Рисуване върху дрехи

  • 5 005
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 131
Купих си едни фулмастри за рисуване. Показано ми е в листовката, че след рисунката трябва да се мине с ютията. Въпросът ми трябва ли да се слага паррче плат между блузката и ютията, така директно ли, веднага след приключване ли и такива работи.
Благодаря.

# 1
  • Мнения: 1 143
Най-добре е да сложиш първо памучен плат и върху нея дрехата, като рисунката да е към плата и гладиш от вътрешната страна на дрехата.

# 2
  • Мнения: 963
aparteto, за маркери за текстил става въпрос, нали? Принципно е хубаво да изчакаш малко преди да гладиш (няколко минути, де - те бързо съхнат). Парчето плат е пожелателно, аз никога не ползвам почти - нямам и фалове. Глади се без пара (това вече е важно) от лицевата страна обикновено, в продължение на няколко минути - през това време мастилата се "опичат" и се фиксират. От опакото има смисъл за по-релефни рисунки правени с бои и подобни.

Успех и да се похвалиш!

# 3
  • Мнения: 18
Купих си едни фулмастри за рисуване. Показано ми е в листовката, че след рисунката трябва да се мине с ютията. Въпросът ми трябва ли да се слага паррче плат между блузката и ютията, така директно ли, веднага след приключване ли и такива работи.
Благодаря.
От къде мога да си купя такива маркери? Има ли ги в обикновените книжарници?

# 4
  • Мнения: 963
antonella, намират се и в обикновените книжарници - питай за маркери за текстил. По принцип става дори с повечето перманентни маркери, но е хубаво да си вземеш такива, които са специално за текстил - то си пише на тях.

Иначе можеш да намериш доста по-голямо разнообразие от маркери, бои и подобни в специализираните магазини и книжарници - на "Шипка" 6, в Слънчоглед и т.н.

Ако ти е интересно се разтърси из подфорума - имаше една по-стара тема за боите за текстил, доста изписахме в нея  Peace .

Поздрави!

Общи условия

Активация на акаунт