Mиете ли зъбките на децата си

  • 2 017
  • 46
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 391
Към пастата Ненедент продават накрайник за пръста, с който се мият зъбките на най-малките.Аз ползвах такъв преди да взема истинска четка за зъби на Иво.Много е удобен.

Да, мисля че на този етап трябва да използвате този накрайник Peace

# 16
  • Мнения: 2 614
Има хомеопатични пасти, те са без флуор и без мента, така че ако детенцето ви не плюе и не се мръщи, може и тях да ползнате.
В началото миех с мек силиконов накрайник!  Peace

# 17
  • София
  • Мнения: 44 122
Мия, т.е. той вече сам си ги мие...
Иначе почнахме като проима 4-5 зъба....
Четка - аквафреш фаза 1 - тя е от 6 месеца до 3 годинки като р-р....
Паста купувала съм вадемекум, сега аквафреш....
Ненадент така и не съм купувала, тези сигурно са флорни, но щом си имате пастата - тя май е най-добра за мъници...

# 18
  • Мнения: 3 216
Нашите зьби излязоха много кьсно. Направо купих четка на Триса-най-малката.

# 19
  • Мнения: 27 524
Да, от няколко месеца сам си ги мие. Съмнявам се, че е особено качествено, ама карай  Grinning
Пастата е на Аквафреш, от 0 до 5 годинки, а четката е на Орал Би.

# 20
  • Мнения: 674
Габи има 1 зъб засега и още не съм го мила hahaha, но май ще трябва вече.
Не съм избирала още паста и четка.

# 21
  • Мнения: 441
Мия зъбките на сина си от първото зъбче,всъшност те избиха 2 едновременно.Използвах паста Ненедент,но без накрайника,защото му се повдигаше.Купих четка,но не помня каква беше.Сегашната е Орал-би,а пастата е Елгидиум.

# 22
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 340
Не съм започвала да мия зъбите на детето от израстването на първото зъбче. Струва ми се просто част от задълженията на ССФ  Whistling
Към годинката й купих четка и паста, показах й как стават нещата и събудих интереса й. Има периоди, в които мие зъби няколко пъти дневно  Grinning Друг път с дни не иска четката. Не правя трагедия от това.

# 23
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 383
Пробвах да мия зъбките с накрайник, но след няколко ухапвания купих детска четка за зъби с капаче отгоре, за да не се праши.
Пастата за зъби която ползвам е Вадемекум - детска. Вече иска да си мие сам зъбите, след като аз ги изчеткам, го оставям да се учи сам.

# 24
  • Мнения: 187
Към пастата Ненедент продават накрайник за пръста, с който се мият зъбките на най-малките.Аз ползвах такъв преди да взема истинска четка за зъби на Иво.Много е удобен.

 Peace

# 25
  • София
  • Мнения: 62 595
Не, направо ги научих как да се мият като станаха може би на 3 години.
Според мен, миенето на зъбите при малките деца няма много общо с кариесите. Важното е каква храна употребяват децата. Ако избягват зрънчовци, много сладки сокове и др., то и проблеми със зъбите няма.

# 26
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Да, мие си ги сам (уж  Rolling Eyes). Ползваме детска четка и паста Ненедент. Изчетквам му ги добре, само когато си ги мием взаимно - той-моите, аз - неговите, иначе не дава. Изяжда пастата и иска още.........  Thinking

# 27
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Има хомеопатични пасти, те са без флуор и без мента, така че ако детенцето ви не плюе и не се мръщи, може и тях да ползнате.
В началото миех с мек силиконов накрайник!  Peace
Peace

# 28
  • Мнения: 2 622
На малката започнах да мия зъбките на 1г.и 8м.Имаше 8  предни зъба и 4 кътника.Пастата е ненедент,четката е орал би.

# 29
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Откакто станах 4 зъбчета ги мием редовно.Четката и пастата са Аквафреш.

Общи условия

Активация на акаунт