Идеалната разлика във възраста между първото и второто дете

  • 3 305
  • 61
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 323
Няма формула.Мисля,че ще получиш много и различни отговори все добре обосновани.Вие с половинката ти ще решите дали и кога сте готови за още мъници.Сигурна съм ще се справите .А те децата си идват с всичките му радости и трудности по отглеждането.От вас зависи и какви ще са отношенията между дечицата,а не разликата в годинките им.
Peace

# 46
  • Мнения: 5 391
Аз избрах разлика, при която след време на децата ще им е добре.
И за миг не съжалявам, че съм пренебрегнала собственото си удобство.

# 47
  • София
  • Мнения: 4 423
Разликата им е 16 години и това за мен е идеалния вариант.

# 48
  • Мнения: 251
 Наистина няма универсална идеална разлика. Идеалната разлика за Вашето семейство е тази, която Вие ще си изберете и тази, която природата Ви позволи да осъществите. За нас тази разлика ще бъде 1 год и 4 мес. Когато родих сина си, веднага бяхме готови за второто. Просто винаги така сме си представяли нашето семейство. Затова и не се поколебахме. Предполагам, че ще е трудно, но както беше писал някой ако си готов да поемеш риска да имаш деца с определена разлика ( независимо малка или голяма) си готов и за минусите на ситуацията.

# 49
  • Мнения: 636
Всичко, написано дотук ми изглежда вярно. Ще ти обърна внимание върху един аспект, за който не прочетох досега. Когато голямото дете да е по-голямо, може по-лесно да се разговаря с него за темите около ревността и  да осъзнае по-добре отношението си към малкото. Това е доста важно не само за семейния мир, но и за начина, по който след години ще възприема хората /дали непрекъснато ще е в отношения на конкуренция с тях или ще общува на някакво по-комфортно ниво/. Между моите, живот и здраве, ше е томно 4 години. Не знам дали това е добре...

# 50
  • Мнения: 90
Смятам,че няма идеална разлика.За всеки човек тя е различна.При нас е 1година и5 месеца,а с най-малкия 3,10 и 2,5. Според мене не е важно колко години е разликата ,а след това възпитанието и отношението на родителите към децата

# 51
  • Мнения: 125
Наистина няма универсална идеална разлика. Идеалната разлика за Вашето семейство е тази, която Вие ще си изберете и тази, която природата Ви позволи да осъществите.
PeaceИ според мен е така.
За мен идеалната разлика е до 4 - 5 години.Колкото по- малка,толкова по-добре за децата.Особено ако са от един пол.ОбЩи интересни,обЩи игри и дай Боже да се разбират и като пораснат Praynig.

# 52
  • София
  • Мнения: 614
[quote author=РоШлА link=topic=266160.msg6502057#msg6502057 date=120288935
За мен идеалната разлика е до 4 - 5 години.Колкото по- малка,толкова по-добре за децата.Особено ако са от един пол.ОбЩи интересни,обЩи игри и дай Боже да се разбират и като пораснат Praynig.
 Peace

# 53
  • Мнения: 48 023
4-5 години
моите деца са с 4 г 4 м разлика, не са породени, но имат общи интереси

# 54
  • Мнения: 92
Разликата между малкия и баткото е 6г и половина.Всичко беше планувано,защото исках да съм си вкъщи когато тръгне в първи клас,но да ти кажа,че с бебе и първолак е УЖАСНО ТРУДНО.Няма кой да ми помага за гледането на малкия и е голям зор. Tired.Но пък баткото много помага пазарува,залисва го,храни го. Wink

# 55
  • Мнения: 298
Аз винаги съм си мислила, че с по-малка разлика между децата е по-добре, изхождайки от личните си отношения с брат ми, с който никога не сме били особено близки, но всъщност достигнох до извода, че всичко е индивидуално и зависи от характера на самия човек.

# 56
  • Мнения: 394
Разликата между малкия и баткото е 6г и половина.Всичко беше планувано,защото исках да съм си вкъщи когато тръгне в първи клас,но да ти кажа,че с бебе и първолак е УЖАСНО ТРУДНО.Няма кой да ми помага за гледането на малкия и е голям зор. Tired.Но пък баткото много помага пазарува,залисва го,храни го. Wink
Подкрепям и аз имам син на 2 вече и щерка първокласница -много е трудно вече нервите не ми издържат всичко е върху мен -домакинството готвенето и възпитанието а за мен нищо!
Мисля и аз че трябваше да изчакаме каката да стане поне на 10 за да е по голяма и отговорна или както казват другите да е на 3-4 годинки -цял ден в градината а ти да си  с бебето! Живот и здраве замисляме се за третото и то ще е с 3-4 годишна разлика а каката ще ние вече на 10-11 годинки! Hug

# 57
  • Мнения: 1 555
Идеалната разлика е разликата между моите деца  Heart Eyes
Шегата на страна, както другите мами са ти писали няма идеал и при малка, средна и голяма разлика си има своите плюсове и минуси ! Важна е нагласата, желанието и най-вече нервите и пълното себеотдаване на майката !!! Успех

# 58
  • Мнения: 7 263
Идеална разлика няма!
Всеки има своята теория и своето виждане по въпроса. Най-важното и ти и съпруга ти да сте на едно мнение. Синовете ми са с разлика 4 години и половина. Когато забременях с малкия последно съм мислила дали е идеална разликата. Когато той се роди си мислех че е перфектна, сега далеч не мисля така. Но най-важното е да са живи и здрави!
Има три типа общоприети разлики - малката разлика - породени деца с разлика до 2 години. Изключително трудни първи 2-3 години за майката, но децата израстват заедно имат общи интереси, занимания и са си компания.
Голяма разлика над 7 -10 години. Тогава просто гледаш две поколения деца в къщи има си своите плюсове - успяваш да отделиш време на всяко тогава, когато му е нужно и никое не страда. Има си и минуси - прекалено голямата разлика е предпоставка за по-малко общуване и не особено близки отношения между децата \ но далеч не винаги е така\
И накрая средните разлики 2-6 години най-разпространени, най-често срещани. Имат много плюсове, но и много минуси - голяма конкуренция и ревност между децата, борба за надмощие, борба за влияние, спорове, боеве и т.н.

# 59
Малката разлика е добре за децата обаче горко на майката ако няма кой да и помага.А голямата е добре за родителите .
И пак зависи от децата родителите и много други неща

Общи условия

Активация на акаунт