Вече имаме диагноза атопичен дерматит? Какво е това?

  • 3 056
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 814
Много благодаря за навременната намеса  Peace.
Аз знаех това за астмата и малко се чудех ако все пак имаме АД и с времето не отшуми дали спортуването (например нещо свързано с басейн/вода) не би могло да намали вероятността от появата на астма?!   

# 16
  • Мнения: 1 984
пиатй там

# 17
  • Мнения: 1 820
Здравей,taniatd!Нямам личен опит за АД,но на приятелката ми детето е с тази диагноза.От нея знам някои неща а и намерих една статия.На кратко-Понякога АД се развива през периода на пубертета или в зряла възраст,но най често се появява още в кърмаческата.При кърмачетата наи-често започва с млечни кори върху която и горната част на тялото.Сухите о4участъци се покриват с бели люспи.Възможно е да се появят ранички в долната част  на ушната мида,зад ушите,в ъгълчетата на устата.При по големите деца АД поразява кожата на по нежните места-гънки,врат,шия или зад коленете.Страдащите от Ад са с по-податлива на вирусни и бактериални инфекции кожа.Има периоди когато кожата е мека и гладка,след което се появяват петната. Това е генетично заболяване.Това е кожно заболяване при което имунната система реагира остро срещу иначе напълно безобидни вещества,например прах,хран.продукти,полени.Кожата е суха,раздразнителна и се лющи.Това е.
Доколкото разбрах вие нямате такъв проблем и не сте имали даже никакви петна.Според мен би било да потърсиш и четвърто мнение ако е нужно.Просто когато отидеш  на др лекар,не му казвай каква диагноза са ви дали.Кажи му какъв е проблема,и накрая след неговото мнение можеш да му кажеш за какво са се съмнявали др лекари.
Успех и не се отчайвай!Има лекари и лекари.... Hug

# 18
  • София
  • Мнения: 672
Благодаря на всички за съпричастността...  bouquet
И аз мисля да се консултираме с още един специалист, но ще помоля педиатърката ни да разучи, а не да ходя кой където ми каже!
Единственното което искам е да ми кажат каква е диагнозата му и какво трябва да правим занапред.

# 19
  • Мнения: 506
със сигурност трябва повече внимание към това,което ядете и пиете,към козметиката.ЗА съжаление ако е АД ще си проличи,няма да остане само грапавини,но с подходящ лекар ще се справите PeaceНе е нужно да се притесняваш,бъди внимателна и дано да намериш точния лекар.

# 20
Здравей! Ние също имахме /може и още да имаме/ атопичен дерматит.Всичко започна около 5-6 месец. Положението беше много сериозно.Отначало синът ни имаше сухи петна по лицето, които понякога бяха със ситни пъпчици, понякога-не, зачервяваха се от водата, след това пъпките изчезваха, сухите петна се увеличаваха, започнаха да се появяват и по свивките на краката, лактите, особено по корема и пак така-понякога със ситни пъпчици, понякога-без. Стигна се дотам, че дори на едната буза имаше и кръв.Ходила съм на какви ли не лекари и дерматолози и съм го мазала с какво ли не около 2 месеца. Попаднах на една доцентка по хранене на деца с алергии и на една много добра дерматоложка, които ми разясниха най-точно какво е всъшност атопичен дерматит и как да се борим с него.Всички казват, че това е алергия към белтъка на кравето мляко /но това не е доказано/, може да има и наследствен фактор а може би просто е много разпространен кожен проблем. Казаха ми, че изчезва около 3-год.възраст, но преди това понякога се проявява, като всеки следващ път е по-малко. Както и да е, ще кажа на кратко какво правихме ние, за да се справим с проблема.
1. само хидролизирано мляко Фризопеп до 9-тия месец - без прясно и кисело мляко и никакви млечни франи от краве мляко
2. никакви цитрусови плодове, горски плодове
3.без телешко и говеждо месо
4.пюрета без глутен
5.без бобови храни
6. сиренето в попарата да е козе

Козметика- цялата серия на Мустела за атопична кожа и един крем, за който въпросната дерматоложка ми даде рецепта /мога да ти я дам или да ти дам координати на докторката/ и който мажехме само на засегнатите участъци.
7. дрехите непосредствено до тялото да бъдат само памучни
8.прах за пране без омекотител - аз ползвам Персил сенситив чист.

Всичко съм спазвала много точно и мога за ти кажа, че 8-мия месец всичко беше изчезнало напълно, започнах да му давам всичко за ядене ит.н....
Сега, на 1г 4мес онново се прояви, но много малко и със същите мазила изчезна за 1 седмица.
Дано да съм ти помогнала. Ако имаш други въпроси питай!

# 21
И още нещо.Наистина не се притеснявай, проблемът е решим, просто трябва постоянство и свестен доктор

Общи условия

Активация на акаунт