За пишката СПЕШНО

  • 35 612
  • 92
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 23 309
явно и тук педиатрите са некомпетентни  Crazy защото ни забраниха да пипаме изобщо, извън обичайната и висока хигиена, нормална за поддържането на пишката в отлично здраве  Whistling от нас се иска единствено да следим детето за евентуално болезнено или неприятно изхождане, както и самото място за възпаление. ако до третата годинка не е започнало естествено постепенно отлепване, тогава ще го погледнат евентуално, дали има проблем или просто по-бавничко се случва  Peace
В Испания също не се пипа пишлето.Кой ли е НЕКОМПЕТЕНТЕН СЕГА:
а) АЗ
б)ПЕДИАТРИТЕ в ИСПАНИЯ
в)ПЕДИАТРИТЕ в БЪЛГАРИЯ
 newsm78

# 76
  • Мнения: 673
  Какво значение има от къде са педиатрите? Как може да дадеш съвет на някой :" Абе аре бе , кво го слушаш тоя педиатър! Той е некомпетентен! Аз съм от Испания и ти казвам това и това!". Малко слезте на земята . Във форума има майки ,които наистина са притеснени и не мисля ,че това е най-удачния начин за съветване. Не се заяждам с никой ,но ми се вижда малко странно да се определя компетентността на българските лекари и то във форум. Naughty
   Майки , консултирайте се първо с вашите лекари и след това слушайте хората във форума!

# 77
  • Мнения: 23 309
  Какво значение има от къде са педиатрите? Как може да дадеш съвет на някой :" Абе аре бе , кво го слушаш тоя педиатър! Той е некомпетентен! Аз съм от Испания и ти казвам това и това!". Малко слезте на земята . Във форума има майки ,които наистина са притеснени и не мисля ,че това е най-удачния начин за съветване. Не се заяждам с никой ,но ми се вижда малко странно да се определя компетентността на българските лекари и то във форум. Naughty
   Майки , консултирайте се първо с вашите лекари и след това слушайте хората във форума!
Абсолютно си права,но все пак защо не вземем предвид мненията на други хора,а веднага ги заклеймяваме като некомпетентни?!Аз не съм дала мнение,нито съм съветвала да не се слушат педиатрите,това всеки сам го решава.И не съм от Испания. Mr. Green

# 78
  • София
  • Мнения: 44 286
  Какво значение има от къде са педиатрите? Как може да дадеш съвет на някой :" Абе аре бе , кво го слушаш тоя педиатър! Той е некомпетентен! Аз съм от Испания и ти казвам това и това!". Малко слезте на земята . Във форума има майки ,които наистина са притеснени и не мисля ,че това е най-удачния начин за съветване. Не се заяждам с никой ,но ми се вижда малко странно да се определя компетентността на българските лекари и то във форум. Naughty
   Майки , консултирайте се първо с вашите лекари и след това слушайте хората във форума!

Има значение от кояя страна е педиатъра...защото само в БГ е изостанала тази пректике да се дърпат без нужда пишките на момчетата ит първия месец още...
Не говоря за моменти на проблеми и когато се налатга...а за обща практика вс бебета от както се приберат да им се дърпат пишките, че да се забелили...щото видиш ли природно недуразомение е да се родят със фимоза и трябвало да се поправи час по-скоро тази грешка и то на всяка цена....Ако не се справиш в къщи до годинка, айде лекаря вече непременно да се намеси......а че детето всъщност няма никакъв проблем...дреме им на шапките, въпрос на хигиена било....
За това става въпрос.
Естествено иначе, че ако има някакво възпаление и се налага - да...но защо поне упойки не им слагат на тези деца, а на живо им късат пишките това ми е пълна загадка за тукашните лекари...поне повечето....

# 79
  • Мнения: 673
  Какво значение има от къде са педиатрите? Как може да дадеш съвет на някой :" Абе аре бе , кво го слушаш тоя педиатър! Той е некомпетентен! Аз съм от Испания и ти казвам това и това!". Малко слезте на земята . Във форума има майки ,които наистина са притеснени и не мисля ,че това е най-удачния начин за съветване. Не се заяждам с никой ,но ми се вижда малко странно да се определя компетентността на българските лекари и то във форум. Naughty
   Майки , консултирайте се първо с вашите лекари и след това слушайте хората във форума!
Абсолютно си права,но все пак защо не вземем предвид мненията на други хора,а веднага ги заклеймяваме като некомпетентни?!Аз не съм дала мнение,нито съм съветвала да не се слушат педиатрите,това всеки сам го решава.И не съм от Испания. Mr. Green
Hug

# 80
  • Мнения: 1 089
Angel Dust,
истината е, че проблема не е в момента на "забелването". Тогава боли малко до умерено ( ако няма възпаление), а  след това. Това е така, защото лигавицата е нещо като "ожулена" и докато епителизира е много чувствителна и щипе и боли, когато бебчо пишка.  За да се намали контакта на урината с мястото и за да не срастне пак преди да епителизира, е нужно да се маже с нещо мазничко, например Дефламол или Лансинох, примерно. Измиването с риванол е само, за да се предотврати инфекция, докато е нарушена там локалната бариерна функция на лигавицата. Възникването на инфекция нарушава нормалното и бързо епителизиране и по този начин повишава възможността за срастване.
Та това, което в края на краищата исках да кажа, е, че и да сложат упойка (а и това си е натоварване с медикаменти) не решава проблема с болката (изключвам случаите, когато има инфекция или детето е голямо и тъканите са значително срастнали).

