Цветята се пробуждат - цветарките събуждат!(21)

  • 31 829
  • 458
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 3 036
Miriel,
За Абутилон ли говориш?
За т.нар. стаен клен ?Много е красиво като цъфти.
Моя приятелка има и аз много го харесвам,но знам че е премник на много вредители.
Ти как си го захвана?

# 376
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 25 015
Miriel,
За Абутилон ли говориш?
За т.нар. стаен клен ?Много е красиво като цъфти.
Моя приятелка има и аз много го харесвам,но знам че е премник на много вредители.
Ти как си го захвана?

Точно за него говоря. Купих си семенца с различни цветове, но все още нищо е покарало. Направо се отчайвам.
Фрезиите ми се появяват една по една. Вече са три. Остават девет Laughing

# 377
  • Мнения: 3 036
Ако си ги посяла скоро не се тревожи.
До преди няколко дни беше студено.
Ще изкарат.
Тъкмо ще покажеш и аз да видя.
А фрезиите са ми любимите цветя,толкова са нежни.

# 378
  • София
  • Мнения: 3 818
Имам домашен клен, но от отчупено клонче. Имам го от миналата пролет, но още не е цъфтяло, чудя се дали да го отчупя отгоре или да изчакам още. Rolling Eyes Ето го.
А тук e другото ми великденче, което почва да цъфти, на едната ми коледна звезда избиват листенца и мартеничките направени от дъщеря ми и татко и. Grinning

# 379
  • Мнения: 3 036
geleva,
Не го чупи,не виждам защо, върви се добре,листата са свежи.
То по принцип по бавно ли расте?
А великденчето с тези мартенички е чудесно.

# 380
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328


Mоят така ми го пратиха,поникнал,толкова колкото се вижда.Кобеята беше вън/около 5-6 дни/,после реших,4е е студено я преместих на стълбищната площадка,ефект никакав за сега Rolling EyesДа се похвалиш с пассифлората като дойде Peace
Кобеята покрита ли е  newsm78
Ако ми донесат пасифлора веднага ще се похваля Peace

Чародейка, в последния брой на "Цветя и градини" има реклама на M&M trading, та те предлагат пасифлори. Пише, че ще ги има и на Флори-те в София, Пловдив и Бургас, а и могат да се поръчат с наложен платеж (каквото и да означава това...) Hug

Сега ще го прегледам ,благодаря  bouquet

# 381
  • София
  • Мнения: 3 818
Деси, клончето миналата година като го засадих, беше една педя,а сега е три. Не знам това бавно ли е бързо ли е, но за пръв път имам такова цвете. Не е на много светло място, може би ако е на по-слънчево ще расте по-бързо. Искам да се развива и настрани не само нагоре, затова се чудя дали да го чупна. Simple Smile

# 382
  • Мнения: 3 036
Деси, клончето миналата година като го засадих, беше една педя,а сега е три. Не знам това бавно ли е бързо ли е, но за пръв път имам такова цвете. Не е на много светло място, може би ако е на по-слънчево ще расте по-бързо. Искам да се развива и настрани не само нагоре, затова се чудя дали да го чупна. Simple Smile
Аз знам че обича много светло и топло.А тези които са като дръвчета,за да облазуват корона се оформя и чупи периодично.На мен лично ми е жал и полади тази причина бенджамина не е като дръвче а по скоро като храст.

# 383
  • София
  • Мнения: 3 818
Ами аз съм го сложила до прозореца/западно изложение/, но пред нас има огромен блок на двайсетина етажа и ми спира светлината. Confused Следобяд има директно слънце точно 15 минути и това е. Но все пак за една година не е загинало при тези условия, така че ще се надявам и на цвят. Peace

# 384
  • София
  • Мнения: 4 051
Здравей   bouquet И аз имам на балкона такива....Просто махни всичко изсъхнало и полей почвата,семенцата са си в нея отдавна.Когато се позатопли времето те сами ще си поникнат.
Супер, много благодаря. Значи семенцата са си там newsm78, а трябва ли да обогатя почвата с нещо?

Честита баба Марта и от мен

# 385
  • Мнения: 3 622
Момичета този клен майка ми преди няколко години го беше посяла на вилата в градината. Пролетта избиват свежи млади клонки, нараства много бързо и почти цяло лято цъфти като лудо до късна есен. Като се застуди го изрязват до дъно и го зазимяват в пръста. Сято е на дирекна слънчева светлина. Ще се поровя и ако открия някоя снимка ще я пусна

# 386
  • Мнения: 764
Весела Баба Марта на вси4ки Hug


Кобеята не е покрита,на стълбите е,но блока е с парно и е топло,ние сме на 7мия етаж т.е. студено от входната врата не идва...съветваш ме да я покрия ли newsm78

# 387
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
Italina чела съм ,че като се садят семена до покълването им е добре да са покрити със стъкло или найлон ,за да имат необходимата влага ,топлина и през найлона и светлина ,нищо не ти пречи да пробваш Peace
Моите вътре също бяха покрити докато покълнаха ,а тези отвън също са покрити ама няма никой Tired

# 388
  • София
  • Мнения: 3 818
Току що се връщам от майка ми и съм с нови придобивки- сакъзче, мушкато и индрише. Heart Eyes

# 389
Честита Баба Марта Simple Smile
Трябва  да озеленявам 4 тераси  и съм  решила основно петунии  да садя , обаче   ми трябват доста бройки/ 60-80/   та затова се чудех мяркали ли сте из София  под 1 лев, че виждам само над 1,50  и ако ги купувам по толкова ще фалирам  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт