху последния слой сметана се поръсва обилно със какаото. Оставя се да престои една нощ в хладилника.

# 62
  • Мнения: 422
Ето какво направих за празника:




Това е желирано кисело мляко с бисквити натрошени и нарязани плодове.Отгоре е сироп от компот желиран на тънък пласт.

# 63
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
1st  Hugстрахотно изглежда, аз нямам форма голяма във форма на сърце Cryсамо малки формички за сладки..
Иначе понеже ще правя бисквитена торта, няма да се справя сигурно да изрязвам на ръка.
Ти във форма ли?

# 64
  • Мнения: 422
Да, имам форма, не е много голяма, метална е, пека си блатове в нея,събира половината като количество за голяма форма за торта/26см./.Събира се в голяма плоска чиния от дурялекс.Тук съм използвала едно кисело мляко, половин пакет чаени бисквити със сметана и плодовете от 1 компот от белени праскови, два желатина.

# 65
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Имам един въпрос към Наталина..а и към всичко които могат да знаят.
Искам да попитам дали може да се направи крем от 200 гр. сирене Филаделфия , 100 гр. заквасена сметана и 100 гр, пудра захар за крем за бисквитена торта?
Мерси   bouquet

# 66
  • Мнения: 492
Ще правя пълнени пилешки ноазети със зеленчуци, за десерт покривчето от крема сирене. Peace

# 67
  • Мнения: 1 163
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=219262
това е моето меню  -скромно,но от сърце

Последна редакция: чт, 14 фев 2008, 13:46 от vivi75

# 68
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Взех още в понеделник възможно най-скъпото вино в магазина. Мъж ми домъкна вчера разни странни сирена и сухи меса, ще сложа и аншуа с лимон за мезе, а за основно- кавърма в гюведжета.

# 69
  • Мнения: 11 747
Имам един въпрос към Наталина..а и към всичко които могат да знаят.
Искам да попитам дали може да се направи крем от 200 гр. сирене Филаделфия , 100 гр. заквасена сметана и 100 гр, пудра захар за крем за бисквитена торта?
Мерси   bouquet

може, аз днес горе долу това направих! Peace Намазах го върху основа от натрошени бисквити + масло + пудра захар и отгоре конфитюр - демек чийзкейк...

# 70
  • Мнения: 3 782
Ето какво измайсторих http://picasaweb.google.com/lh/viewPhoto?uname=ani4kap&aid=5 … 66803150199895570
и http://picasaweb.google.com/lh/viewPhoto?uname=ani4kap&aid=5 … 66803154494862882 , направих и още едно,но то е за нашето, цялото е със сметана, и банана отгоре. Сега го скрих в хладилника, дали ще му стане нещо, няма нали?
Да поясня,че това е от палачинки. Наредих ред палачинки, ред сметана смесена със сладко и смлени орехи,има наредени плодове, ред банани, след това ред палачинка, ред портокали, пак ред банани и сметана. След това съвсем малко го запекох във фурната и накрая украсих.
Уф, дано да е станало.

Последна редакция: чт, 14 фев 2008, 14:31 от ani_4ka

# 71
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Имам един въпрос към Наталина..а и към всичко които могат да знаят.
Искам да попитам дали може да се направи крем от 200 гр. сирене Филаделфия , 100 гр. заквасена сметана и 100 гр, пудра захар за крем за бисквитена торта?
Мерси   bouquet

може, аз днес горе долу това направих! Peace Намазах го върху основа от натрошени бисквити + масло + пудра захар и отгоре конфитюр - демек чийзкейк...

Горе  долу сме били в унисон, аз го намазах върху ред бисквити напоени в кафе с ромова есенция, отгоре ред плодове, после пак бисквити, крем, поръсих какао, и с остатъка от крема шприцовах едно сърце със стеличка, и украсих с плодове  Peace
Това ми е подаръка за любимия довечера  Hug

# 72
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Ето и моето парфенце е готово. Другите неща- по-късно. Laughing

# 73
  • Мнения: 2 774
Джемма  изглежда супер   bouquet а и на вкус ще е също толкова добре ,убедена съм.
Как си го правила, в смисъл с форма от този тип   или с четири различни по големина форми newsm78
Джемма току що разгедах албума ти.Разбрах с какви форми си правила и парфето  Peace
Само да добавя,лелеее забележителна колекция от форми си имаш ,невероятно,по нашия край и половината от тях не могат да се намерят.Поздравления за старанието и любовта с която си ги събирала и ползваш.

Последна редакция: чт, 14 фев 2008, 16:07 от polly

# 74
  • София
  • Мнения: 625
Джемма, това си е направо произведение на изкуството!

# 75
  • у дома
  • Мнения: 1 581
ето и моята торта   Laughing

# 76
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Благодаря, правих отделни пластове с различна големина формички и ползвах готови желирани бонбонки за украсата.