# 81
  • София
  • Мнения: 44 286
Да де аз за случаите с инфекции суе чудя защо главно....предпочитам 5 мин да е под упойка, отколкото после цял живот да помни манипулацията......
А за после - боли си, ако е станало естествено обаче не боли....

# 82
  • Мнения: 64
Сподепям и аз моите притесняния...от прочетоното дотук съвсем се притесних, защото заведох сина ми(1г3м) на уролог-хирург в изминалия четвъртък-вече сме вторник и уж на 2-3 дни би трябвало да му мине...но той пищи и реве истерично всяка вечер, когато го придърпвам за да го намажа с гентамицин...нормално ли е вече 5 ден да го боли силно..и все още е доста зачервено , макар че оттока вече спадна-иначе беше нещо ужасно...стои постоянно в компрес от риванол.Дори през ноща проплаква когато му се пишка... Има ли опасност да се посрастне отново, щото аз го дърпам от вечер на вечер, а не на всяка смяна на памперса? Ама е голям стрес за него...само като ме види с памперса в ръка и започва да плаче...Има ли опасност да се прекали с гентамицина..нали е антибиотик?

# 83
  • София
  • Мнения: 44 286
Сподепям и аз моите притесняния...от прочетоното дотук съвсем се притесних, защото заведох сина ми(1г3м) на уролог-хирург в изминалия четвъртък-вече сме вторник и уж на 2-3 дни би трябвало да му мине...но той пищи и реве истерично всяка вечер, когато го придърпвам за да го намажа с гентамицин...нормално ли е вече 5 ден да го боли силно..и все още е доста зачервено , макар че оттока вече спадна-иначе беше нещо ужасно...стои постоянно в компрес от риванол.Дори през ноща проплаква когато му се пишка... Има ли опасност да се посрастне отново, щото аз го дърпам от вечер на вечер, а не на всяка смяна на памперса? Ама е голям стрес за него...само като ме види с памперса в ръка и започва да плаче...Има ли опасност да се прекали с гентамицина..нали е антибиотик?

Тези въпроси най-добре на лекаря....иначе аз съм чела тук , че за 2-3 дни минавало най-много болката....

# 84
  • Мнения: 1 089
Наистина най-добре се обадете на уролога (или към клиниката, където е правена манипулацията). По принцип препоръчват да се маже по два пъти на ден, а не при всяка смяна на памерса. Може да е още зачервено и е нормално детенце да се плаши и дърпа при мазането, но това дето плаче при пишкане би трябвало да е минало, така че - при уролога!

# 85
аз моя син го уредих "по бабешки"
и пак баба ми ми каза да му топя пишлето за по 1-2 минути преди да го обуя в охладен, но не леден чай от лайка, или от тетра, или във риванол
не помня колко беше зора, беше преди 5 година, само помня че баща му рева повече от него...

# 86
  • Мнения: 63
Колкото по-рано, толкова по-добре ... моят син беше на около 4 м. когато направихме тази процедура в домашни условия ... просто докато го къпете във коритцето много лекичко дръпвате кожичката нагоре - не се откри от първия път, но на втория или третия ден се откри на цяло... не го боля и не плака , защото стана постепено ... и се радвам, че докато беше бебе "забелихме" пишлето , защото се събира ужасно много секрет и трябва да се отмива, после ми направи впечатление, че при период на разтеж на зъби - секрета се образува с пъти повече от обикновеното и смятам, че трябва добре да се почиства...
Имам познати, които отложиха тази процедура за след годинката, но тогава се ходи при хирург, детето вече разбира и се травмира ... Ако се притеснявате отидете на лекар, правят го с локално обезболяване ...

# 87
  • Мнения: 4 447
Няма ли да се заключва тая тема вече  ooooh!

# 88
  • Мнения: 40
И аз доста се обърках-прочетох много мнения за и против,но в крайна сметка при нас забелването е факт.Но тази вечер при къпането забелязах че е зачервено и ми се струваше даже че има малко кръв (говоря за кожичката която го покрива,абе за връхчето) На някой случвало ли му се е нещо подобно - иначе малкия е спокоен, дава ми да пипам пишката- значи не го боли.Аз ще го заведа на лекар,но това е утре,а до тогава ме чака една доста дълга нощ и сигурно само за това ще мисля Sad

# 89
  • Мнения: 42
моите близнаци са на 2г. и 3м. и 2-ма педиатри досега ми казаха да не ги пипам, но аз съм решила да се консултирам с уролог. Според вас закъсняла ли съм?

Общи условия

Активация на акаунт