10 евъргрийна,free edition,от свекъра(свекървата).

  • 161 822
  • 1 021
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 36
 newsm62 Страхотна тема голям смях, аз за съжаление(щастие) нямам какво да споделя, но  ще следя с интерес.

# 76
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Много свежа тема,   bouquet за авторката.
Аз за сега нямам с какво да се запиша.

# 77
  • На един клон
  • Мнения: 1 064
Аааа,без такива!
Или лошо,или нищо!!!

# 78
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 368
Моето свеки е изявена тъпанарка. Друга като нея няма равна. Решила е, че какъвто живот е имала тя..такъв и ще е живота на сина и /респективно и на мен/. Имахме проблеми със забременяването /лекувахме стерилитет/ и след като забраменях имаше въпрос първо - ама защо не са две #Crazy После разбрахме, че ще е момче и тя гордо заява - аз знаех, че ще имате момченце...аз имам едно /мъж ми е едно дете на мама/ момче и вие ще сте така.
Разбирам датата за секциото и мъж ми звъни на майка си да каже да има готовност /тя не живее в нашия град/ че ще иде да я вземе - и се почва една плеяда...ама защо сега секцио..то нещо ще му има на детето щом искат да го вадят така. Сигурен ли си, че детето е добре..да не е нещо ненормално Shocked /тук няма да коментирам аз в 9-тия месец..след 9 месечно лежане и кървене как го преживявам/
Раждам аз и ме изписват вече..щастливи всички. Но сина ми не ще да засуче а аз исках да го кърмя. Идва отряд кърмачки в нас да помагат..отпушихме каналите и т.н /тук пояснявам, че свеки щеше да стои у нас 20 дена/ Когато сина ми спеше аз се цедях и малко спях и се въртях в един такъв кръг. Вечер мъж ми ставаше да го храни за да мога аз да се цедя и да има време и да поспя. Тя идваше в спалнята..влизаше директно без да чука..аз гола..по цици..мятам там помпи, шишета и нашата изпъчена на вратата - стига се мъчи сега Еви аз не кърмих..и ти няма да кърмиш. Twisted Evil Айде бе..ти ще ми кажеш /сина ми така и не засука на три месеца беше на кърма/
На втория ден след изписването ни си тръгна - и то защо...защото тя трябвало да готви пък мислела, че ще гледа бебето. Айде бе Twisted Evil И вечерта се обади да пита дали се справяме без нея Mr. Green
Спирам сега...утре повече.

# 79
  • Мнения: 1 898
Предистория:  няколко пъти вече е предупредена от сина си да не идва следобед,че с малкия лягаме да спим, след като звънеца на входната врата беше махнат, заради посещенията и без предварителна уговорка в следобедните часове(понеже предупрежденията се оказаха напразни)....
14.30 на  входната врата се чука със зверска сила в продължение на поне 10 минути, след като не отварям започва неистово да ми звъни на мобилния.Накрая се предадох и отварям вратата, а тя с широка усмивка ми казва:'Аз предположих, че може да сте легнали с бебето да спите, ама ей на-минах да проверя да не би пък да сте будни'

Понеже и е неудобно да ми прави директно забележки и намеци и да ме подпитва ползва стратегията 'Думам ти бебе, сещай се снахо'.Обръща се към 3-месечния ми тогава син: 'Бебчо, кажи на мама да затвори прозореца,че на баба и е студено'- юли месец, 'Павчо, кажи на баба  какво вечеряха снощи мама и тати '...

Относно намесата и в отглеждането на детето:След като и направих остра забележка за това,че на 4 месеца напъха картофена салата в устата на сина ми, отговорът беше: 'Е, какво толкова-аз навремето на 4 месеца им топех хляб в запръжката на манджата'-за синовете си.

Последна редакция: сб, 16 фев 2008, 09:05 от Ulia

# 80
  • Мнения: X
Е, неее. Ще ме уморите. Чак започвам да съжалявам, че нямам и аз бисери.  Joy Joy Joy

# 81
  • Мнения: 1 243
Момичета стигаааааа ще припадна от смях!!!!! Joy Joy Joy Joy JoyГолямо хилене пада и мъжът ми чак дойде да провери какво става.Като разбра застана в стойка "ф"с ръце на кръста и вика "Вие сега какво чешите си езиците за сметка на моите майки ли?" Joy Joy Joy JoyИмаше в предвид за сметка на мъжките майки  Joy Joy Joy
Та след лиричното отклонение да продължа.
3.След като родих със секцио и  на 7-8 час станах и отивам до тоалетната в болницата .Тя в този момент идва и ме пресреща и с една голяма усмивка ми казва "Ха ха ха Хванах те!Никъде няма да бягаш!Връщай се при бебето!"   Аз си мисля че си прави майтап и и обяснявам ,че отивам до тоалетната ,неискам подлоги и катетър .А тя:"Не и не Никакви такива .Знам те аз ще избягаш!" Незнам до къде щях да стигна с една тънка нощница ,но жената беше убедена ,че ще духна! Joy Joy Joy
4.Коби,както мило викам на свеки (от коробучка и кобра -смесено) в момент на откровение ми казва "Аз Женя (другата и снаха) хич  не я обичам ,ама хич!Даже малко я и мразя почти колкото теб!" #Crazy
5.Бебето изобщо не прилича на никой!Нито на баща си ,нито на ........(чуди се как да ме нарече ) тази ,която го е родила.Прилича на мен! А дребчо е одрал кожата на баща си !
Утре ще продължа!

