Яслата/5/ :)

  • 13 062
  • 281
  •   1
Отговори
# 240
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Обикновено на децата родени след 15.09. до 31. 12. им пазят място в Детската градина ако са приети. В този случай започват градина след навършване на 3 години.
Скоро говорих с една позната чието внуче е родено по Коледа и ще започне да посещава градината началото на януари 2009 заради празниците.
Няма да вземат детето на детска градина преди да навърши 3 г.

Големият ми синковец навърши три години на 15.12.1003, но започна градината есента същата година. Можеше още през юни, тогава е приет, но аз реших да почакаме още 3 месеца. При нас важи детето да е в календарната година. В някои ясли (ОДЗ) също задържат децата и след 3-та година, ако ще кандидатства в същото ОДЗ.

# 241
  • Стара Загора
  • Мнения: 743
Привет дами, сега открих тази тема. wavey
Моята дъщеря от 23.09 живот и здраве ще е на ясла.
Настройвам се позитивно още от сега и се надявам бързо да се адаптира.
Относно часа на водене и тук така искат - децата да са там до 8, после от 8 до 8.30 закуска.Ако го водиш по-късно да е закусило.

# 242
  • София
  • Мнения: 2 708
И аз в тази тема, малкият Септември тръгва на ясла, моля се да се адаптира бързо и лесно, защото и каката тръгва на градина тогава (не се е отделяла от мен никога) и при нея съм сигурна, че ще е много тежко, дано поне той мине по - леко. Днес ме пуснаха да разгледам помещенията, много ми хареса, а най - важното, че и на него, заигра се с играчките и децата и не искаше да си ходи Simple Smile  Гледам да се настройвам от сега, че колкото и да е трудно адаптирането, ще е период и ще мине и гледам да не се отпускам пред децата, за сега върши работа, но колкото повече наближава времето, толкова по - неспокойно ми става Simple Smile

# 243
  • Мнения: 1 586
Привет... Hug

От този Понеделник вече оставаме за половин ден,от сутринта до 12.30 ч., храни се там и на закуска и на обяд,понякога сутрин поплаква но като влезе вътре му минава,сега обаче ме тормози това спане........... ooooh!Онзи ден едната лелка била нова и започнала да го съблича за сън,обаче нашият като се "разстроил"..... Tired отивам той реве....... ooooh! помислил си,че няма да ида и ще спи там.Та моля ви разкаже нещо за първото спане в яслата,как мина, каква е тактиката или каквото се сетите?За тези,които са поетапно като нас,става дума..........

# 244
  • София
  • Мнения: 6 263
Елена82, ние тръгнахме на ясла поетапно, като Ади остана да спи там чак на третата седмица. И о, чудо! Вкъщи приспиването, особено следобед, още ни е голяма мъка. В яслата обаче Ади заспиваше като по команда! Изморяваше ли се, от другите деца ли гледаше, що ли, за мене още е загадка. Биба за приспиване иначе вече не ползвахме нито в яслата, нито вкъщи. Дали да не пробват да го сложат твоето детенце да спи с дрехите като начало, нищо че не е много хигиенично?  newsm78 Стига да се навият, де.  Peace

# 245
  • Мнения: 601
Вече 4 -ти ден сме на ясла.Първите 2 дни поплакваше сутрин.От днес сме и за обяд и след това си я взимаме.
Лелките казаха че била спокойна.Незнам кога ще я пробват и за обяд.

# 246
  • Мнения: 983
Елена82, и за мен е загадка как го преспиват на яслата, като вкъщи е малка борба заспиването на обяд. Ето, днес се наложи да си го оставя вкъщи, че нещо кашляше снощи, ами заспа с триста зора преди половин час, а го мъча от 13.00 часа почти  ooooh!
Иначе в началото ми казаха, че не е искал да заспива в кошарата и една от госпожите е лягала с него на някакво легло, та така успявал да заспи. След това ми казаха, че вече сам си заспива. Но за него е задължителна бебероната и любимата играчка.

# 247
  • Мнения: 1 586
Спящата красавица , ivanah Благодаря ви за включването..... Peace

От другата седмица ще го пробваме и със спането, сега му обличам и в къщи пижамката,която купих за там, уж да свикне с нея и там да му е позната..... GrinningИначе аз им казах, че иаме любима завивка,която ще занеса,плюшен мечок и задължително биберон.... smile3504Притеснявам се защото това ни е вече трета седмица и той сигурно свикна да го взимам след като обядва,стискайте палци........... Praynig Hug

# 248
  • Варна
  • Мнения: 915
бихте ли ми казали какви ясли/яслени групи има в Чайка, от каква възраст приемат и къде точно се намират  Praynig

# 249
  • Мнения: 789
Привет отново.
Да попитам какви са леглата в яслата? Чудя се и не знам - оградени са от всички страни или могат свободно да стават/падат от тях? Чудя се и за тоалетните - май са гърнета за яслите. Имате ли впечатления за хигиената?

# 250
  • София
  • Мнения: 6 263
За леглата - в нашата ясла имаше 2 вида: и бебешки кошарки, и умалено "нормални". А "тоалетните" за децата в яслата наистина са гърнета, не съм имала забележки относно хигиената (по стечение на обстоятелствата съм влизала в банята, където държат гърнетата, имаше и вана - не знам за какво я ползват, може би да киснат в дезинфекционен разтвор разни неща и нормална тоалетна, всичко беше много чисто).  Peace

# 251
  • Oslo
  • Мнения: 659
....имаше и вана - не знам за какво я ползват, може би да киснат в дезинфекционен разтвор разни неща и нормална тоалетна, всичко беше много чисто).  Peace

Ваната е точно за гърнетата, хигиената наистина е на ниво, има си предписания и се спазват стриктно.

# 252
  • Мнения: 789
Ох, дано да е така и при нас. Че аз си падам малко маниачка на тема хигиена и все това мисля...

# 253
  • София
  • Мнения: 6 292
И в яслата, която ще посещаваме, имаше и кошарки, и обикновени легълца. Аз мисля д апомоля за кошарка, защото го виждам как ще се изтряска на пода.

Остава един месец до тръгването ни на ясла и само това мисля. Трябва да се купят разни дрешки и принадлежности, имаме ваксина да правим. Сега съм се заела със задача да премахвам едно кърмене, т.е. да остане само едно сутрин, както и да се понаучи да заспива сам в кошарката без да се гушкаме. Ама много плаче миличкото  Cry

# 254
  • София
  • Мнения: 2 708
... както и да се понаучи да заспива сам в кошарката без да се гушкаме. Ама много плаче миличкото  Cry

И ние съвсем скоро  Embarassed се научихме на това, за моя огромна радост мина сравнително леко и без много много плач. Сега махаме памперса и се учим да ядем сами  ooooh! Е малко по малко става, дори съм учудена колко бързо схваща дребен.
Оказа се, че в яслата (ОДЗ) в която ще тръгваме има 2 яслени групи, едната трябваше да е за деца, родени 2006 г и една за такива, родени 2007 г. Да обаче не, сега ще са смесени, и двете ще са с деца и 2006 и 2007 г. и като гледах ЕГНтата, май моят син ще е от най - големите в неговата група, а се надявах да е от най - малките (роден е Септември). Той е доста схватлива и покрай малката си кака Simple Smile е по - напред от връсрниците си, затова исках да е с по - големи и да дърпа напред, но явно няма да стане. Както и да е, за сега е важно да свикне и да се учи да е без мен, че е голяма лепка и глезан Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт