Февруари да минава вече, та ЮЛИ да не е така далече

  • 10 399
  • 300
  •   1
Отговори
# 255
  • Sofia
  • Мнения: 9 748
Нова Бъдеща Мама,аз ги пия тези три неща,но заради контракцийте ThinkingСамо,4е вместо Магнери4-Магнерот,то мисля,4е е еднакво,на мен за плацентата нищо не са ми казали,дано да няма проблем.
4естито на вси4ки разбрали ве4е пола Two Hearts

Руми, моля те кажи ми Утрогестана вагинално ли слагаш или пиеш таблетките? На рецептата ми пише по 2т. вечер, ама как точно не пише newsm78

# 256
  • София
  • Мнения: 53
nova_badeshta_mama, честито ти момченце:) Аз пия Магнерот и ношпа заради контракциите, утрогестан взимах първия месец вагинално. Докторът ти не е ли отбелязал как да го приемаш?
За ниската плацента - и на мен ми казаха, че засега е ниска - и на ФМ, и на рутинен УЗИ през последните две седмици, но .. това било нормално за този етап от бременността и до месец почти със сигурност ще се вдигне. Моята снаха също имаше такава през пети месец, но докторът и беше казал, че е много рисковано, тя проучи въпроса в интернет и се притесни още повече... На следващия преглед плацентата беше повдигната и всичко беше наред.

saxophone, успех на пробата:) Не се ядосвай на приятеля си, сигурно се шегува, макар че с бременна жена трябва да се внимава със шегите Joy

# 257
  • Мнения: 2 762
Добро утро, мацки smile3525
Добре дошли на новите мамчета, честито на узналите пола на бебчовците си   party006
Исках да питам- някой има ли пъпчици по гърба  Embarassed От две седимици приличам на крастава жаба. Като се роди живот и здраве бебчо сигурно ще си каже, че баща му е целунал "принцеса", а тя станала жаба Tired
Надявам се и аз другата седмица да узная дали мойте предчуствия за пола ще се сбъднат Praynig
Аз усещам риткане поне от 2 седмици- сега съм 21 г.с. и съм с голяяяяяямо шкембе много преди да забременея.Иначе и аз съм плюс 7 килца и моя мъж само ме успокоява, че уж после ще ги сваля-ще видим  Thinking
Усмехнат и слънчев ден на всички

# 258
  • Мнения: 30
Добро утро!
Чувствам се отлично днес,въпреки че е адски студено навън!
Килограмите ,засега са ми 4+ и все още не ми тежат,но се очаква яко наддаване,защото такъв апетит ми се е отворил.....
Пъпчици имам почти навсякъде,не са много,но ме дразнят!А окосмяването по краката ми изчезна почти 90%????

Лек ден?

# 259
  • София
  • Мнения: 1 946
...А окосмяването по краката ми изчезна почти 90%????
и аз забелязах нещо такова. Не, че ми изчезна, но започнаха да растат по-бавно..  newsm78

Досега се фръцках пред апарата да си снимам шкембето, ама като съм сама вкъщи и снимките не се получават особено...  Tired

След около 30мин изчезвам, пожелавам ви приятен и усмихнат ден!  Hug

# 260
  • Мнения: 690
Здравейте и от мен  Grinning Вчера имахме гост - един приятел на мъжа ми. И го питам "Жорка, мислиш ли, че съм напълняла, че мъжът ми май не ми казва истината". А той отговаря "Ами мисля, че си мнооого напълняла. Ама тоя корем мнооогое порастнал". То откровенност, ама то пък... После мъжлето го обра - защо не ми казвал истината  Mr. Green За отчета - качила съм 4кг (вече съм 63кг).

А бебето го усещам от доста време. Първоначално беше гъделичкане и беше готино, но сега като се мърда ми се ходи до тоалетна по #2. Като спре с мърдането пък тичам до тоалетната по #1.  Laughing Нощно време се будех, че ми се пишка по 2 пъти, а сега от мърдащото бебче вече се отчитам по 3-4 пъти на нощ. Не знам до кога ще издържа с такъв режим + работа.ю

Пъпки - нямам от както започнах магнерич. Лекарката ми обясни, че когато се приема магнезии, организмът приема количеството, което му е необходимо, а остатъка го изхождаш. Той е необходим за по-доброто кръвоснабдяване на матката. В същото време повлиява обаче и на кожата (съседката ми, която роди преди 3 месеца продължава да го пие, защото й изчисвта лицето)

# 261
  • София
  • Мнения: 1 902
Хайде и аз да се запиша при вас с малкото ми мъжленце newsm10
kali-76, за да те запиша трябва да ми кажеш термин, години, град и поредна бременност  Peace ...иначе добре дошла в отбора!   bouquet

Браво на всички, които са си разбрали пола. Днес сте изключително много, което ме радва. Останаха само най-срамежливите бебоци...  Joy Патишонка, ти позна  Hug , дано и аз не се лъжа и моето също да се окаже момиченце.
Такаааа,терминът ми според д-р Марков е 17 юли,т.е.-с една седмица по-рано от очакваното/защото бебчо е по-голям/,на 31г.съм все още newsm10 от София и това е второто ми мъжле  love001

# 262
  • Мнения: 185
По въпроса с усещанията аз мисля, че не е толкова важно дали майката е слаба или дебела /не визирам крайности/, а колко тлъстинки има по коремната стена и съответно ако преди да забременееш не си имал никакъв корем, т.е. си нямал натрупани тлъстинки по-рано ще усетиш бебчо. Има и по-едри момичета, които нямат кореми, а има и слаби, които са с натрупани мазнини.
Поне аз така си обяснявам нещата.

