Ако бебче през СЕПТЕМВРИ чакаш ти, бързо в темичката погледни!

  • 11 660
  • 291
  •   1
Отговори
# 75
  • Sofia
  • Мнения: 123
Хей, Муциту! Какво става мила? Какви са тези работи дето пишеш?

Момичета, аз все още продължавам с отвратителното гадене и чат- пат повръщане. Дано още малко така да бъде, че много зле. Не помня преди до кога беше- средата ли края ли на третия месец. Дано да е средата.
Не ми се гледа манджа, пък нещо за дечицата трябва да се готви.

# 76
  • Мнения: 391
Да, майче изплашихме не раждалите още майчици. Но информация не е лошо да има.

# 77
  • Мнения: 137
Верно се заформи страшна тема!  Laughing

Sheila, след клизма нали човек отива да се изходи до тоалетната и диарията отива в нея. А детската смъртност всички знаем на какво се дължи - това са предично циганчета, и те са хора, разбира се, но културата на майките им е под всякакво ниво.

Муциту, надявам се, че всичко ще е наред при теб!  Hug

# 78
  • Мнения: 3 926
Нори, не са само циканчета за съжаление Confused
Между другото, откакто съм потребител на този форум и се занимавам с кърменето... доста неща ми се набиват на очи Confused Всъщност се оказва, че начинът на живот, който водим с хилядите вредности и напрежения се отразява безобразно много на бременностите. В Неонатологиите отчитат бум на недоносени бебета Sad При това не само на малцинствени майки, както беше преди Confused Майка ми е работила в недоносено отделение преди 26 години. Тогава масово са били циганета пациентите. Сега са много, много бели бебета Sad Още повече, че сериозно се заговори за стерилитета. Много близнета, заченати инвитро също минават през кувьозите. Двойките, които дълго са чакали бебета не се решават да махнат едното, ако бременността е тройна, примерно. И се стига до загуба на едното или двете бебета, след раждането. Да не говорим, че не всички родилни отделения разполагат с добра апаратура за грижа за преждевремнно родени бебчета... Изобщо при нас факторите са много и с натрупване. Но и това ще мине. Ако Щатите изкарат статистика от годините на Голямата депресия също ще се види, че са имали сходни проблеми. Лошото е, че ние преминаваме през такава криза в 21-ви век. Но пък важното е, че преминаваме.
На коя от вас подписа й беше за светлината и тунела? Че няма как да я видиш, ако не си влязъл в тунела. Ей това ни се случва. Хубавото е, че често се намират хора, които да светят с фенерчета... и така сякаш приближават светлината Heart Eyes

# 79
  • Мнения: 391
Всяка държава си имат "циганета". Тука са аборигените, които средно живеят 17 години по-малко от белите. По Европата цигани всякакви също. Щатите си имат черни и индианци.

И проучванията показват че въпреки клизмата, 30-40% от майките пак се зацапват, само че в течна форма.

# 80
  • Мнения: 3 926
Ей на затова, ако си раждахме като предците  - клекнали - бебетата си ги взимаме в ръце, а акото остава в шумата. Сега като ни мъчат легнали - бебетата отиват директно където не трябва Wink
Аууу тази тема направи отприщи звяра в мен Laughing Имам предвид в леко циничен смисъл. Сега взех да визуализирам картини... направи уникално Laughing
Нали ви споменах, че уча кинодраматургия? Много бързо ми заработва фантазията, особено като опре до простотии Mr. Green
Та, малко в страни от темата - онзи ден ми се прияде торта и си правих. Няма да влизам в подробности, но за пръв път ми се прияде нещо през тази бременност и не ми прилоша като го ядох. Така че момичета - дерзайте - лошото ще мине и после само около хладилника ще се навъртаме Grinning

# 81
  • Мнения: 391
Хареса ми това за шумата. Но наистина количеството е нищожно. То няма как, главата притискаща всичко няма да даде повече.
Не, никакъв хладилник за мене. Аз си пазя линията.

Като сме се разприказвали - утре ще правим исторя тука. Новият ни prime minister ще се извини офицялно в Парламента на аборигените за всички злини направени от белите. Голям ден, и най-накрая. Сигурно ще се разплача, но ще ставам рано рано в 7 да го чуя.