# 77
  • Мнения: 22 867
Благодаря, правих отделни пластове с различна големина формички и ползвах готови желирани бонбонки за украсата.

Джемма, би ли написала от какво е направено парфето?

# 78
  • Мнения: 98
Saby,много благодаря за превода.Весели празници! Hug

# 79
  • Мнения: 1 320
Честит Празник! Ето и моята изненада за любимия ... http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=5161041

# 80
  • София
  • Мнения: 281
Честит празник и от мен!Ето го и мойто меню за днес: шопска салата, солена палачинкова торта, пилешко роле с пълнеж от гъби, кашкавал и кисели краставички с пържени картофи и пълнени гъби, а за десерт торта с течен шоколад! Ето и снимки на готовите неща:
     

# 81
  • Мнения: 736
Страхотни сте, момичета! Благодаря! Аз в крайна сметка реших да отидем на ресторант. Без деца Grinning Пожелавам на всички незабравима вечер, независимо какво празнувате  Peace

# 82
# 83
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Джемма, страхотен десерт Hug
И аз си позволих да разгледам албумите ти, за съжаление не можах да видя всички страници с кулинарните ти творения, все пак 44 страници са...но останах очарована.Взимам пример от теб  Hug

# 84
  • Мнения: 22 867

Благодаря! Незабравима вечер ти желая!  bouquet

# 85
  • Мнения: 1 655
Скариди кралски по Тайландски с бутилка траминер Хан Крум

# 86
  • Мнения: 3 782
Джемма, а и не само ти. Всички сте се справили страхотно, с любов  Heart Eyes и от сърце. Това е най-важно.
Пожелавам ви страхотен и незабравим празник и нека се обичаме не само по празници. Hug

# 87
  • София
  • Мнения: 3 816
Ето и нашето меню за днес: основно ястие /благодаря за идеята на pina   bouquet/, питка и торта , парче от тортата.

Честит празник на всички ви !  bouquet

# 88
  • Мнения: 11 747
geleva,  Hug

Момичета, много ми е радостно че съм била полезна и съм ви дала добри идеи за празника!      bouquet

# 89
  • Габрово ,сега Испания
  • Мнения: 74
ЧЕСТИТ ПРАЗНИК, МОМИЧЕТА !МНОГО ЗДРАВЕ И ЛЮБОВ!

# 90
  • Мнения: 7 091
Салата за Св. Валентин

Идеята за украсата е от Марта Стюард, но рецептата за салатата е моя, просто импровизирах с неща, които имах в хладилника Simple Smile

1 зелена салата
1 ч.ч сушени червени боровинки
1/2 ч.ч сирене фета на кубчета
1 ч.ч. филирани бадеми

За дресинга
1 портокал
2 ч.л горчица
3 с.л зехтин

Мариновано червено цвекло, за сърцата.

Измийте, нарежете салата и смесете с боровинките, сиренето и бадемите. Сервирайте в чиния и поръсете с дресинга, украсете със сърца, изрязани от червеното цвекло.

# 91
  • Мнения: 7 091
Основно ястие за Св.Валентин


Нямах никакво време да пазаря, импровизирах с неща, които имах в къщи, получи се чудесно, надявам се и на вас да ви хареса!

Продукти за Катино мезе
500 гр свинско месо( на малки парчета или жулиени по желание)
1 ч.ч нарязан на едро лук
1 ч.ч зелен пипер, нарязан на едро
1/3 ч.ч. моркови нарязани на кръгчета
1/2 ч.ч печен червен пипер на лентички
1/2 ч.ч. бира( светла)
3 с.л зехтин
сол и черен пипер на вкус

За полента ( качамак)
червен пипер ( сладък + лют)
твърдо сварени яйца
1 морков нарязан на кръгчета
1 зелена пиперка за изрязване на листа
1 парче мариновано цвекло за сърце

Запържете свинското месо в зехтина, добавете лука, зеления и червения пипер и морковите. Поръсете със сол и черен пипер на вкус и добавете бирата. Оставете на слаб огън докато изври соса.

За качамака ( полентата)
6 ч.ч вода ( 4 в тенджерка, 2 смесете предварително с царевичното брашно)
2 ч.ч царевично брашно
1 ч.л сол
3 с.л масло

Сложете 4-те ч.ч вода в тенджера и добавере солта. Смесете 2-те чаши вода с царевичното брашно, разбъркайте добре и добавете ( като бъркате непрекъснато) към врящата вода в тенджерата. Намалете котлона и разбърквайте непрекъснато, докато не се сгъсти качамака. Изсипете в намазнен съд и оставете да изстине абсолютно, след това изрежете в желаната форма. За случая аз направих сърца, след това ги овалях в червения пипер. Гарнирах с яйцата и листата от зелена пиперка.

# 92
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Ето това направих, като наблегнах на тортата:

# 93
  • Мнения: 1 505
А това е моето меню за Св.Валентин
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=210134&view=1&photo=9

Общи условия

Активация на акаунт