prohodilkata--za i protiv

  • 2 589
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Знам от нашата невроложка(едното ми дете е с проблем),че не е добре децата да се слагат в проходилка,още повече преди 8м.Има опасност от изкривяване на гръбначния стълб и неравномерно натоварване на мускулите на крачетата,което води до лоша походка,замятане на едното краче и още не знам какво си.Има много здрави деца,проходили с проходилка,така че въпрос на личен избор.

# 16
  • София
  • Мнения: 2 193
Аз знам, че за момичетата, ако се слагат в проходилка, минималната възраст е 8 месеца, а за момчетата - малко по-рано. Скоро имаше предаване по телевизията, в което един ортопед разясни, че ако сложиш детето в проходилката и то се помъчи да направи крачка - значи е готово да го слагаш Grinning . При всички случаи е по-добре да е по-големичко детето / лично мое мнение/. Иначе по принцип не съм против проходилката. Големият ми син проходи без проходилка, защото като го сложих в нея се обърна 2 пъти. Но има значение каква е проходилката.
Бях решила и малката да не я слагам. Ама сега ни дадоха една на Чико, която е много стабилна. Така че спокойно си слагам в нея девойката, без да се притеснявам, че ще се обърне.  До това си решение стигнах, след като установих, че е по-опасно като я оставям на пода. Тя свикна на спалнята да прави лупинги без да я е страх / направо се хвърля от седеж напред / и се опита по същия начин да ги прави на земята. В резултат - две цицини. Е, тогава да седи в проходилката. Че главата ще й трябва за после Wink !

# 17
  • България-София
  • Мнения: 573
Твърдо против проходилките - в Израел почти не се продават, а педиатри и физиотерапевти определено ги отхвърлят.

Общи условия

Активация на акаунт