Идеалната разлика във възраста между първото и второто дете

  • 3 308
  • 61
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 145
По важно според мен е майката да се почуства готова за второ дете-това е идеалната разлика. При моите деца тя е 11 години-просто тогава почуствах че съм готова да се отдам на второ дете и не съжалявам.Каката ми помага много в къщи, всъщност ние всички се грижим за бебето заедно,а така и тя формира навици,които ще са и от полза в живота.

# 31
  • Мнения: 258
на въпрос като този от 100 постинга ще има 100 различни отговора! Живот и здраве разликата при нас ще е 2 год. и 7 месеца ... Аз ще мога да дам категорично мнение след като родя, засега мога само да се надявам да не луднем съвсем  Wink

# 32
  • Мнения: 4 406
няма идеална разлика. за мен е удобна 4 години, всеки си има съображения.

# 33
  • Мнения: 4 296
И аз мисля, че няма идеална разлика. Всеки родител я пределя сам за себе си. Аз винаги съм мислила, че три години е много хубава разлика, подходяща и за децата, но ето - синът ми е на четири и няма изгледи скоро да се сдобие с братче или сестриче.
И големите и малките разлики си имат своите плюсове и минуси.  Peace

# 34
# 35
  • Мнения: 232
Разликата между моите е три години и смятам ,че идеална/докато бях бременна си мислех, че първото е още бебе/ Първото тръгва на градина, а ти си гледаш второто.

# 36
  • София
  • Мнения: 4 294
Няма "идеална разлика", това е решение което се обмисля от двамата родители, решение което зависи от финансови и материални причини, както и решение зависещо от божията намеса.
Така, че всяко семейство си преценява в собствената си ситуация  Peace

# 37
  • Мнения: 27 524

Това много ми хареса. Мисля, че така мисля и аз, хем ми се иска второ, хем просто не се чувствам готова и не искам. Та си присвоявам написаното и благодаря на Кrisal, че толкова хубаво го е облякла в думи  Hug

# 38
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Идеалната разлика е тази, която самите родители си определят/направят и Господ се съгласи с плановете им.

Ето това е отговора.

Разликата между мен и сестра ми е 4 год. Разбираме се чудесно. Живот и здраве разликата на Алекс и второто ще е 4 год. също. Не сме я планирали по часовник, но се радвам, че ще е такава.

# 39
  • Варна
  • Мнения: 558
При нас разликата е 3 години и половина. За мен лично тази разлика е идеална. Голямата вече е самостоятелна, не изпитва особена ревност и много се радва на сестра си. Въпросът е вие да сте готови за второ. Слава богу Господ се съгласи с плановете ни  Mr. Green.

# 40
  • София
  • Мнения: 416
Разликата между моите деца е точно 6 години и за мен това е и
делната разлика.

# 41
  • Мнения: 592
Няма идеална разлика.
При моите е 2 год. и 10 мес. и мисля, че е много добре така. Особено както и двете са момичета.
Така е и при нас -разлика 2 г.9 мес.Засега ми е малко трудничко на мен,но пък си мисля,че после на тях ще им е много добре сестри-приятелки (Дай Боже)

# 42
  • Мнения: 3 537
 5 - 6 години според мен Peace

# 43
  • Мнения: 731
и аз мисля, че идеална разлика няма

# 44
  • София
  • Мнения: 11 768
По принцип мисля,че идеалната разлика между децата е 3-4 години.Но моите разбира се не с с такава.Когато синът ми беше на 3-4 години смятах,че е рано за второ дете.В крайна сметка са с 7.6 години.

Общи условия

Активация на акаунт