Февруари бързо да минава, че през МАЙ ще ставам мама!(17 тема)

  • 11 330
  • 298
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 96
За мамите с породени деца може да видите тук http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=247975.0. Има доста идеи за колички.
За Св. Валентин ще приготвя нещо в къщи. Ще наблегна основно на салатите, които ще оформя под форма на сърце и ще украся къщата с много сърца. Подарък не съм измислила още, не знам и кога ще успея да изляза.

# 91
  • Мнения: 559
Ей момичета много съм щастлива  Flutter
Вчера взехме колата за която споменах и много се радвам  Laughing
Току що се записах на училище за родители в Тина Киркова за 29/02/08г от 11-13ч. ще ходим с татито  Grinning
Казаха, че има лекция и обиколка на болницата, някой друг ще се запише ли?
А за Св.Валентин, нищо не мога да измисля. Нещо ми е много чужд тоя празник. Не мога да го приема присърце. Не ми допада някак си. Предпочитам да ме изненада в ден в който не е казано че така трябва да бъде и всички го правят  Crossing Arms много важно че ще ми подари цвете. И 8ми март не го приемам като празник... Сигурно съм малко шантава  Blush

Последна редакция: вт, 12 фев 2008, 10:57 от mu6muro4e

# 92
  • Мнения: 0
mu6muro4e  честита ви нова придобивка   car003  Дано да е безпроблемна експлоатациата му  Wink

Относно изследванията за диабет и тук ги правят, но само ако си предразположен към това. На мен лично ми го направиха два пъти - в 18-та и в 26-та седмица. За щастие беше отрицателен и двата пъти.  newsm68

# 93
  • Мнения: 73
Честито Мушмороче, леки и безаварийно шофиране    car003

За Св. Валентин ще приготвя нещо в къщи. Ще наблегна основно на салатите, които ще оформя под форма на сърце и ще украся къщата с много сърца. Подарък не съм измислила още, не знам и кога ще успея да изляза.
1dating thumbsup това е и моята идея за сега
Момичета незнам за вас но аз съм много нервна напоследък просто не мога да се понасям smile3511 А мъжа ми как ме изтърпява си нямам и на идея  newsm12 А вие как се чувствате? Тези хормони ще ме побъркат  newsm45

# 94
  • Мнения: 1 792
добро утро момичета,аз тея дни пак почнах да щъкам покрай ремонта(пердета завивки,лампи и т.н.)и докато накупя нещата се скапах и нямах много сили за седене пред комрютъра а вие пишете със скоростта на светлината Grinning
искам да попитам мамчетата които са минали по тоя път нещо-от два дни съм усетила бебето само 2-3 и то много по-леко от друг път.а иначе е активен бебок немога да се оплача от липса на шутове особено вечер.а сега неделя вечер е почти неподвижно това дете и аз страшно много се шашкам.съвсем леко за по няколко пъти съм го усетила-това нормално ли е или да търся консултация с доктор Confused

# 95
  • Мнения: 147
Платената отпуска не се отразява. Но имай предвид и нещо друго - месеца, в който започваш да ползваш болничния не се взима предвид. Т.е. броят се 6 пълни месеца назад, а не от дата до дата. Така че в това има смисъл само ако болничния ти започва да тече от началото на март или началото на април. В противен случай по-добре си запази отпуската за времето, когато ще ти изтекат 315 дни и ще бъдеш на обезщетение за гледане на дете до 2 г. възраст.

Това важи и за тези, които сами си плащат по-високи осигуровки. Няма смисъл да плащате за дни, които няма да ви се отразят. Затова излизайте в болнични от 1 март или 1 април.

Мерси много за пояснението smile3521.

boikinova, честито момченце smile3525.

Момичета, вижте мънички идейки за Св. Валентин:
http://mi6ma6.blogspot.com/2008/01/blog-post.html

И аз много по този празник не си падам, ама знам, че Мъжът ми пак ще иска да ме изненада с нещо. Обикновено излизаме някъде заедно на ресторант или подобно. Или ме взима (олеее, това малкото у мен как се е разподскачало, чак ме стряска - хаха) да излезем извън града с кучица, че аз малко все по горите си падам newsm08. Дивачка съм и това си е.

Аз на гинекологичен преглед вече два пъти ходя, ама защото си имах оплаквания и той си ме гледаше докторът. Но по принцип си ходя всяка година по един или два пъти, та да си следя всичко наред ли си ми е и не се притеснявам за някакви проблеми
даже като отидох за първи път, щом видях двете чертички, казах на доктора, че преди четири месеца съм минала на щателен цялостен годишен (технически smile3532 ) преглед, И всичко си ми е ок!!! Само не бях сигурна за резус фактора, и той ми назначи нови изследвания за всичко. Тогава и видя, че захарта ми е малко висока, на следващите тестове - пка. И започнаха да ме пращат по-често за кръв и урина. Като се стабилизира всичко, казаха, че няма опасност от диабед. Но сега пак давах кръв и урина и другия месец ще попитам, пак ли всичко си е ок.