# 82
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 726
Да се отчета и аз с реплики по мой адрес, адресирани към милото (щото с мен не се говори)  Mr. Green
1. Свършиха ли се свестните момичета от нашите, че си намери българка, българките знаеш ли ги какви са .... (спестявам епитети);
2. Не е достатъчно образована за теб  Rolling Eyes (имам 2 магистратури + почти готов докорат на фона на нейното средно специално);
3. Мързи я да ходи на работа (имам свободна професия и частна практика, но под "работа" се разбира ходене някъде от 9 до 18ч);
4. Като сте толкова кадърни, защо не сте богати (и идея си няма за финансовото ни положение);
5. Защо не съм се обаждала да ме разпитат за разни неща и да им окажа уважение (не говорят български, а и аз не говоря свободно техния език, много интересно как ще ме разпитат Mr. Green);
6. Жена ти ще ти вземе жилището (то си е мое отпреди брака, чудна работа как ще взема на някого нещо, което всъщност е мое);
7. Още утре да си върнете всички кредити и да не вземате повече нови  Mr. Green
За сега на първо четене за това се сещам, после може да пиша пак, не е да няма какво  Mr. Green

# 83
  • Мнения: 104
Култова тема, събудих входа от хилеж   hahaha
Аз бисери на моите свекита не мога да си спомня, само една изцепка на свеки се сетих сега. Звъни по телефона с мъжа ми говорят там нещо, тя явно пита какво правя и той и обяснява, че готвя, а свеки се изцепила: "А ти сега какво ще ядеш?"  hahaha то вярно, че не съм голяма готвачка, ама ... И досега си викам, че е било грешка на езика  hahaha

# 84
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 368
Не лежи на тази кълка, че е било грешка...Свекитата никога не правят грешки Mr. Green
Божке като се замисля, че един ден и аз ще стана свекърва....Кукумявке Whistling

# 85
  • Smallville
  • Мнения: 994
За сегашната си свекърва нямам забележки,но бившата... ooooh!
Ето някои ...
Като родих и ни изписаха не се вясна да ни види,защото не се ходело при бебе до 40-ия ден Tired
После дойде,седна на масата и се изказа ,на бебето да съм щипела нослето,да не станело чипо Shocked,то ако аз и бащата сме с орлови носове сигурно бебето ще е с чипо,ако аз пропусна да го щипя Outta Joint.
Като я къпя,да я вадя от коритото за вратлето,при което аз вече не издържах и я прекъснах,че нужда от съвети нямам и тя явно се обиди,но за времето което съм била със сина и,вече не си е позволявала да ми дава "съвети"
След известно време решавам,че ще кръщавам малката и ги каня.Предварително обявявам,че кръщенето ще е в най тесен кръг и ще се почерпим в сладкарница,разбирайте,че няма да слагам софри у дома.Е да ама те такова нещо нямаше как да го възприемат,у тяхно село няма такива обичаи.Е как,ми вика няма ли да се почерпим,а аз казвам да ще се почерпим,но по една торта и кафе.Още повече,че всички разходи по кръщенето си поех сама и никой не се сети,че този масраф не е без пари и времената бяха много тежки,1997 година.Дотук добре,но като отидохме в сладкарницата,свекър ми извади едно шише ракия и ми каза:-Поискай чаши,да спя на всички,при което аз категорично отказах и той започна да върти шишето от човек на човек.......Срам,срам Embarassed
И до днес като се сетя ми се сговнясва настроението.
Има още толкова много,че книга мога да напиша,и това при положение,че не съм живяла при нея и ден,а ако бяхме живяли заедно...

# 86
  • Мнения: 1 938
"Не умеете да си обличате детето! Винаги вълненко трябва да има на гръбчето! Язък че и двамата сте висшисти!"
 Mr. Green

# 87
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 859
 smile3501 newsm62 браво, момичета!
снощи се смяхме от сърце с моя приятел, а сега се хихикам наум да не го събудя  Laughing
аз нямам точно свекрва ( не сме женени) и на всичкото и отгоре и не разговарям с нея Stop

# 88
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Два бисера от моята свекърва. Ходим със сина и вече 8 /ОСЕМ/ години и решаваме да се женим. Отиваме на гости у тях да съгласуваме датата и тя:
- Ама вие защо така бързате? Аз как ще се приготвя? Рано ви е да се жените! - Сигурно трябваше още осем години да изкараме преди да ни разреши да се оженим. Скоба - всичко по сватбата си го организирахме и платихме ние.

Номер 2 - Един ден ми се заявява, че у тях ще дойдат гости с преспиване и затова тя ще спи у нас в хола. Не че ме питат, уведомяват ме, ама това си е ок. Мъжът ми си ляга по-рано с детето, че то не иска само, аз си доглеждам филма и към десет отивам при тях. Мъжът ми се събужда и си поговорихме. Подчертавам говорихме, не сме викали, не сме се карали, само тих разговор. На сутринта свеки се обръща към нас и заявява:
- Вие що толкова много говорихте снощи? Не можах да спя от вас!
Ми ся кат си ми дошла в мойта къща да не говоря с мъжа си ли? Че то това е единственото време, по което може да се видим на спокойствие да си кажем две думи.

# 89
  • Бургас
  • Мнения: 893
Това вече съм го писала в една друга тема, ама айде пак, че не е за изпускане.  Grinning
На Великден идва да види детето /с празни ръце/ и плесва: "Видях много хубаво шарено дървено яйце като за Калинчето, ама 2 лв., да си гледат работата - това е една кутия цигари!Shocked

 Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy

всички са много веселки  rotfImbo

Общи условия

Активация на акаунт