Декупаж 16

  • 35 491
  • 289
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 972
radinna аз работя с лак на марабу и слагам без да пестя - стои леко релефно, но иначе ми харесва как става. Нищо специално не правя. Тук най-много ми отне изрязването на салфетката  Crazy

# 76
  • Мнения: 278
radinna аз работя с лак на марабу и слагам без да пестя - стои леко релефно, но иначе ми харесва как става. Нищо специално не правя. Тук най-много ми отне изрязването на салфетката  Crazy

А печеш ли ги?
Много ми харесват, но рязането наистина си е пипкава работа

goldenova така или иначе реших да пробвам поне на едно от всичките миризливи и зърнести произведения Grinning После ще докладвам Simple Smile Sunglasses

# 77
  • Мнения: 397
orkud, може би тези, аз нали съм си плюшкин и си пазя всичко Grinning

http://lenagold.ru/fon/clipart/alf.html
http://picasaweb.google.com/silmara.marian/ImagensAves

 looloo,супер ти е линк,мерси много...  bouquet

# 78
  • Мнения: 972
looloo пека ги. Лака е за порцелан и стъкло с печене - 30 мин. на 170 градуса.

# 79
  • Sofia
  • Мнения: 654
Имам едно питане - как използвате картинките от тези линкове? Принтирате ги и после правите трансфер или пък има някакъв друг начин? От известно време следя темата, но нямам време да чета всички теми преди това. Мога само да каже, че правите страхотни неща   Hug

# 80
  • Мнения: 440
liana принтираната картинка може трансфер,а моге и декупаж да се направи/изшкурва се от обратната страна да изтънее и се лепи/.Първо почни с декупаж по-лесно е .При трансфера пада едно беленее   ooooh! Joy
Lalle   Hug и аз се възползвах от линковете,че съм много прибрана  Mr. Green
Моята масичка в руски стил предполагам ще ти хареса  ;

# 81
  • Мнения: 397
Мираж,страхотна масичка,бравооооо.... наистинами харесва, това  е стил "Хохлома" и е много древен стил, найважното в този стил е  черен фон, и червено със злато цветя и орнаменти...., четох скоро, че тази година "Шанел" ще  има колекция в този стил и ще се казва  "Златна  хохлома".....,хе-хе ти както винаги в час....
Мираж, стига да мога да ти кажа, бих типредложила накрая на рисенка където са бели листчета за  добавиш  малко злато и ще е не на 6, а на 12  bouquet
това е  за да зарадваме окото..
http://russia.rin.ru/pictures/4184.jpg
http://souvenirdvor.ru/products_pictures/IMG_2904%203.jpg

това е стил "Палех"
http://souvenirdvor.ru/products_pictures/P1000557%202.JPG

Има още един стил "Гжель" всичко е в синьо и бяло
http://russia.rin.ru/pictures/4176.jpg

 сорри, увлекох се.. Mr. Green,написах  думички нарочно на руски, ако някой се заинтересува може да ги потърси...

Ако искате  мога да ви покажа  матрешки на сина ми...много са х фубави...

# 82
  • Варна
  • Мнения: 1 231
Привет, дружина! Hug

И аз, да не пропусна, се тръшнах от гадния грип Sick и чак сега влизам да ви видя. Wink

Да честитя и тук на победителките!  bouquet

Много ми хареса конкурса и сега с нетърпение чакам следващия. Дано този път имам повече време за да участвам. Та на кого са номер 5, 6 и 9, че не разбрах? Thinking

Мираж масата е наистина страхотна. Веднага я свързах с Русия. newsm51

Лале, не знаех, че така се казва стила, да няма нещо общо с Украйна? Laughing

wel, искам специално да те поздравя за дизайна и аранжировката на тези буркани. Толкова свежо и креативно нещо не бях виждала отдавна!  love001

# 83
  • Добрич
  • Мнения: 1 720
Приветски!  Hug
Миражче, масата ти е е много хубава. Както винаги си се постарала да изпипаш всичко! Браво!  Hug  Heart Eyes
Лаленце, много благодаря, че ни просвещаваш! Давай още!  Hug
Уел, и аз да кажа, че бурканите са страхотни! Поздравления!  Hug
Шошка, давай сега мастър клас за победата!  Wink Hug
Риа, бързо да се възстановиш и да си на линия!  Hug

# 84
  • Мнения: 397
wel, мале,  веднага  ти откраднах идеята с  прозрачните бурнаки, но май съм забравила да ти кажа че са  страхотни...харесаха ми и онези работи, на руски са ярлыки, а на бълрг.не мога да се сетя, че сега съм много на руска вълна Mr. Green....браво!!!!!!

 ria, http://ru.wikipedia.org/wiki/Хохлома.....,ох мила не това е темата, но  бих могла да раскажа много интересни неща....бях на гости при една баба  обзавеждането  в изба-къща при нея още от 19 век,вода е от кладенец и ....

 kadrokosa, ако дригуте не са против, може би някаква такава тема да направя, но нали знаеш че ще сме много малко  хора в тази тема....