# 96
  • София
  • Мнения: 376
Здравейте и от нас Hug, сега идвам от лекцията, много е хубаво да видиш на едно място толкова много тумбаци preggo preggo preggo

mu6muro4e ,честита придобивка, леко и безаварийно  шофиране travel
Ние също не приемаме някак си тоя празник Rolling Eyes, по добре е да те изненадат без повод
Нашия бебок го усещам навсякъде, даже отстрани на кръста, на вас случвало ли се  newsm78, особено вечер се почват едни "разходки" голяма работа е Joy Joy Joy
Утре ще ходим на лекар да видим колко сме порастнали дано всичко да е наред Praynig, и така....
Навън времето е чудно за разходка възползвайте се , но се облечете по дебело че духа един вятър, ами това е от мене засега, хубав и мързелив следобед ви пожелавам Hug

# 97
  • Мнения: 16
здравейте мами

за Свети Валентин много шоколадови сърца в различни размери.Аз това подарявам.

mu6mоrok аз така като тебе се шашках и 2 дни подрет и тичах при моя доктор да гледаме на ултрасаунда
и той на 2 ден ми каза да престана защото бебето не може да е супер активно всеки ден.
сега също ми се случва някои дни много лекичко да ме побутва или пък да не го усещам и чак вечерта да се размарда.

ако се притесняваш иди го виж при доктора ти.
а може да си похапнеш малко и за десерт един малък шоколад и
си легни на лявата страна с ръка под корема  и чакай то ще те ритне.


усмивки

# 98
  • Мнения: 60
На 14-ти ще ходим на театър, а постановката се казва "Хайде да правим секс". Тази година рeшихме да изневерим на ресторантите и дискотетике и да прекараме по - спокойна вечер, а и с това коремче ...  newsm03 ! Колкото до подаръка - ще му взема кутия шоколадови бонбони във формата на сърце!

# 99
  • Мнения: 258
аз пък празнувам всичко що е за празнуване - така де, парти да става  Laughing
та така де, и ние сигурно ще сме на вечеря вкъщи. Миналата година докато приспивах детето, нашия тате беше поръчал от един суши бар вечеря. Влизам аз в хола и всичко в свещи и... суши-та Wink е беше много гот де  Heart Eyes

мушмуроче - честита ви колица  Hug  travel  - лека и безаварийна както се казва  Laughing и май месец да сложите едно хубаво кошче вътре  Peace

мушморок - не се шашкай, така както те чета, по цял ден не спираш - как искаш да го усетиш бебето? Затова и го усещаш само вечер, когато си почиваш, а точно тогава пък на него може да му се спи и да е по-малко активно. По това време бебетата имат периоди на активност и покой, при това много ясно изразени, ти се опитваш да го усетиш сигурно точно в такъв период на покой.

# 100
  • Варна
  • Мнения: 175
Здравейте,коремчета Hug
Вижте тази кошарка : http://www.pakostnik.com/bg/productdetails.php?id=3346
Как ви се вижда - кажете си мнението,please newsm78.Особено ако някой я е гледал на живо,моля да си каже мнението.
За мърдането на бебчо - имам една "рецепта",която прочетох в един форум тук и ми върши страхотна работа : изяж или изпий нещо ледено студено или много горещо /аз понясям много горещо,защото ...съм взела страха на свекито Joy/.В 98% от случаите бебчо се размърдва много здраво.
Звучи ли садистично - не знам,но ми спестява много притеснения. Thinking

Последна редакция: вт, 12 фев 2008, 14:23 от heliana71

# 101
  • у нас
  • Мнения: 5 732
за мърдането на бебето може също да се изпие сок от портокал или грейпфрут.  Peace

mu6muro4e
, честита ви придобивка . Да си я ползвате със здраве!  Peace

Момичета, да ви питам - вие похапвате ли си шоколадови неща и по колко изяждате на ден  newsm78

# 102
  • Мнения: 219
Heliana кошарките на Чиполино са подобни на тази, също са сгъваеми, на две нива, с плот за повиване, само дето нямат мрежа против насекоми... Simple Smile

# 103
Привет и от мен, много сте бързи докато вляза и темата на половина.
Напоследък ви чета,но нямам много време да пиша. Аз съм харесала за сега количка на Чиполино и кошарка на Бертони, но не се знае до май месец може и друго да ми хареса. Относно срещата на варненки съм за само работещите мами да кажат кога ще им е удобно.

# 104
  • Мнения: 73
Heliana кошарките на Чиполино са подобни на тази, също са сгъваеми, на две нива, с плот за повиване, само дето нямат мрежа против насекоми... Simple Smile
newsm10 бих добавила и с по- ниска цена

Общи условия

Активация на акаунт