Идеалната разлика във възраста между първото и второто дете

  • 3 292
  • 61
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 18 679
.Играят си много заедно,вечер си отиват в тяхната стая ,шушукат си нещо,смеят се...
Ей това ми е мечтата Hug Не знам обаче доколко е постижима при 4 годишна разлика, каквато ще е между моите деца, живот и здраве Praynig Още повече, че не знам и дали ще са еднополови или не newsm78

# 16
  • София, Дървеница
  • Мнения: 707
Идеалната разлика е тази, която самите родители си определят/направят и Господ се съгласи с плановете им.
Peace

# 17
  • Мнения: 1 783
И аз понеже се чудя за същото и ми казаха, че за децата е по-добре с по-малка разлика, но за родителите е по-лесно с по-голяма...

# 18
  • Мнения: 1 187
И аз като другите момичета ще кажа - идеална разлика няма.
Моите деца са с разлика помежду си от 2 години без 2 дена  Wink
Никак не ми беше лесно в началото. Тепърва сега се виждат по-спокойни дни, когато каката е на 4 и половина а малкото на 2 и половина. Двете вече намират общ език и общи игри, а за мен има повече спокойствие Grinning Но си е голямо изпитание.
Като се замисля може би разлика от 3-4 години е по-приемлива, но знам ли. Опитайте  Hug

# 19
  • София
  • Мнения: 3 271
Няма определена разлика, която да се нарече ИДЕАЛНА.

При моите деца разликата е 2г и 4 месеца. След, като голямото ми дете стана на 1г и4-5 месеца, решихме да започнем с опитите за второ дете. То стана сравнително бързо ( след около 5-6 месеца).

НО, имам близки приятелки които не са имали проблем с първото си забременяване, решили да поизчакат децата да са с по-голяма разлика ( с цел да им е по-лесно на родителите при отглеждането) и в един момент се оказва, че времето и годините си минават, а те са все още само с едно детенце ( за съжаление Sad).

Тези неща не стават по поръчка, божа работа Hug

# 20
  • Мнения: 4 668
Аз съм с едно дете на този етап .
Винаги съм си мислела , че за да имаме второ , ще трябва синът ми да стане поне на 7 г.
Аз за себе си съм наясно , че с две малки деца не мога да се справя , а и не искам да откачам все пак ...
Още повече , че синът ми сега има огромна нужда от мен и смятам , че не бих могла да му отделям нужното внимание докато съм бременна / ако ми се случи като предишната бременност ... ужас / , а и после след като се роди бебето .
Така че - в името на детето ми и на собственото ми психично здраве  Laughing - след около пет години , ако е рекъл Господ .
Друг е въпросът ,че на този етап не съм и много сигурна дали искам второ дете .

# 21
  • София
  • Мнения: 7 242
За децата идеалната разлика е възможно най-малката. За родителите  - 7 г и нагоре  Grinning

# 22
  • Мнения: 84
За децата идеалната разлика е възможно най-малката. За родителите  - 7 г и нагоре  Grinning
Да. Ние мислехме за нашето спокойствие и за това разликата между децата ни е 13 години. Laughing

# 23
  • Мнения: 130
Мисля че или1-2 години или десетина

# 24
  • Мнения: 137
Зависи за кого идеална  Grinning

За децата със сигурност е най-добре малка разлика, но на родителите им идва трудничко. Много по-хубаво е да си играят заедно и да са на един акъл и не им е скучно.

Трудно е, но поне минава на един път.

# 25
  • Мнения: 24 467
Не мисля, че има такава. Всяка една си има и плюсове и минуси както за децата, така и за родителите им.

# 26
  • Мнения: 113
Идеалната разлика е 5 мин. Laughing
 Преди си мислих, че е 5 години, понеже между сестра ми и мен е толкова.

# 27
  • Мнения: 15 239
Идеалната разлика е 5 мин. Laughing
 Преди си мислих, че е 5 години, понеже между сестра ми и мен е толкова.

Подкрепям.  Аз имам този резултат - 5 мин. разлика, но първите 3 години ... ooooh! И пак има "Аз съм по голям затова ще ме слушаш."

Според мен по голяма разлика, 5-7 години е по добре.

Тези неща не стават по поръчка, божа работа Hug
Peace

# 28
  • The O.C.
  • Мнения: 61
Не мисля, че има такава. Всяка една си има и плюсове и минуси както за децата, така и за родителите им.

Това е и моето мнение.
Разликата на моите деца е близо 5г.Аз мисля ,че е добре, поне за мен.За сега баткото е влюбен в сестра си,но по-нататък ще видим дали ще е така

# 29
  • Мнения: 24 467
Играла съм на село със сетри с година и нещо разлика. Бяха близки една с друга, да, но не можеха да излезат от собствения си кръг и да създадат добри и здрави "външни" приятелства. Прекалено много бяха свикнали да разчитат една на друга.
Моите деца имат разлика от 6 години. Забавляват се добре. Големият си има обаче свои интереси и среда- малкият- свои забавления.
Аз и брат ми сме с 5 години разлика. Сега сме в нормални отношения. Винаги всеки е имал собствена среда и занимания, което не ни е пречило да обменяме опит, да се закачаме, лигавим по между си, дори да играем заедно.
Наистина не виждам как сама по себе си възрастовата разлика между децата би определила отношенията им като по- добри или по- малко добри.
Затова не ползвам клишета.

Общи условия

Активация на акаунт