Момичета, преди малко разбрах че конкурсите свършиха, и се оказа че моето шише  е победител, но мисля че това е защото бях ме малко, это това ви е за урок, хайде да се стягайте към другия  и да ни е  още поинтересно.Аз се разделям  победата на моето шише с  други трички, щото хич не мисля че е похубаво от тях..  bouquet
то ще бъде  продадено как-то и чинийка на Великденски базар....благодаря на всички  момичета което направили толкова много за да има такъв конкурс,  това е много важно за да  се стараеме още повече.Благодаря и на всички момичета които участваха,които се пристрашиха и  ни показаха невероятно красиви неща и  много  мерси на някои, които се показали още от една , порано неизвестна на нас страна от творчеството си....браво на всички newsm76 smile3501 newsm51 smile3525 Drunk

# 85
  • Мнения: 37
Привет на всички,
много се радвам да видя такива красиви неща Laughing,с тези мартенички съвсем изпуснах темата Sad но скоро ще наваксам
извинявам се за тъпия въпрос но какви са резултатите от конкурка и къде могат да се видят. Thinkingпредварително ви благодаря  bouquet

# 86
  • Мнения: 2 433
Благодаря на всички момичета гласували за моета бутилка  bouquet
Честито на Лале и Шошка / за нея не съм се съмнявала даже... Mr. Greenнали е нашият магьосник по чинии/ за първите места!  bouquet
Ако искате мога да ви разкажа за моета бутилка , като начин на работа. Използвах 4 метода и може би ще ви е интересно Mr. Green Та ако искате ще ви разкажа
Миражче - влюбих се в руската ти масичка - искам и аз такава. Нали си имам мама украинка ...явно затова се прехласнах по нея. Кажи ни как е правна моля! Hug
Уел - бурканчета са много свежарски. А табелките от какво са???Струва ми се не са картонени Thinking

# 87
  • Мнения: 972
Благодаря ви момичета за добрите отзиви.  Heart Eyes
Етикетите не са мои дело, а на Дамаянти - това е скрапбукинг. Има и тема в Хоби. Доколкото знам са от картон, мъниста, буквите са от списание и др.подобни.

# 88
  • Мнения: 440
  ria,ти пък миличка тая година що толкоз много боледува ,май трябва сериозно да подсилиш имунната система  Hug.Влюбена съм в чинията ти с теменужките -едно от любимите ми цветя
Поздравления и за бурканчетата на Уелчето -приятелката ти сигурно е много доволна  ,ще си има много оригинални бурканчета newsm44
  Lalle ,благодаря ти за линковете и разясненията,много ще са ми полезни   Hug /имам голяма слабост към всичко руско още от 5 годишна,необяснимо защо/.Нямах никаква представа каква ще е модата тази година,така ми дойде от вътре -картинката я свързах с масите/сега ще правя и другата,защото са комплект/.Мираж, стига да мога да ти кажа, бих типредложила накрая на рисенка където са бели листчета за  добавиш  малко злато -не разбрах за кое става дума.Цялата е в златно.Залепила съм в/у основата в средата златен варак и отгоре лесен трансфер,така златото прозира отдолу и цветята са златисти.Орнаментите са златен трансфер.Отстрани бордюра е гранатов варак на люспи,и по ръба и краката има златна вакса в/у черното- с това ще съм отговорила и на Джулка  Flutter

# 89
  • Мнения: 1 143
Нааай-после имам и комп., и нет и фонетична!!! newsm44 newsm44 newsm44

От цяла седмица не съм се разписвала и вече сте напълнили темичката с красоти: то не бяха златни бутилки - подаръци; то не бяха трансфери, пролетни чинии с кокичета (да се чуди човек защо не участваха тез кокичета в конкурса  newsm78), пролетни бурканчета и руски масички...   !!! Shocked   Аплодисменти за всички  smile3525

Лаленце, благодаря за инфото. А, и нямамаме нищо против една такава тема. Може и да не можем да се включваме с инфо, но с удоволствие ще я следим!   Hug   Руската култура, независимо за какво става дума, дали за музика, балет или рисуване, та даже и за хакерство  Laughing,  е нещо, което винаги ме е удивлявало!    Имам си една чиния, подобна на тези, които си показала. Подарък ми е от преди не знам си колко години от една рускиня. Бяхме в едно заведение на Боровец, танцувахме, забавлявахме се с приятели и изведнъж тя идва при мен (дори не бях я видяла преди това) и ме попита дали ще имам нещо против, ако ми подари тази чиния, просто така, забелязала ме и й се приискало да ми я подари. Много мил жест, още си пазя чинията.   А този стил "Гжель" ми е любим!!!  Иска ми се да направя нещо подобно, но ще трябва още хляб да ям, докато стигна до там  Wink

looloo
, не ме карай да се изчервявам  Naughty

Джулка, чакаме разяснение за бутилката.  Тя ми е любимата   bouquet


За чинията с мацката с голото краче:  обратен декупаж.
Първо залепих мацката - снимка от списание. След това около нея леко нанесох с гъбичка перлена боя. Но съвсем леко, да остане почти прозрачно, но да се "отлепи" мацката от фона зад нея и да излезе на преден план. След това "пътечката". Първо нарисувах цветята със златна темперна боя, лакирах с нитроцелулозен лак, за да не се размаже температа след това.  Залепих зелената салфетка, изрязана в подобна форма, но умишлено не съвсем точно по контура.  Следват рисуваните цветя в горния край, за тях използвах латекс, защото нямах бяла акрилна. Следва по края на чинията съвсем леко с гъбичка пак с перлена бяла. Фона е цяла салфетка. Накрая исках да е нещо подобно на напукване, но не точно същото и да не бъде равномерно навсякъде. Да е "тука има, тука нема". Затова използвах парче трико, подобно на мрежа. Увих чинията и стегнах здраво - подобно на начина, по който се боядисват яйца в чорап. С латекс и гъбичка покрих празнините - на мястото на мрежата остава незапълнено и изглежда както напукването. Но го има не навсякъде - зависи от количеството нанесен латекс, от помръдването на мрежата...   В общи линии това е.  Дано съм ви била полезна и не съм ви отегчила.

И ето нещо, за да не съм с празни ръце.  Технологията е същата като на описаната чинията. Правих ги по едно и също време, но изчаквах да мине конкурса.    http://www.snimka.bg/album.php?album_id=217450&photo=22   

Общи условия

Активация на акаунт