Сладкиш с извара и/или сирене?

  • 39 294
  • 127
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 3 926
Танита, ще ти основа фенклуб Party
Утре ще си потърся формички за мъфини Grinning

# 76
  • Мнения: 267
Момичета, има една запеканка, която правят украинците- пак с извра, но май слагат само жълтъците на яйцата, знае ли някой нещо? Веднъж ядох такова чудо и останах меко казано очарована и сега като видях темата се сетих за нея, но незнам как се прави- на вид прилича на творжната запеканка, която някой беше показал.

# 77
  • Мнения: 22 867
Момичета, има една запеканка, която правят украинците- пак с извра, но май слагат само жълтъците на яйцата, знае ли някой нещо? Веднъж ядох такова чудо и останах меко казано очарована и сега като видях темата се сетих за нея, но незнам как се прави- на вид прилича на творжната запеканка, която някой беше показал.

Има такива, при които се слагат жълтъците в сместта, а белтъците, разбити на сняг, се добавят накрая към сместта. Може би такава си яла? Иначе и аз съм очарована, както пишеш, от тия им запеканки с извара. Много са ми вкусни.

# 78
  • Варна
  • Мнения: 634
labrex, току що опитах творожная запеканка  Grinning - страхотна е. И много лесна. И аз като теб добавих стафиди, много и ходят.
Благодаря много за рецептата  Hug

# 79
  • Мнения: 22 867
labrex, току що опитах творожная запеканка  Grinning - страхотна е. И много лесна. И аз като теб добавих стафиди, много и ходят.
Благодаря много за рецептата  Hug

Радвам се, че ти харесва!  bouquet Пък като се сетя в бившия СССР каква лекция ни изнесе една лекарка за това колко е полезна изварата и разните му там запеканки с нея. Едва ли по тая причина харесвам тоя тип сладкиши, но наистина освен вкусни, са и полезни.

# 80
  • Мнения: 267
Момичета, има една запеканка, която правят украинците- пак с извра, но май слагат само жълтъците на яйцата, знае ли някой нещо? Веднъж ядох такова чудо и останах меко казано очарована и сега като видях темата се сетих за нея, но незнам как се прави- на вид прилича на творжната запеканка, която някой беше показал.

Има такива, при които се слагат жълтъците в сместта, а белтъците, разбити на сняг, се добавят накрая към сместта. Може би такава си яла? Иначе и аз съм очарована, както пишеш, от тия им запеканки с извара. Много са ми вкусни.
със сигурност ще опитам от твоята, изглежда превъзходно.И ще разбера дали е същото- онова беше не толкова сладко, абе нещо леко сладко и леко кисело- супер!

# 81
  • Мнения: 44
Току що облизахме и последните трохички от  творожная запеканка на  labrex Simple Smile
Невероятен вкус.Само другия път мисля да опитам вместо стафиди да настържа кора от лимон.
В последно време готвя само по рецепти от форума и искам да ви кажа,че мъжът ми ви е станал голям фен Peace

# 82
  • Мнения: 22 867
Току що облизахме и последните трохички от  творожная запеканка на  labrex Simple Smile
Невероятен вкус.Само другия път мисля да опитам вместо стафиди да настържа кора от лимон.
В последно време готвя само по рецепти от форума и искам да ви кажа,че мъжът ми ви е станал голям фен Peace

Радвам се, че се е харесала!  bouquet И с лимон е хубава, ако обичате орехи - също може да се сложат. Иначе, и аз съм фен на форума, добре че са момичетата с многото и разнообразни рецепти. Та да не се чудя какво да сготвя. Grinning

# 83
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Ето и рецептата на творожната запеканка:

Продукти:

0,5 кг извара
1/2 ч.ч. захар
2 ч л ванилова захар или просто ванилия
3 яйца
5 с. л грис + 1 с. л за посипване на формата
1 бакпулвер
125 гр сметана (10%) *Аз използвах на Мегле заквасена сметана 20%*

Приготвяне:

1. Фурната се загрява до 180 град. Формата *20-22см диам.*се намазва с масло и се посипва с грис.
2. С миксер се смесват продуктите по реда на изброяване. Получената смес се изсипва във формата и се пече около 45 мин до готовност.
3. Оставя се да изстине. Вкусно е и топло и студено.

labrex, вчера го направих сладкиша! Hug
Ами какво да кажа - страхотна вкусотия - много бърз и много, много вкусен!
Моите мъже го излапаха със страхотна бързина и искаха още.
Аз обаче (защото имам по-голяма форма - 24 см.) увеличих количеството на сметаната(аз използвах течна) и гриса.
Иначе вкуса е много подобен на моя лимонов казекухе, но консистенцията е малко по-сбита. За сметка на това става с пъти по-бърз.
Въобще Лабрекс - благодаря за чудесната рецепта.  bouquet
Снимки ще пусна тези дни. Whistling

# 84
  • Мнения: 22 867
labrex, вчера го направих сладкиша! Hug
Ами какво да кажа - страхотна вкусотия - много бърз и много, много вкусен!
Моите мъже го излапаха със страхотна бързина и искаха още.
Аз обаче (защото имам по-голяма форма - 24 см.) увеличих количеството на сметаната(аз използвах течна) и гриса.
Иначе вкуса е много подобен на моя лимонов казекухе, но консистенцията е малко по-сбита. За сметка на това става с пъти по-бърз.
Въобще Лабрекс - благодаря за чудесната рецепта.  bouquet
Снимки ще пусна тези дни. Whistling

Радвам се, че е харесал и на мъжете Grinning. Аз съм голяма любителка на руските запеканки с извара и манниците им, и често си търся рецепти в руските форуми и все ги пробвам. На моите мъже за пръв път хареса точна тази запеканка. Иначе опитват, но не повтарят, което ме устройва - аз мога да си ги ям до безкрайност. Твоят лимонов сладкиш съм го копнала, но ще видим кога ще го направя, действително изглежда много примамливо на снимката.
Ще се възползвам от подсказката ти за увеличаване на сметаната и гриса. Иначе, както казвам, единственият му недостатък е, че бързо свършва.

# 85
  • Мнения: 22 867
Да покажа поредната изварена вкусотия. Бях решила да правя от руските пасхи, но понеже се слагат сурови жълтъци, се отказах. Направих торта с извара и плодове, според мен доста вкусна. Нямам разрез, защото я носих на гости и там време не остана да снимам. Пък и тя свърши.



Давам преведаната рецепта, в скобите са моите забележки.

Много вкусна торта и само на пръв поглед изглежда сложна, но в действителност се прави за двайсетина минути, само дето трябва да се чака да стегне. За основа може да се използват блат или бисквити /става и без тези екстри/.
/ Тортата се получава голяма - напълва форма с диам.26 см до горе.  Може да се направи от половината продукти./

Продукти:
течна сметана 35 %  - 500мл /аз използвах на Мегле 25%, защото такава намерих/
пресно мляко – малко повече от половин ч.ч.
желатин – 3 пакетчета по 10 гр
мека извара – 1 кг.
захар - 2 ч.ч /аз сложих чаша и половина/
ванилия
компот 850 гр кутия, най-добре от нарязани различни плодове / аз сложих само ананас/

Приготвяне
1) изсипвате плодовете в цедка и ги оставяте да се отцедят
2) разбивате сметаната до въздушна устойчива пяна, но не до най-твърдия и вариант
3) в по-голям съд разбивате изварата около 3 мин с миксер, ако е зърнеста, може и с пасатор, като постепенно добавяте захарта и ванилията.
4) в хладкото мляко сипвате желатина, оставяте да набъбне и го разтваряте на водна баня. /Авторката на рецептата пише, че щом е на зрънца желатинът, не е нужно да се накисва, а веднага може да се разтопи в микровеле. Аз си го направих както си знам./
5)в съда с изварата постепенно сипвате желатина и едновременно разбивате хубаво.
6)добавяте разбитата сметана и биете още около 2 мин.
7)добавяте нарязаните плодове и хубаво разбърквате.
Изсипвате получената смес във форма и поставяте в хладилник.
Украсявате по желание, може с пресни плодове, може от компот.
Много вкусно се получава, ако сложите отгоре  киви.
Плодовете залейте със желе, за да не потъмняват и засъхват..
Оставете тортата през нощта в хладилника, но ако бързате 3-5 часа ще и стигнат.

източник /последната рецепта на стр./

# 86
  • Мнения: 22 867
Ей, никой не ще да пише в тая тема! Аз пък слагам поредното изкушение с извара - Käse Kuchen Фантазия: /фантазията е от мен, щото не мога да му се нагледам и наям! Grinning/ Страхотилище е!  newsm10


# 87
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
А, аз следя редовно  Laughing  Давай рецептата, де!  Mr. Green

Аз пък предлагам много лесни и вкусни бутер банички с извара и стафиди (подозирам, че и с фини кори ще станат, но тук няма).



Следващият път ще снимам разрез. Rolling Eyes

# 88
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Лабрекс, рецептатаа плийз  Hug

Аз пък досега нищо не съм правила с извара а имам сумата и рецепти.Мислех един от тези да спретна скоро

Плодов сладкиш с извара

1 готов блат за торта
1 ч. ч. извара
1 пак. сирене "Крема"
1 ч. ч. захар
3 яйця
1 пак. ванилия
настъргана лимонова кора
пресни плодове - вишни, кайсии

Блатът се слага в подходяща тавичка, обилно намазана с масло. От останалите продукти /без белтъците/ се прави крем, отделно се разбиват белтъците и се обединяват двете смеси. Върху блата се редят вишни или добре узрели кайсии без костилки и се покриват с част от крема. Така се прави още един ред от плодове и крем. Сладкишът се слага в умерено гореща фурна и се пече около 45 мин. на 180 градуса по Целзий. като се изпече и поизстине, се украсява отгоре с плодове /може малини/ или се залива с лимонова глазура /2 с. л. масло, сока на половин лимон, 1 разбито яйце, 1/2 ч.ч. захар се смесват и се слагат на умерен котлон да се хомогенизира сместта, с която, като се охлади, заливаме сладкиша/.


Пухкав сладкиш с извара и плодове


 
•   500 г извара
•   130 г захар
•   1 ч.л. канела
•   4 бр. яйца
•   100 мл течна сметана
•   2 с.л. настъргана кора от лимон
•   2 бр. банани
•   2 бр. киви (или други плодове по избор според сезона)
•   2 с.л. трохи от козуначена кифла или галета
•   2 с.л. масло
В голяма купа се разбъркват изварата, захарта и лимоновата кора. Белтъците се отделят от жълтъците и се разбиват поотделно. Сметаната и жълтъците се прибавят към изварата. Бананите се обелват и се нарязват на колелца, кивитата също се обелват и се нарязват на кубчета. Внимателно се разбъркват с разбитите на сняг белтъци и се изсипват в сместа с изварата. В подходяща за микровълнова фурна форма, обилно намазана с мазнина и поръсена с трохи от козуначена кифла или галета, се изсипва сместа. Сладкиша се пече при 150 Вт, 220 С за 30 минути. След като се опече се намазва с 2 с.л. масло. При поднасяне може да се залее с ванилов сос.

# 89
  • Мнения: 22 867
А, аз следя редовно  Laughing  Давай рецептата, де!  Mr. Green

Аз пък предлагам много лесни и вкусни бутер банички с извара и стафиди (подозирам, че и с фини кори ще станат, но тук няма).


natalyna, ето тук е рецептата. Не я написах, защото е на руски, а в момента нямам време да я преведа и напиша. Утре най-вероятно ще го направя, но ти с руския нямаш проблеми, така че............А най-много ми харесва, че става голям тоя кухен.  Grinning Не че ще се задържи по-дълго, де....... Embarassed Пък и е много вкусен. Сложих само стафиди, но ще го пробвам и с плодове.
И баничките ти  изглеждат newsm10 ! Копвам си и тази рецепта.

Общи условия

Активация на акаунт