Февруари бързо да минава, че през МАЙ ще ставам мама!(17 тема)

  • 11 331
  • 298
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 147
Ние с мъжа ми и без туй си живеем в една стая, та бебето няма, какво да претендира - и то ще си е с нас в стаята Grinning.

# 241
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Да при нас ще е .То малкия на 4 годинки е още при нас  и остана да махна бебето в друга стая. Винаги съм била на мнението, че бебтата и малките деца въобще не трябва да се третират като големи под предтекста, че ще се разлигавят.Радвайте се на бебетата и дечицата си докато с малки, защото после ще съжалявате, че сте си изгубили безвъзвратно най- хубавите мигове.Спи при нас (в нашето легло) от както е на 1 месец.Вече се замисляме да го отделим но само на отделно легло, не и в стая.Не си представям как няма да знам какво става с детето ми , завито ли е, в леглото ли си е, да не му е студено, да не е паднал, да не се е задавил, да не го е страх и т.н.
И без това времето мина толкова бързо и самият той въпреки, че е доста любвеобилен вече се дърпа от мен от време на време , а скоро сигурно няма да иска да ме вижда - общо казано, та затова искам да си взема максимално време с детето ми през което да не се тревожа поне за горе изброените неща Peace
За стриите при мен почнаха със сърбеж , след това (почти веднага) стават огромни червени , дебели, линии, вдлъбнати в кожата.Няма начин да не ги напипате. Sick Това е най- отвратителното нещо от цялата ми бременност със синът ми Cry Ходих къде ли не, и накрая от една доста скъпа  специализирана аптека жената ми каза така.- Сега мога да ти продам доста скъпи неща но моето момиче не си хаби парите - купи нещо на бебето си с тях.Стриите си остават- те са разкъсване на еди кой си слой на кожата и това е необратим процес.Дори и с операция и с най- напредналата технология могат леко да се скъсят, да се намалят в дълбочина и големина, но не могат да се махнат...та така, знам, че звучи отчайващо но е така, аз моите още си ги нося

# 242
  • Мнения: 258
малииии Мушморок, шашна ме  Heart Eyes то е било романтика, то е било чудо ... ама нищо не казваш  Wink Много красива е станала стаята, поздравления  Simple Smile

за стриите - няма начин да не разберете, че сте ги получили - дебели червени ивици, които се напипват дори, защото са леко изпъкнали. Най-добре е всъщност никога да не ги напипвате, няма махане след това, ужасна работа.

Дъщеря ми Ирен е на 2 год и 4 месеца и горе-долу от както навърши 1 год спи в отделна стая - тя го предпочета, спи мнооого по-спокойно. Не се притеснявам дали е завита или не, защото спи с чувалче, а вратите са отворени и винаги я чувам като се събуди - аз спя много леко. За бебето съм инсталирала кошарката и скрина в нашата стая и живот и здраве мисля като поотрасне, когато е готов за това да отиде при сестра си. Как ми звучи само ако знаете - "сестра си"  Rolling Eyes , толкова ми е неестествено ... трябва да свиквам Simple Smile

Пак за Джъмбо - да, действително има колички от 99 лв и други такива суууупер евтини стоки, но тази количка специално и аз я видях и да ви кажа все едно аз я бях правила в час по трудово  Laughing Има стоки, които наистина си заслужават и други, които въпреки супер евтината им цена не бих купила  Peace Иначе изборът, особено на играчки, е огромен.

# 243
  • София
  • Мнения: 186
Някой  за стриитебеше  споменал -
да ви кажа  аз се мажа  със зехтин  и сутрин и  вечер,
появиха  ми се  преди месец  две сриики,
сутринта  се намазах,нямаше  нито една, вечерта  като се мажех  бяха  излезли,
просто за часове излизат,но от  тогава не са се появявали други,
но ги очаквам вече  след тези двете,
така  че колкото и  да се маже  човек  то си  е  до кожа Thinking
а стриите  си остават  вечно после,няма  операции-няма  нищо.

# 244
  • Варна
  • Мнения: 175
Здравейте, не мога да не си кажа мнението,с което не искам да се противопоставям на никого - според мен е ужасно бебето и детето да спят в леглото на родителите си newsm78 Не смятам,че това е начинът да изразим любов и привързаност към детенцето и не го препоръчвам на никого-поне от моя скромен опит. Naughty Много често бебетата плачат всяка нощ, с безсъние наказваме татковците,които после цял ден ще бъдат неработоспособни,особено ако се повтаря всяка нощ. Да не говорим за по-големите ученици - аз лично ще изолирам големия си син в колкото може по-отдалечена стая,за да се наспива-как ще ходи иначе на училище?освен това,когато бебето е по-едричко и добре се храни,не е необходимо да го кърмим нощем между 00 и 06 часа- това лекарите обикновено го препоръчват,за да си почине стомахчето му от храната,защото в противен случай се засилват коликите за съжаление. Така бебенцето си свиква да спи нощно време и ,според мен , е добре това да става в собственото му легълце.А за да не се отвива по-късно, като започне да се обръща,се използват спалните чувалчета  - незаменими помощници на майката за да и осигурят с покойствие. Simple Smile
Това цялото го пиша,за да бъда в помощ на първескините и да изкажа алтернативно мнение,а пък всеки си взема сам решенията Peace

