Отговори
# 15
  • Плевен
  • Мнения: 973
Абсолютно същата съм и аз! Нито ям, нито спя. А когато толкова се изморя и ми се доспива, се страхувам да не би да се унеса и да пропусна нещо....в смисъл висока темепратура през нощта.
Това все едно аз съм го писала...
Радвам се , че детенце е ок.
Утре ще стискаме палци  Simple Smile

# 16
  • Мнения: X
Здравейте пак Hug
Чудех се дали да вадя темата отново, но понеже видях, че сте ми писали, не е честно да не споделя какво се случва.
 Първо....малкия все още е с температура, но не по-висока от 38 градуса. Снощи към 12 вдигна 37.7 и до този момент не е повече. Храни се много добре, играе, пие много вода, весел е, няма сополи почти, и се закашля на 3-4 часа един път.  Давам само Ефизол за гърлото ( довечера щ взема и неоангин, че се оплаква че го боли), пие чайчета и Нурофен за температурата.....Искрено се надявам да се справи без АБ ! Дори тези белите налепи за които ви писах че ги има 2 месеца и ги изследвахме, дори тях ги няма сега, а хем е болен! Дано да мине бързо.
 И друго....изпита ще разбера дали съм го взела тази седмица, защото от Пловдив замина за Шумен, но ми се струва, че съм Laughing
 И това е.   bouquet

# 17
  • Мнения: 6 164
Това да не е някакъв вирус? Защото и Крисо ми е със сополи и Т - 2 дни не можеше да я смъкне, в най-добрия случай до 37.7 слизаше и пак нагоре... Сега остана кашлицата и страхотни сополи. А и 2 дни по-рано друго детенце, с което играе вдигна Т и по същия начин - сополи и кашлица. Днес ще го водя на лекар за всеки случай да го чуят.

А как се чувствам - ако той не яде, не ям и аз. А той много често отказва да яде изобщо, когато излиза зъб, или е болен. Не ми трябва диета Laughing Иначе съм като пребито куче, защото не спим и се буди през 30 мин. иска да спи при нас и по цяла нощ ни рита. Tired

# 18
  • Мнения: X
иска да спи при нас и по цяла нощ ни рита. Tired
hahaha hahaha hahaha

И нас ни рита Crossing Arms
 А вие АБ пихте ли? Дали и на нас ще се размине без....

# 19
  • Мнения: 61
дано да се оправите бързо. все пак имай едно наум, че след тая вирусна история е добре да го пазиш едно известно време. да си пие течности и витамини, да спи повече, да яде силна храна и да си почива вкъщи. отиде ли сред деца, неминуемо ще се насложи някой нов вирус и вече антибиотика може и да не го отървете Simple Smile

иначе към това, което правиш, само бих добавила, че изопринозинът при нас не действа много успешно. май доста е модерно да се предписва напоследък, скоро и педиатър, и унг ни го хвалиха.. обаче аз съм го пробвала и не го ползвам вече. затова пък есберитокс е много добро в такива случаи. но може и да е индивидуално това, не знам.

оздравяване и позитивно настроение Simple Smile

# 20
  • Мнения: X
Аз реших да го спра от градината едно известно време, поне докато се затопли. На 29-ти март ми е държавния изпит  и няма и на работа да ходя, за да уча, така че той ще си е с мене в къщи. А за изопринозина, какво да кажа..........ако и сега оздравее без АБ, това ще му е второ боледуване с което се справя сам. Пак боледува, но сравнително по-лесно изкарва всичко. Ще видим по-натам как ще е , да не бързам да приписвам заслуги на витамините.
 А иначе и мен ме хвана......снощи и тази сутрин особено се чувствах много зле. Главата ме боли, тресе ме, цялото тяло ме боли, направо ми се реве:(((( А малкия днес е май-по-добре, дано не го накача отново:( Ходя с маска ама......то като сме в една стая  и маската много много не пази....те са във въздуха гадните бацили.
 Та така за сега, дано минава бързо всичко.

# 21
  • Мнения: 6 164
иска да спи при нас и по цяла нощ ни рита. Tired
hahaha hahaha hahaha

И нас ни рита Crossing Arms
 А вие АБ пихте ли? Дали и на нас ще се размине без....

Днес вече му дадох АБ.  Confused Сумамед. Много исках да не се стига до там, но е 6-ти ден с Т, снощи едва смъкнахме от 39.7 и днес сополите му станаха гъсти и жълто-зелени и въпреки, че секрета от носа, който взех вчера е отрицателен, днес може би се е влошил. Аз тази сутрин пак му взех гърлен, така че утре ще се разбере дали наистина е имал нужда от АБ.

# 22
  • софия
  • Мнения: 757
Ицко последно се разболя на 15.01. Бяха с мъжа ми при моите родители и ми се обади, че  дигнал температура. Така два дена температурата са  я сваляли най- много до 38 и пак нагоре. Tired
Аз бях на работа и не можех да отида при тях. Не ме питате как съм работила двата дена до петк, докато отида при тях. Нито се храня, само за това мисля...и тайно пускам по някоя сълза Blush

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 5 022
Когато са болни, аз гледам да съм спокойна, колкото по-притеснена изглеждам, толкова повече се влошават и по-бавно се оправят. Не бързам да ги заведа на лекар, изчаквам, не бързам да свалям високата температура, гушкам ги, обръщам им максимално внимание, говорим си, като през цялото време се опитвам да гледам позитивно на нещата и да им предавам този позитивизъм и на тях. Peace

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=257820.0

Общи условия

Активация на акаунт