Сьомга със сметана - лесна и невероятно вкусна

  • 76 720
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 346
А със заквасена сметана дали става?

# 16
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
А със заквасена сметана дали става?
Не, ще загори, трябва да е течно. Ако искаш със заквасена сметана, трябва да приготвиш рибата отделно и накрая да сложиш сметаната леко да се разтопи.

# 17
  • Мнения: 533
Сбъдваща ме4ти, току-що ве4еряхме сьомга по твоята рецепта. Невероятна беше! Много благодаря за рецептата   bouquet. Със сигурност така ще приготвям ве4е сьомга  Peace

# 18
  • Мнения: 7 474
Страхотно изглежда  Crazy
Благодаря и за подробните снимки   bouquet

# 19
  • Мнения: 6 713
Да се отчета - стана много вкусно  chef  chef
Мерси още веднъж за рецептата  bouquet

# 20
  • вече в прегръдките на любимия, и само там
  • Мнения: 978
а с друга риба дали би станало?

# 21
  • Мнения: X
Защо да не стане и с друга риба. Не се сещам сега за подходяща риба за същата рецепта, но трябва да се опита.

# 22
  • Мнения: 417
Чак сега видях тази блестяща рецепта и я направих за вечеря.  Всички бяха очаровани у дома. Много благодаря   bouquet Сбъдваща мечти

# 23
  • Мнения: 308
Аз правя подобна рецепта с дунавска риба и сметана/заквасена или течна/ в зависимост от това каква имам в момента. В тавичката в която ще се пече ястието се запържват няколко глави лук към които се добавя нарязан магданоз. върху тази смес се слага рибата/ обикновено бяла риба без кости/ на шайби и върху нея се изсипва сметената ако е заквасена се разбива с малко вода да стане течна. отгоре се слага червен пипер и се пече на умерена фурна .

# 24
  • Мнения: 417
Момичета, споделете каква точно сметана ползвате за този вид рецепти - мен избора ме затруднява нещо.  Wink Досега съм ползвала само заквасена сметана при готвене. Неподсладена течна нямаше. Купих кутия по препоръка на продавачката в магазина и се оказа една гъста... Пресече се по време на печене... Ама стана на вкус стана супер и съм решила да доизясня казуса.  Simple Smile Растителна или животинска е препоръчително да ползвам? Thinking

# 25
  • вече в прегръдките на любимия, и само там
  • Мнения: 978
аз ползвах растителна течна неподсолена

# 26
  • София
  • Мнения: 2 060
А не е ли и множко 1 час във фурната? Сьомгата има много финно месо.
Аз правя разновидност с паста. Правя сос със сметана, парченца сьомга, копър и малко чесън. Много е вкусно!

# 27
  • Мнения: X
Става и 45 минути, но вкъщи я обичат добре опечена и с хубава зачервена коричка отгоре.

За сметаната -аз слагам нискомаслена нормална сметана. Разстителна не купувам изобщо.

# 28
  • Мнения: 417
Благодаря   bouquet

# 29
  • Мнения: 24
az v momenta q pravq tazi siomga i se nadqvam da stane mn vkusna

Общи условия

Активация на акаунт