Сменяте ли си често работата?

  • 7 060
  • 84
  •   1
Отговори
# 15
  • на село
  • Мнения: 1 028
Сменям я. Ако нещо не ме устройва /заплата, работно време, условия, отношение на шефовете/ просто си напускам. Работа дал Господ, само на човек да му се работи.

# 16
  • Мнения: 5 370
Миналата година ми се наложи на 2 пъти. Първия път-фирмата, в която работех, фалира. Е така, от зелената глава на твърде младия шеф. Никакъв проблем, за нула време се насочих другаде и ходих на интервю. Обаче се поддадох на едно друго предложение, съблазниха ме парите. Там се оказаха разигравки, точно 2 месеца просъществувах. И след изтеклия период посред лято за 36 часа се върнах в другата, където бях ходила на интервю. Нямам повече намерение засега да си ходя.
Но пазара винаги го следя, профилактично. Никога не можеш да бъдеш сигурен в нищо, все пак.

# 17
  • Мнения: 5 940
След като видя, че няма какво повече да се постигне на мястото, където съм, сменям. Иначе смятам, че честата смяна не е плюс в автобиографията, никой работодател няма да наеме човек, сменил пет работни места за година.

# 18
  • Мнения: 7 133
Цели 5 години не я бях сменяла
/общо 10 години ми се бяха събрали в една система/,
Смених я и съм горда от себе си newsm03.
Защо си горда. Защото си събрала сили и смелост да рискуваш на ново място. Защото нова работа може да значи и повече възможности и повече пари, но може да бъде разочарование. Някои хора може би просто не искат да рискуват да поемат ново начало в живота си със сменяне на работата си. Всяка смяна на една добре установена работа крие известна доза риск в себе си.

1. Защото имах нужда от промяна.Изборът беше доста труден, понеже условията са  мааалко по-добри /т.е. трябваше да избирам между почти равностойни неща/. И да, много рискувах и не съжалявам;
2. Защото за първи път на конкурс се класирах на първо място /бях вечната втора Simple Smile;
3. Вярно е, че всяка промяна на работата крие риск, но пък рискът действа много мобилизиращо, поне на мен.
4. Сменям местоработата, но не професията.

# 19
  • Мнения: 24 467
Когато се налага или имам желание- да, сменям я без проблеми. Не ми пречи новото, напротив, амбицира ме и ми е приятно.

# 20
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
  За 14г. трудов стаж, това ми е третото работно място.За мое щастие последните 10г. се задържах на една работа.

# 21
  • Мнения: 419
Започнах да работя на 21г. Не съм сменила местоработата си - вече 13 години. Вече ми стана тясно. Не съм се замисляла за друга работа, поне в близките две години, докато завърша образованието си. След това ...  Thinking може би. Ще поживеем, ще видим.

# 22
  • в Низината
  • Мнения: 705
От 4 години съм на тази работа. Засега не смятам да я сменям - удовлетворява ме напълно.

# 23
  • Мнения: 1 919
За почти 9 години трудов стаж имам 3 сменени работни места - на всякъде съм работила като програмист. Искарвам по около 3 години и ми става скучно. Скоро ме направиха шеф на екип и може би ще се задържа на моментната си работа, на която съм от 2 години.

# 24
  • Варна
  • Мнения: 1 383
За 9 г. - 4 или 5 работни места съм сменила. Доволна съм от смените, защото натрупах опит. По дебелите книги пише, че 7 години труд на едно място изчерпват потенциала на работника за определената длъжност. Много зависи, разбира се, от длъжността и човека.

# 25
  • Мнения: 526
Като се замисля, за 2 години съм сменила работата си 2 пъти, като сега съм на третата, която е на път да бъде сменена  newsm78. сигурно не звучи добре, но във всички случаи има основание: пари, пари и пак пари! Завърших педи 3 години, в същата година почнах работа на 2 места, напуснах, защото бях на гражнадски договор и заплащането беше мизерно. Намерих си идеалната работа-заплащане, екипа, шефовете. Всичко беше като мечтаната работа. Но в един прекрасен ден направиха промени, които не бяха в моя полза. И от там напуснах. Сега съм на нова работа вече 3 месеца, но не се чувствам удовлетворена, не тръгвам сутрин с настроение за работа и нямам търпение да се прибера. И заплащането е ниско. Човек трябва да гони целите си да търси най-доброто за себе си.  Peace

# 26
  • Мнения: 600
започнах работа на 19г. до 22г бях сменила 5 - винаги си тръгвах заради по-добра работа(пари, работно време, длъжност). на шестото място се задържах - вече 8 години. не смятам да напускам.

проучвания сочат, че е здравословно да се задържиш в една компания 5 години - учиш, развиваш се и после сменяш, иначе води до летаргия, привикване и спиране на личното развитие. по мое мнение 7 години средно са ок. по себе си виждам, че в последните 2-3 години не само, че не се развивам(позиция, знания), ами направо затъпявам. не сменям, тъй като детето е малко и не искам да рискувам - нова работа, нов шеф, а то болно и не знам ще мога ли да отсъствам, ще се справя ли с натрупаната работа като се върна. такива мисли са ми в главата. сега детето ми е по-важно и ще си позволя да затъпявам още някоя и друга година Mr. Green

# 27
  • София
  • Мнения: 38 524
Миналата година смених 5 работни места! Shocked
Не ми ги пише всичките в автобиографията де...
Все попадах на измислени шефове, които започваха някакви измислени проекти,
а дори не бяха предвидили бюджет за тях!
Сегашното ми работно място и особено позицията, на която съм, ми харесва много и се надявам да остана задълго и да се развивам! Peace

От другата страна на чертата - защото пускаме обяви сега. Мога да ви кажа че по една нормална обява кандидатстват около 10тина човека. От тях примерно двама имат нужната квалификация - образование и стаж по специалността. Така че хич не трябва да придирят работодателите дали кандидата е сменил повечко работи, стига да са по специалността.

Животът в България е такъв.
Пък и младите хора - образовани и квалифицирани - трябва да са динамични.
И да си търсят правата - хубава работа при хубави условия и пари!
А не да търпят с години мизерията на едно и също място само за чисто СВ.

Последна редакция: вт, 12 фев 2008, 11:51 от Дилянка

# 28
  • Мнения: 600
само да добавя, че един риятел на мъжа ми си сменя работата(прави финансови анализи) на всеки 6 месеца. ама точно 6. моята теория е, че го гонят, той не се чувства точно така, ама все не може да се разбере с шефовете и колегите. за мен си е супер несеризоно, какво научаваш и какво даваш от себе си за 6 месеца newsm78

ако съм работодател, този факт в сиви-то много ще ме притесни.

# 29
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Професията не си сменям, а за 8г съм сменила работата 2 пъти - от едната отидох в друга фирма и след 5 години се върнах обратно в първата Laughing Смяната беше продиктувана от неудобства, парично изражение на труда и това, че не ми допадаше климата и отношението на второто място. В момента се чувствам чудесно и ходя с голямо желание на работа.
Замисляла съм се да сменя изцяло попрището, т.е. да подхвана изцяло нова професия (някоя офис-длъжност) - но май нямам много мотивация по въпроса. От една страна, защото ми харесва това, което правя в момента, макар че не се плаща добре, а от друга - защото работното време много ми изнася и имам възможност да се занимавам и със странични (недоходоносни) неща. В общи линии - харесвам си работата, не мрънкам за заплащането и май няма да я сменям в близките няколко години Laughing Пък след 5 години ще видя на какъв акъл ще съм Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт