Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 6 011
През ден. След годинката започнах да давам всеки ден.

# 16
  • Мнения: 655
през ден давах, а след госинката почти всеки ден.

# 17
  • Мнения: 1 008
през ден-редувам месо,зелен4ук
Peace

# 18
  • Мнения: 11 004
Редувам през ден-два. Понякога давам месо и в 2 последователни дни.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 161
Редувам през ден-два. Понякога давам месо и в 2 последователни дни.
По същия начин Peace

# 20
  • Мнения: 2 757
Много неопределен въпрос. Има значение какво количество месо яде, което се определя от концентрацията на месо в пюрето и съответно количеството пюре, което изяжда на едно хранене.
Аз лично давам всеки ден месо, ама не го ядат хич или хапнат 3 пъти и това е. Та колко пъти в седмицата давам месо в крайна сметка може ли някой да ми каже  Laughing
Ако е правилно през ден да се дава месо сметнато за 8%-овите купешки пюрета, то тогава ако детето ми яде по половин пюре на ден не е ли логично да яде всеки ден месно пюре за да изпълни препоръчаната норма от лекарката  Wink. Да не говорим, че има и голямо значение какво точно е месото.
А това дето щяла да стане много белтъчна диетата ми изглежда смешно, при положение че основната храна на детето на тази възраст е мляко, а то е доста богато на белтъчини. Така че белтъците от месото едва ли ще ги усети кой знае колко, освен ако не си хапва доза месце, отговарящо на една солидна пържолка дневно

# 21
  • Мнения: 402
И аз го давах през ден на тази възраст.

# 22
  • Мнения: 493
Давам през ден!

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Не е много по 3 пъти.Аз ги редувам-един ден месно,на другия зеленчуково с жълтък.Но след 15 дена тръгваме на детска кухня,а не съм сигурна там как го дават месото.Но на 8 месеца вече са по-големки и са готови за кухня според мен.Ти не си ли го записала?

# 24
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Давах през ден, като ги редувах със зеленчуково пюре+ жълтък.

# 25
  • Мнения: 674
Откакто въведох месо, го давам през ден. Сега по-често.

# 26
  • Мнения: 146
През ден - един ден е на месно, един на заленчуково.

# 27
  • Мнения: 113
През ден би трябвало да се дава, а в кухнтята в нашия град дават всеки ден месно ястие.

# 28
  • Мнения: 135
аз започнах да давам на дъщеря ми вече супи-ппочти не яде вече готовите пюрета-1во ,защото много повече и харесват и 2ро-защото са много по здравословни като и ги редувам-един ден с месо,един ден постно-без месо но се е случвало понякога и няколко поредни дни да яде супичка с месо но да речем-един ден пилешка с картофи,друг ден заешко с ориз-на следващия ден например-телешко с грах,не е толкова важно как ще се редуват дните с месо и дните без месо а е важно да се осигури пълноценно и разнообразно меню на детето за да може да получава всички необходими за разтежа и развитието му хранителни вещества

# 29
  • Мнения: 95
През ден. Като, когато и давам месно пюре и правя зеленчуков бульон и обратно-при зеленчуково пюре-бульон от месо.

Общи условия

Активация на акаунт