Ами не знам дали е така, защото аз съм слаба и нямах никакъв корем преди да забременея, а и сега не е кой знае колко голям, а и аз все още не съм сигурна дали съм усетила бебо, стори ми се 1-2 пъти миналата седмица, но не съм много сигурна. Аз съм +3 кг за момента.
Честито на всички, узнали пола на бебчетата си    party006. Надявам се най-късно другата седмица и аз да се присъединя към тях  Praynig И добре дошли на всички нови мами. Hug
Относно пъпките - и аз имам по гърба и много ме дразнят, но какво да се прави.
За таза и аз се чудех кога ти казват ако е тесен, на мен ми го мериха първият път на ЖК, но акушерката нищо не ми каза, ще взема да я питам другия път.
Аз се захващам за работа сега, лек ден на всички.

Последна редакция: вт, 19 фев 2008, 09:52 от kupa

# 263
  • Мнения: 782
Здравейте и от мен!
Честито на всички мами, разбрали пола на бебчовците си   bouquet
Аз тези дни бях доста зле  ooooh!  много яко ме тръшна грипа....ама слава богу, след няколко буркана мед и незнам колко лимони вече съм по-добре  Party

simpatiuh4e , и аз имам пъпки по гърба ..... ама и по лицето, гърдите и корема  Blush миналата седмица бях на дерматолог и се оказа, че при някой бременни се обостря акнето , та сега се мажа с разни кремчета и лосиончета и вече почти нямам  Simple Smile

# 264
  • Мнения: 2 762
Shada може ли да споделиш с какви, че аз никога не съм имала такива неща и не съм запозната с подходящата козметика  ooooh! Embarassed Моята коже е нормална, не е суха, не е и мазна  Crazy
Благодаря ти   bouquet

# 265
  • Варна
  • Мнения: 289
Добро утро,
Гледам за пъпки си говорите ..аз от 3-4 години насам, знам за едно кремче / антибиотична паста/ , която много ми помага . Слагам само на пъпката и за 1-2 дни дори да е голяма и злобна изчезва, мажа няколко пъти на ден. Цвета му е близак до този на кожата - казва се Imex.Може да намазвате пъпките и вечер, ако ползвате грим през деня.  Peace

# 266
  • Варна
  • Мнения: 1 243
Здравейте!
Понеже едно мамче по-горе пита за хемоглобина и анемията, да кажа, че моя е доста нисък - 97. Лекарката ми изписа някакви таблетки - ферофол, или нещо подобно. От форума разбрах, че е добре да се наблегне на консумацията на: черен дроб, цвекло, нар, коприва, лапад, спанак, орехи...  Ако хемоглобина падне под 90 може да се наложи преливане на кръв  Confused
Честито на мамите разбрали пола Hug. Аз съм на ФМ в края на месеца, надявам се тогава и аз да се похваля. На Коси му видяха чурата още в началото на 4-тия месец на обикновен видеозон.

И да питам за един проблем, който ме мъчи: много често ми се запушва носа и сутрин кърви. Четох някъде, че през бременността кръвоносните съдове се разширяват и е възможно да се случи нещо подобно. Изписаха ми хомеопатичен гел, но засега няма ефект. Моля да споделите, ако някой има такъв пролбем....
Хубав ден на всички!  Wink

# 267
  • Мнения: 782
Почистващ гел на Cleanance - веднъж дневно
За туширане на пъпките Acne out - Cleanser - два пъти дневно
Мляко за тяло - Exomega

simpatiuh4e ,  по добре иди на дерматолог, предполагам знаеш че не всичко може да се ползва по време на бременността, а и да ти каже със сигурност за какво става въпрос, може и да не е акне.... моята ме убеди , че тези продукти няма да навредят на бебето  Simple Smile ама аз за по сигурно и попрочетох тук там...нали съм "Тома неверни"

И да добавя още нещо...по принцип е нормално да има рекция на кожата по време на бременност ...все пак хормони бошуват  Laughing при мен положението с пъпките беше трагично и затова взех мерки

# 268
  • Мнения: 2 762
Много благодаря за отговора-мисля, че моите не са чак толкова за да ходя чак и на лекар, но ще пробвам с почистващите гелчета да видим какво ще стане Hug

# 269
  • Варна
  • Мнения: 441
nova_badeshta_mama, много ти благодаря за превода  bouquet. Защо си мисля, че утрогестана се пие до 3 месец? Аз го пиех 2 пъти на ден. Вагиналният начин ми се струваше по- гадничък. Но според мен е по добре да питаш. А магнерот и нош па доста от нас пият. На мен док ми каза, че ще  ги пия до 9 месец.
Мислех си имали някоя мама из между нас, която неиска да узнава пола на бебчето предварително?
За пъпките - аз също имам проблем с тях. Доколкото разбрах важно е козметиката да не съдържа ретинол, защото неговото въздействие върху плода не е доказано.

Общи условия

Активация на акаунт