# 245
  • Варна
  • Мнения: 4 969
heliana71, това което ти описваш е както до родител така и до дете.Имах изключително спокойно бебе което си хапваше чудесно, нямаше никакви колики и си беше доста едричък.Въпреки това не съм го държала на диета, не ми се струва редно бебе да се ограничава в яденето.Колкото до таткото- нашият спи като пън и никога не се е събуждал от малкия, нито веднъж дори  Tired
За учениците не мога да не се съглася, права си.Аз обаче все още нямам такъв, гледам малкия в къщи и не посещаваме нито градина нито училище.Като дойде това време мисля, че ще съм на твоето мнение.Всичко останало си е както казах вече до дете и до родители.Ние си избрахме този начин на гледане и не съжелявам.Против съм всякакви режими и т.н. Оставям малкия да седи до колкото късно иска.Винаги съм давала да яде само и единствено когато поиска.Против съм задължителното сядане на масата на цялото семейство и в определени часове и т.н. но това си е мое и на мъжът ми мнение, и не искам да убеждавам никого, че задължително съм права.Дори напротив- сигурно един ден ще си патя от тези си решения Mr. Green
Та така, това е от мен Peace

ПП: един съвет от мен относно храненето- не слушайте лекарите (освен ако нямате наложителна причина) а слушайте бебето си.То ще ви покаже кога, какво и как.Моята не веднъж ми казваше да държа малкия на гола водичка- не я послушах.Не може да си мъча бебето гладно а същевременно да му пълня корема с вода.Кърмила съм и съм хранила на поискване , естествено не на по- рядко от 3 часа в началото.Лека полека се виква и започвате да разбирате кога бебето е гладно и кога плаче заради нещо друго.Но навсякъде има достатъчно много информация и различни мнения та съм сигурна, че всяка една от нас ще прочете и ще вземе най- правилното решение за себе си и най- вече за бебето си Hug

# 246
  • Варна
  • Мнения: 175
Аlabala наистина си имала късмет - добре хапващо бебе и без колики- това мнооого рядко се случва.Пожелавам ти и второто да е така Laughing,защото коликите ...нямам думи!!!А алтернативните мнения са много хубаво нещо - дават възможност за "сверяване на часовника"  Wink
Забравих да питам тези,които отдавна са в болнични - за кой месец си получихте болничния???

# 247
  • Мнения: 60
Моето мнение е, че трябва да гледаме децата си не както някой ни съветва, а както чувстваме че за нас е най-добре и както сърцето ни диктува.
Не одобрявам мнението, че трябва да се държи детето на вода през нощта, само защото така смята някой. Детето само решава кога и колко е гладно, кога и колко да спи.
Обичайте децата си и им се радвайте и не ги лишавайте от нищо само защото някой ви съветва така.

ТОВА Е МНЕНИЕ ОТ ЛИЧЕН ОПИТ И НЕ ГО НАЛАГАМ НА НИКОГО!!!

Лека вечер!

# 248
  • Мнения: 2 910
Дидолинка, честит рожден ден и от мен  bouquet Пожелавам ти много лични успехи, здраво и спокойно бебче през май и много любов!

Аз дори и за момент не съм си помисляла да отделям бебето в друга стая. Даже дъщеря ми все още спи в нашата стая, за да бъдем 4-мата в една стая, накрая сигурно ще изнесем гардероба в друга стая, за да открием място за още едно креватче. Трудно се очертава да е, но засега така сме го замислили. Малка ми е още дъщеря ми, за да я преместя да спи сама в друга стая.

# 249
  • Мнения: 1 792
добър вечерррррр Grinning
ДИДОЛИНКА ЧЕСТИТ ПРАЗНИК МИЛА.ЗДРАВЕ,КЪСМЕТ И МНОГО ЛЮБОВ ДА ИЗПЪЛВА ЖИВОТА ТИ Hug  bouquet
ЗА СПАЛНЯТА-имките и викам много много няма да ме отразят ама вий сте хиени веднага сте ме фиксирали Blushеми постарах се ама той милото си го заслужи.и той беше се постарал.като станах и имаше пътечка от сърчица до вратата и на нея имаше малки бележчици,а вечерта и на ресторантче ме води.а чаршафите ги намачкахме ама от сън Laughing направихме си по един хубав масаж,малко целувки и айде сън(имах контракции та пропуснахме колминацията)
ЗА БЕБЕТО-на 100000% ще е при мен докато трябва.аз няма да ставам линейка я аи да се чудя цяла нощ добре ли е не е ли.
ще си го гледам и възпитавам по мое усмотрение и с малко помощ и съвети от вас,бабите и приятелки.мнение винаги приема но необичам да ми се налагат.много съм вироглава тъй че на мен никой неможе да ми каже как ще гледам Мони.
ЗА РЕЖИМА-мисля че бебето само ще ми покаже кое е добре за него и първия месец ще се учимм взаимно и аз него и то мен.но детето няма да си го будя само и само да го храня под час Naughtyабе ще видим то ще си покаже.
айде изказах се и аз по темите и ще взема да изчезвам.цунки на вас и коремите Hug

# 250
  • Мнения: 16
здравейте

пак ме гони безсъние мен.
по въпроса за стрийте аз се мажа от 4тия месец  /Clarins ,Strech Marks Control/ ,за сега нищо нямам, но не мисля че е от крема.
много изчетох по въпроса и казват че мазането не помага много  и си мисля или ще ми се размине или ще се нацепя последния месец
защото  доста съм се раздула /15 килограма качих до сега/.

от днес ме боли ханша на някой случило ли му се е?особено когато лежа най ме боли яавно за това сън не ме хваща.
опашката също ме наболява .много неприятно.
а за гръдния кош - и той боли като легна ..нещо са ме обзели костни болки от 3 дни насам  Tired

За бебето - аз също ще си сложа коша на бебето в нашата спалня поне до 4 месеца пък после ще го гледам с камера и бебефон.
Мисля че не е редно бебето да спи в леглото на родителите.на мен ми е първо де и нямам опит,но четох че е опасно
дете под 2 години да спи при родителите.

а за глезенето - гушкането на бебето всеки път като плаче и т.н. не е глезене.
не бих го оставила да посинее от рев само за да го науча да не се "глези"....това е пълна глупост според мен
на никое бебе не му е навредило прекаленото гушкане ,дори напротив ,то си му трябва за да се чувства защитено  -  моето мнение е това

за кърмене не мога да се изказвам незнам какво е за сега само чета.
затрупала съм се с книги и ми се струва доста трудно но няма как .

приятни сънища







# 251
  • Мнения: 332
здравейте мили,
Мона, добре се прибрала в къщи, на уютно и спокойно!
Честит рожден ден на патерици на Дидолинка. Много да сиздрава обичана влюбена щастлива и половинкиата да те глези не само сега, но и след раждането! И много здраво и сладко бебече май месец!

Момичета , с глас се смях на описанията ви за обезкосмяването. Аз още го нямам този проблем, но се сетих, покрай вашите  разкази как бях миналият път в 8ми и 9ти месец, и от там като ме напуши смях. Но аз не бих могла да го опиша толкова цветущо Joy Joy Joy Иначе накрая половинката помагаше, но и аз от как се помня съм с самобръзначка, и мога и без да се гледам да си оправя и краката и по нагоре. А преди раждането - сама, не бих дала на сестрите. Таткото иска не иска, ще помага, ако няма накъде повече. НА него се доверявам. А за колата маска- дали е препоръчително  newsm78 нали сега в тазовото дъно се е събрала повече кръв, не е ли това причина за повечето болка, а и да не си нправите някой кръвоизлив?

veskata  дано всичко е наред Praynig
Слъчно, takhlit, Alabala бързо оздравявайте!

Спането - 'Големият' батко, още е при нас. в неговото си легло залепено за нашето. До 5-6тия месец беше без едната решетка (леглото е дървено с решетки), и така ми беше много лесно да го придърпам до мен , за да го кърмя, или да го завиваме, без да ставаме. А като се роди малкото, за сега плана е да са и двете при нас, от двете страни на спаляната. Лудницата ще е голяма, а веселбата сутрин още повече. Но не мислим още да местим баткото. Все пак и той е бебе, а изведнъж да го оставяме сам нощем, след като родя, ми се вижда малко .... садистично. И най-много да предизвикаме ревност.
heliana71  а според мен и личният ми опит, детето нямаше как да не бъде кърмено между 00 и 6 часът. Особенно, когато се събуди гладно. Вода не сме довали до 6тия месец, и защо да му бутам шише с вода, като мога да го накърмя, то спи спокойно, аз не се цедя, за да не ми се пръснат гърдите до сутринта в началотот, а после да запазя лактацията. Кърмата се освоява много по-лесно от коремчето от АМ. Освен това нощтното кърмене е препоръчително за лактацията, особенно между 01 и 07 сутринта.
за учениците съм съгласна. Както и за спането в леглото на родителите, просто защото човечето не спи спокойно , когато е до нас. Но пък в неговото си легло, 'залепено' за нашата спалня му е добре за сега, а и на нас. 
Alabala много добър съвет си дала - слушайте бебето си, то ще ви води най-добре! Лекарите, бабите и околните не го познават така, както вие, авсяко дете е различно. А за кърменето има достатъчно статий и във форума, и в БГ-МАмма, и където погледнете. Трябва само повечко четене, и да имате собствено мнение още преди раждането, за да знаете какво и как.
mu6morok не първия, а и доста след това ще се учите взаймно, и аз мислех като теб 'месец, два и ще се нагласим'. Да, ама не. Майките с по-големи деца да кажат права ли съм. Нашият малък/голям човек, още ни учи, всеки ден Simple Smile
 