Последна редакция: вт, 12 фев 2008, 17:13 от Sheila

# 82
  • Мнения: 137
Аз не бих емигрирала, никога! Тук ми е хубаво!  Искам децата ми да живеят тук!  bg

# 83
  • Мнения: 11 328
Да ви имам темата! Joy
Аз нали раждах втория път във вода. Нямах клизма, никой не ми предложи, аз не си поисках. Към финала вече, като започнаха напъните, почнаха да изплуват на повърхността на водата разни неприятности, ама акушерката беше въоръжена с една цедка и ги пръждосваше много елегантно.

# 84
  • Мнения: 125
Здравейте! newsm51
Аз пък днес видях едно петънце и чух сърчице - туп-туп! newsm30
Ама цял ден след това ми се гади пак  newsm61

Муци, какво стана, бе душата?

# 85
  • София
  • Мнения: 372
момичета, аз май ще се местя при проблемната бременност((((((( жалко..(((((((((а ми се искаше да съм тук..успех на всички..всичко добро..
никъде няма да ходиш  Naughty не си единствената с този проблем тук! затова сме заедно - да споделяме не само радостите, но и тревогите си!  Hug Hug Hug
моята лична лекарка ми даде направление на първия ден закъснение и сега и предния път! ако искаш координати - имаш ги!
оправяй се  Hug

# 86
  • Мнения: 137
Да ви имам темата! Joy
Аз нали раждах втория път във вода. Нямах клизма, никой не ми предложи, аз не си поисках. Към финала вече, като започнаха напъните, почнаха да изплуват на повърхността на водата разни неприятности, ама акушерката беше въоръжена с една цедка и ги пръждосваше много елегантно.

Разкажи за раждането във вода. Мисля, че на всички ще е интересно  Grinning

# 87
  • Мнения: 11 328
Нора, за мен беше много вълнуващо преживяване. Поначало при нас препоръчват на родилката да си избира различни пози, които ще са и удобно за понасяне на контракциите, можеш да се движиш през цялото време, да сменяш позите, уредите (топки, висящи въжета, римски люлки, вана, трикрако столче и др), а когато тръгнат напъните можеш да смениш позицията пак.  Обикновено голяма част от жените, които пробват ваната, я използват само в периода на разкритие, но като се стигне до същинската част - изгонването, не им понася безтегловността, топлината на водата и други фактори и излизат да родят на сухо.
На мен ми понесе много добре и си лежах вътре и си пуфтях като парен локомотив докрая.
Няма да забравя как с влизането в топлата вода, болките се отпуснаха значително. Беше невероятно облекчение. Можех спокойно да си контролирам дишането, да водя всяка една контракция и да има сили докрая - сравнявам с първото раждане. Значително бързо се отпусна и шийката и за 45 мин. имах почти пълно разкритие, а влязох с 3 см във водата. Като излезе бебока, акушерката го остави сам да изплува, аз го поех в ръце, гледах го, гушнах го, той ме гледа и мина бая време, докато реши да изплаче. Беше много страннно преживяване, защото установих наживо, че това, което говорят за водното раждане си е истина - че намалява драстично стреса от раждането за бебоците. Те преминават плавно от една водна среда в друга, след което излизат сами на повърхността и чак като са навън, си поемат първата глътка. Няма опасност от удавяне, защото те всичките 9 месеца са живели във вода и притежават рефлекс, който не позволява да нахлуе вода в дробовете.
Нямах разкъсвания, въпреки че главата му беше с 2 см по-голяма от тази на сестра му и си ме заболя бая при вклиняването преди самото раждане.

# 88
  • Мнения: 82
Вечеринке, ти в коя болница си раждала във вода? Аз съм чувала, че Тина Киркова била първата болница, която практикува раждане във вода. Звучи ми супер. Знаеш ли в какви случаи не се препоръчва?
Ние иначе вчера бяхме на преглед. Видяхме човечето, мърдаше с ръчички и му туптеше сърчицето. Страшно вълнуващо изживяване. Даде ни снимка и ми предписа изследвания за другия път.
А днес в офиса една колежка ни черпеше с шоколадови бонбони за РД и сладки и после ядох лазаня долу в кетъринга и взех, че се обринах Обадих се на лекарката ми и ми каза само да се мажа с алергозан и да мина на лек режим с храненето..прибрах се да почивам.

# 89
  • Мнения: 11 328
Ланвинка, аз живея в Германия. Знам за откриването на родилната вана в Тина Киркова отдавна.
Не се препоръчва раждане във вода при еклампсия (високо кръвно на родилката и гестационна токсикоза), седалищно предлежане на плода, при загуба на тонове на бебето, при многоплодна бременност също. Май това са показания като за секцио.

Общи условия

Активация на акаунт