Пак стана дългооооо, но като влизам през няколко дена, така е....дано не ви досаждам!
Сладки и спокойни сънища  Hug и весела събота и неделя

п.с. забравих, някой беше питал за бебефона ние сме с бебефон на Филипс, търсихме и двете части да са и на батерии и на ток. Без екранче, само говорител, и ни върши много добра работа.Ползваме го едваоткакто Борис стана на 7 месеца. Преди това не ни е трябвал, защото той още не се въртеше , не ставаше и не ме беше страх, че докато стигна до леглото му, той ще е скочил от него. А сега, въпреки че е на най-долно ниво, той като се изправи полусънен и ако се пусне, може да се удари.

# 252
  • Мнения: 517
Здравейте всички в този неприлично ранен час,

мъжа отиде днес на ски (разбира се, многократно се допита до мен "дали може). Сто да не може, той няма огромен корем пред себе си, само малко бирено скембенце (като уважаваст себе си баварец  Laughing). Мисля, че и аз се сдобивам със стрии  Sad Мажа се от 2 или 3 месец и нямаше нисто досега и изведнъж сърбежи и линии около пъпа. Нисто аз сте упорствам, пък сте видим... Сности се намазах с крем "Здраве" преди лягане в Засегнатите участъци и сърбежа спря.
Вчера правих теста За диабет, няма нисто обезпокоително... Тук За него се пластат 15 еуро.
За обезкосмяването  Blush ами маи вече и това не правя. Само долната част на краката, но аз не съм окосмена нагоре. Интимните части сте предоставя на персонала на болницата, сте си взема личната самобръсначка. Тук обезкосмяват само при секцио, но не и при нормално раждане.
Осте нисто не сме направили по отношение на стаята, нашия татко иска сам да прави легълцата, много му е мерак...
Бебетата сте са си при нас в спалнята, сте им давам кърма, когато поискат, макар че всеки твърди, че с двечки е много напрегнато...   

честит рожден ден Дидолинка, много Здраве, стастие и радост   bouquet

някои Знае ли Засто bubche от Пловдив не пише вече тук?

# 253
  • Мнения: 139
Здравейте и от нас мамита. Вчера бяхме на преглед и всичко е добре с бебоците много бързо надават вървим с една седмица напред. Имат си всичко и ръчички и краченца сърчицата йм бият яко. Таткото беше с нас много се радва като ги видя. Но за пореден път едното бебо не се видя пола което много ме натъжи искаше ми се да разберем какво ще е и второто бебе. Едното е с главичката на доло а другото е на горе с главата. Док. казва че са много палави боричката се вътре.
По повод стриите и аз имам ама какво от това те после ще изчезнат като родим на мен не са ми болка. Сърбиме от време на време корема ама не толкова често и много.
За обезкосмяването аз вече никаде не мога да се изчистя а така ми се иска че вече не мога да ги гледам тия косми. Аз лично не бих оставила да ме бръснат в болницата ще измисля какво ще направя за да не е там. Чувала съм за много инфекции в болницата и не качествено бръснене. По отношение на стаята ние сме започнали лек по лек пърово направихме ремонт в кухнята после в банята и сега ще започнем и в нашата стая защото бебоците ще са при нас няма да ги отделям. Чакаме сега да ни докарат креватчетата да се надяваме че ще е скоро. Е това е от нас.
Сега искам да ви попитам дали имате бяло течение и какво правите с него някакви промивки правите ли си? Благодаря ви много.
Лек ден и приятен уикенд от нас .

# 254
  • Мнения: 219
аз имам бяло течение, но е съвсем леко и нищо не правя... мислех да си правя промивки със смрадлика, но ми казаха че не било добра идея в този момент ...и аз не разбрах защо ....и така Wink

Общи условия

Активация на акаунт